20.10.2019 18:16:31

Viralliset tulokset, LYS-aika, reitti Päijännepurjehdus

Maali: Padasjoki
Tulokset 157 / 157
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 120 PaTu FIN-289 LYS urheiluveneet 1,36 Melges 24 SA TPS Niiniranta Antti 13:08:23 16:44:23
Sjöblom Christopher, Kiiski Arto, Flinkman Peter
2. 118 La Donna é Mobile FIN-026 LYS urheiluveneet 1,30 UFO 28 SG OM Inkala Joni 13:37:26 16:45:44
Parkkila Ari, Karhi Olli, Järvinen Ari, Nupponen Jukka, Lämsä Mikko
3. 121 Starkki Fun EST-240 LYS urheiluveneet 1,25 Lutra 25 SG Pärnu JK Tomingas Agu 14:34:32 17:17:44
Tagu Jaanus, Leinonen Jari, Heikkilä Janne, Wirta Mikko
4. 23 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 15:44:39 17:24:52
Lindroos Pekka, Selin Jorma, Heiskanen Esko
5. 41 Auvo FIN-5591 LYS 3 1,16 Still 900 SGV HeiPS Lehtinen Jyri 15:34:17 17:26:50
Lehtinen Aaro, Lehtinen Harri, Lyden Anssi, Alitalo Tomi, Rinkinen Mikko
6. 144 BMW FIN-946 H-veneet 1,07 H LPS Karjalainen Markku 16:34:59 17:28:22
Karjalainen Jukka, Luhtanen Vesa
7. 130 Pohjola-Fonecta Finder FIN-434 Melges 24 1,32 Melges 24 SK EMK Hakola Tomi 14:11:44 17:29:33
Peltomäki Ari, Heinonen Kari, Maatrana Jari
8. 7 Atea FIN-9485 LYS 1-2 1,17 Mosquito 85 SG- N Salo Timo 15:31:45 17:30:19
Salo Vesa, Viitanen Mikael, Koski Juho, Vaahtikari Jussi
9. 20 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 S V APS Kelppe Risto 15:46:42 17:39:15
Peippo Paavo, Ojanen Asko, Sigel Anne, Selinummi Kaarina
10. 154 Isku FIN-899 H-veneet 1,07 H LPS Boman Juhani 16:46:22 17:39:45
Salo Juhani, Saarinen Timo, Boman Mikko
11. 148 Stemma FIN-918 H-veneet 1,07 H-vene JVS Koho Mikko 16:51:00 17:44:23
Matikainen Jani, Vainio Juha
12. 1 The Weather Institute FIN-9983 LYS 1-2 1,28 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 14:47:44 17:46:14
Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa, Lilja Anssi, Lilja Ilari, Lilja Katri
13. 14 Blueship FIN-8782 LYS 1-2 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 15:37:54 17:48:11
Ahonen Jukka, Höglund Ville, Kilpiä Jukka, Nikkilä Harri
14. 40 Vinha Mia FIN-9196 LYS 3 1,11 JOD-24 SG HSK Svärd Timo 16:27:36 17:48:28
Svård Pasi, Varuskivi Vesa, Andersson Henrik
15. 163 Älvsbyhus FIN-879 H-veneet 1,07 H HeiPS Hillberg Petri 16:55:25 17:48:48
Hillberg Ismo, Hillberg Iito, Hillberg Atte
16. 151 Avion FIN-713 H-veneet 1,07 H KuoPS Ikonen Janne 16:58:13 17:51:36
Ikonen Juuso, Ikonen Joona
17. 17 Blues FIN-9450 LYS 1-2 1,18 One Off SGV SPS Stoschek Toni 15:48:21 17:52:49
Tulokas Janne, Härkönen Janne, Selin Mika
18. 39 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 16:25:56 17:53:22
Haimi Paavo, Hirvensalo Ari, Mäkelä Marjo
19. 26 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Virtanen Veli 16:14:01 17:54:14
Ahtinen Tuomo, Halmesuo Jari, Palokangas
