21.7.2019 21:13:04

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka H-veneet (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 32 / 32
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 154 Isku FIN-899 H-veneet 1,07 H LPS Boman Juhani 07:38:44 08:04:35
Salo Juhani, Saarinen Timo, Boman Mikko
2. 144 BMW FIN-946 H-veneet 1,07 H LPS Karjalainen Markku 07:39:48 08:05:39
Karjalainen Jukka, Luhtanen Vesa
3. 151 Avion FIN-713 H-veneet 1,07 H KuoPS Ikonen Janne 07:43:32 08:09:23
Ikonen Juuso, Ikonen Joona
3. 169 Uki-Express FIN-944 H-veneet 1,07 H UPS Granqvist Jari 07:43:32 08:09:23
Väänänen Kalevi, Heikki Huotari
5. 148 Stemma FIN-918 H-veneet 1,07 H-vene JVS Koho Mikko 07:44:53 08:10:44
Matikainen Jani, Vainio Juha
6. 163 Älvsbyhus FIN-879 H-veneet 1,07 H HeiPS Hillberg Petri 08:20:14 08:46:05
Hillberg Ismo, Hillberg Iito, Hillberg Atte
7. 157 Motomarine FIN-855 H-veneet 1,07 H LPS Juhonen Roope 08:21:36 08:47:27
Tuominen Timo, Honkavaara Pekka
8. 168 Banzai FIN-887 H-veneet 1,07 H HSK Salonen Jaakko 08:22:49 08:48:40
Hänninen Olli, Salonen Tuomas, Kukkonen Pertti
9. 152 Panta Rei FIN-736 H-veneet 1,07 H-vene N Koivula Arto 08:35:50 09:01:41
Ala-Tala Antti,Kivelä Kati,Mörä Eero
10. 155 Elle FIN-728 H-veneet 1,07 H APS Talvitie Henrikki 09:14:20 09:40:11
Talvitie Jyrki, Talvitie Heikki
11. 141 Julia L-907 H-veneet 1,07 H SK JVS Ahonen Juhani 09:25:35 09:51:26
Leino Jorma, Pöyhönen Markku
12. 147 NCC FIN-847 H-veneet 1,07 H LPS Hirvonen Ville 09:26:00 09:51:51
Ruusunen Teemu, Lindström Rami, Karhu Sauli
13. 166 Patent Decor FIN-914 H-veneet 1,07 H LPS Korhonen Tuomas 09:30:17 09:56:08
Heini Mika, Lindström Jyrki
14. 156 Iita FIN-765 H-veneet 1,07 H SK JVS Karhusaari Vesa 09:30:50 09:56:41
Tarvainen Harri, Tarvainen Hannu
15. 160 Minttu FIN-885 H-veneet 1,07 H HSK Rönkkö Perttu 09:33:34 09:59:25
Rönkkö Markku, Leskinen Jarkko, Kavanne Marcus
16. 167 Minna L-638 H-veneet 1,07 H-vene JVS Pekkarinen Raino 09:35:58 10:01:49
Salerto Sami, Taipale Terho
17. 150 Kaarina FIN-605 H-veneet 1,07 H APS Pynnönen Jari 09:39:06 10:04:57
Pynnönen Mirja, Pynnönen Markku, Pynnönen Olli
18. 164 Annika FIN-704 H-veneet 1,07 H TaPS Saarimaa Tero-Markus 09:42:14 10:08:05
Pelli Tomi, Taivassalo Esa
19. 178 Rosanna FIN-935 H-veneet 1,07 H KuoPS Miskala Aulis 09:43:28 10:09:19
Miskala Ville, Tanja Kamaja
20. 162 Jias FIN-563 H-veneet 1,07 H S LPS Kavén Jorma 09:59:55 10:25:46
Kaven Jouni, Halme Pyry, Sikiö Timo
21. 161 Sandell`s FIN-481 H-veneet 1,07 H S LPS Sandell Juha 10:10:17 10:36:08
Sandell Lasse, Tonttila Markku, Tyttö
22. 143 Shilla L-767 H-veneet 1,07 H LPS Valli Johanna 10:13:35 10:39:26
Ryymin Mikko, Linkovuori Esko
23. 146 Typyli FIN-168 H-veneet 1,07 H KVS Vaara Kari 11:17:43 11:43:34
Vaara Okko, Vaara Mikko
24. 159 Hei-La FIN-822 H-veneet 1,07 H S APS Seppälä Aarno 11:29:39 11:55:30
Blåfield Tapio, Larjavaara Tuomas
25. 149 Päivi L-690 H-veneet 1,07 H-vene JäPS Vilppala Heikki 11:44:25 12:10:16
Suomalainen Olli, Lavonius Hannu
26. 165 s/y Kajo L-528 H-veneet 1,07 H S JVS Hilme Jarkko 11:48:34 12:14:25
Karhinen Timo, Suomi Leena
27. 179 Viuhu L-562 H-veneet 1,07 H JäPS Lukkariniemi Timo 12:11:37 12:37:28
Lukkariniemi Lippo, Järvinen Ville
28. 145 Avanti L-588 H-veneet 1,07 H S LPS Mäkinen Antti 12:13:00 12:38:51
Korhonen Kimmo, Ilonen Hannu
29. 158 Dino L-314 H-veneet 1,07 H S KVS Vaara Santeri 12:14:38 12:40:29
Vaara Markus, Vaara Jari
30. 153 Lulu FIN-552 H-veneet 1,07 H JVS Kantanen Pertti 12:19:18 12:45:09
Kantonen Brita, Ahonen Kaisa, Kanerva Raimo
DNS 142 Lady Domina FIN-873 H-veneet 1,07 H HVS Lyden Anssi DNS
DNS 140 Maud H-811 H-veneet 1,07 H GSF Riikonen Roy DNS