16.7.2019 14:14:04

Viralliset tulokset, Ruori-kilpailu, reitti Päijännepurjehdus

Maali: Padasjoki
Tulokset 159 / 159
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 136 Pohjantähti FIN-88 M Monirunkoveneet 10,00 JVS Paatola Pentti 12:50:59 25:05:23
Paatola Matti, Paatola Tapani
2. 120 PaTu FIN-289 LYS urheiluveneet 1,36 Melges 24 SA TPS Niiniranta Antti 13:08:23 16:44:23
Sjöblom Christopher, Kiiski Arto, Flinkman Peter
3. 118 La Donna é Mobile FIN-026 LYS urheiluveneet 1,30 UFO 28 SG OM Inkala Joni 13:37:26 16:45:44
Parkkila Ari, Karhi Olli, Järvinen Ari, Nupponen Jukka, Lämsä Mikko
4. 130 Pohjola-Fonecta Finder FIN-434 Melges 24 1,32 Melges 24 SK EMK Hakola Tomi 14:11:44 17:29:33
Peltomäki Ari, Heinonen Kari, Maatrana Jari
5. 121 Starkki Fun EST-240 LYS urheiluveneet 1,25 Lutra 25 SG Pärnu JK Tomingas Agu 14:34:32 17:17:44
Tagu Jaanus, Leinonen Jari, Heikkilä Janne, Wirta Mikko
6. 1 The Weather Institute FIN-9983 LYS 1-2 1,28 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 14:47:44 17:46:14
Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa, Lilja Anssi, Lilja Ilari, Lilja Katri
7. 7 Atea FIN-9485 LYS 1-2 1,17 Mosquito 85 SG- N Salo Timo 15:31:45 17:30:19
Salo Vesa, Viitanen Mikael, Koski Juho, Vaahtikari Jussi
8. 12 Melina L-9009 LYS 1-2 1,21 FG 36 SGV APS Hiltunen Juha 15:33:49 17:55:26
Österberg Eino, Pulkkinen Pertti, Heinonen Tuomo, Laitinen Timo
9. 41 Auvo FIN-5591 LYS 3 1,16 Still 900 SGV HeiPS Lehtinen Jyri 15:34:17 17:26:50
Lehtinen Aaro, Lehtinen Harri, Lyden Anssi, Alitalo Tomi, Rinkinen Mikko
10. 132 Mega FIN-227 Melges 24 1,32 Melges 24 JVS Ahonen Janne 15:37:08 18:54:57
Stenroth Anssi, Hietanen Mikko, Ahonen Jukka
11. 177 Peto jr. FIN-9959 LYS urheiluveneet 1,21 Beneteau 25 SA- MSVK Porkki Rauli 15:37:34 17:59:11
Ruokolahti Vicke, Niemelä Jussi, Koskela Kati, Niemelä Emmi
12. 14 Blueship FIN-8782 LYS 1-2 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 15:37:54 17:48:11
Ahonen Jukka, Höglund Ville, Kilpiä Jukka, Nikkilä Harri
13. 131 White Seal FIN-296 Melges 24 1,32 Melges 24 JVS Ahonen Olli 15:38:46 18:56:35
Ovaskainen Olli, Ahola Janne, Viljanen Jouni
14. 4 Unique FIN-6747 LYS 1-2 1,21 X-342 SGV JVS Liukkonen Esko 15:41:42 18:03:19
Lehtiniemi Ari, Leskinen Harri, Rahkonen Vesa, Penne Raimo
15. 3 Mallo FIN-9174 LYS 1-2 1,23 FG SGV JVS Nieminen Pentti 15:41:50 18:14:25
Nieminen Ari, Kökönen Pekka, Taipale Jorma, Kossloff Lauri
16. 2 Kristiina FIN-8261 LYS 1-2 1,20 X-342 SGV JäPS Saarela Mikko 15:42:29 17:58:29
Saarela Kristina, Kotila Pekka, Nikkilä Paavo
17. 23 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 15:44:39 17:24:52
Lindroos Pekka, Selin Jorma, Heiskanen Esko
18. 20 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 S V APS Kelppe Risto 15:46:42 17:39:15
Peippo Paavo, Ojanen Asko, Sigel Anne, Selinummi Kaarina