20. 12 Melina L-9009 LYS 1-2 1,21 FG 36 SGV APS Hiltunen Juha 15:33:49 17:55:26
Österberg Eino, Pulkkinen Pertti, Heinonen Tuomo, Laitinen Timo
21. 38 Hässäkkä FIN-9068 LYS 3 1,15 Dufour 32 SGV LPS Puuperä Kari 16:10:50 17:57:16
Puuperä Sari, Koskinen Jukka, Suomi Matti, Seppälä Jouni
22. 2 Kristiina FIN-8261 LYS 1-2 1,20 X-342 SGV JäPS Saarela Mikko 15:42:29 17:58:29
Saarela Kristina, Kotila Pekka, Nikkilä Paavo
23. 5 Damaris FIN-7009 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 16:00:36 17:59:10
Kanninen Kauko, Varmanen Erkki, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Laine Petteri
24. 177 Peto jr. FIN-9959 LYS urheiluveneet 1,21 Beneteau 25 SA- MSVK Porkki Rauli 15:37:34 17:59:11
Ruokolahti Vicke, Niemelä Jussi, Koskela Kati, Niemelä Emmi
25. 169 Uki-Express FIN-944 H-veneet 1,07 H UPS Granqvist Jari 17:06:02 17:59:25
Väänänen Kalevi, Heikki Huotari
26. 4 Unique FIN-6747 LYS 1-2 1,21 X-342 SGV JVS Liukkonen Esko 15:41:42 18:03:19
Lehtiniemi Ari, Leskinen Harri, Rahkonen Vesa, Penne Raimo
27. 54 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 16:59:08 18:06:31
Jussila Erkki, Aarnio Pekka, Könönen Riner, Kukkonen Vesa, Hietanen Jukka
28. 34 Dagmar FIN-2454 LYS 3 1,16 One-off SGV JVS Wäänänen Simo 16:14:45 18:07:18
Schraderas Rauno, Wäänänen Tiina, Wäänänen Mikko
29. 116 Lady 3429 LYS urheiluveneet 1,18 Banner 28 HR SG TePS Pesari Antti 16:02:56 18:07:24
Pesari Pentti, Pesari Pekka, Pesari Mikko, Pesari Ville, Pesari Joonas, Pesari Susanna, Pesari Jerry
30. 15 Jasmina FIN-9211 LYS 1-2 1,17 Millenium 311 SGV LPS Sahiluoto Ahti 16:12:22 18:10:56
Sahiluoto Arvo, Paajanen Hannu, Malasto Harri
31. 37 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 CC33 SGV PPSS Kallio Teemu 16:38:01 18:11:54
Puolanne Harri, Lehtinen Juha, Lehtinen Pekka, Lappalainen Tatu, Maria
32. 58 Oscarina FIN-9617 LYS 4 1,10 H-Star SGV LPS Heikkinen Matti 16:59:07 18:13:18
Rautanen Mikko, Heikkinen Mikko, Peltonen Juha
33. 3 Mallo FIN-9174 LYS 1-2 1,23 FG SGV JVS Nieminen Pentti 15:41:50 18:14:25
Nieminen Ari, Kökönen Pekka, Taipale Jorma, Kossloff Lauri
34. 9 Dancing L-6537 LYS 1-2 1,19 G-37 SGV JVS Kolehmainen Hannu 16:09:25 18:19:42
Kolehmainen Eija, Vafrma Seppo, Elivuo Kari, Kankainen Antti
35. 35 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG HVS Vuori Lasse 16:53:43 18:27:36
Laaksonen Helge, Vuori Tanja, Huuskonen Mari
36. 22 Aquila FIN-3872 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV APS Hynynen Heikki 16:36:37 18:29:10
Juden Topi, Korpela Tapio, Toija Pekka
37. 152 Panta Rei FIN-736 H-veneet 1,07 H-vene N Koivula Arto 17:36:46 18:30:09
Ala-Tala Antti,Kivelä Kati,Mörä Eero
38. 10 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 16:31:55 18:30:29
Keskinen Aleksi, Keskinen Pekka
39. 42 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 16:45:02 18:31:28
