29.5.2022 14:13:26

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 162 / 162
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 136 Pohjantähti FIN-88 M Monirunkoveneet 0,0000 10,00 JVS Paatola Pentti 05:24:00 --
Paatola Matti, Paatola Tapani
2. 120 PaTu FIN-289 LYS urheiluveneet Melges 24 0,0000 1,36 SA TPS Niiniranta Antti 05:25:35 --
Sjöblom Christopher, Kiiski Arto, Flinkman Peter
3. 118 La Donna é Mobile FIN-026 LYS urheiluveneet UFO 28 0,0000 1,30 SG OM Inkala Joni 06:23:50 --
Parkkila Ari, Karhi Olli, Järvinen Ari, Nupponen Jukka, Lämsä Mikko
4. 130 Pohjola-Fonecta Finder FIN-434 Melges 24 Melges 24 0,0000 1,32 SK EMK Hakola Tomi 07:01:46 --
Peltomäki Ari, Heinonen Kari, Maatrana Jari
5. 1 The Weather Institute FIN-9983 LYS 1-2 Dynamic 35 0,0000 1,28 SGV JVS Lilja Ilkka 07:06:36 --
Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa, Lilja Anssi, Lilja Ilari, Lilja Katri
6. 121 Starkki Fun EST-240 LYS urheiluveneet Lutra 25 0,0000 1,25 SG Pärnu JK Tomingas Agu 07:08:14 --
Tagu Jaanus, Leinonen Jari, Heikkilä Janne, Wirta Mikko
7. 7 Atea FIN-9485 LYS 1-2 Mosquito 85 0,0000 1,17 SG- N Salo Timo 07:21:05 --
Salo Vesa, Viitanen Mikael, Koski Juho, Vaahtikari Jussi
7. 12 Melina L-9009 LYS 1-2 FG 36 0,0000 1,21 SGV APS Hiltunen Juha 07:21:05 --
Österberg Eino, Pulkkinen Pertti, Heinonen Tuomo, Laitinen Timo
9. 14 Blueship FIN-8782 LYS 1-2 Finngulf 33 (mod) 0,0000 1,19 SGV JVS Silvonen Markku 07:22:21 --
Ahonen Jukka, Höglund Ville, Kilpiä Jukka, Nikkilä Harri
10. 3 Mallo FIN-9174 LYS 1-2 FG 0,0000 1,23 SGV JVS Nieminen Pentti 07:22:36 --
Nieminen Ari, Kökönen Pekka, Taipale Jorma, Kossloff Lauri
11. 132 Mega FIN-227 Melges 24 Melges 24 0,0000 1,32 JVS Ahonen Janne 07:22:55 --
Stenroth Anssi, Hietanen Mikko, Ahonen Jukka
12. 131 White Seal FIN-296 Melges 24 Melges 24 0,0000 1,32 JVS Ahonen Olli 07:24:24 --
Ovaskainen Olli, Ahola Janne, Viljanen Jouni
13. 2 Kristiina FIN-8261 LYS 1-2 X-342 0,0000 1,20 SGV JäPS Saarela Mikko 07:25:07 --
Saarela Kristina, Kotila Pekka, Nikkilä Paavo
14. 41 Auvo FIN-5591 LYS 3 Still 900 0,0000 1,16 SGV HeiPS Lehtinen Jyri 07:25:39 --
Lehtinen Aaro, Lehtinen Harri, Lyden Anssi, Alitalo Tomi, Rinkinen Mikko
15. 177 Peto jr. FIN-9959 LYS urheiluveneet Beneteau 25 0,0000 1,21 SA- MSVK Porkki Rauli 07:26:10 --
Ruokolahti Vicke, Niemelä Jussi, Koskela Kati, Niemelä Emmi
16. 23 Rico FIN-8084 LYS 3 Sunwind 30 0,0000 1,14 SGV LPS Heiskanen Pertti 07:27:57 --
Lindroos Pekka, Selin Jorma, Heiskanen Esko
17. 5 Damaris FIN-7009 LYS 1-2 Dehler 34 0,0000 1,17 SGV HeiPS Laine Esko 07:28:15 --
Kanninen Kauko, Varmanen Erkki, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Laine Petteri
