23.7.2019 13:21:15

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 20 / 20
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 58 Oscarina FIN-9617 LYS 4 1,10 H-Star SGV LPS Heikkinen Matti 02:25:05 02:37:50
Rautanen Mikko, Heikkinen Mikko, Peltonen Juha
2. 54 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 02:34:49 02:46:24
Jussila Erkki, Aarnio Pekka, Könönen Riner, Kukkonen Vesa, Hietanen Jukka
3. 52 Meritte FIN-9063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Hannu 03:00:39 03:12:14
Mäkinen Eerikki, Mäkinen Piia, Nisula Ilkka
4. 69 Byre FIN-4785 LYS 4 1,07 Jeanneau Fun SG HeiPS Laine Janne 03:03:38 03:12:49
Martin Veikko, Malm Harri, Ylitalo Sauli
5. 57 Jonna FIN-8554 LYS 4 1,08 SG HVS Lähteenmäki Heikki 03:06:22 03:16:45
Lähteenmäki Pasi, Lähteenmäki Anu
6. 60 Ingrid L-6386 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Virtanen Petri 03:05:22 03:16:57
Vihtalahti Jukka, Kaukanen Mia, Virtanen Liisa, Virtanen Ville
7. 61 Prinsessa L-2008 LYS 4 1,07 FE 83 SGV LPS Hynninen Osmo 03:16:21 03:25:32
Hynninen Juha, Rellmann Ismo, Jaakkola Petri
8. 176 77. Wabigoon Dr. FIN-8815 LYS 4 1,06 B-31 SGV JVS Sintonen Jukka 03:18:59 03:26:55
Sintonen Keijo, Mankinen Jukka, Mankinen Leena
9. 65 Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Simo 03:14:38 03:27:23
Ristikari Yrjö, Ristikari Ella, Tauriainen Kalevi, Heinonen Lasse, Rantalainen Valtteri
10. 67 Dolly 2044 LYS 4 1,08 Cumulus SGV JVS Lötjönen Hannu 03:17:52 03:28:15
Siik Olli, Lötjönen Marjatta
11. 56 Tiipiii FIN-2393 LYS 4 1,07 FE 83 SGV LPS Puukko Soili 03:19:28 03:28:39
Helemaa Eeva, Kaven Salla, Närkki Miia, Parikka Annukka
12. 62 Munja Sun Ship II FIN-2744 LYS 4 1,08 FE 83 SG JVS Kemiläinen Erkki 03:24:15 03:34:38
Laukia Jarkko, Castren Jonne
13. 50 Älä Emmi L-774 LYS 4 1,05 Ohlson 29 kiinteä LPS Mäkelä Kalle 03:41:11 03:47:52
Laakso Esko, Laakso Juuso, Ruuti Matti, Kauppinen Kalle
14. 68 Bertta FIN-2131 LYS 4 1,07 FE 83 SGV JVS Niemi Reijo 03:41:28 03:50:39
Hietavala Unto, Nieminen Jukka
15. 59 Aquarius FIN-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 LPS Seesvaara Pentti 03:39:16 03:50:51
Salmi Pentti, Andersson Jouko, Värjä Mikko, Halonen Antti
16. 64 Aiolos L-4 LYS 4 1,08 SG AKPS Suomalainen Arvo 03:46:26 03:56:49
Turunen Mauri, Suomela Jaakko, Sironen Antti
17. 55 Hanska L-1407 LYS 4 1,09 One-off S LPS Rantanen Sami 03:54:27 04:06:02
Koskinen Jari, Saneri Ilmo, Tikka Timo
18. 66 Mariet FIN-2002 LYS 4 1,03 FE 83 SG KVS Katajapuu Erkki 04:03:26 04:07:31
Santalahti Pekka, Truhponen Vesa, Katajapuu Lotta, Katajapuu Niina
DNS 53 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,00 Jeaneau Rush SGF JVS Hartikainen Jorma DNS
DNS 51 Cecilia FIN-8145 LYS 4 1,08 L 29 G, taittov JVS Luoma Jouko DNS