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Viljakainen Simo, Hartinen Jussi
40. 157 Motomarine FIN-855 H-veneet 1,07 H LPS Juhonen Roope 17:39:05 18:32:28
Tuominen Timo, Honkavaara Pekka
41. 36 Hejssan Saa L-3843 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Arjala Ari 16:49:36 18:36:02
Arjala-Salo Anu, Salo Matti, Salo Seppo, Vuorelma Heikki
42. 8 Merituuli L-4044 LYS 1-2 1,18 Maestro 35 SGV LPS Rajala Timo 16:32:57 18:37:25
Rajala Heikki, Rahkolainen Yrjö, Honkaniemi Pekka
43. 13 Elina FIN-8042 LYS 1-2 1,19 SGV JVS Kiiski Ari 16:30:55 18:41:12
Kiiski Pirkko, Kiiski Anna, Hyytiä Jukka, Toivanen Jarmo
44. 21 Allegria L-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 SGV KVS Kasurinen Kalle 16:55:07 18:41:33
Vuori Ykä, Pälvimäki Janne, Ström Tapio, Pennanen Pasi
45. 32 Calypso FIN-3822 LYS 3 1,12 Finnflyer 31 Cr SGV LPS Lehtonen Jarmo 17:14:37 18:42:03
Kataja Olli, Rauhamäki Jukka, Rauhamäki Harri
46. 168 Banzai FIN-887 H-veneet 1,07 H HSK Salonen Jaakko 17:49:29 18:42:52
Hänninen Olli, Salonen Tuomas, Kukkonen Pertti
47. 117 Banneriina 5468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 S LPS Mäkelä Pertti 16:30:25 18:52:02
Mäkelä Eetu, Virintie Pasi, Virintie Visa
48. 57 Jonna FIN-8554 LYS 4 1,08 SG HVS Lähteenmäki Heikki 17:51:59 18:52:26
Lähteenmäki Pasi, Lähteenmäki Anu
49. 132 Mega FIN-227 Melges 24 1,32 Melges 24 JVS Ahonen Janne 15:37:08 18:54:57
Stenroth Anssi, Hietanen Mikko, Ahonen Jukka
50. 131 White Seal FIN-296 Melges 24 1,32 Melges 24 JVS Ahonen Olli 15:38:46 18:56:35
Ovaskainen Olli, Ahola Janne, Viljanen Jouni
51. 33 Sari L-483 LYS 3 1,11 Albin Express spinnu JVS Vesamaa Erkki 17:39:52 19:00:44
Juvonen Kari, Nurminen Matti
52. 16 Lisa III FIN-5313 LYS 1-2 1,21 Comfortina 36 SGV LPS Rajala Risto 16:46:55 19:08:32
Pitkänen Tomi, Liisanantti Harri, Parjanen Kimmo
53. 48 Kia Kaha FIN-2711 LYS 3 1,13 Maestro 31 cr SGV JVS Maaranen Petri 17:45:44 19:19:37
Linjama Urpo, Pakoma Paavo, Huostila Kari
54. 155 Elle FIN-728 H-veneet 1,07 H APS Talvitie Henrikki 18:33:38 19:27:01
Talvitie Jyrki, Talvitie Heikki
55. 28 Deianeira FIN-7909 LYS 3 1,12 Inferno 28 SGV JVS Tervakangas Lauri 18:01:40 19:29:06
Lehtonen Aleksi, Henderson Anna, Savolainen Sami, Liimatta Jouni
56. 11 Biancoblu FIN-9707 LYS 1-2 1,22 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 17:08:41 19:35:50
Kinnunen Tuomas, Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka, Lares Jukka
57. 129 Nikea FIN-14364 Lightning 1,00 JVS Salminen Samppa J. 19:40:32 19:40:32
Tulomäki Keijo, Tulomäki Heikki
58. 29 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Vikman Markku 18:00:46 19:40:59
Lintermo Lasse, Uusitalo Jari
59. 92 Katimaria FIN-2182 LYS 5 1,02 Avance 24 SG KVS Åman Risto 19:58:51 20:14:51
Mansikka Martti, Åman Mikko
60. 147 NCC FIN-847 H-veneet 1,07 H LPS Hirvonen Ville 19:33:22 20:26:45
