19.7.2019 22:35:53

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 20 / 20
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 54 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 16:59:08 18:06:31
Jussila Erkki, Aarnio Pekka, Könönen Riner, Kukkonen Vesa, Hietanen Jukka
2. 58 Oscarina FIN-9617 LYS 4 1,10 H-Star SGV LPS Heikkinen Matti 16:59:07 18:13:18
Rautanen Mikko, Heikkinen Mikko, Peltonen Juha
3. 57 Jonna FIN-8554 LYS 4 1,08 SG HVS Lähteenmäki Heikki 17:51:59 18:52:26
Lähteenmäki Pasi, Lähteenmäki Anu
4. 60 Ingrid L-6386 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Virtanen Petri 19:43:36 20:50:59
Vihtalahti Jukka, Kaukanen Mia, Virtanen Liisa, Virtanen Ville
5. 56 Tiipiii FIN-2393 LYS 4 1,07 FE 83 SGV LPS Puukko Soili 22:24:53 23:18:16
Helemaa Eeva, Kaven Salla, Närkki Miia, Parikka Annukka
6. 69 Byre FIN-4785 LYS 4 1,07 Jeanneau Fun SG HeiPS Laine Janne 22:25:18 23:18:41
Martin Veikko, Malm Harri, Ylitalo Sauli
7. 61 Prinsessa L-2008 LYS 4 1,07 FE 83 SGV LPS Hynninen Osmo 22:26:03 23:19:26
Hynninen Juha, Rellmann Ismo, Jaakkola Petri
8. 67 Dolly 2044 LYS 4 1,08 Cumulus SGV JVS Lötjönen Hannu 22:20:58 23:21:25
Siik Olli, Lötjönen Marjatta
9. 176 77. Wabigoon Dr. FIN-8815 LYS 4 1,06 B-31 SGV JVS Sintonen Jukka 22:37:24 23:23:35
Sintonen Keijo, Mankinen Jukka, Mankinen Leena
10. 62 Munja Sun Ship II FIN-2744 LYS 4 1,08 FE 83 SG JVS Kemiläinen Erkki 22:23:49 23:24:16
Laukia Jarkko, Castren Jonne
11. 65 Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Simo 22:20:52 23:35:03
Ristikari Yrjö, Ristikari Ella, Tauriainen Kalevi, Heinonen Lasse, Rantalainen Valtteri
12. 52 Meritte FIN-9063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Hannu 24:21:22 25:28:45
Mäkinen Eerikki, Mäkinen Piia, Nisula Ilkka
DNS 53 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,00 Jeaneau Rush SGF JVS Hartikainen Jorma DNS
DNF 66 Mariet FIN-2002 LYS 4 1,03 FE 83 SG KVS Katajapuu Erkki DNF
Santalahti Pekka, Truhponen Vesa, Katajapuu Lotta, Katajapuu Niina
DNF 50 Älä Emmi L-774 LYS 4 1,05 Ohlson 29 kiinteä LPS Mäkelä Kalle DNF
Laakso Esko, Laakso Juuso, Ruuti Matti, Kauppinen Kalle
DNF 68 Bertta FIN-2131 LYS 4 1,07 FE 83 SGV JVS Niemi Reijo DNF
Hietavala Unto, Nieminen Jukka
DNF 64 Aiolos L-4 LYS 4 1,08 SG AKPS Suomalainen Arvo DNF
Turunen Mauri, Suomela Jaakko, Sironen Antti
DNS 51 Cecilia FIN-8145 LYS 4 1,08 L 29 G, taittov JVS Luoma Jouko DNS
DNF 59 Aquarius FIN-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 LPS Seesvaara Pentti DNF
Salmi Pentti, Andersson Jouko, Värjä Mikko, Halonen Antti
DNF 55 Hanska L-1407 LYS 4 1,09 One-off S LPS Rantanen Sami DNF
Koskinen Jari, Saneri Ilmo, Tikka Timo