19. 17 Blues FIN-9450 LYS 1-2 1,18 One Off SGV SPS Stoschek Toni 15:48:21 17:52:49
Tulokas Janne, Härkönen Janne, Selin Mika
20. 5 Damaris FIN-7009 LYS 1-2 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 16:00:36 17:59:10
Kanninen Kauko, Varmanen Erkki, Varmanen Esa, Varmanen Jukka, Laine Petteri
21. 116 Lady 3429 LYS urheiluveneet 1,18 Banner 28 HR SG TePS Pesari Antti 16:02:56 18:07:24
Pesari Pentti, Pesari Pekka, Pesari Mikko, Pesari Ville, Pesari Joonas, Pesari Susanna, Pesari Jerry
22. 9 Dancing L-6537 LYS 1-2 1,19 G-37 SGV JVS Kolehmainen Hannu 16:09:25 18:19:42
Kolehmainen Eija, Vafrma Seppo, Elivuo Kari, Kankainen Antti
23. 38 Hässäkkä FIN-9068 LYS 3 1,15 Dufour 32 SGV LPS Puuperä Kari 16:10:50 17:57:16
Puuperä Sari, Koskinen Jukka, Suomi Matti, Seppälä Jouni
24. 15 Jasmina FIN-9211 LYS 1-2 1,17 Millenium 311 SGV LPS Sahiluoto Ahti 16:12:22 18:10:56
Sahiluoto Arvo, Paajanen Hannu, Malasto Harri
25. 26 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Virtanen Veli 16:14:01 17:54:14
Ahtinen Tuomo, Halmesuo Jari, Palokangas
26. 34 Dagmar FIN-2454 LYS 3 1,16 One-off SGV JVS Wäänänen Simo 16:14:45 18:07:18
Schraderas Rauno, Wäänänen Tiina, Wäänänen Mikko
27. 39 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 16:25:56 17:53:22
Haimi Paavo, Hirvensalo Ari, Mäkelä Marjo
28. 40 Vinha Mia FIN-9196 LYS 3 1,11 JOD-24 SG HSK Svärd Timo 16:27:36 17:48:28
Svård Pasi, Varuskivi Vesa, Andersson Henrik
29. 117 Banneriina 5468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 S LPS Mäkelä Pertti 16:30:25 18:52:02
Mäkelä Eetu, Virintie Pasi, Virintie Visa
30. 13 Elina FIN-8042 LYS 1-2 1,19 SGV JVS Kiiski Ari 16:30:55 18:41:12
Kiiski Pirkko, Kiiski Anna, Hyytiä Jukka, Toivanen Jarmo
31. 10 s/y Walpuri FIN-36 LYS 1-2 1,17 Avance 36 SGV JäPS Keskinen Paavo 16:31:55 18:30:29
Keskinen Aleksi, Keskinen Pekka
32. 8 Merituuli L-4044 LYS 1-2 1,18 Maestro 35 SGV LPS Rajala Timo 16:32:57 18:37:25
Rajala Heikki, Rahkolainen Yrjö, Honkaniemi Pekka
33. 144 BMW FIN-946 H-veneet 1,07 H LPS Karjalainen Markku 16:34:59 17:28:22
Karjalainen Jukka, Luhtanen Vesa
34. 22 Aquila FIN-3872 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV APS Hynynen Heikki 16:36:37 18:29:10
Juden Topi, Korpela Tapio, Toija Pekka
35. 37 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 CC33 SGV PPSS Kallio Teemu 16:38:01 18:11:54
Puolanne Harri, Lehtinen Juha, Lehtinen Pekka, Lappalainen Tatu, Maria
36. 135 Nieida MRS 37 Monirunkoveneet 10,00 G LPS Heinonen Arttu 16:40:54 28:55:18
Hägg Pasi, Heinonen Hanna
37. 42 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 16:45:02 18:31:28
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Viljakainen Simo, Hartinen Jussi
38. 154 Isku FIN-899 H-veneet 1,07 H LPS Boman Juhani 16:46:22 17:39:45
Salo Juhani, Saarinen Timo, Boman Mikko
39. 16 Lisa III FIN-5313 LYS 1-2 1,21 Comfortina 36 SGV LPS Rajala Risto 16:46:55 19:08:32
