13.11.2019 22:05:58

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 30 / 30
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 40 Vinha Mia FIN-9196 LYS 3 1,11 JOD-24 SG HSK Svärd Timo 07:36:49 08:15:59
Svård Pasi, Varuskivi Vesa, Andersson Henrik
2. 23 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 07:27:57 08:16:29
Lindroos Pekka, Selin Jorma, Heiskanen Esko
3. 41 Auvo FIN-5591 LYS 3 1,16 Still 900 SGV HeiPS Lehtinen Jyri 07:25:39 08:20:10
Lehtinen Aaro, Lehtinen Harri, Lyden Anssi, Alitalo Tomi, Rinkinen Mikko
4. 38 Hässäkkä FIN-9068 LYS 3 1,15 Dufour 32 SGV LPS Puuperä Kari 07:32:19 08:23:52
Puuperä Sari, Koskinen Jukka, Suomi Matti, Seppälä Jouni
5. 39 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 07:41:51 08:24:12
Haimi Paavo, Hirvensalo Ari, Mäkelä Marjo
6. 20 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 S V APS Kelppe Risto 07:33:07 08:27:38
Peippo Paavo, Ojanen Asko, Sigel Anne, Selinummi Kaarina
7. 34 Dagmar FIN-2454 LYS 3 1,16 One-off SGV JVS Wäänänen Simo 07:33:22 08:27:53
Schraderas Rauno, Wäänänen Tiina, Wäänänen Mikko
8. 37 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 CC33 SGV PPSS Kallio Teemu 07:44:19 08:29:47
Puolanne Harri, Lehtinen Juha, Lehtinen Pekka, Lappalainen Tatu, Maria
9. 26 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Virtanen Veli 07:41:32 08:30:04
Ahtinen Tuomo, Halmesuo Jari, Palokangas
10. 22 Aquila FIN-3872 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV APS Hynynen Heikki 07:41:32 08:36:03
Juden Topi, Korpela Tapio, Toija Pekka
11. 21 Allegria L-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 SGV KVS Kasurinen Kalle 07:45:16 08:36:49
Vuori Ykä, Pälvimäki Janne, Ström Tapio, Pennanen Pasi
12. 36 Hejssan Saa L-3843 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Arjala Ari 07:46:16 08:37:49
Arjala-Salo Anu, Salo Matti, Salo Seppo, Vuorelma Heikki
12. 42 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 07:46:16 08:37:49
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Viljakainen Simo, Hartinen Jussi
14. 32 Calypso FIN-3822 LYS 3 1,12 Finnflyer 31 Cr SGV LPS Lehtonen Jarmo 08:15:27 08:57:48
Kataja Olli, Rauhamäki Jukka, Rauhamäki Harri
15. 33 Sari L-483 LYS 3 1,11 Albin Express spinnu JVS Vesamaa Erkki 08:20:14 08:59:24
Juvonen Kari, Nurminen Matti
16. 48 Kia Kaha FIN-2711 LYS 3 1,13 Maestro 31 cr SGV JVS Maaranen Petri 08:24:30 09:09:58
Linjama Urpo, Pakoma Paavo, Huostila Kari
17. 35 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG HVS Vuori Lasse 08:37:15 09:22:43
Laaksonen Helge, Vuori Tanja, Huuskonen Mari
18. 28 Deianeira FIN-7909 LYS 3 1,12 Inferno 28 SGV JVS Tervakangas Lauri 08:56:23 09:38:44
Lehtonen Aleksi, Henderson Anna, Savolainen Sami, Liimatta Jouni
19. 29 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Vikman Markku 09:19:35 10:08:07
Lintermo Lasse, Uusitalo Jari
20. 30 Lounatuuli FIN-4371 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Sinivaara Mikko 09:26:51 10:12:19
Kalojärvi Juha, Laiho Mikko, Tapanen Juha
21. 25 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri 09:36:52 10:22:20
Lindholm Kari, Koskinen Arto, Leppänen Harri
22. 31 Cecilia Charlotta FIN-3837 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Salminen Esa 09:38:12 10:23:40
Seppälä Mikki, Jokiranta Timo
23. 45 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 SGV LPS Mäki Seppo 09:48:49 10:37:21
Pekonen Heikki, Puukko Timo
24. 46 Venla FIN-6373 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV JVS Korpela Hannu 09:44:11 10:38:42
Pyykkinen Timo, Viitamäki Kari, Malin Jorma
25. 24 Piquero FIN-6930 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Holm Elisabeth 09:51:48 10:43:21
Holm Karin, Lepääranta Leena, Hägg Daria, Carlsson Clara
26. 27 Tove II FIN-4200 LYS 3 1,13 H-323 SGV JVS Särkijärvi Mika 10:03:29 10:48:57
Wuolio Seppo, Modig Henri, Tulosmaa Atso
27. 43 Köli"N"alle FIN-7533 LYS 3 1,13 Elan 33 SGV APS Piiroinen Mika 10:36:15 11:21:43
Kansonen Pertti, Honkanen Arto, Honkanen Eetu
28. 44 Lot jaana VI FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Panu 10:51:45 11:37:13
Salo Panu, Tuomi Riku, Mäkelä Esa, Naukkarinen Esko
29. 47 Aquamarine EX-967 LYS 3 1,11 Albin Express SK JVS Wahlström Jarl 11:44:35 12:23:45
Parvikko Kari, Wahlström Johan, Wahlström Atte
30. 6 Lounatuuli II FIN-9698 LYS 3 1,16 Dehler 35cws SGV LPS Pesonen Jari 12:13:48 13:08:19
Orjala Juna, Rossi Heikki, Leppänen Antti