Ruusunen Teemu, Lindström Rami, Karhu Sauli
61. 166 Patent Decor FIN-914 H-veneet 1,07 H LPS Korhonen Tuomas 19:36:16 20:29:39
Heini Mika, Lindström Jyrki
62. 141 Julia L-907 H-veneet 1,07 H SK JVS Ahonen Juhani 19:38:20 20:31:43
Leino Jorma, Pöyhönen Markku
63. 160 Minttu FIN-885 H-veneet 1,07 H HSK Rönkkö Perttu 19:38:32 20:31:55
Rönkkö Markku, Leskinen Jarkko, Kavanne Marcus
64. 156 Iita FIN-765 H-veneet 1,07 H SK JVS Karhusaari Vesa 19:43:44 20:37:07
Tarvainen Harri, Tarvainen Hannu
65. 60 Ingrid L-6386 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Virtanen Petri 19:43:36 20:50:59
Vihtalahti Jukka, Kaukanen Mia, Virtanen Liisa, Virtanen Ville
66. 150 Kaarina FIN-605 H-veneet 1,07 H APS Pynnönen Jari 20:01:27 20:54:50
Pynnönen Mirja, Pynnönen Markku, Pynnönen Olli
67. 25 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri 19:50:41 21:24:34
Lindholm Kari, Koskinen Arto, Leppänen Harri
68. 30 Lounatuuli FIN-4371 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Sinivaara Mikko 19:54:23 21:28:16
Kalojärvi Juha, Laiho Mikko, Tapanen Juha
69. 31 Cecilia Charlotta FIN-3837 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Salminen Esa 19:59:49 21:33:42
Seppälä Mikki, Jokiranta Timo
70. 128 Lighting Shark FIN-14936 Lightning 1,00 S TP Pesola Sakari 21:40:44 21:40:44
Lintola Jouni, Koenkytö Ilkka
71. 127 Gamma FIN-14638 Lightning 1,00 S TP Leppänen Matti 21:47:36 21:47:36
Mikkola Markku, Ahola Kalle
72. 46 Venla FIN-6373 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV JVS Korpela Hannu 20:03:12 21:55:45
Pyykkinen Timo, Viitamäki Kari, Malin Jorma
73. 45 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 SGV LPS Mäki Seppo 20:23:13 22:03:26
Pekonen Heikki, Puukko Timo
74. 115 Jolanda FIN-9106 LYS urheiluveneet 1,24 J-80 SG TP Tuominen Mauri 19:25:48 22:03:44
Tuominen J, Vaittinen M, Lahdennne P
75. 97 Hilma L-1542 LYS 5 0,99 L-1542 SG JäPS Vihijärvi Sakari 22:27:34 22:19:19
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
76. 126 Sini FIN-14352 Lightning 1,00 S TP Kangas Riitta 22:26:33 22:26:33
Lappalainen Niko, Kangas Riitta
77. 86 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 21:47:44 22:26:35
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
78. 164 Annika FIN-704 H-veneet 1,07 H TaPS Saarimaa Tero-Markus 21:49:50 22:43:13
Pelli Tomi, Taivassalo Esa
79. 101 White Lady FIN-2576 LYS 5 1,02 Avance 245 SG APS Kannisto Jaakko 22:29:40 22:45:40
Oksujoki Kristiina, Honkanen Alpo, Painilainen Heidi
80. 178 Rosanna FIN-935 H-veneet 1,07 H KuoPS Miskala Aulis 22:17:23 23:10:46
Miskala Ville, Tanja Kamaja
81. 167 Minna L-638 H-veneet 1,07 H-vene JVS Pekkarinen Raino 22:18:20 23:11:43
Salerto Sami, Taipale Terho
82. 56 Tiipiii FIN-2393 LYS 4 1,07 FE 83 SGV LPS Puukko Soili 22:24:53 23:18:16
Helemaa Eeva, Kaven Salla, Närkki Miia, Parikka Annukka
