20.10.2019 18:11:54

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 30 / 30
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 23 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 15:44:39 17:24:52
Lindroos Pekka, Selin Jorma, Heiskanen Esko
2. 41 Auvo FIN-5591 LYS 3 1,16 Still 900 SGV HeiPS Lehtinen Jyri 15:34:17 17:26:50
Lehtinen Aaro, Lehtinen Harri, Lyden Anssi, Alitalo Tomi, Rinkinen Mikko
3. 20 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 S V APS Kelppe Risto 15:46:42 17:39:15
Peippo Paavo, Ojanen Asko, Sigel Anne, Selinummi Kaarina
4. 40 Vinha Mia FIN-9196 LYS 3 1,11 JOD-24 SG HSK Svärd Timo 16:27:36 17:48:28
Svård Pasi, Varuskivi Vesa, Andersson Henrik
5. 39 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 16:25:56 17:53:22
Haimi Paavo, Hirvensalo Ari, Mäkelä Marjo
6. 26 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Virtanen Veli 16:14:01 17:54:14
Ahtinen Tuomo, Halmesuo Jari, Palokangas
7. 38 Hässäkkä FIN-9068 LYS 3 1,15 Dufour 32 SGV LPS Puuperä Kari 16:10:50 17:57:16
Puuperä Sari, Koskinen Jukka, Suomi Matti, Seppälä Jouni
8. 34 Dagmar FIN-2454 LYS 3 1,16 One-off SGV JVS Wäänänen Simo 16:14:45 18:07:18
Schraderas Rauno, Wäänänen Tiina, Wäänänen Mikko
9. 37 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 CC33 SGV PPSS Kallio Teemu 16:38:01 18:11:54
Puolanne Harri, Lehtinen Juha, Lehtinen Pekka, Lappalainen Tatu, Maria
10. 35 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG HVS Vuori Lasse 16:53:43 18:27:36
Laaksonen Helge, Vuori Tanja, Huuskonen Mari
11. 22 Aquila FIN-3872 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV APS Hynynen Heikki 16:36:37 18:29:10
Juden Topi, Korpela Tapio, Toija Pekka
12. 42 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 16:45:02 18:31:28
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Viljakainen Simo, Hartinen Jussi
13. 36 Hejssan Saa L-3843 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Arjala Ari 16:49:36 18:36:02
Arjala-Salo Anu, Salo Matti, Salo Seppo, Vuorelma Heikki
14. 21 Allegria L-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 SGV KVS Kasurinen Kalle 16:55:07 18:41:33
Vuori Ykä, Pälvimäki Janne, Ström Tapio, Pennanen Pasi
15. 32 Calypso FIN-3822 LYS 3 1,12 Finnflyer 31 Cr SGV LPS Lehtonen Jarmo 17:14:37 18:42:03
Kataja Olli, Rauhamäki Jukka, Rauhamäki Harri
16. 33 Sari L-483 LYS 3 1,11 Albin Express spinnu JVS Vesamaa Erkki 17:39:52 19:00:44
Juvonen Kari, Nurminen Matti
17. 48 Kia Kaha FIN-2711 LYS 3 1,13 Maestro 31 cr SGV JVS Maaranen Petri 17:45:44 19:19:37
Linjama Urpo, Pakoma Paavo, Huostila Kari
18. 28 Deianeira FIN-7909 LYS 3 1,12 Inferno 28 SGV JVS Tervakangas Lauri 18:01:40 19:29:06
Lehtonen Aleksi, Henderson Anna, Savolainen Sami, Liimatta Jouni
19. 29 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Vikman Markku 18:00:46 19:40:59
Lintermo Lasse, Uusitalo Jari
20. 25 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri 19:50:41 21:24:34
Lindholm Kari, Koskinen Arto, Leppänen Harri
21. 30 Lounatuuli FIN-4371 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Sinivaara Mikko 19:54:23 21:28:16
Kalojärvi Juha, Laiho Mikko, Tapanen Juha
22. 31 Cecilia Charlotta FIN-3837 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Salminen Esa 19:59:49 21:33:42
Seppälä Mikki, Jokiranta Timo
23. 46 Venla FIN-6373 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV JVS Korpela Hannu 20:03:12 21:55:45
Pyykkinen Timo, Viitamäki Kari, Malin Jorma
24. 45 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 SGV LPS Mäki Seppo 20:23:13 22:03:26
Pekonen Heikki, Puukko Timo
25. 27 Tove II FIN-4200 LYS 3 1,13 H-323 SGV JVS Särkijärvi Mika 22:27:51 24:01:44
Wuolio Seppo, Modig Henri, Tulosmaa Atso
26. 44 Lot jaana VI FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Panu 22:28:20 24:02:13
Salo Panu, Tuomi Riku, Mäkelä Esa, Naukkarinen Esko
27. 47 Aquamarine EX-967 LYS 3 1,11 Albin Express SK JVS Wahlström Jarl 22:49:22 24:10:14
Parvikko Kari, Wahlström Johan, Wahlström Atte
28. 24 Piquero FIN-6930 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Holm Elisabeth 22:27:49 24:14:15
Holm Karin, Lepääranta Leena, Hägg Daria, Carlsson Clara
29. 43 Köli"N"alle FIN-7533 LYS 3 1,13 Elan 33 SGV APS Piiroinen Mika 22:54:47 24:28:40
Kansonen Pertti, Honkanen Arto, Honkanen Eetu
DNF 6 Lounatuuli II FIN-9698 LYS 3 1,16 Dehler 35cws SGV LPS Pesonen Jari DNF
Orjala Juna, Rossi Heikki, Leppänen Antti