18.10.2019 23:11:05

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 26 / 27
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 30 La Pampri FIN-315 LYS 1 1,00 Kansanvene S- NPS Saari Herman 02:04:32 02:04:32
Grönholm Antti, Kyyrönen Markku, Nurmela Jari
2. 21 Aijaa FIN-136 LYS 1 0,98 Helmsman 20 SG- MPS Kokko Panu 02:07:49 02:04:57
Halinen Antti, Moilanen Antti , Henderson Anna
3. 34 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SG- LPS Saarinen Kalle 02:08:25 02:05:33
Paavo Saarinen, Jyri Blomqvist
4. 36 Toutain L-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SG- TePS Kaitila Ilkka 02:04:20 02:05:43
Rautiainen Olavi, Mäkipää Veikko
5. 44 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 02:07:18 02:08:41
Petri Vuorjoki (HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Peltomaa, Jaakko Andersson
6. 25 Carus FIN-6490 LYS 1 1,03 First 235 SG- APS Heikkilä Kali 02:05:43 02:09:48
Pulli Juhana, Lammi Osmo
7. 38 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka 02:04:51 02:10:15
Lehtinen Joonas, Lehtikangas Anni, Lehtinen Anssi
8. 26 Hilma L-1542 LYS 1 0,99 Guy22 SG JäPS Vihijärvi Kalle 02:12:25 02:11:00
Vihijärvi Jaakko, Nieminen Joni, Hälinen Henri
9. 20 Afrodite FIN-5387 LYS 1 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 02:07:11 02:11:16
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Renvall Alf
10. 32 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 02:05:29 02:12:10
Santala Kirsi, Santala Kalle, Santala Otso
11. 27 Juliaana FIN-2734 LYS 1 1,03 Finn Express 74 SG- LPS Sampsa Kärnä 02:08:05 02:12:10
Salo Ville, Ristkari Samu, Hinkka Atte
12. 43 Kohinoor FIN-1721 LYS 1 1,04 Finnfyer 27 SGV LPS Johanna Lindberg 02:06:56 02:12:20
Enkvist Niklas, Helenelund Christer, Rantanen Jani
13. 41 Yagal FIN-1601 LYS 1 1,06 Finn Flyer 27R SG- PP-SS Viljakainen Simo 02:04:43 02:12:39
Korander Timo, Lemettinen Timo, Laaksonen Juhapekka
14. 23 Bongo L-2375 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV LPS Sorvali Jukka 02:08:35 02:12:40
Pekka Uoti, Jani Knuuttila, Paula Sorvali
15. 29 Katimaria FIN-2182 LYS 1 1,03 Avance 24 SG- KVS Åman Risto 02:09:48 02:13:53
Nikula Pentti, Åman Mikko
16. 39 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 02:12:31 02:13:54
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
17. 42 Eulalia L-1468 LYS 1 0,98 Misil II SG- APS Haapanen Matti 02:17:06 02:14:14
Haapanen Jaakko, Haapanen Leevi
18. 37 Triona SWE-164 LYS 1 0,99 P-28 -GF LPS Lehtinen Juha 02:16:39 02:15:14
Roos Anton, Lindqvist Joona, Sillanpää Saku
19. 57 Karibal FIN-11128 LYS 1 0,99 Balans 66 --- AKPS Pekonen Samu 02:17:19 02:15:54
Hannula Tero, Välimäki Matti, Kujala Matti-Pekka
20. 28 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SGV PP-SS Ojansivu Tiina 02:13:24 02:18:48
Anttonen Tarja, Bondén Heidi, Lähde Annika, Kiviluoto Liisa
21. 31 Lissu L-515 LYS 1 1,04 Ohlsson 29 SGV JVS Vekkeli Jari 02:15:26 02:20:50
Vesa Vekkeli, Jukka Heiskanen, Ari Salmenkivi
22. 40 Wivian L-2691 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 02:16:00 02:21:24
Niekka Anni
23. 33 Pilar L-3706 LYS 1 1,01 Avance 245 SG LPS Tammivuori Riikka 02:26:30 02:27:53
Kaisa Peltonen, Päivi Ormio, Iiro Ormio
24. 35 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SGF PP-SS Nivala Iisakki 02:26:15 02:30:20
Ihalainen Lasse, Laakso Seela, Gale Henri, Kinnunen Topi
25. 22 Alma L7293 LYS 1 1,03 Sunwind 27 SGV JäPS Kaukonen Pekka 02:31:13 02:35:18
Kaukonen Minna, Rautiainen Ville , Hakkarainen Aki
26. 45 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,00 Avance 245 SGF PP Sutinen Timo 02:36:04 02:36:04
Vanhanen Jari, Sommarberg Mikko, Kukkonen Janne
Odotetaan 1
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 24 Carina FIN-5033 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka -- --
Arminen Juha