83. 69 Byre FIN-4785 LYS 4 1,07 Jeanneau Fun SG HeiPS Laine Janne 22:25:18 23:18:41
Martin Veikko, Malm Harri, Ylitalo Sauli
84. 61 Prinsessa L-2008 LYS 4 1,07 FE 83 SGV LPS Hynninen Osmo 22:26:03 23:19:26
Hynninen Juha, Rellmann Ismo, Jaakkola Petri
85. 67 Dolly 2044 LYS 4 1,08 Cumulus SGV JVS Lötjönen Hannu 22:20:58 23:21:25
Siik Olli, Lötjönen Marjatta
86. 176 77. Wabigoon Dr. FIN-8815 LYS 4 1,06 B-31 SGV JVS Sintonen Jukka 22:37:24 23:23:35
Sintonen Keijo, Mankinen Jukka, Mankinen Leena
87. 62 Munja Sun Ship II FIN-2744 LYS 4 1,08 FE 83 SG JVS Kemiläinen Erkki 22:23:49 23:24:16
Laukia Jarkko, Castren Jonne
88. 65 Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Simo 22:20:52 23:35:03
Ristikari Yrjö, Ristikari Ella, Tauriainen Kalevi, Heinonen Lasse, Rantalainen Valtteri
89. 93 Milla L-2730 LYS 5 0,99 Teemin SG JVS Pälvimäki Matti 23:55:35 23:47:20
Pälvimäki Heli, Salo Sami
90. 27 Tove II FIN-4200 LYS 3 1,13 H-323 SGV JVS Särkijärvi Mika 22:27:51 24:01:44
Wuolio Seppo, Modig Henri, Tulosmaa Atso
91. 44 Lot jaana VI FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Panu 22:28:20 24:02:13
Salo Panu, Tuomi Riku, Mäkelä Esa, Naukkarinen Esko
92. 47 Aquamarine EX-967 LYS 3 1,11 Albin Express SK JVS Wahlström Jarl 22:49:22 24:10:14
Parvikko Kari, Wahlström Johan, Wahlström Atte
93. 24 Piquero FIN-6930 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Holm Elisabeth 22:27:49 24:14:15
Holm Karin, Lepääranta Leena, Hägg Daria, Carlsson Clara
94. 119 Torunn FIN-3086 LYS urheiluveneet 1,16 Elvström 717 SG LPS Lilleberg Tuomas 22:24:25 24:16:58
Lilleberg Jukka, Lilleberg Risto, Aho Suvi
95. 43 Köli"N"alle FIN-7533 LYS 3 1,13 Elan 33 SGV APS Piiroinen Mika 22:54:47 24:28:40
Kansonen Pertti, Honkanen Arto, Honkanen Eetu
96. 98 Sympa L-5426 LYS 5 0,99 Guy 22 SG APS Sipponen Jalmari 24:51:24 24:43:09
Tegelberg Veli-Pekka, Jenkins Daniel
97. 63 Yagal FIN-1601 LYS 5 1,06 Finnflyer 27 SG PP-SS Savikko Janne 24:26:03 25:12:14
Vartiainen Jari, Wang Ching-yi, Hämäläinen Vesseli, Nippala Jaakko, Nieminen Jukka
98. 89 Carus 6490 LYS 5 1,04 First 235 SG APS Heikkilä Kali 24:56:26 25:27:49
Pulli Juhana, Pulli Petri, Pennanen Olli
99. 112 Eulalia L-1468 LYS 6 0,98 Misil II SG APS Haapanen Matti 25:45:04 25:28:25
Haapanen Jaakko, Haapanen Mikko
100. 52 Meritte FIN-9063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Hannu 24:21:22 25:28:45
Mäkinen Eerikki, Mäkinen Piia, Nisula Ilkka
101. 143 Shilla L-767 H-veneet 1,07 H LPS Valli Johanna 24:43:51 25:37:14
Ryymin Mikko, Linkovuori Esko
102. 79 Tuulia L-3275 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka 25:43:02 26:14:25
Lehtinen Anssi, Lehtinen Timo
103. 94 Kuikka L-2413 LYS 5 1,02 Finn 26 SG, toppir APS Heikkinen Antti 25:59:09 26:15:09
Heikkinen Pekka, Heiskanen Jarmo, Lamminpää Heikki