18. 4 Unique FIN-6747 LYS 1-2 X-342 0,0000 1,21 SGV JVS Liukkonen Esko 07:28:36 --
Lehtiniemi Ari, Leskinen Harri, Rahkonen Vesa, Penne Raimo
19. 38 Hässäkkä FIN-9068 LYS 3 Dufour 32 0,0000 1,15 SGV LPS Puuperä Kari 07:32:19 --
Puuperä Sari, Koskinen Jukka, Suomi Matti, Seppälä Jouni
20. 17 Blues FIN-9450 LYS 1-2 One Off 0,0000 1,18 SGV SPS Stoschek Toni 07:32:33 --
Tulokas Janne, Härkönen Janne, Selin Mika
21. 20 Tripla FIN-18844 LYS 3 Millenium 311 0,0000 1,16 S V APS Kelppe Risto 07:33:07 --
Peippo Paavo, Ojanen Asko, Sigel Anne, Selinummi Kaarina
22. 34 Dagmar FIN-2454 LYS 3 One-off 0,0000 1,16 SGV JVS Wäänänen Simo 07:33:22 --
Schraderas Rauno, Wäänänen Tiina, Wäänänen Mikko
23. 40 Vinha Mia FIN-9196 LYS 3 JOD-24 0,0000 1,11 SG HSK Svärd Timo 07:36:49 --
Svård Pasi, Varuskivi Vesa, Andersson Henrik
24. 154 Isku FIN-899 H-veneet H 0,0000 1,07 LPS Boman Juhani 07:38:44 --
Salo Juhani, Saarinen Timo, Boman Mikko
25. 144 BMW FIN-946 H-veneet H 0,0000 1,07 LPS Karjalainen Markku 07:39:48 --
Karjalainen Jukka, Luhtanen Vesa
26. 22 Aquila FIN-3872 LYS 3 Optima 101 0,0000 1,16 SGV APS Hynynen Heikki 07:41:32 --
Juden Topi, Korpela Tapio, Toija Pekka
26. 117 Banneriina 5468 LYS urheiluveneet Banner 23 0,0000 1,21 S LPS Mäkelä Pertti 07:41:32 --
Mäkelä Eetu, Virintie Pasi, Virintie Visa
26. 9 Dancing L-6537 LYS 1-2 G-37 0,0000 1,19 SGV JVS Kolehmainen Hannu 07:41:32 --
Kolehmainen Eija, Vafrma Seppo, Elivuo Kari, Kankainen Antti
26. 116 Lady 3429 LYS urheiluveneet Banner 28 HR 0,0000 1,18 SG TePS Pesari Antti 07:41:32 --
Pesari Pentti, Pesari Pekka, Pesari Mikko, Pesari Ville, Pesari Joonas, Pesari Susanna, Pesari Jerry
26. 26 Marenki L-3545 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV LPS Virtanen Veli 07:41:32 --
Ahtinen Tuomo, Halmesuo Jari, Palokangas
31. 39 Medeia FIN-6599 LYS 3 Artina 29 0,0000 1,12 SGV JVS Mäkelä Ilkka 07:41:51 --
Haimi Paavo, Hirvensalo Ari, Mäkelä Marjo
32. 15 Jasmina FIN-9211 LYS 1-2 Millenium 311 0,0000 1,17 SGV LPS Sahiluoto Ahti 07:43:01 --
Sahiluoto Arvo, Paajanen Hannu, Malasto Harri
33. 151 Avion FIN-713 H-veneet H 0,0000 1,07 KuoPS Ikonen Janne 07:43:32 --
Ikonen Juuso, Ikonen Joona
33. 169 Uki-Express FIN-944 H-veneet H 0,0000 1,07 UPS Granqvist Jari 07:43:32 --
Väänänen Kalevi, Heikki Huotari
35. 8 Merituuli L-4044 LYS 1-2 Maestro 35 0,0000 1,18 SGV LPS Rajala Timo 07:43:56 --
Rajala Heikki, Rahkolainen Yrjö, Honkaniemi Pekka
36. 37 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 CC33 0,0000 1,13 SGV PPSS Kallio Teemu 07:44:19 --
Puolanne Harri, Lehtinen Juha, Lehtinen Pekka, Lappalainen Tatu, Maria
