20.7.2019 17:42:38

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 25 / 27
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 34 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SG- LPS Saarinen Kalle 11:00:58 10:44:19
Paavo Saarinen, Jyri Blomqvist
2. 30 La Pampri FIN-315 LYS 1 1,00 Kansanvene S- NPS Saari Herman 10:47:59 10:47:59
Grönholm Antti, Kyyrönen Markku, Nurmela Jari
3. 36 Toutain L-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SG- TePS Kaitila Ilkka 10:47:28 10:55:33
Rautiainen Olavi, Mäkipää Veikko
4. 21 Aijaa FIN-136 LYS 1 0,98 Helmsman 20 SG- MPS Kokko Panu 11:24:52 11:08:13
Halinen Antti, Moilanen Antti , Henderson Anna
5. 44 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 11:01:15 11:09:20
Petri Vuorjoki (HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Peltomaa, Jaakko Andersson
6. 39 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 11:06:24 11:14:29
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
7. 26 Hilma L-1542 LYS 1 0,99 Guy22 SG JäPS Vihijärvi Kalle 11:27:15 11:19:00
Vihijärvi Jaakko, Nieminen Joni, Hälinen Henri
8. 32 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 10:44:10 11:23:01
Santala Kirsi, Santala Kalle, Santala Otso
9. 37 Triona SWE-164 LYS 1 0,99 P-28 -GF LPS Lehtinen Juha 11:31:18 11:23:03
Roos Anton, Lindqvist Joona, Sillanpää Saku
10. 27 Juliaana FIN-2734 LYS 1 1,03 Finn Express 74 SG- LPS Sampsa Kärnä 10:59:40 11:23:26
Salo Ville, Ristkari Samu, Hinkka Atte
11. 41 Yagal FIN-1601 LYS 1 1,06 Finn Flyer 27R SG- PP-SS Viljakainen Simo 10:37:22 11:23:33
Korander Timo, Lemettinen Timo, Laaksonen Juhapekka
12. 20 Afrodite FIN-5387 LYS 1 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 11:00:45 11:24:31
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Renvall Alf
13. 25 Carus FIN-6490 LYS 1 1,03 First 235 SG- APS Heikkilä Kali 11:07:19 11:31:05
Pulli Juhana, Lammi Osmo
14. 38 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka 11:00:57 11:32:20
Lehtinen Joonas, Lehtikangas Anni, Lehtinen Anssi
15. 29 Katimaria FIN-2182 LYS 1 1,03 Avance 24 SG- KVS Åman Risto 11:10:37 11:34:23
Nikula Pentti, Åman Mikko
16. 42 Eulalia L-1468 LYS 1 0,98 Misil II SG- APS Haapanen Matti 11:59:12 11:42:33
Haapanen Jaakko, Haapanen Leevi
17. 23 Bongo L-2375 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV LPS Sorvali Jukka 11:19:13 11:42:59
Pekka Uoti, Jani Knuuttila, Paula Sorvali
18. 43 Kohinoor FIN-1721 LYS 1 1,04 Finnfyer 27 SGV LPS Johanna Lindberg 11:15:27 11:46:50
Enkvist Niklas, Helenelund Christer, Rantanen Jani
19. 31 Lissu L-515 LYS 1 1,04 Ohlsson 29 SGV JVS Vekkeli Jari 11:29:10 12:00:33
Vesa Vekkeli, Jukka Heiskanen, Ari Salmenkivi
20. 28 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SGV PP-SS Ojansivu Tiina 11:31:06 12:02:29
Anttonen Tarja, Bondén Heidi, Lähde Annika, Kiviluoto Liisa
21. 40 Wivian L-2691 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 11:37:57 12:09:20
Niekka Anni
22. 45 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,00 Avance 245 SGF PP Sutinen Timo 12:15:14 12:15:14
Vanhanen Jari, Sommarberg Mikko, Kukkonen Janne
23. 33 Pilar L-3706 LYS 1 1,01 Avance 245 SG LPS Tammivuori Riikka 12:18:01 12:26:06
Kaisa Peltonen, Päivi Ormio, Iiro Ormio
24. 35 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SGF PP-SS Nivala Iisakki 12:04:15 12:28:01
Ihalainen Lasse, Laakso Seela, Gale Henri, Kinnunen Topi
25. 22 Alma L7293 LYS 1 1,03 Sunwind 27 SGV JäPS Kaukonen Pekka 12:09:49 12:33:35
Kaukonen Minna, Rautiainen Ville , Hakkarainen Aki
Odotetaan 2
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 24 Carina FIN-5033 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka DNC
Arminen Juha
- 57 Karibal FIN-11128 LYS 1 0,99 Balans 66 --- AKPS Pekonen Samu DNF
Hannula Tero, Välimäki Matti, Kujala Matti-Pekka