Pitkänen Tomi, Liisanantti Harri, Parjanen Kimmo
40. 36 Hejssan Saa L-3843 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Arjala Ari 16:49:36 18:36:02
Arjala-Salo Anu, Salo Matti, Salo Seppo, Vuorelma Heikki
41. 148 Stemma FIN-918 H-veneet 1,07 H-vene JVS Koho Mikko 16:51:00 17:44:23
Matikainen Jani, Vainio Juha
42. 35 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG HVS Vuori Lasse 16:53:43 18:27:36
Laaksonen Helge, Vuori Tanja, Huuskonen Mari
43. 21 Allegria L-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 SGV KVS Kasurinen Kalle 16:55:07 18:41:33
Vuori Ykä, Pälvimäki Janne, Ström Tapio, Pennanen Pasi
44. 163 Älvsbyhus FIN-879 H-veneet 1,07 H HeiPS Hillberg Petri 16:55:25 17:48:48
Hillberg Ismo, Hillberg Iito, Hillberg Atte
45. 151 Avion FIN-713 H-veneet 1,07 H KuoPS Ikonen Janne 16:58:13 17:51:36
Ikonen Juuso, Ikonen Joona
46. 58 Oscarina FIN-9617 LYS 4 1,10 H-Star SGV LPS Heikkinen Matti 16:59:07 18:13:18
Rautanen Mikko, Heikkinen Mikko, Peltonen Juha
47. 54 Karoliina FIN-1693 LYS 4 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 16:59:08 18:06:31
Jussila Erkki, Aarnio Pekka, Könönen Riner, Kukkonen Vesa, Hietanen Jukka
48. 169 Uki-Express FIN-944 H-veneet 1,07 H UPS Granqvist Jari 17:06:02 17:59:25
Väänänen Kalevi, Heikki Huotari
49. 11 Biancoblu FIN-9707 LYS 1-2 1,22 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 17:08:41 19:35:50
Kinnunen Tuomas, Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka, Lares Jukka
50. 32 Calypso FIN-3822 LYS 3 1,12 Finnflyer 31 Cr SGV LPS Lehtonen Jarmo 17:14:37 18:42:03
Kataja Olli, Rauhamäki Jukka, Rauhamäki Harri
51. 152 Panta Rei FIN-736 H-veneet 1,07 H-vene N Koivula Arto 17:36:46 18:30:09
Ala-Tala Antti,Kivelä Kati,Mörä Eero
52. 157 Motomarine FIN-855 H-veneet 1,07 H LPS Juhonen Roope 17:39:05 18:32:28
Tuominen Timo, Honkavaara Pekka
53. 33 Sari L-483 LYS 3 1,11 Albin Express spinnu JVS Vesamaa Erkki 17:39:52 19:00:44
Juvonen Kari, Nurminen Matti
54. 48 Kia Kaha FIN-2711 LYS 3 1,13 Maestro 31 cr SGV JVS Maaranen Petri 17:45:44 19:19:37
Linjama Urpo, Pakoma Paavo, Huostila Kari
55. 168 Banzai FIN-887 H-veneet 1,07 H HSK Salonen Jaakko 17:49:29 18:42:52
Hänninen Olli, Salonen Tuomas, Kukkonen Pertti
56. 57 Jonna FIN-8554 LYS 4 1,08 SG HVS Lähteenmäki Heikki 17:51:59 18:52:26
Lähteenmäki Pasi, Lähteenmäki Anu
57. 29 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Vikman Markku 18:00:46 19:40:59
Lintermo Lasse, Uusitalo Jari
58. 28 Deianeira FIN-7909 LYS 3 1,12 Inferno 28 SGV JVS Tervakangas Lauri 18:01:40 19:29:06
Lehtonen Aleksi, Henderson Anna, Savolainen Sami, Liimatta Jouni
59. 155 Elle FIN-728 H-veneet 1,07 H APS Talvitie Henrikki 18:33:38 19:27:01
Talvitie Jyrki, Talvitie Heikki
60. 115 Jolanda FIN-9106 LYS urheiluveneet 1,24 J-80 SG TP Tuominen Mauri 19:25:48 22:03:44
Tuominen J, Vaittinen M, Lahdennne P