36. 11 Biancoblu FIN-9707 LYS 1-2 Hanse 341 0,0000 1,22 SGV LPS Lahtinen Markku 07:44:19 --
Kinnunen Tuomas, Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka, Lares Jukka
38. 148 Stemma FIN-918 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 JVS Koho Mikko 07:44:53 --
Matikainen Jani, Vainio Juha
39. 21 Allegria L-2442 LYS 3 Maestro 31 0,0000 1,15 SGV KVS Kasurinen Kalle 07:45:16 --
Vuori Ykä, Pälvimäki Janne, Ström Tapio, Pennanen Pasi
40. 36 Hejssan Saa L-3843 LYS 3 Artina 33 0,0000 1,15 SGV LPS Arjala Ari 07:46:16 --
Arjala-Salo Anu, Salo Matti, Salo Seppo, Vuorelma Heikki
40. 42 New Deal FIN-6576 LYS 3 Inferno 31 0,0000 1,15 SGV LPS Heikkilä Pasi 07:46:16 --
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Viljakainen Simo, Hartinen Jussi
42. 54 Karoliina FIN-1693 LYS 4 Hydro 0,0000 1,09 SGV HeiPS Ilola Heikki 07:47:36 --
Jussila Erkki, Aarnio Pekka, Könönen Riner, Kukkonen Vesa, Hietanen Jukka
42. 58 Oscarina FIN-9617 LYS 4 H-Star 0,0000 1,10 SGV LPS Heikkinen Matti 07:47:36 --
Rautanen Mikko, Heikkinen Mikko, Peltonen Juha
42. 10 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1-2 Avance 36 0,0000 1,17 SGV JäPS Keskinen Paavo 07:47:36 --
Keskinen Aleksi, Keskinen Pekka
45. 16 Lisa III FIN-5313 LYS 1-2 Comfortina 36 0,0000 1,21 SGV LPS Rajala Risto 07:48:00 --
Pitkänen Tomi, Liisanantti Harri, Parjanen Kimmo
46. 135 Nieida MRS 37 Monirunkoveneet 0,0000 10,00 G LPS Heinonen Arttu 07:50:44 --
Hägg Pasi, Heinonen Hanna
47. 172 Nautilus FIN-9430 Perheluokka Millenium 311 0,0000 1,16 GV LPS Koiranen Risto 07:58:31 --
Koiranen Jani, Koiranen Marika, Koiranen Marja-Liisa
48. 32 Calypso FIN-3822 LYS 3 Finnflyer 31 Cr 0,0000 1,12 SGV LPS Lehtonen Jarmo 08:15:27 --
Kataja Olli, Rauhamäki Jukka, Rauhamäki Harri
49. 163 Älvsbyhus FIN-879 H-veneet H 0,0000 1,07 HeiPS Hillberg Petri 08:20:14 --
Hillberg Ismo, Hillberg Iito, Hillberg Atte
49. 33 Sari L-483 LYS 3 Albin Express 0,0000 1,11 spinnu JVS Vesamaa Erkki 08:20:14 --
Juvonen Kari, Nurminen Matti
51. 157 Motomarine FIN-855 H-veneet H 0,0000 1,07 LPS Juhonen Roope 08:21:36 --
Tuominen Timo, Honkavaara Pekka
52. 168 Banzai FIN-887 H-veneet H 0,0000 1,07 HSK Salonen Jaakko 08:22:49 --
Hänninen Olli, Salonen Tuomas, Kukkonen Pertti
53. 48 Kia Kaha FIN-2711 LYS 3 Maestro 31 cr 0,0000 1,13 SGV JVS Maaranen Petri 08:24:30 --
Linjama Urpo, Pakoma Paavo, Huostila Kari
54. 152 Panta Rei FIN-736 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 N Koivula Arto 08:35:50 --
Ala-Tala Antti,Kivelä Kati,Mörä Eero
55. 35 Samantha FIN-3830 LYS 3 Inferno 26 0,0000 1,13 SG HVS Vuori Lasse 08:37:15 --
Laaksonen Helge, Vuori Tanja, Huuskonen Mari
