20.7.2019 17:40:00

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka H-veneet (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 32 / 32
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 144 BMW FIN-946 H-veneet 1,07 H LPS Karjalainen Markku 02:21:23 02:30:34
Karjalainen Jukka, Luhtanen Vesa
2. 154 Isku FIN-899 H-veneet 1,07 H LPS Boman Juhani 02:23:28 02:32:39
Salo Juhani, Saarinen Timo, Boman Mikko
3. 169 Uki-Express FIN-944 H-veneet 1,07 H UPS Granqvist Jari 02:32:09 02:41:20
Väänänen Kalevi, Heikki Huotari
4. 151 Avion FIN-713 H-veneet 1,07 H KuoPS Ikonen Janne 02:32:56 02:42:07
Ikonen Juuso, Ikonen Joona
5. 148 Stemma FIN-918 H-veneet 1,07 H-vene JVS Koho Mikko 02:35:48 02:44:59
Matikainen Jani, Vainio Juha
6. 163 Älvsbyhus FIN-879 H-veneet 1,07 H HeiPS Hillberg Petri 02:43:35 02:52:46
Hillberg Ismo, Hillberg Iito, Hillberg Atte
7. 157 Motomarine FIN-855 H-veneet 1,07 H LPS Juhonen Roope 02:45:43 02:54:54
Tuominen Timo, Honkavaara Pekka
8. 168 Banzai FIN-887 H-veneet 1,07 H HSK Salonen Jaakko 02:47:37 02:56:48
Hänninen Olli, Salonen Tuomas, Kukkonen Pertti
9. 152 Panta Rei FIN-736 H-veneet 1,07 H-vene N Koivula Arto 02:52:58 03:02:09
Ala-Tala Antti,Kivelä Kati,Mörä Eero
10. 160 Minttu FIN-885 H-veneet 1,07 H HSK Rönkkö Perttu 02:56:10 03:05:21
Rönkkö Markku, Leskinen Jarkko, Kavanne Marcus
11. 147 NCC FIN-847 H-veneet 1,07 H LPS Hirvonen Ville 03:01:24 03:10:35
Ruusunen Teemu, Lindström Rami, Karhu Sauli
12. 155 Elle FIN-728 H-veneet 1,07 H APS Talvitie Henrikki 03:01:57 03:11:08
Talvitie Jyrki, Talvitie Heikki
13. 178 Rosanna FIN-935 H-veneet 1,07 H KuoPS Miskala Aulis 03:04:25 03:13:36
Miskala Ville, Tanja Kamaja
14. 166 Patent Decor FIN-914 H-veneet 1,07 H LPS Korhonen Tuomas 03:11:03 03:20:14
Heini Mika, Lindström Jyrki
15. 150 Kaarina FIN-605 H-veneet 1,07 H APS Pynnönen Jari 03:11:25 03:20:36
Pynnönen Mirja, Pynnönen Markku, Pynnönen Olli
16. 164 Annika FIN-704 H-veneet 1,07 H TaPS Saarimaa Tero-Markus 03:13:18 03:22:29
Pelli Tomi, Taivassalo Esa
17. 156 Iita FIN-765 H-veneet 1,07 H SK JVS Karhusaari Vesa 03:14:20 03:23:31
Tarvainen Harri, Tarvainen Hannu
18. 141 Julia L-907 H-veneet 1,07 H SK JVS Ahonen Juhani 03:18:11 03:27:22
Leino Jorma, Pöyhönen Markku
19. 145 Avanti L-588 H-veneet 1,07 H S LPS Mäkinen Antti 03:22:43 03:31:54
Korhonen Kimmo, Ilonen Hannu
20. 143 Shilla L-767 H-veneet 1,07 H LPS Valli Johanna 03:24:46 03:33:57
Ryymin Mikko, Linkovuori Esko
21. 167 Minna L-638 H-veneet 1,07 H-vene JVS Pekkarinen Raino 03:25:22 03:34:33
Salerto Sami, Taipale Terho
22. 162 Jias FIN-563 H-veneet 1,07 H S LPS Kavén Jorma 03:34:32 03:43:43
Kaven Jouni, Halme Pyry, Sikiö Timo
23. 161 Sandell`s FIN-481 H-veneet 1,07 H S LPS Sandell Juha 03:36:14 03:45:25
Sandell Lasse, Tonttila Markku, Tyttö
24. 146 Typyli FIN-168 H-veneet 1,07 H KVS Vaara Kari 03:38:06 03:47:17
Vaara Okko, Vaara Mikko
25. 179 Viuhu L-562 H-veneet 1,07 H JäPS Lukkariniemi Timo 03:41:52 03:51:03
Lukkariniemi Lippo, Järvinen Ville
26. 165 s/y Kajo L-528 H-veneet 1,07 H S JVS Hilme Jarkko 03:42:23 03:51:34
Karhinen Timo, Suomi Leena
27. 149 Päivi L-690 H-veneet 1,07 H-vene JäPS Vilppala Heikki 03:42:26 03:51:37
Suomalainen Olli, Lavonius Hannu
28. 153 Lulu FIN-552 H-veneet 1,07 H JVS Kantanen Pertti 03:49:58 03:59:09
Kantonen Brita, Ahonen Kaisa, Kanerva Raimo
29. 158 Dino L-314 H-veneet 1,07 H S KVS Vaara Santeri 03:49:59 03:59:10
Vaara Markus, Vaara Jari
30. 159 Hei-La FIN-822 H-veneet 1,07 H S APS Seppälä Aarno 03:51:12 04:00:23
Blåfield Tapio, Larjavaara Tuomas
DNS 142 Lady Domina FIN-873 H-veneet 1,07 H HVS Lyden Anssi DNS
DNS 140 Maud H-811 H-veneet 1,07 H GSF Riikonen Roy DNS