12.11.2019 5:39:09

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 120 / 126
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 193 Vincit N/A Avoin luokka 0,00 A-Scow --- Minnetonka Yacht Club Crear III William 03:23:40 --
Alho Heikki, Alitalo Lauri, Grönroos Petteri , ,
2. 189 Pii FIN-11 E Scow 1,45 E-Scow -A- Vene-71 Raita Raimo 03:41:35 05:44:15
Tikka Kare, Saarijoki Jaska, Eriksson Juha
3. 181 Auvo FIN-10926 LYS urheiluveneet 1,46 Over 33 SG- HeiPS Lehtinen Jyri 03:41:47 05:46:19
Lehtinen Aaro, Lehtinen Harri, Lyden Anssi, Alitalo Tomi, Rymin Mikko, Rinkinen Mikko, Honkavaara Pekka, Halmesuo Jari, Hirvonen Ville
4. 183 D FIN 10398 LYS urheiluveneet 1,36 Henderson 30 SG- DMSK Ruokolahti Vicke 03:54:25 05:39:02
Vanamo Iiro, Tanhunpää Harri, Kaljunen Taru, Othman Roger, Varjovaara Mia, Suominen Jyri, Mattson Jan
5. 188 Loiskis FIN-2 E Scow 1,45 E-Scow -A- TPS Lumme Ilkka 03:56:21 05:59:01
Jukka Nikulainen, Heikki Lehtinen, Tuomas Koivunen
6. 190 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 0,00 Farrier F-31 --- JVS Vanhala Jari 03:57:43 --
Vanhala Aki, Perälä Jorma, Kanninen Antti
7. 171 Manta FIN-197 LYS 4 1,47 Melges 32 -G- TP Tuominen Mauri 03:59:23 06:05:45
Häkkinen Juhana, Mäenpää Sakari, Salmio Risto, Tuominen Juhani, Sajaniemi Mikko, Vaittinen Matti, Häkkinen Tuukka
8. 185 Tigru FIN 10738 LYS urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10m -G- JVS Olli Siik 03:59:43 05:46:28
Lind Jorma , Rainamo Markku , Lötjönen Hannu, Wennström Olli, Siren Jukka, Kukkavuori Kimmo
9. 184 Excalibur SWE-139 LYS 4 1,32 11 Metre SA- LrPS Mensonen Petri 04:07:59 05:43:48
Tyrisevä Ossi, Pöljö Risto , Piiparinen Aso, Virtanen Janne
10. 165 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,20 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 04:20:21 05:26:14
Varmanen Erkki, Henttonen Matti, Varmanen Esa, Kanninen Anne
11. 167 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 04:22:34 05:49:02
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Lilja Lasse
12. 175 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SGV LPS Kallio Teemu 04:23:27 05:39:57
Kallio Sami, Kallio Kassu, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri, Vilkman Joonas
13. 172 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 04:23:42 05:37:37
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Markkanen Jussi
14. 163 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 04:25:38 05:34:14
Hakkarainen Sini, Kinnunen Tuomas, Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka
15. 192 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka 0,00 Corsair 28CC --- BSS Palva Tapio 04:27:35 --
Nordström Kari, Juhonen Roope
16. 176 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SGV TePS Bonsdorff Henrik von 04:28:46 05:47:49
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola, Ralf Bützow
17. 160 Aava FIN 5905 LYS 4 1,23 Guyline 3800 SGV TaPS Valolahti Matti 04:31:12 05:45:07
Valolahti Sirpa, Aalto Ahti, Aalto Merja, Valolahti Vili, Lehto-Oksa Juha, Pöytälaakso Sirpa
18. 180 Alice FIN-150 LYS urheiluveneet 1,25 Lutra 25 SG- SP Juva Ilkka 04:33:22 05:52:25
Markus Ritala, Miika Ritala, Jari Saari, Teemu Viikari
19. 166 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 04:34:26 05:31:52
, Matti Aaltonen, Sauli Ylitalo, Vesa Skyttä
20. 186 Vilkas FIN-10594 LYS urheiluveneet 1,17 Skippi 650 -G- TPS Hiipakka Petri 04:35:22 05:32:48
Seppä Tea, Lummevuo Satu
21. 182 Banneriina FIN-5468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer SG- LPS Mäkelä Pertti 04:35:43 05:44:19
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie,
22. 135 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 04:37:28 05:26:00