56. 57 Jonna FIN-8554 LYS 4 0,0000 1,08 SG HVS Lähteenmäki Heikki 08:38:40 --
Lähteenmäki Pasi, Lähteenmäki Anu
57. 129 Nikea FIN-14364 Lightning 0,0000 1,00 JVS Salminen Samppa J. 08:51:00 --
Tulomäki Keijo, Tulomäki Heikki
58. 28 Deianeira FIN-7909 LYS 3 Inferno 28 0,0000 1,12 SGV JVS Tervakangas Lauri 08:56:23 --
Lehtonen Aleksi, Henderson Anna, Savolainen Sami, Liimatta Jouni
59. 155 Elle FIN-728 H-veneet H 0,0000 1,07 APS Talvitie Henrikki 09:14:20 --
Talvitie Jyrki, Talvitie Heikki
60. 29 Heili FIN-3465 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV LPS Vikman Markku 09:19:35 --
Lintermo Lasse, Uusitalo Jari
61. 141 Julia L-907 H-veneet H 0,0000 1,07 SK JVS Ahonen Juhani 09:25:35 --
Leino Jorma, Pöyhönen Markku
62. 147 NCC FIN-847 H-veneet H 0,0000 1,07 LPS Hirvonen Ville 09:26:00 --
Ruusunen Teemu, Lindström Rami, Karhu Sauli
63. 30 Lounatuuli FIN-4371 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SGV HVS Sinivaara Mikko 09:26:51 --
Kalojärvi Juha, Laiho Mikko, Tapanen Juha
64. 166 Patent Decor FIN-914 H-veneet H 0,0000 1,07 LPS Korhonen Tuomas 09:30:17 --
Heini Mika, Lindström Jyrki
65. 156 Iita FIN-765 H-veneet H 0,0000 1,07 SK JVS Karhusaari Vesa 09:30:50 --
Tarvainen Harri, Tarvainen Hannu
66. 160 Minttu FIN-885 H-veneet H 0,0000 1,07 HSK Rönkkö Perttu 09:33:34 --
Rönkkö Markku, Leskinen Jarkko, Kavanne Marcus
67. 128 Lighting Shark FIN-14936 Lightning 0,0000 1,00 S TP Pesola Sakari 09:35:17 --
Lintola Jouni, Koenkytö Ilkka
68. 167 Minna L-638 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 JVS Pekkarinen Raino 09:35:58 --
Salerto Sami, Taipale Terho
69. 115 Jolanda FIN-9106 LYS urheiluveneet J-80 0,0000 1,24 SG TP Tuominen Mauri 09:36:45 --
Tuominen J, Vaittinen M, Lahdennne P
70. 25 Lettu II FIN-8805 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SGV HVS Lindholm Harri 09:36:52 --
Lindholm Kari, Koskinen Arto, Leppänen Harri
71. 127 Gamma FIN-14638 Lightning 0,0000 1,00 S TP Leppänen Matti 09:36:59 --
Mikkola Markku, Ahola Kalle
72. 31 Cecilia Charlotta FIN-3837 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SGV APS Salminen Esa 09:38:12 --
Seppälä Mikki, Jokiranta Timo
73. 60 Ingrid L-6386 LYS 4 Sunwind 311 0,0000 1,09 SGV JVS Virtanen Petri 09:38:37 --
Vihtalahti Jukka, Kaukanen Mia, Virtanen Liisa, Virtanen Ville
73. 62 Munja Sun Ship II FIN-2744 LYS 4 FE 83 0,0000 1,08 SG JVS Kemiläinen Erkki 09:38:37 --
Laukia Jarkko, Castren Jonne
75. 150 Kaarina FIN-605 H-veneet H 0,0000 1,07 APS Pynnönen Jari 09:39:06 --
Pynnönen Mirja, Pynnönen Markku, Pynnönen Olli
76. 92 Katimaria FIN-2182 LYS 5 Avance 24 0,0000 1,02 SG KVS Åman Risto 09:39:12 --