61. 147 NCC FIN-847 H-veneet 1,07 H LPS Hirvonen Ville 19:33:22 20:26:45
Ruusunen Teemu, Lindström Rami, Karhu Sauli
62. 166 Patent Decor FIN-914 H-veneet 1,07 H LPS Korhonen Tuomas 19:36:16 20:29:39
Heini Mika, Lindström Jyrki
63. 141 Julia L-907 H-veneet 1,07 H SK JVS Ahonen Juhani 19:38:20 20:31:43
Leino Jorma, Pöyhönen Markku
64. 160 Minttu FIN-885 H-veneet 1,07 H HSK Rönkkö Perttu 19:38:32 20:31:55
Rönkkö Markku, Leskinen Jarkko, Kavanne Marcus
65. 129 Nikea FIN-14364 Lightning 1,00 JVS Salminen Samppa J. 19:40:32 19:40:32
Tulomäki Keijo, Tulomäki Heikki
66. 60 Ingrid L-6386 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Virtanen Petri 19:43:36 20:50:59
Vihtalahti Jukka, Kaukanen Mia, Virtanen Liisa, Virtanen Ville
67. 156 Iita FIN-765 H-veneet 1,07 H SK JVS Karhusaari Vesa 19:43:44 20:37:07
Tarvainen Harri, Tarvainen Hannu
68. 25 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri 19:50:41 21:24:34
Lindholm Kari, Koskinen Arto, Leppänen Harri
69. 30 Lounatuuli FIN-4371 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Sinivaara Mikko 19:54:23 21:28:16
Kalojärvi Juha, Laiho Mikko, Tapanen Juha
70. 92 Katimaria FIN-2182 LYS 5 1,02 Avance 24 SG KVS Åman Risto 19:58:51 20:14:51
Mansikka Martti, Åman Mikko
71. 31 Cecilia Charlotta FIN-3837 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Salminen Esa 19:59:49 21:33:42
Seppälä Mikki, Jokiranta Timo
72. 150 Kaarina FIN-605 H-veneet 1,07 H APS Pynnönen Jari 20:01:27 20:54:50
Pynnönen Mirja, Pynnönen Markku, Pynnönen Olli
73. 46 Venla FIN-6373 LYS 3 1,16 Optima 101 SGV JVS Korpela Hannu 20:03:12 21:55:45
Pyykkinen Timo, Viitamäki Kari, Malin Jorma
74. 45 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 SGV LPS Mäki Seppo 20:23:13 22:03:26
Pekonen Heikki, Puukko Timo
75. 128 Lighting Shark FIN-14936 Lightning 1,00 S TP Pesola Sakari 21:40:44 21:40:44
Lintola Jouni, Koenkytö Ilkka
76. 127 Gamma FIN-14638 Lightning 1,00 S TP Leppänen Matti 21:47:36 21:47:36
Mikkola Markku, Ahola Kalle
77. 86 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 5 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 21:47:44 22:26:35
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
78. 164 Annika FIN-704 H-veneet 1,07 H TaPS Saarimaa Tero-Markus 21:49:50 22:43:13
Pelli Tomi, Taivassalo Esa
79. 178 Rosanna FIN-935 H-veneet 1,07 H KuoPS Miskala Aulis 22:17:23 23:10:46
Miskala Ville, Tanja Kamaja
80. 167 Minna L-638 H-veneet 1,07 H-vene JVS Pekkarinen Raino 22:18:20 23:11:43
Salerto Sami, Taipale Terho
81. 65 Albatross FIN-5954 LYS 4 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Simo 22:20:52 23:35:03
Ristikari Yrjö, Ristikari Ella, Tauriainen Kalevi, Heinonen Lasse, Rantalainen Valtteri
82. 67 Dolly 2044 LYS 4 1,08 Cumulus SGV JVS Lötjönen Hannu 22:20:58 23:21:25
Siik Olli, Lötjönen Marjatta