Hämäläinen Heikki, Kuustonen Juha-Pekka, Lindström Riikka, Kuustonen Oliver
23. 164 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) S-V JVS Silvonen Markku 04:37:50 05:40:56
Jukka Kilpiä, Harri Mikkilä, Olli-Pekka Kovalainen
24. 161 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 04:38:56 05:36:22
Toivanen Markus, Sallinen Petri, Leinonen Seppo, Lundahl Raija
25. 131 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV VVP Korhonen Ilkka 04:39:50 05:25:18
Brummer Jan, Brummer Illy, Leppänen Anni
26. 139 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri 04:40:12 05:25:40
Harri Liisanantti, Harri Leppänen, Liisanantti Marja
27. 130 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle 04:40:30 05:32:03
Pälvimäki Janne, Aavisto Jari, Riihimäki Iiro, Partanen Veli-Matti
28. 174 Merituuli L-4044 LYS 4 1,18 Maestro 35 SGV LPS Rajala Timo 04:41:12 05:41:30
Rajala Heikki, Honkaniemi Pekka, Virtanen Maria, Stoschek Toni, Paccou Nicolas
29. 169 Kummankikaa FRA-19469 LYS 4 1,20 Beneteau First 33.7 SGV JVS Hakkarainen Ville 04:41:22 05:47:14
Väänänen Vesa, Hartikainen Jorma , Ruosteinen Mixu, Hakkarainen Anu
30. 178 Xardon FIN-11121 LYS 4 1,17 X-302 SGV JVS Tervakangas Lauri 04:42:08 05:39:34
Lehtonen Aleksi, Lilja Anssi, Ajosenpää Heikki
31. 148 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 04:42:17 05:30:49
Malasto Harri , Koski Juho, Laisi Pekka, Kaijanen Sami
32. 152 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 04:43:30 05:38:01
Tulosmaa Atso
33. 146 Obelix FIN-9529 LYS 3 1,14 X-79 SG- LPS Selin Jorma 04:43:49 05:32:21
Lindroos Pekka, Pulsa Heikki, Skogman Helena
34. 147 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,14 Dehler 38C SGV TePS Hotakainen Kai 04:44:21 05:32:53
Yrjölä Petri, Yrjölä Maria, Hotakainen Irja, Hotakainen Julius, Yrjölä Martin, Hotakainen Kai, Hotakainen Julius
35. 177 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SGV JVS Äystö Juha 04:45:42 05:46:00
Tenhunen Saara, Tenhunen Asmo, Honkala Sini, Jokinen Ari, Kivenniemi Antti
36. 136 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 04:45:43 05:34:15
Ojala Heli, Lehtokoski Anne, Herranen Johanna, Elomaa Akseli
37. 145 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 04:46:22 05:37:55
Airaksinen Piia, Luumi Heikki, Airaksinen Pentti, Kärkkäinen Hanna-Leena
38. 141 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 04:47:08 05:29:29
Marjo Mäkelä, Jaana Danielsbacka, Bo Danielsbacka
39. 133 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 04:48:07 05:33:35
Anna Kiiski, Pirkko Kiiski, Jarmo Toivanen, Jukka Hyytiä
40. 150 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Nurmi Heikki 04:49:49 05:38:21
Ilmoitetaan myöhemmin
41. 170 Lifestyle FIN-8979 LYS 4 1,22 Rondo 33.2 SGV APS Ekqvist Ilpo 04:50:22 06:01:38
Aaltonen Jarmo, Tommola Hannu, Tommola Raija
42. 120 ExSari L-483 Express 1,11 Albin Express S JVS Leskinen Harri 04:50:28 05:29:38
Leskinen Anja , Pälvimäki Anitta, Pälvimäki Lasse
43. 149 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG- HVS Vuori Lasse 04:51:23 05:36:51
Laaksonen Helge, Ruusunen Teemu, Rautio Tomi
44. 104 Itella Logistics FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Boman Juhani 04:51:29 05:20:46
Salo Juhani, Utter Timo
45. 137 Kihu FIN-1578 LYS 3 1,14 Guy 33 SGV JVS Lehtomäki Heikki 04:52:06 05:40:38
Markku Rautiainen, , Juha-Pekka Toivanen
46. 110 Panta Rei FIN-736 H-vene 1,08 H-vene S-- N Koivula Arto 04:52:13 05:21:30
Vuorimaa Saara, Kivelä Kati, Nurmi Pekka
47. 105 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H S-- JVS Ahonen Juhani 04:52:39 05:21:56
Rahkonen Vesa, Harju Rauli, Ahonen Laura