Mansikka Martti, Åman Mikko
77. 67 Dolly 2044 LYS 4 Cumulus 0,0000 1,08 SGV JVS Lötjönen Hannu 09:39:50 --
Siik Olli, Lötjönen Marjatta
78. 65 Albatross FIN-5954 LYS 4 Albin Alpha 0,0000 1,10 SGV LPS Ristkari Simo 09:39:55 --
Ristikari Yrjö, Ristikari Ella, Tauriainen Kalevi, Heinonen Lasse, Rantalainen Valtteri
79. 164 Annika FIN-704 H-veneet H 0,0000 1,07 TaPS Saarimaa Tero-Markus 09:42:14 --
Pelli Tomi, Taivassalo Esa
80. 178 Rosanna FIN-935 H-veneet H 0,0000 1,07 KuoPS Miskala Aulis 09:43:28 --
Miskala Ville, Tanja Kamaja
81. 86 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5 Finnflyer 27 0,0000 1,05 SG- HeiPS Santala Juha 09:43:56 --
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
82. 46 Venla FIN-6373 LYS 3 Optima 101 0,0000 1,16 SGV JVS Korpela Hannu 09:44:11 --
Pyykkinen Timo, Viitamäki Kari, Malin Jorma
83. 45 Namu FIN-5289 LYS 3 0,0000 1,14 SGV LPS Mäki Seppo 09:48:49 --
Pekonen Heikki, Puukko Timo
84. 173 Sheila L-10 Perheluokka Avance 36 0,0000 1,17 SGV Merenkävijät ry Lukkariniemi Jorma 09:49:29 --
Lukkariniemi Jukka, Aalto Vesa, Erto Veli-Pekka, Kuusinen Jorma
85. 24 Piquero FIN-6930 LYS 3 Inferno 31 0,0000 1,15 SGV LPS Holm Elisabeth 09:51:48 --
Holm Karin, Lepääranta Leena, Hägg Daria, Carlsson Clara
86. 119 Torunn FIN-3086 LYS urheiluveneet Elvström 717 0,0000 1,16 SG LPS Lilleberg Tuomas 09:52:16 --
Lilleberg Jukka, Lilleberg Risto, Aho Suvi
87. 162 Jias FIN-563 H-veneet H 0,0000 1,07 S LPS Kavén Jorma 09:59:55 --
Kaven Jouni, Halme Pyry, Sikiö Timo
88. 56 Tiipiii FIN-2393 LYS 4 FE 83 0,0000 1,07 SGV LPS Puukko Soili 10:02:09 --
Helemaa Eeva, Kaven Salla, Närkki Miia, Parikka Annukka
89. 171 Unelma FIN-407 Perheluokka 0,0000 1,07 S JVS Pitkänen Olli 10:02:39 --
Kallioniemi Päivi, Kuntti Heikki
90. 27 Tove II FIN-4200 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SGV JVS Särkijärvi Mika 10:03:29 --
Wuolio Seppo, Modig Henri, Tulosmaa Atso
91. 126 Sini FIN-14352 Lightning 0,0000 1,00 S TP Kangas Riitta 10:08:06 --
Lappalainen Niko, Kangas Riitta
92. 101 White Lady FIN-2576 LYS 5 Avance 245 0,0000 1,02 SG APS Kannisto Jaakko 10:09:47 --
Oksujoki Kristiina, Honkanen Alpo, Painilainen Heidi
93. 161 Sandell`s FIN-481 H-veneet H 0,0000 1,07 S LPS Sandell Juha 10:10:17 --
Sandell Lasse, Tonttila Markku, Tyttö
94. 143 Shilla L-767 H-veneet H 0,0000 1,07 LPS Valli Johanna 10:13:35 --
Ryymin Mikko, Linkovuori Esko
95. 61 Prinsessa L-2008 LYS 4 FE 83 0,0000 1,07 SGV LPS Hynninen Osmo 10:15:18 --
Hynninen Juha, Rellmann Ismo, Jaakkola Petri
96. 98 Sympa L-5426 LYS 5 Guy 22 0,0000 0,99 SG APS Sipponen Jalmari 10:15:32 --
Tegelberg Veli-Pekka, Jenkins Daniel