83. 62 Munja Sun Ship II FIN-2744 LYS 4 1,08 FE 83 SG JVS Kemiläinen Erkki 22:23:49 23:24:16
Laukia Jarkko, Castren Jonne
84. 119 Torunn FIN-3086 LYS urheiluveneet 1,16 Elvström 717 SG LPS Lilleberg Tuomas 22:24:25 24:16:58
Lilleberg Jukka, Lilleberg Risto, Aho Suvi
85. 56 Tiipiii FIN-2393 LYS 4 1,07 FE 83 SGV LPS Puukko Soili 22:24:53 23:18:16
Helemaa Eeva, Kaven Salla, Närkki Miia, Parikka Annukka
86. 69 Byre FIN-4785 LYS 4 1,07 Jeanneau Fun SG HeiPS Laine Janne 22:25:18 23:18:41
Martin Veikko, Malm Harri, Ylitalo Sauli
87. 61 Prinsessa L-2008 LYS 4 1,07 FE 83 SGV LPS Hynninen Osmo 22:26:03 23:19:26
Hynninen Juha, Rellmann Ismo, Jaakkola Petri
88. 126 Sini FIN-14352 Lightning 1,00 S TP Kangas Riitta 22:26:33 22:26:33
Lappalainen Niko, Kangas Riitta
89. 97 Hilma L-1542 LYS 5 0,99 L-1542 SG JäPS Vihijärvi Sakari 22:27:34 22:19:19
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
90. 24 Piquero FIN-6930 LYS 3 1,15 Inferno 31 SGV LPS Holm Elisabeth 22:27:49 24:14:15
Holm Karin, Lepääranta Leena, Hägg Daria, Carlsson Clara
91. 27 Tove II FIN-4200 LYS 3 1,13 H-323 SGV JVS Särkijärvi Mika 22:27:51 24:01:44
Wuolio Seppo, Modig Henri, Tulosmaa Atso
92. 44 Lot jaana VI FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Panu 22:28:20 24:02:13
Salo Panu, Tuomi Riku, Mäkelä Esa, Naukkarinen Esko
93. 101 White Lady FIN-2576 LYS 5 1,02 Avance 245 SG APS Kannisto Jaakko 22:29:40 22:45:40
Oksujoki Kristiina, Honkanen Alpo, Painilainen Heidi
94. 176 77. Wabigoon Dr. FIN-8815 LYS 4 1,06 B-31 SGV JVS Sintonen Jukka 22:37:24 23:23:35
Sintonen Keijo, Mankinen Jukka, Mankinen Leena
95. 47 Aquamarine EX-967 LYS 3 1,11 Albin Express SK JVS Wahlström Jarl 22:49:22 24:10:14
Parvikko Kari, Wahlström Johan, Wahlström Atte
96. 43 Köli"N"alle FIN-7533 LYS 3 1,13 Elan 33 SGV APS Piiroinen Mika 22:54:47 24:28:40
Kansonen Pertti, Honkanen Arto, Honkanen Eetu
97. 93 Milla L-2730 LYS 5 0,99 Teemin SG JVS Pälvimäki Matti 23:55:35 23:47:20
Pälvimäki Heli, Salo Sami
98. 52 Meritte FIN-9063 LYS 4 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Hannu 24:21:22 25:28:45
Mäkinen Eerikki, Mäkinen Piia, Nisula Ilkka
99. 63 Yagal FIN-1601 LYS 5 1,06 Finnflyer 27 SG PP-SS Savikko Janne 24:26:03 25:12:14
Vartiainen Jari, Wang Ching-yi, Hämäläinen Vesseli, Nippala Jaakko, Nieminen Jukka
100. 143 Shilla L-767 H-veneet 1,07 H LPS Valli Johanna 24:43:51 25:37:14
Ryymin Mikko, Linkovuori Esko
101. 98 Sympa L-5426 LYS 5 0,99 Guy 22 SG APS Sipponen Jalmari 24:51:24 24:43:09
Tegelberg Veli-Pekka, Jenkins Daniel
102. 89 Carus 6490 LYS 5 1,04 First 235 SG APS Heikkilä Kali 24:56:26 25:27:49
Pulli Juhana, Pulli Petri, Pennanen Olli
103. 146 Typyli FIN-168 H-veneet 1,07 H KVS Vaara Kari 25:42:02 26:35:25
Vaara Okko, Vaara Mikko
104. 79 Tuulia L-3275 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka 25:43:02 26:14:25
Lehtinen Anssi, Lehtinen Timo
