13.11.2019 21:45:15

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 19 / 19
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 165 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,20 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 08:44:29 11:00:29
Varmanen Erkki, Henttonen Matti, Varmanen Esa, Kanninen Anne
2. 166 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 09:11:02 11:09:36
, Matti Aaltonen, Sauli Ylitalo, Vesa Skyttä
3. 172 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 08:49:03 11:21:38
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Markkanen Jussi
4. 161 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 09:23:43 11:22:17
Toivanen Markus, Sallinen Petri, Leinonen Seppo, Lundahl Raija
5. 178 Xardon FIN-11121 LYS 4 1,17 X-302 SGV JVS Tervakangas Lauri 09:24:40 11:23:14
Lehtonen Aleksi, Lilja Anssi, Ajosenpää Heikki
6. 184 Excalibur SWE-139 LYS 4 1,32 11 Metre SA- LrPS Mensonen Petri 08:05:33 11:23:22
Tyrisevä Ossi, Pöljö Risto , Piiparinen Aso, Virtanen Janne
7. 163 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 09:04:47 11:26:24
Hakkarainen Sini, Kinnunen Tuomas, Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka
8. 174 Merituuli L-4044 LYS 4 1,18 Maestro 35 SGV LPS Rajala Timo 09:23:12 11:27:40
Rajala Heikki, Honkaniemi Pekka, Virtanen Maria, Stoschek Toni, Paccou Nicolas
9. 177 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SGV JVS Äystö Juha 09:24:30 11:28:58
Tenhunen Saara, Tenhunen Asmo, Honkala Sini, Jokinen Ari, Kivenniemi Antti
10. 164 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) S-V JVS Silvonen Markku 09:20:28 11:30:45
Jukka Kilpiä, Harri Mikkilä, Olli-Pekka Kovalainen
11. 175 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SGV LPS Kallio Teemu 08:53:18 11:31:14
Kallio Sami, Kallio Kassu, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri, Vilkman Joonas
12. 167 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 08:40:15 11:38:45
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Lilja Lasse
13. 160 Aava FIN 5905 LYS 4 1,23 Guyline 3800 SGV TaPS Valolahti Matti 09:08:00 11:40:35
Valolahti Sirpa, Aalto Ahti, Aalto Merja, Valolahti Vili, Lehto-Oksa Juha, Pöytälaakso Sirpa
14. 169 Kummankikaa FRA-19469 LYS 4 1,20 Beneteau First 33.7 SGV JVS Hakkarainen Ville 09:25:35 11:41:35
Väänänen Vesa, Hartikainen Jorma , Ruosteinen Mixu, Hakkarainen Anu
15. 176 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SGV TePS Bonsdorff Henrik von 08:59:25 11:42:37
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola, Ralf Bützow
16. 170 Lifestyle FIN-8979 LYS 4 1,22 Rondo 33.2 SGV APS Ekqvist Ilpo 09:32:40 11:59:49
Aaltonen Jarmo, Tommola Hannu, Tommola Raija
17. 179 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 4 1,19 Dehler 35 CWS -GV LPS Pesonen Jari 09:51:02 12:01:19
Eemil Pesonen, Axel Orjala, Juha Orjala
18. 168 Fatso! FIN-10872 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV APS Timo Kukkamäki 10:09:24 12:07:58
Barman Olavi , Karhula Emelda, Erola Marjo
19. 171 Manta FIN-197 LYS 4 1,47 Melges 32 -G- TP Tuominen Mauri 07:51:52 12:12:46
Häkkinen Juhana, Mäenpää Sakari, Salmio Risto, Tuominen Juhani, Sajaniemi Mikko, Vaittinen Matti, Häkkinen Tuukka