97. 69 Byre FIN-4785 LYS 4 Jeanneau Fun 0,0000 1,07 SG HeiPS Laine Janne 10:17:56 --
Martin Veikko, Malm Harri, Ylitalo Sauli
98. 93 Milla L-2730 LYS 5 Teemin 0,0000 0,99 SG JVS Pälvimäki Matti 10:22:20 --
Pälvimäki Heli, Salo Sami
99. 94 Kuikka L-2413 LYS 5 Finn 26 0,0000 1,02 SG, toppir APS Heikkinen Antti 10:31:23 --
Heikkinen Pekka, Heiskanen Jarmo, Lamminpää Heikki
100. 52 Meritte FIN-9063 LYS 4 Sunwind 311 0,0000 1,09 SGV JVS Mäkinen Hannu 10:33:50 --
Mäkinen Eerikki, Mäkinen Piia, Nisula Ilkka
101. 97 Hilma L-1542 LYS 5 L-1542 0,0000 0,99 SG JäPS Vihijärvi Sakari 10:34:13 --
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
102. 176 77. Wabigoon Dr. FIN-8815 LYS 4 B-31 0,0000 1,06 SGV JVS Sintonen Jukka 10:34:26 --
Sintonen Keijo, Mankinen Jukka, Mankinen Leena
103. 43 Köli"N"alle FIN-7533 LYS 3 Elan 33 0,0000 1,13 SGV APS Piiroinen Mika 10:36:15 --
Kansonen Pertti, Honkanen Arto, Honkanen Eetu
104. 89 Carus 6490 LYS 5 First 235 0,0000 1,04 SG APS Heikkilä Kali 10:39:04 --
Pulli Juhana, Pulli Petri, Pennanen Olli
105. 63 Yagal FIN-1601 LYS 5 Finnflyer 27 0,0000 1,06 SG PP-SS Savikko Janne 10:43:05 --
Vartiainen Jari, Wang Ching-yi, Hämäläinen Vesseli, Nippala Jaakko, Nieminen Jukka
106. 44 Lot jaana VI FIN-168 LYS 3 H-35 0,0000 1,13 SGV LPS Salo Panu 10:51:45 --
Salo Panu, Tuomi Riku, Mäkelä Esa, Naukkarinen Esko
107. 146 Typyli FIN-168 H-veneet H 0,0000 1,07 KVS Vaara Kari 11:17:43 --
Vaara Okko, Vaara Mikko
108. 79 Tuulia L-3275 LYS 5 Finn 26 7/8 0,0000 1,04 SGV JVS Lehtinen Jukka 11:27:31 --
Lehtinen Anssi, Lehtinen Timo
109. 159 Hei-La FIN-822 H-veneet H 0,0000 1,07 S APS Seppälä Aarno 11:29:39 --
Blåfield Tapio, Larjavaara Tuomas
110. 149 Päivi L-690 H-veneet H-vene 0,0000 1,07 JäPS Vilppala Heikki 11:44:25 --
Suomalainen Olli, Lavonius Hannu
111. 47 Aquamarine EX-967 LYS 3 Albin Express 0,0000 1,11 SK JVS Wahlström Jarl 11:44:35 --
Parvikko Kari, Wahlström Johan, Wahlström Atte
112. 165 s/y Kajo L-528 H-veneet H 0,0000 1,07 S JVS Hilme Jarkko 11:48:34 --
Karhinen Timo, Suomi Leena
113. 125 Old Lady 6838 Lightning 0,0000 1,00 JVS Lehtinen Esko 11:58:14 --
Lehtinen Anssi, Lehtinen Pekka
114. 109 Elysion L-4451 LYS 6 FE 64 0,0000 0,98 SG APS Lusila Niilo 12:04:45 --
Jakonen Olli, Huovinen Antti
115. 68 Bertta FIN-2131 LYS 4 FE 83 0,0000 1,07 SGV JVS Niemi Reijo 12:05:27 --
Hietavala Unto, Nieminen Jukka
116. 112 Eulalia L-1468 LYS 6 Misil II 0,0000 0,98 SG APS Haapanen Matti 12:06:27 --
Haapanen Jaakko, Haapanen Mikko
117. 59 Aquarius FIN-2135 LYS 4 Targa 101 0,0000 1,09 LPS Seesvaara Pentti 12:09:38 --
Salmi Pentti, Andersson Jouko, Värjä Mikko, Halonen Antti