105. 112 Eulalia L-1468 LYS 6 0,98 Misil II SG APS Haapanen Matti 25:45:04 25:28:25
Haapanen Jaakko, Haapanen Mikko
106. 162 Jias FIN-563 H-veneet 1,07 H S LPS Kavén Jorma 25:52:16 26:45:39
Kaven Jouni, Halme Pyry, Sikiö Timo
107. 94 Kuikka L-2413 LYS 5 1,02 Finn 26 SG, toppir APS Heikkinen Antti 25:59:09 26:15:09
Heikkinen Pekka, Heiskanen Jarmo, Lamminpää Heikki
108. 159 Hei-La FIN-822 H-veneet 1,07 H S APS Seppälä Aarno 25:59:25 26:52:48
Blåfield Tapio, Larjavaara Tuomas
DNF 76 Afrodite FIN-5387 LYS 5 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari DNF
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Vesa
DNF 64 Aiolos L-4 LYS 4 1,08 SG AKPS Suomalainen Arvo DNF
Turunen Mauri, Suomela Jaakko, Sironen Antti
DNF 50 Älä Emmi L-774 LYS 4 1,05 Ohlson 29 kiinteä LPS Mäkelä Kalle DNF
Laakso Esko, Laakso Juuso, Ruuti Matti, Kauppinen Kalle
DNF 77 Alwilda FIN-3456 LYS 5 1,00 Su27 GV HVS Montonen Kari DNF
Montonen Tomi, Montonen Timo
DNF 107 Aouda FIN-9968 LYS 6 0,98 Microtross SK LPS-DSF Nissi Aimo DNF
Lassila Ilkka, Palva Jussi
DNF 59 Aquarius FIN-2135 LYS 4 1,09 Targa 101 LPS Seesvaara Pentti DNF
Salmi Pentti, Andersson Jouko, Värjä Mikko, Halonen Antti
DNF 99 Ataka FIN-44 LYS 5 1,03 606 S SuPS Savolainen Heikki DNF
Repo Ari, Kärkkäinen Wellu
DNF 145 Avanti L-588 H-veneet 1,07 H S LPS Mäkinen Antti DNF
Korhonen Kimmo, Ilonen Hannu
DNF 85 Beaulieu FIN-4486 LYS 5 1,02 Avance 245 SG JVS Seppänen Anneli DNF
Renlund Markku, Alusniemi Timo, Renlund Matti
DNF 68 Bertta FIN-2131 LYS 4 1,07 FE 83 SGV JVS Niemi Reijo DNF
Hietavala Unto, Nieminen Jukka
DNF 80 Capella FIN-2793 LYS 5 0,99 Teemin SG HVS Pajula Hannu DNF
Pajula Sirpa, Pajula Elina, Pajula Toni, Pajula Tuomas
DNF 78 Carina L-5033 LYS 5 1,04 Finn 26 7/8 GV JVS Ritokallio Ilkka DNF
Jämsen Harri, Arminen Juha
DNS 51 Cecilia FIN-8145 LYS 4 1,08 L 29 G, taittov JVS Luoma Jouko DNS
DNF 158 Dino L-314 H-veneet 1,07 H S KVS Vaara Santeri DNF
Vaara Markus, Vaara Jari
DNF 108 Donna FIN-5017 LYS 6 0,96 MF630 SG JVS Tiihonen Ossi DNF
Tiihonen Sami, Silvennoinen Raimo, Silvennoinen Hanna
DNF 109 Elysion L-4451 LYS 6 0,98 FE 64 SG APS Lusila Niilo DNF
Jakonen Olli, Huovinen Antti
DNF 103 Fanni L-3942 LYS 5 1,04 Finnflyer 27 SGV APS Nokelainen Reijo DNF
Nokelainen Reijo, Nokelainen Valtteri, Korpola Juhani, Koikkolainen Jari
DNF 137 Hai-Marita L-253 Hai 1,03 LPS Lankinen Matti DNF
Lankinen Pekka, Jäkkö Kari
DNF 55 Hanska L-1407 LYS 4 1,09 One-off S LPS Rantanen Sami DNF
Koskinen Jari, Saneri Ilmo, Tikka Timo
DNF 87 Hötäkkä FIN-1250 LYS 5 1,01 Avance 24 SGF HeiPS Tapanila Anna DNF
Leppänen Mari, Forsten Maria, Hölttä Kirsi
DNF 170 Juliaana FIN-2734 LYS 5 1,03 SG LPS Kärnä Sampsa DNF
Salo Ville, Sandberg Timo, Rustanius Matti
DNS 142 Lady Domina FIN-873 H-veneet 1,07 H HVS Lyden Anssi DNS
DNF 139 Lea FIN-26 Hai 1,03 S HeiPS Kasnio Kari DNF
Suomi Tatu, Kasnio Miika