104. 146 Typyli FIN-168 H-veneet 1,07 H KVS Vaara Kari 25:42:02 26:35:25
Vaara Okko, Vaara Mikko
105. 162 Jias FIN-563 H-veneet 1,07 H S LPS Kavén Jorma 25:52:16 26:45:39
Kaven Jouni, Halme Pyry, Sikiö Timo
106. 159 Hei-La FIN-822 H-veneet 1,07 H S APS Seppälä Aarno 25:59:25 26:52:48
Blåfield Tapio, Larjavaara Tuomas
DNF 106 Saga 131 LYS 6 0,87 Triss 570 G Iniön veneseura Rintanen Jaakko DNF
Rintanen Mirja, Rintanen Suvi
DNF 110 Mikä II L-82 LYS 6 0,89 Albin 57 SG JVS Pälvimäki Lasse DNF
Pälvimäki Veera, Pälvimäki Joonas
DNF 108 Donna FIN-5017 LYS 6 0,96 MF630 SG JVS Tiihonen Ossi DNF
Tiihonen Sami, Silvennoinen Raimo, Silvennoinen Hanna
DNF 105 Ma Donna 5571 LYS 6 0,96 FE 64 S HVS Inkinen Markku DNF
Nokvonen Esa, Kinnunen Jukka
DNF 111 Nasu FIN-738 LYS 6 0,97 Albin Viggen SG KVS Jäntti Joona DNF
Jäntti Toni, Jäntti Aki
DNF 107 Aouda FIN-9968 LYS 6 0,98 Microtross SK LPS-DSF Nissi Aimo DNF
Lassila Ilkka, Palva Jussi
DNF 109 Elysion L-4451 LYS 6 0,98 FE 64 SG APS Lusila Niilo DNF
Jakonen Olli, Huovinen Antti
DNF 80 Capella FIN-2793 LYS 5 0,99 Teemin SG HVS Pajula Hannu DNF
Pajula Sirpa, Pajula Elina, Pajula Toni, Pajula Tuomas
DNF 96 Marika II FIN-4447 LYS 5 0,99 Balans 65 SG APS Kivinen Tapani DNF
Kivinen Unto, Tuomi Kari
DNS 75 Näkemiin 1566 LYS 5 0,99 Teemin SG HPS Hyppönen Juha DNS
DNF 102 Pikku Myy L-7665 LYS 5 0,99 Guy 22 SG N Kirijatshenko Heikki DNF
Sipilä Jussi, Säntti Pertti, Säntti Juuso
DNF 88 Tintamaria FIN-6387 LYS 5 0,99 Guy 22 SG JVS Airaksinen Jani DNF
Lehtonen Piia, Mikkonen Janne, Katajamäki Juha
DNF 174 Toni FIN-9013 LYS 5 0,99 Ohlson 22 G JVS Treufeldt Henry DNF
Kuikka Jari, Niininen Tommi
DNF 90 Yasmine L-22 LYS 5 0,99 Balance 65 SG LPS Nilsson Jesper DNF
Wilsson Harri, Mäkelä Teemu, Ollila Tommi
DNF 77 Alwilda FIN-3456 LYS 5 1,00 Su27 GV HVS Montonen Kari DNF
Montonen Tomi, Montonen Timo
DNS 53 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,00 Jeaneau Rush SGF JVS Hartikainen Jorma DNS
DNF 100 Melinda L-6939 LYS 5 1,00 Sun Way 21 SG TePS Turunen Ari DNF
Grannenfelt Kim, Louhivuori Martin
DNF 125 Old Lady 6838 Lightning 1,00 JVS Lehtinen Esko DNF
Lehtinen Anssi, Lehtinen Pekka
DNF 87 Hötäkkä FIN-1250 LYS 5 1,01 Avance 24 SGF HeiPS Tapanila Anna DNF
Leppänen Mari, Forsten Maria, Hölttä Kirsi
DNF 83 Vilana L-2824 LYS 5 1,01 FE 74 SGF JVS Kautto Ari DNF
Oinonen Timo, Äijänen Jari, Muhonen Tarmo
DNF 85 Beaulieu FIN-4486 LYS 5 1,02 Avance 245 SG JVS Seppänen Anneli DNF
Renlund Markku, Alusniemi Timo, Renlund Matti
DNF 91 Marina FIN-3532 LYS 5 1,02 Avance 24 SG HVS Rautamaa Raimo DNF
Rautamaa Tuija, Jokmanainen-ylijoki Merja, Lamminpää Kirsi
DNF 81 Nereida L-2352 LYS 5 1,02 Finn 26 MH SGV APS Haapala Jussi DNF
Aukee Martti, Sorvali Tuomas
DNF 76 Afrodite FIN-5387 LYS 5 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari DNF
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Vesa
