16.7.2019 14:13:57

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 20 / 20
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 54 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 07:47:36 08:20:14
Jussila Erkki, Aarnio Pekka, Könönen Riner, Kukkonen Vesa, Hietanen Jukka
2. 58 Oscarina FIN-9617 LYS 4 1,10 H-Star SGV LPS Heikkinen Matti 07:47:36 08:23:32
Rautanen Mikko, Heikkinen Mikko, Peltonen Juha
3. 57 Jonna FIN-8554 LYS 4 1,08 SG HVS Lähteenmäki Heikki 08:38:40 09:07:57
Lähteenmäki Pasi, Lähteenmäki Anu
4. 62 Munja Sun Ship II FIN-2744 LYS 4 1,08 FE 83 SG JVS Kemiläinen Erkki 09:38:37 10:07:54
Laukia Jarkko, Castren Jonne
5. 67 Dolly 2044 LYS 4 1,08 Cumulus SGV JVS Lötjönen Hannu 09:39:50 10:09:07
Siik Olli, Lötjönen Marjatta
6. 60 Ingrid L-6386 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Virtanen Petri 09:38:37 10:11:15
Vihtalahti Jukka, Kaukanen Mia, Virtanen Liisa, Virtanen Ville
7. 65 Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Simo 09:39:55 10:15:51
Ristikari Yrjö, Ristikari Ella, Tauriainen Kalevi, Heinonen Lasse, Rantalainen Valtteri
8. 56 Tiipiii FIN-2393 LYS 4 1,07 FE 83 SGV LPS Puukko Soili 10:02:09 10:28:00
Helemaa Eeva, Kaven Salla, Närkki Miia, Parikka Annukka
9. 61 Prinsessa L-2008 LYS 4 1,07 FE 83 SGV LPS Hynninen Osmo 10:15:18 10:41:09
Hynninen Juha, Rellmann Ismo, Jaakkola Petri
10. 69 Byre FIN-4785 LYS 4 1,07 Jeanneau Fun SG HeiPS Laine Janne 10:17:56 10:43:47
Martin Veikko, Malm Harri, Ylitalo Sauli
11. 176 77. Wabigoon Dr. FIN-8815 LYS 4 1,06 B-31 SGV JVS Sintonen Jukka 10:34:26 10:56:48
Sintonen Keijo, Mankinen Jukka, Mankinen Leena
12. 52 Meritte FIN-9063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Hannu 10:33:50 11:06:28
Mäkinen Eerikki, Mäkinen Piia, Nisula Ilkka
13. 66 Mariet FIN-2002 LYS 4 1,03 FE 83 SG KVS Katajapuu Erkki 12:16:52 12:28:23
Santalahti Pekka, Truhponen Vesa, Katajapuu Lotta, Katajapuu Niina
14. 68 Bertta FIN-2131 LYS 4 1,07 FE 83 SGV JVS Niemi Reijo 12:05:27 12:31:18
Hietavala Unto, Nieminen Jukka
15. 50 Älä Emmi L-774 LYS 4 1,05 Ohlson 29 kiinteä LPS Mäkelä Kalle 12:14:12 12:33:01
Laakso Esko, Laakso Juuso, Ruuti Matti, Kauppinen Kalle
16. 59 Aquarius FIN-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 LPS Seesvaara Pentti 12:09:38 12:42:16
Salmi Pentti, Andersson Jouko, Värjä Mikko, Halonen Antti
17. 55 Hanska L-1407 LYS 4 1,09 One-off S LPS Rantanen Sami 12:16:52 12:49:30
Koskinen Jari, Saneri Ilmo, Tikka Timo
DNS 53 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,00 Jeaneau Rush SGF JVS Hartikainen Jorma DNS
DNF 64 Aiolos L-4 LYS 4 1,08 SG AKPS Suomalainen Arvo DNF
Turunen Mauri, Suomela Jaakko, Sironen Antti
DNS 51 Cecilia FIN-8145 LYS 4 1,08 L 29 G, taittov JVS Luoma Jouko DNS