21.7.2019 21:15:47

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 18 / 19
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 165 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,20 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 04:20:21 05:26:14
Varmanen Erkki, Henttonen Matti, Varmanen Esa, Kanninen Anne
2. 166 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 04:34:26 05:31:52
, Matti Aaltonen, Sauli Ylitalo, Vesa Skyttä
3. 163 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 04:25:38 05:34:14
Hakkarainen Sini, Kinnunen Tuomas, Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka
4. 161 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 04:38:56 05:36:22
Toivanen Markus, Sallinen Petri, Leinonen Seppo, Lundahl Raija
5. 172 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 04:23:42 05:37:37
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Markkanen Jussi
6. 178 Xardon FIN-11121 LYS 4 1,17 X-302 SGV JVS Tervakangas Lauri 04:42:08 05:39:34
Lehtonen Aleksi, Lilja Anssi, Ajosenpää Heikki
7. 175 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SGV LPS Kallio Teemu 04:23:27 05:39:57
Kallio Sami, Kallio Kassu, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri, Vilkman Joonas
8. 164 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) S-V JVS Silvonen Markku 04:37:50 05:40:56
Jukka Kilpiä, Harri Mikkilä, Olli-Pekka Kovalainen
9. 174 Merituuli L-4044 LYS 4 1,18 Maestro 35 SGV LPS Rajala Timo 04:41:12 05:41:30
Rajala Heikki, Honkaniemi Pekka, Virtanen Maria, Stoschek Toni, Paccou Nicolas
10. 184 Excalibur SWE-139 LYS 4 1,32 11 Metre SA- LrPS Mensonen Petri 04:07:59 05:43:48
Tyrisevä Ossi, Pöljö Risto , Piiparinen Aso, Virtanen Janne
11. 160 Aava FIN 5905 LYS 4 1,23 Guyline 3800 SGV TaPS Valolahti Matti 04:31:12 05:45:07
Valolahti Sirpa, Aalto Ahti, Aalto Merja, Valolahti Vili, Lehto-Oksa Juha, Pöytälaakso Sirpa
12. 177 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SGV JVS Äystö Juha 04:45:42 05:46:00
Tenhunen Saara, Tenhunen Asmo, Honkala Sini, Jokinen Ari, Kivenniemi Antti
13. 169 Kummankikaa FRA-19469 LYS 4 1,20 Beneteau First 33.7 SGV JVS Hakkarainen Ville 04:41:22 05:47:14
Väänänen Vesa, Hartikainen Jorma , Ruosteinen Mixu, Hakkarainen Anu
14. 176 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SGV TePS Bonsdorff Henrik von 04:28:46 05:47:49
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola, Ralf Bützow
15. 167 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 04:22:34 05:49:02
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Lilja Lasse
16. 179 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 4 1,19 Dehler 35 CWS -GV LPS Pesonen Jari 04:55:17 05:58:23
Eemil Pesonen, Axel Orjala, Juha Orjala
17. 170 Lifestyle FIN-8979 LYS 4 1,22 Rondo 33.2 SGV APS Ekqvist Ilpo 04:50:22 06:01:38
Aaltonen Jarmo, Tommola Hannu, Tommola Raija
18. 171 Manta FIN-197 LYS 4 1,47 Melges 32 -G- TP Tuominen Mauri 03:59:23 06:05:45
Häkkinen Juhana, Mäenpää Sakari, Salmio Risto, Tuominen Juhani, Sajaniemi Mikko, Vaittinen Matti, Häkkinen Tuukka
Odotetaan 1
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 168 Fatso! FIN-10872 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV APS Timo Kukkamäki -- --
Barman Olavi , Karhula Emelda, Erola Marjo