118. 103 Fanni L-3942 LYS 5 Finnflyer 27 0,0000 1,04 SGV APS Nokelainen Reijo 12:11:29 --
Nokelainen Reijo, Nokelainen Valtteri, Korpola Juhani, Koikkolainen Jari
119. 179 Viuhu L-562 H-veneet H 0,0000 1,07 JäPS Lukkariniemi Timo 12:11:37 --
Lukkariniemi Lippo, Järvinen Ville
120. 13 Elina FIN-8042 LYS 1-2 0,0000 1,19 SGV JVS Kiiski Ari 12:11:38 --
Kiiski Pirkko, Kiiski Anna, Hyytiä Jukka, Toivanen Jarmo
121. 85 Beaulieu FIN-4486 LYS 5 Avance 245 0,0000 1,02 SG JVS Seppänen Anneli 12:12:24 --
Renlund Markku, Alusniemi Timo, Renlund Matti
122. 84 s/y Tiira L-3219 LYS 5 Finnflyer 27 0,0000 1,04 SGV SS-PP Vavuli Timo 12:12:28 --
Metsäranta Sami, Myllymäki Vesa, Myllymäki Satu
123. 82 Wivian L-2691 LYS 5 Finnflyer 27 0,0000 1,04 SGV JäPS Manninen Antti 12:12:32 --
Manninen Lauri, Lehtinen Ville, Nokelainen Juha, Nokelainen Tuomas
124. 76 Afrodite FIN-5387 LYS 5 Sunwind 27 0,0000 1,03 SGV JVS Hiltunen Ari 12:12:47 --
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Vesa
125. 145 Avanti L-588 H-veneet H 0,0000 1,07 S LPS Mäkinen Antti 12:13:00 --
Korhonen Kimmo, Ilonen Hannu
126. 111 Nasu FIN-738 LYS 6 Albin Viggen 0,0000 0,97 SG KVS Jäntti Joona 12:13:14 --
Jäntti Toni, Jäntti Aki
127. 78 Carina L-5033 LYS 5 Finn 26 7/8 0,0000 1,04 GV JVS Ritokallio Ilkka 12:13:24 --
Jämsen Harri, Arminen Juha
128. 6 Lounatuuli II FIN-9698 LYS 3 Dehler 35cws 0,0000 1,16 SGV LPS Pesonen Jari 12:13:48 --
Orjala Juna, Rossi Heikki, Leppänen Antti
129. 50 Älä Emmi L-774 LYS 4 Ohlson 29 0,0000 1,05 kiinteä LPS Mäkelä Kalle 12:14:12 --
Laakso Esko, Laakso Juuso, Ruuti Matti, Kauppinen Kalle
130. 158 Dino L-314 H-veneet H 0,0000 1,07 S KVS Vaara Santeri 12:14:38 --
Vaara Markus, Vaara Jari
131. 77 Alwilda FIN-3456 LYS 5 Su27 0,0000 1,00 GV HVS Montonen Kari 12:14:54 --
Montonen Tomi, Montonen Timo
131. 81 Nereida L-2352 LYS 5 Finn 26 MH 0,0000 1,02 SGV APS Haapala Jussi 12:14:54 --
Aukee Martti, Sorvali Tuomas
133. 99 Ataka FIN-44 LYS 5 606 0,0000 1,03 S SuPS Savolainen Heikki 12:15:59 --
Repo Ari, Kärkkäinen Wellu
134. 91 Marina FIN-3532 LYS 5 Avance 24 0,0000 1,02 SG HVS Rautamaa Raimo 12:16:20 --
Rautamaa Tuija, Jokmanainen-ylijoki Merja, Lamminpää Kirsi
135. 170 Juliaana FIN-2734 LYS 5 0,0000 1,03 SG LPS Kärnä Sampsa 12:16:38 --
Salo Ville, Sandberg Timo, Rustanius Matti
136. 55 Hanska L-1407 LYS 4 One-off 0,0000 1,09 S LPS Rantanen Sami 12:16:52 --
Koskinen Jari, Saneri Ilmo, Tikka Timo
136. 66 Mariet FIN-2002 LYS 4 FE 83 0,0000 1,03 SG KVS Katajapuu Erkki 12:16:52 --
Santalahti Pekka, Truhponen Vesa, Katajapuu Lotta, Katajapuu Niina
138. 90 Yasmine L-22 LYS 5 Balance 65 0,0000 0,99 SG LPS Nilsson Jesper 12:17:30 --
