16.10.2019 13:41:45

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 25 / 25
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 131 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV VVP Korhonen Ilkka 09:20:54 10:54:47
Brummer Jan, Brummer Illy, Leppänen Anni
2. 135 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 09:16:15 10:56:28
Hämäläinen Heikki, Kuustonen Juha-Pekka, Lindström Riikka, Kuustonen Oliver
3. 139 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri 09:24:12 10:58:05
Harri Liisanantti, Harri Leppänen, Liisanantti Marja
4. 141 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 09:36:10 11:03:36
Marjo Mäkelä, Jaana Danielsbacka, Bo Danielsbacka
5. 148 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 09:26:02 11:06:15
Malasto Harri , Koski Juho, Laisi Pekka, Kaijanen Sami
6. 146 Obelix FIN-9529 LYS 3 1,14 X-79 SG- LPS Selin Jorma 09:28:44 11:08:57
Lindroos Pekka, Pulsa Heikki, Skogman Helena
7. 130 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle 09:24:11 11:10:37
Pälvimäki Janne, Aavisto Jari, Riihimäki Iiro, Partanen Veli-Matti
8. 133 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 09:36:56 11:10:49
Anna Kiiski, Pirkko Kiiski, Jarmo Toivanen, Jukka Hyytiä
9. 136 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 09:33:40 11:13:53
Ojala Heli, Lehtokoski Anne, Herranen Johanna, Elomaa Akseli
10. 149 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG- HVS Vuori Lasse 09:41:00 11:14:53
Laaksonen Helge, Ruusunen Teemu, Rautio Tomi
11. 147 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,14 Dehler 38C SGV TePS Hotakainen Kai 09:34:45 11:14:58
Yrjölä Petri, Yrjölä Maria, Hotakainen Irja, Hotakainen Julius, Yrjölä Martin, Hotakainen Kai, Hotakainen Julius
12. 150 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Nurmi Heikki 09:36:08 11:16:21
Ilmoitetaan myöhemmin
13. 155 Kia Kaha L-2711 LYS 3 1,13 Maestro 31 SGV JVS Maaranen Petri 09:45:25 11:19:18
LInjama Urpo, Lehtinen Ari, Lumiala MaRI, Lehtinen Päivi, Vesamaa Erkki
14. 145 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 09:33:26 11:19:52
Airaksinen Piia, Luumi Heikki, Airaksinen Pentti, Kärkkäinen Hanna-Leena
15. 134 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 09:46:02 11:19:55
Harri Nilsson, Matias Harju, Tomi Ollila, Teemu Mäkelä, Heikki Kiilholma
16. 152 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 09:30:07 11:22:40
Tulosmaa Atso
17. 137 Kihu FIN-1578 LYS 3 1,14 Guy 33 SGV JVS Lehtomäki Heikki 09:45:33 11:25:46
Markku Rautiainen, , Juha-Pekka Toivanen
18. 140 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 09:55:22 11:29:15
Salo Sampo, Mäkelä Esa , Naukkarinen Esko
19. 153 Lucille-X FIN-4115 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Kuisma Heikki 09:50:20 11:30:33
Kuisma Johanna, Lind Jukka, Joutsen Atte
20. 154 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs S-V JVS Vartiainen Hannu 09:55:12 11:35:25
Haimi Paavo, Huuskonen U-M , Keskinen Jussi
21. 144 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 09:46:58 11:39:31
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Mellanen Laura, Laukka Teija
22. 151 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 10:01:12 11:47:38
Westerlund Toni, Päivärinne Panu, Raskinen Kari, Laakso Tommi
23. 142 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Seppo Mäki 10:10:39 11:50:52
Heikki Pekonen, Aimo Viitasaari
24. 143 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 10:24:47 11:58:40
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
25. 132 Cinerea FIN-8247 LYS 3 1,14 Avance 318 SGV HVS Montonen Kari 10:24:44 12:04:57
Timo Montonen, Tomi Montonen