18.11.2019 21:50:45

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka H-veneet (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 32 / 32
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 144 BMW FIN-946 H-veneet 1,07 H LPS Karjalainen Markku 16:34:59 17:28:22
Karjalainen Jukka, Luhtanen Vesa
2. 154 Isku FIN-899 H-veneet 1,07 H LPS Boman Juhani 16:46:22 17:39:45
Salo Juhani, Saarinen Timo, Boman Mikko
3. 148 Stemma FIN-918 H-veneet 1,07 H-vene JVS Koho Mikko 16:51:00 17:44:23
Matikainen Jani, Vainio Juha
4. 163 Älvsbyhus FIN-879 H-veneet 1,07 H HeiPS Hillberg Petri 16:55:25 17:48:48
Hillberg Ismo, Hillberg Iito, Hillberg Atte
5. 151 Avion FIN-713 H-veneet 1,07 H KuoPS Ikonen Janne 16:58:13 17:51:36
Ikonen Juuso, Ikonen Joona
6. 169 Uki-Express FIN-944 H-veneet 1,07 H UPS Granqvist Jari 17:06:02 17:59:25
Väänänen Kalevi, Heikki Huotari
7. 152 Panta Rei FIN-736 H-veneet 1,07 H-vene N Koivula Arto 17:36:46 18:30:09
Ala-Tala Antti,Kivelä Kati,Mörä Eero
8. 157 Motomarine FIN-855 H-veneet 1,07 H LPS Juhonen Roope 17:39:05 18:32:28
Tuominen Timo, Honkavaara Pekka
9. 168 Banzai FIN-887 H-veneet 1,07 H HSK Salonen Jaakko 17:49:29 18:42:52
Hänninen Olli, Salonen Tuomas, Kukkonen Pertti
10. 155 Elle FIN-728 H-veneet 1,07 H APS Talvitie Henrikki 18:33:38 19:27:01
Talvitie Jyrki, Talvitie Heikki
11. 147 NCC FIN-847 H-veneet 1,07 H LPS Hirvonen Ville 19:33:22 20:26:45
Ruusunen Teemu, Lindström Rami, Karhu Sauli
12. 166 Patent Decor FIN-914 H-veneet 1,07 H LPS Korhonen Tuomas 19:36:16 20:29:39
Heini Mika, Lindström Jyrki
13. 141 Julia L-907 H-veneet 1,07 H SK JVS Ahonen Juhani 19:38:20 20:31:43
Leino Jorma, Pöyhönen Markku
14. 160 Minttu FIN-885 H-veneet 1,07 H HSK Rönkkö Perttu 19:38:32 20:31:55
Rönkkö Markku, Leskinen Jarkko, Kavanne Marcus
15. 156 Iita FIN-765 H-veneet 1,07 H SK JVS Karhusaari Vesa 19:43:44 20:37:07
Tarvainen Harri, Tarvainen Hannu
16. 150 Kaarina FIN-605 H-veneet 1,07 H APS Pynnönen Jari 20:01:27 20:54:50
Pynnönen Mirja, Pynnönen Markku, Pynnönen Olli
17. 164 Annika FIN-704 H-veneet 1,07 H TaPS Saarimaa Tero-Markus 21:49:50 22:43:13
Pelli Tomi, Taivassalo Esa
18. 178 Rosanna FIN-935 H-veneet 1,07 H KuoPS Miskala Aulis 22:17:23 23:10:46
Miskala Ville, Tanja Kamaja
19. 167 Minna L-638 H-veneet 1,07 H-vene JVS Pekkarinen Raino 22:18:20 23:11:43
Salerto Sami, Taipale Terho
20. 143 Shilla L-767 H-veneet 1,07 H LPS Valli Johanna 24:43:51 25:37:14
Ryymin Mikko, Linkovuori Esko
21. 146 Typyli FIN-168 H-veneet 1,07 H KVS Vaara Kari 25:42:02 26:35:25
Vaara Okko, Vaara Mikko
22. 162 Jias FIN-563 H-veneet 1,07 H S LPS Kavén Jorma 25:52:16 26:45:39
Kaven Jouni, Halme Pyry, Sikiö Timo
23. 159 Hei-La FIN-822 H-veneet 1,07 H S APS Seppälä Aarno 25:59:25 26:52:48
Blåfield Tapio, Larjavaara Tuomas
DNF 145 Avanti L-588 H-veneet 1,07 H S LPS Mäkinen Antti DNF
Korhonen Kimmo, Ilonen Hannu
DNF 158 Dino L-314 H-veneet 1,07 H S KVS Vaara Santeri DNF
Vaara Markus, Vaara Jari
DNS 142 Lady Domina FIN-873 H-veneet 1,07 H HVS Lyden Anssi DNS
DNF 153 Lulu FIN-552 H-veneet 1,07 H JVS Kantanen Pertti DNF
Kantonen Brita, Ahonen Kaisa, Kanerva Raimo
DNS 140 Maud H-811 H-veneet 1,07 H GSF Riikonen Roy DNS
DNF 149 Päivi L-690 H-veneet 1,07 H-vene JäPS Vilppala Heikki DNF
Suomalainen Olli, Lavonius Hannu
165 s/y Kajo L-528 H-veneet 1,07 H S JVS Hilme Jarkko
Karhinen Timo, Suomi Leena
DNF 161 Sandell`s FIN-481 H-veneet 1,07 H S LPS Sandell Juha DNF
Sandell Lasse, Tonttila Markku, Tyttö
DNF 179 Viuhu L-562 H-veneet 1,07 H JäPS Lukkariniemi Timo DNF
Lukkariniemi Lippo, Järvinen Ville