DNF 6 Lounatuuli II FIN-9698 LYS 3 1,16 Dehler 35cws SGV LPS Pesonen Jari DNF
Orjala Juna, Rossi Heikki, Leppänen Antti
DNF 153 Lulu FIN-552 H-veneet 1,07 H JVS Kantanen Pertti DNF
Kantonen Brita, Ahonen Kaisa, Kanerva Raimo
DNF 105 Ma Donna 5571 LYS 6 0,96 FE 64 S HVS Inkinen Markku DNF
Nokvonen Esa, Kinnunen Jukka
DNS 53 Margaretha FIN-2705 LYS 4 1,00 Jeaneau Rush SGF JVS Hartikainen Jorma DNS
DNF 66 Mariet FIN-2002 LYS 4 1,03 FE 83 SG KVS Katajapuu Erkki DNF
Santalahti Pekka, Truhponen Vesa, Katajapuu Lotta, Katajapuu Niina
DNF 96 Marika II FIN-4447 LYS 5 0,99 Balans 65 SG APS Kivinen Tapani DNF
Kivinen Unto, Tuomi Kari
DNF 91 Marina FIN-3532 LYS 5 1,02 Avance 24 SG HVS Rautamaa Raimo DNF
Rautamaa Tuija, Jokmanainen-ylijoki Merja, Lamminpää Kirsi
DNS 140 Maud H-811 H-veneet 1,07 H GSF Riikonen Roy DNS
DNF 100 Melinda L-6939 LYS 5 1,00 Sun Way 21 SG TePS Turunen Ari DNF
Grannenfelt Kim, Louhivuori Martin
DNF 110 Mikä II L-82 LYS 6 0,89 Albin 57 SG JVS Pälvimäki Lasse DNF
Pälvimäki Veera, Pälvimäki Joonas
DNS 75 Näkemiin 1566 LYS 5 0,99 Teemin SG HPS Hyppönen Juha DNS
DNF 111 Nasu FIN-738 LYS 6 0,97 Albin Viggen SG KVS Jäntti Joona DNF
Jäntti Toni, Jäntti Aki
DNF 81 Nereida L-2352 LYS 5 1,02 Finn 26 MH SGV APS Haapala Jussi DNF
Aukee Martti, Sorvali Tuomas
DNF 138 Nike L-270 Hai 1,03 S LPS Talvitie Jarno DNF
Seppälä Jussi, Vuorinen Markus
DNF 125 Old Lady 6838 Lightning 1,00 JVS Lehtinen Esko DNF
Lehtinen Anssi, Lehtinen Pekka
DNF 149 Päivi L-690 H-veneet 1,07 H-vene JäPS Vilppala Heikki DNF
Suomalainen Olli, Lavonius Hannu
DNF 102 Pikku Myy L-7665 LYS 5 0,99 Guy 22 SG N Kirijatshenko Heikki DNF
Sipilä Jussi, Säntti Pertti, Säntti Juuso
165 s/y Kajo L-528 H-veneet 1,07 H S JVS Hilme Jarkko
Karhinen Timo, Suomi Leena
DNF 84 s/y Tiira L-3219 LYS 5 1,04 Finnflyer 27 SGV SS-PP Vavuli Timo DNF
Metsäranta Sami, Myllymäki Vesa, Myllymäki Satu
DNF 106 Saga 131 LYS 6 0,87 Triss 570 G Iniön veneseura Rintanen Jaakko DNF
Rintanen Mirja, Rintanen Suvi
DNF 161 Sandell`s FIN-481 H-veneet 1,07 H S LPS Sandell Juha DNF
Sandell Lasse, Tonttila Markku, Tyttö
DNF 88 Tintamaria FIN-6387 LYS 5 0,99 Guy 22 SG JVS Airaksinen Jani DNF
Lehtonen Piia, Mikkonen Janne, Katajamäki Juha
DNF 174 Toni FIN-9013 LYS 5 0,99 Ohlson 22 G JVS Treufeldt Henry DNF
Kuikka Jari, Niininen Tommi
DNF 95 VeePee FIN-1658 LYS 5 1,03 FF 27 SV, kiinto LPS Semeri Veli-Pekka DNF
Semeri Joni, Semeri Mikko
DNF 83 Vilana L-2824 LYS 5 1,01 FE 74 SGF JVS Kautto Ari DNF
Oinonen Timo, Äijänen Jari, Muhonen Tarmo
DNF 179 Viuhu L-562 H-veneet 1,07 H JäPS Lukkariniemi Timo DNF
Lukkariniemi Lippo, Järvinen Ville
DNF 82 Wivian L-2691 LYS 5 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti DNF
Manninen Lauri, Lehtinen Ville, Nokelainen Juha, Nokelainen Tuomas
DNF 90 Yasmine L-22 LYS 5 0,99 Balance 65 SG LPS Nilsson Jesper DNF
Wilsson Harri, Mäkelä Teemu, Ollila Tommi