Wilsson Harri, Mäkelä Teemu, Ollila Tommi
139. 138 Nike L-270 Hai 0,0000 1,03 S LPS Talvitie Jarno 12:17:40 --
Seppälä Jussi, Vuorinen Markus
140. 96 Marika II FIN-4447 LYS 5 Balans 65 0,0000 0,99 SG APS Kivinen Tapani 12:18:06 --
Kivinen Unto, Tuomi Kari
141. 106 Saga 131 LYS 6 Triss 570 0,0000 0,87 G Iniön veneseura Rintanen Jaakko 12:18:09 --
Rintanen Mirja, Rintanen Suvi
142. 87 Hötäkkä FIN-1250 LYS 5 Avance 24 0,0000 1,01 SGF HeiPS Tapanila Anna 12:18:12 --
Leppänen Mari, Forsten Maria, Hölttä Kirsi
143. 139 Lea FIN-26 Hai 0,0000 1,03 S HeiPS Kasnio Kari 12:18:33 --
Suomi Tatu, Kasnio Miika
143. 88 Tintamaria FIN-6387 LYS 5 Guy 22 0,0000 0,99 SG JVS Airaksinen Jani 12:18:33 --
Lehtonen Piia, Mikkonen Janne, Katajamäki Juha
145. 153 Lulu FIN-552 H-veneet H 0,0000 1,07 JVS Kantanen Pertti 12:19:18 --
Kantonen Brita, Ahonen Kaisa, Kanerva Raimo
146. 108 Donna FIN-5017 LYS 6 MF630 0,0000 0,96 SG JVS Tiihonen Ossi 12:20:37 --
Tiihonen Sami, Silvennoinen Raimo, Silvennoinen Hanna
147. 110 Mikä II L-82 LYS 6 Albin 57 0,0000 0,89 SG JVS Pälvimäki Lasse 12:21:20 --
Pälvimäki Veera, Pälvimäki Joonas
148. 137 Hai-Marita L-253 Hai 0,0000 1,03 LPS Lankinen Matti 12:21:34 --
Lankinen Pekka, Jäkkö Kari
149. 83 Vilana L-2824 LYS 5 FE 74 0,0000 1,01 SGF JVS Kautto Ari 12:22:27 --
Oinonen Timo, Äijänen Jari, Muhonen Tarmo
150. 100 Melinda L-6939 LYS 5 Sun Way 21 0,0000 1,00 SG TePS Turunen Ari 12:22:39 --
Grannenfelt Kim, Louhivuori Martin
151. 105 Ma Donna 5571 LYS 6 FE 64 0,0000 0,96 S HVS Inkinen Markku 12:25:16 --
Nokvonen Esa, Kinnunen Jukka
152. 95 VeePee FIN-1658 LYS 5 FF 27 0,0000 1,03 SV, kiinto LPS Semeri Veli-Pekka 12:30:30 --
Semeri Joni, Semeri Mikko
153. 107 Aouda FIN-9968 LYS 6 Microtross 0,0000 0,98 SK LPS-DSF Nissi Aimo 12:34:49 --
Lassila Ilkka, Palva Jussi
154. 80 Capella FIN-2793 LYS 5 Teemin 0,0000 0,99 SG HVS Pajula Hannu 12:39:15 --
Pajula Sirpa, Pajula Elina, Pajula Toni, Pajula Tuomas
DNF 64 Aiolos L-4 LYS 4 0,0000 1,08 SG AKPS Suomalainen Arvo DNF
Turunen Mauri, Suomela Jaakko, Sironen Antti
DNS 51 Cecilia FIN-8145 LYS 4 L 29 0,0000 1,08 G, taittov JVS Luoma Jouko DNS
DNS 142 Lady Domina FIN-873 H-veneet H 0,0000 1,07 HVS Lyden Anssi DNS
DNS 53 Margaretha FIN-2705 LYS 4 Jeaneau Rush 0,0000 1,00 SGF JVS Hartikainen Jorma DNS
DNS 140 Maud H-811 H-veneet H 0,0000 1,07 GSF Riikonen Roy DNS
DNS 75 Näkemiin 1566 LYS 5 Teemin 0,0000 0,99 SG HPS Hyppönen Juha DNS
DNF 102 Pikku Myy L-7665 LYS 5 Guy 22 0,0000 0,99 SG N Kirijatshenko Heikki DNF
Sipilä Jussi, Säntti Pertti, Säntti Juuso
DNF 174 Toni FIN-9013 LYS 5 Ohlson 22 0,0000 0,99 G JVS Treufeldt Henry DNF
Kuikka Jari, Niininen Tommi