48. 134 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 04:53:00 05:38:28
Harri Nilsson, Matias Harju, Tomi Ollila, Teemu Mäkelä, Heikki Kiilholma
49. 154 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs S-V JVS Vartiainen Hannu 04:54:11 05:42:43
Haimi Paavo, Huuskonen U-M , Keskinen Jussi
50. 144 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 04:55:08 05:49:39
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Mellanen Laura, Laukka Teija
51. 179 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 4 1,19 Dehler 35 CWS -GV LPS Pesonen Jari 04:55:17 05:58:23
Eemil Pesonen, Axel Orjala, Juha Orjala
52. 100 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Salonen Jaakko 04:55:50 05:25:07
Kukkonen Pertti, Myllykangas Antti
53. 155 Kia Kaha L-2711 LYS 3 1,13 Maestro 31 SGV JVS Maaranen Petri 04:56:15 05:41:43
LInjama Urpo, Lehtinen Ari, Lumiala MaRI, Lehtinen Päivi, Vesamaa Erkki
54. 153 Lucille-X FIN-4115 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Kuisma Heikki 04:56:43 05:45:15
Kuisma Johanna, Lind Jukka, Joutsen Atte
55. 122 Picadero FIN-738 Express 1,12 Albin Express S-- APS Sipponen Jalmari 04:57:27 05:39:48
Lohtamo Tomi, Saari Joni, Isoaho Jussi
56. 65 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 04:57:39 05:30:17
Vesa Kukkonen, Janina Kukkonen, Jukka Hietanen, Essi Ilola, Miia Hietanen
57. 67 Madeleine L-7640 LYS 2 1,11 Comfort 32 SGV JVS Hinkkanen Jarkko 04:58:00 05:37:10
Hinkkanen Petteri, Vihavainen Jukka, Hietarinne Juuso
58. 112 www.mprelectrics.fi FIN-879 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Hillberg Petri 04:58:13 05:27:30
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
59. 140 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 04:58:15 05:43:43
Salo Sampo, Mäkelä Esa , Naukkarinen Esko
60. 121 Geronimo FIN 3020 Express 1,12 Albin Express S-- LPS Mäkinen Antti 04:58:41 05:41:02
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Jukka Savolainen
61. 123 Vimma FIN-893 Express 1,11 Albin Express S-V APS Pynnönen Olli 05:03:47 05:42:57
Pynnönen Raija, Pynnönen Jarkko
62. 109 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene S-- JäPS Vilppala Heikki 05:04:23 05:33:40
Suomalainen Olli, Mononen Jukka
63. 68 Prinsessa FIN-2008 LYS 2 1,07 FE83 SGV LPS Hynninen Thomas 05:04:39 05:30:30
Hynninen Juha, Jaakkola Petri, Rellman Ismo
64. 151 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 05:04:57 05:56:30
Westerlund Toni, Päivärinne Panu, Raskinen Kari, Laakso Tommi
65. 99 Munja Sun Ship II FIN 2744 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SG- JVS Kemiläinen Erkki 05:06:26 05:35:43
Vallius Henry, Kemiläinen Tatu, Valltteri Vallius
66. 101 Filippa L 823 H-vene 1,08 H-vene S-- VVP Blomberg Niko 05:10:02 05:39:19
Ruuti Pekka, Ruuti Maija
67. 142 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Seppo Mäki 05:10:23 05:58:55
Heikki Pekonen, Aimo Viitasaari
68. 194 Blues 5503 Avoin luokka 1,09 Dufour Arpege 30 SGV HeiPS Pohjankoski Lasse 05:11:11 05:43:49
Pohjankosi Joonas, Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri
69. 108 Minna L-638 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Pekkarinen Raino 05:11:47 05:41:04
Salerto Sami, Taipale Terho
70. 143 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 05:12:18 05:57:46
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
71. 69 Regina FIN-579 LYS 2 1,07 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 05:12:38 05:38:29
Jukka Nieminen, Mikko Nieminen
72. 70 Roxmary FIN-144 LYS 2 1,10 SK 22 S-- HeiPS Peltonen Juha 05:13:59 05:49:55
Pulkka Tuomas, Könönen Rainer
73. 106 Lady Express FIN-357 H-vene 1,08 H-vene S-- LNS Laine Aki 05:14:59 05:44:16
Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka, Yrjölä Olli-Pekka
74. 71 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 05:16:14 05:48:52
Parikka Arto, Harlomaa Tarmo, Tamminen Jyrki
75. 132 Cinerea FIN-8247 LYS 3 1,14 Avance 318 SGV HVS Montonen Kari 05:16:39 06:05:11
Timo Montonen, Tomi Montonen
76. 103 Helga FIN 316 H-vene 1,08 H-vene S-- HVS Karjalainen Antti 05:17:08 05:46:25
Mikko Sinivaara, Mikko Laiho
77. 97 Festivo FIN-8466 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGV LPS Jaro Samppa 05:17:38 05:43:29
Jaro Anne, Jaro Teemu, Jaro Tommi, Jaro Tuomas
78. 63 Claudia L-960 LYS 2 1,09 Jon 30 SGV JVS Välimäki Harri 05:19:01 05:51:39
Välimäki Sari, Kurten Joachim, Kurten Anu, Kasurinen Kaisli, Lähteenmäki Leo,
79. 90 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Lehtinen Esko 05:19:42 05:19:42
Lehtinen Onni, Lehtinen Pekka
80. 113 Dino FIN-314 H-vene 1,08 H-vene S-- KVS Vaara Santeri 05:21:23 05:50:40
Markus Vaara, Risto Metso
81. 62 Anni FIN-7518 LYS 2 1,08 Maxi Fenix S-V AKPS Peltokorpi Päiviö 05:22:22 05:51:39
Partanen Pekka, Peltokorpi Joonas, Pietiläinen Rauno
82. 60 Albatross L 1364 LYS 2 1,08 Targa 96 SGV TePS Nuutinen Pekka 05:24:44 05:54:01
Laukkanen Jari, Lindqren Kaj, Puolimatka Sanna, Hyvönen Sami
83. 32 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 05:24:59 05:43:48
Santala Kirsi, Santala Kalle, Santala Otso
84. 96 Bertta FIN- 2131 Finn Express 83 1,07 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo 05:25:12 05:51:03
Castren Jonne , Väätäinen Sami
85. 41 Yagal FIN-1601 LYS 1 1,06 Finn Flyer 27R SG- PP-SS Viljakainen Simo 05:26:26 05:48:48
Korander Timo, Lemettinen Timo, Laaksonen Juhapekka
86. 36 Toutain L-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SG- TePS Kaitila Ilkka 05:26:39 05:30:34
Rautiainen Olavi, Mäkipää Veikko
87. 30 La Pampri FIN-315 LYS 1 1,00 Kansanvene S- NPS Saari Herman 05:26:55 05:26:55
Grönholm Antti, Kyyrönen Markku, Nurmela Jari
88. 111 Saudi L-81 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Salo Laura 05:27:07 05:56:24
Antti Piipponen, Esa Ihatsu, Hanna Lehtinen
89. 114 Viuhu FIN 443 H-vene 1,08 H-vene S-- JäPS Lukkariniemi Jukka 05:29:10 05:58:27
Timo Lukkariniemi, Jaakko Salmenhaara
90. 44 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 05:31:04 05:34:59
Petri Vuorjoki (HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Peltomaa, Jaakko Andersson
91. 38 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka 05:31:17 05:46:29
Lehtinen Joonas, Lehtikangas Anni, Lehtinen Anssi
92. 61 Albatross FIN-5954 LYS 2 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Eeva 05:34:02 06:09:58
Ristkari Yrjö, Keto Lauri, Sovinen Joonas, Rantalainen Valtteri
93. 20 Afrodite FIN-5387 LYS 1 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 05:34:16 05:45:47
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Renvall Alf
94. 29 Katimaria FIN-2182 LYS 1 1,03 Avance 24 SG- KVS Åman Risto 05:35:22 05:46:53
Nikula Pentti, Åman Mikko
95. 34 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SG- LPS Saarinen Kalle 05:35:49 05:27:45
Paavo Saarinen, Jyri Blomqvist
96. 66 Long Gong FIN-8322 LYS 2 1,09 Polaris 785 SG- PP-SS Ojanen Lauri 05:36:33 06:09:11
Anttinen Joonas, Tamminen Lasse, Heino Jani
97. 27 Juliaana FIN-2734 LYS 1 1,03 Finn Express 74 SG- LPS Sampsa Kärnä 05:36:58 05:48:29
Salo Ville, Ristkari Samu, Hinkka Atte
98. 25 Carus FIN-6490 LYS 1 1,03 First 235 SG- APS Heikkilä Kali 05:37:28 05:48:59
Pulli Juhana, Lammi Osmo
99. 43 Kohinoor FIN-1721 LYS 1 1,04 Finnfyer 27 SGV LPS Johanna Lindberg 05:37:47 05:52:59
Enkvist Niklas, Helenelund Christer, Rantanen Jani
100. 39 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 05:38:48 05:42:43