DNF 99 Ataka FIN-44 LYS 5 1,03 606 S SuPS Savolainen Heikki DNF
Repo Ari, Kärkkäinen Wellu
DNF 137 Hai-Marita L-253 Hai 1,03 LPS Lankinen Matti DNF
Lankinen Pekka, Jäkkö Kari
DNF 170 Juliaana FIN-2734 LYS 5 1,03 SG LPS Kärnä Sampsa DNF
Salo Ville, Sandberg Timo, Rustanius Matti
DNF 139 Lea FIN-26 Hai 1,03 S HeiPS Kasnio Kari DNF
Suomi Tatu, Kasnio Miika
DNF 66 Mariet FIN-2002 LYS 4 1,03 FE 83 SG KVS Katajapuu Erkki DNF
Santalahti Pekka, Truhponen Vesa, Katajapuu Lotta, Katajapuu Niina
DNF 138 Nike L-270 Hai 1,03 S LPS Talvitie Jarno DNF
Seppälä Jussi, Vuorinen Markus
DNF 95 VeePee FIN-1658 LYS 5 1,03 FF 27 SV, kiinto LPS Semeri Veli-Pekka DNF
Semeri Joni, Semeri Mikko
DNF 78 Carina L-5033 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 GV JVS Ritokallio Ilkka DNF
Jämsen Harri, Arminen Juha
DNF 103 Fanni L-3942 LYS 5 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Nokelainen Reijo DNF
Nokelainen Reijo, Nokelainen Valtteri, Korpola Juhani, Koikkolainen Jari
DNF 84 s/y Tiira L-3219 LYS 5 1,04 Finnflyer 27 SGV SS-PP Vavuli Timo DNF
Metsäranta Sami, Myllymäki Vesa, Myllymäki Satu
DNF 82 Wivian L-2691 LYS 5 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti DNF
Manninen Lauri, Lehtinen Ville, Nokelainen Juha, Nokelainen Tuomas
DNF 50 Älä Emmi L-774 LYS 4 1,05 Ohlson 29 kiinteä LPS Mäkelä Kalle DNF
Laakso Esko, Laakso Juuso, Ruuti Matti, Kauppinen Kalle
DNF 145 Avanti L-588 H-veneet 1,07 H S LPS Mäkinen Antti DNF
Korhonen Kimmo, Ilonen Hannu
DNF 68 Bertta FIN-2131 LYS 4 1,07 FE 83 SGV JVS Niemi Reijo DNF
Hietavala Unto, Nieminen Jukka
DNF 158 Dino L-314 H-veneet 1,07 H S KVS Vaara Santeri DNF
Vaara Markus, Vaara Jari
DNS 142 Lady Domina FIN-873 H-veneet 1,07 H HVS Lyden Anssi DNS
DNF 153 Lulu FIN-552 H-veneet 1,07 H JVS Kantanen Pertti DNF
Kantonen Brita, Ahonen Kaisa, Kanerva Raimo
DNS 140 Maud H-811 H-veneet 1,07 H GSF Riikonen Roy DNS
DNF 149 Päivi L-690 H-veneet 1,07 H-vene JäPS Vilppala Heikki DNF
Suomalainen Olli, Lavonius Hannu
165 s/y Kajo L-528 H-veneet 1,07 H S JVS Hilme Jarkko
Karhinen Timo, Suomi Leena
DNF 161 Sandell`s FIN-481 H-veneet 1,07 H S LPS Sandell Juha DNF
Sandell Lasse, Tonttila Markku, Tyttö
DNF 179 Viuhu L-562 H-veneet 1,07 H JäPS Lukkariniemi Timo DNF
Lukkariniemi Lippo, Järvinen Ville
DNF 64 Aiolos L-4 LYS 4 1,08 SG AKPS Suomalainen Arvo DNF
Turunen Mauri, Suomela Jaakko, Sironen Antti
DNS 51 Cecilia FIN-8145 LYS 4 1,08 L 29 G, taittov JVS Luoma Jouko DNS
DNF 59 Aquarius FIN-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 LPS Seesvaara Pentti DNF
Salmi Pentti, Andersson Jouko, Värjä Mikko, Halonen Antti
DNF 55 Hanska L-1407 LYS 4 1,09 One-off S LPS Rantanen Sami DNF
Koskinen Jari, Saneri Ilmo, Tikka Timo
DNF 6 Lounatuuli II FIN-9698 LYS 3 1,16 Dehler 35cws SGV LPS Pesonen Jari DNF
Orjala Juna, Rossi Heikki, Leppänen Antti