21.5.2022 15:33:44

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 23 / 27
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi LYS SGV Seura Kippari Purj.aika Lys-aika
1. 34 Sininen Mango 155 LYS 1 Helmsman 23 0,98 SG- LPS Saarinen Kalle 10:03:30 09:48:24
Paavo Saarinen, Jyri Blomqvist
2. 30 La Pampri FIN-315 LYS 1 Kansanvene 1,00 S- NPS Saari Herman 09:49:16 09:49:16
Grönholm Antti, Kyyrönen Markku, Nurmela Jari
3. 36 Toutain L-1907 LYS 1 Sonata 7 1,01 SG- TePS Kaitila Ilkka 09:49:36 09:56:55
Rautiainen Olavi, Mäkipää Veikko
4. 21 Aijaa FIN-136 LYS 1 Helmsman 20 0,98 SG- MPS Kokko Panu 10:23:45 10:08:39
Halinen Antti, Moilanen Antti , Henderson Anna
5. 44 Nereida FIN-2981 LYS 1 Avance 245 1,01 SGV LPS Andersson Juha 10:04:34 10:11:53
Petri Vuorjoki (HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Peltomaa, Jaakko Andersson
6. 39 Vilana FIN-2824 LYS 1 Finn Express 74 1,01 SGF JVS Kautto Ari 10:06:47 10:14:06
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
7. 32 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 Finnflyer 27 1,05 SG- HeiPS Santala Juha 09:46:00 10:21:13
Santala Kirsi, Santala Kalle, Santala Otso
8. 41 Yagal FIN-1601 LYS 1 Finn Flyer 27R 1,06 SG- PP-SS Viljakainen Simo 09:41:22 10:23:14
Korander Timo, Lemettinen Timo, Laaksonen Juhapekka
9. 27 Juliaana FIN-2734 LYS 1 Finn Express 74 1,03 SG- LPS Sampsa Kärnä 10:01:56 10:23:28
Salo Ville, Ristkari Samu, Hinkka Atte
10. 20 Afrodite FIN-5387 LYS 1 Sunwind 27 1,03 SGV JVS Hiltunen Ari 10:03:11 10:24:43
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Renvall Alf
11. 25 Carus FIN-6490 LYS 1 First 235 1,03 SG- APS Heikkilä Kali 10:07:40 10:29:12
Pulli Juhana, Lammi Osmo
12. 38 Tuulia L-3275 LYS 1 Finn 26 7/8 1,04 SGV JVS Lehtinen Jukka 10:01:25 10:29:52
Lehtinen Joonas, Lehtikangas Anni, Lehtinen Anssi
13. 29 Katimaria FIN-2182 LYS 1 Avance 24 1,03 SG- KVS Åman Risto 10:10:39 10:32:11
Nikula Pentti, Åman Mikko
14. 23 Bongo L-2375 LYS 1 Finn 26 1,03 SGV LPS Sorvali Jukka 10:21:59 10:43:31
Pekka Uoti, Jani Knuuttila, Paula Sorvali
15. 42 Eulalia L-1468 LYS 1 Misil II 0,98 SG- APS Haapanen Matti 10:58:43 10:43:37
Haapanen Jaakko, Haapanen Leevi
16. 43 Kohinoor FIN-1721 LYS 1 Finnfyer 27 1,04 SGV LPS Johanna Lindberg 10:15:29 10:43:56
Enkvist Niklas, Helenelund Christer, Rantanen Jani
17. 31 Lissu L-515 LYS 1 Ohlsson 29 1,04 SGV JVS Vekkeli Jari 10:27:51 10:56:18
Vesa Vekkeli, Jukka Heiskanen, Ari Salmenkivi
18. 28 Kaija FIN-4254 LYS 1 Finnflyer 27 1,04 SGV PP-SS Ojansivu Tiina 10:32:06 11:00:33
Anttonen Tarja, Bondén Heidi, Lähde Annika, Kiviluoto Liisa
19. 40 Wivian L-2691 LYS 1 Finnflyer 27 1,04 SGV JäPS Manninen Antti 10:33:03 11:01:30
Niekka Anni
20. 45 Heimari FIN-4033 LYS 1 Avance 245 1,00 SGF PP Sutinen Timo 11:09:13 11:09:13
Vanhanen Jari, Sommarberg Mikko, Kukkonen Janne
21. 33 Pilar L-3706 LYS 1 Avance 245 1,01 SG LPS Tammivuori Riikka 11:12:26 11:19:45
Kaisa Peltonen, Päivi Ormio, Iiro Ormio
22. 35 Telkkä L-1446 LYS 1 Finn 26 1,03 SGF PP-SS Nivala Iisakki 11:00:38 11:22:10
Ihalainen Lasse, Laakso Seela, Gale Henri, Kinnunen Topi
23. 22 Alma L7293 LYS 1 Sunwind 27 1,03 SGV JäPS Kaukonen Pekka 11:04:31 11:26:03
Kaukonen Minna, Rautiainen Ville , Hakkarainen Aki
Odotetaan 4
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi LYS SGV Seura Kippari Purj.aika Lys-aika
- 24 Carina FIN-5033 LYS 1 Finn 26 7/8 1,04 SGV JVS Ritokallio Ilkka -- --
Arminen Juha
- 26 Hilma L-1542 LYS 1 Guy22 0,99 SG JäPS Vihijärvi Kalle -- --
Vihijärvi Jaakko, Nieminen Joni, Hälinen Henri
- 57 Karibal FIN-11128 LYS 1 Balans 66 0,99 --- AKPS Pekonen Samu -- --
Hannula Tero, Välimäki Matti, Kujala Matti-Pekka
- 37 Triona SWE-164 LYS 1 P-28 0,99 -GF LPS Lehtinen Juha -- --
Roos Anton, Lindqvist Joona, Sillanpää Saku