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
101. 21 Aijaa FIN-136 LYS 1 0,98 Helmsman 20 SG- MPS Kokko Panu 05:40:38 05:32:34
Halinen Antti, Moilanen Antti , Henderson Anna
102. 72 Santa Fe FIN-4074 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV TePS Laukkanen Juha 05:40:58 06:13:36
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas
103. 23 Bongo L-2375 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV LPS Sorvali Jukka 05:45:27 05:56:58
Pekka Uoti, Jani Knuuttila, Paula Sorvali
104. 107 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Weckström Petteri 05:48:09 06:17:26
Roiha Janne, Heinämäki Jukka, Kauppinen Pasi, Kultalahti Jarko
105. 26 Hilma L-1542 LYS 1 0,99 Guy22 SG JäPS Vihijärvi Kalle 05:52:02 05:48:02
Vihijärvi Jaakko, Nieminen Joni, Hälinen Henri
106. 40 Wivian L-2691 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 05:52:49 06:08:01
Niekka Anni
107. 56 Filippa L 6436 Retkiluokka 0,00 Inferno 28 --- APS Makkonen Sakari 05:58:33 --
Tuomaala Lea, Tuomaala Erja, Laurila Heikki, Lehtonen Sanna
108. 37 Triona SWE-164 LYS 1 0,99 P-28 -GF LPS Lehtinen Juha 05:58:37 05:54:37
Roos Anton, Lindqvist Joona, Sillanpää Saku
109. 28 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SGV PP-SS Ojansivu Tiina 05:59:36 06:14:48
Anttonen Tarja, Bondén Heidi, Lähde Annika, Kiviluoto Liisa
110. 31 Lissu L-515 LYS 1 1,04 Ohlsson 29 SGV JVS Vekkeli Jari 06:01:17 06:16:29
Vesa Vekkeli, Jukka Heiskanen, Ari Salmenkivi
111. 98 Merengue L-3170 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGV APS Koponen Jarmo 06:07:33 06:33:24
Koponen Lea, Laaksonen Jarkko, Markkanen Aatu, Ruponen Tiina
112. 42 Eulalia L-1468 LYS 1 0,98 Misil II SG- APS Haapanen Matti 06:09:07 06:01:03
Haapanen Jaakko, Haapanen Leevi
113. 55 Carolina FIN 29 Retkiluokka 0,00 Havsörn 1 --- JVS Lahti Juha 06:10:46 --
Kiviniemi Ulla, Ylönen Anu, Ylönen Hannu
114. 74 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Lepistö Harri 06:11:38 06:44:16
Kirijatshenko, Kirijatshenko, Kirijatshenko, Kirijatshenko, Pantsu
115. 33 Pilar L-3706 LYS 1 1,01 Avance 245 SG LPS Tammivuori Riikka 06:14:31 06:18:26
Kaisa Peltonen, Päivi Ormio, Iiro Ormio
116. 35 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SGF PP-SS Nivala Iisakki 06:17:55 06:29:26
Ihalainen Lasse, Laakso Seela, Gale Henri, Kinnunen Topi
117. 45 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,00 Avance 245 SGF PP Sutinen Timo 06:22:24 06:22:24
Vanhanen Jari, Sommarberg Mikko, Kukkonen Janne
118. 58 Marlena FIN-5438 Retkiluokka 0,00 Sunwind 27 --- TP Pötry Eppu 06:23:49 --
Jukka Pötry, Sari Ratia-Kämäri, Mikko Kämäri
119. 59 Olivia 310 Retkiluokka 0,00 Albin Viggen 23 --- PPPS Mäntynen Marko 06:30:23 --
Mäntynen Tomi, Helle Ahven
120. 22 Alma L7293 LYS 1 1,03 Sunwind 27 SGV JäPS Kaukonen Pekka 06:31:51 06:43:22
Kaukonen Minna, Rautiainen Ville , Hakkarainen Aki
Odotetaan 6
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 24 Carina FIN-5033 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka -- --
Arminen Juha
- 168 Fatso! FIN-10872 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV APS Timo Kukkamäki -- --
Barman Olavi , Karhula Emelda, Erola Marjo
- 102 FIN-563 FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Kavén Jorma -- --
Kavén Jorma, Kavén Jouni
- 64 Gwinea FIN-11059 LYS 2 1,09 Delphia 28 Phila SG- APS Tast Panu -- --
Pakarinen Timo, Karevaara Marko, Rantanen Ilkka, Eloranta Aki
- 57 Karibal FIN-11128 LYS 1 0,99 Balans 66 --- AKPS Pekonen Samu -- --
Hannula Tero, Välimäki Matti, Kujala Matti-Pekka
- 73 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Eerikki -- --
Ilmoitetaan myöhemmin