20.7.2019 4:59:46

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 19 / 19
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 165 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,20 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 01:34:41 01:58:04
Varmanen Erkki, Henttonen Matti, Varmanen Esa, Kanninen Anne
2. 161 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 01:40:48 02:01:11
Toivanen Markus, Sallinen Petri, Leinonen Seppo, Lundahl Raija
3. 166 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 01:40:53 02:01:16
, Matti Aaltonen, Sauli Ylitalo, Vesa Skyttä
4. 163 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 01:36:57 02:01:17
Hakkarainen Sini, Kinnunen Tuomas, Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka
5. 175 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SGV LPS Kallio Teemu 01:35:08 02:02:17
Kallio Sami, Kallio Kassu, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri, Vilkman Joonas
6. 160 Aava FIN 5905 LYS 4 1,23 Guyline 3800 SGV TaPS Valolahti Matti 01:36:23 02:02:37
Valolahti Sirpa, Aalto Ahti, Aalto Merja, Valolahti Vili, Lehto-Oksa Juha, Pöytälaakso Sirpa
7. 184 Excalibur SWE-139 LYS 4 1,32 11 Metre SA- LrPS Mensonen Petri 01:29:08 02:03:08
Tyrisevä Ossi, Pöljö Risto , Piiparinen Aso, Virtanen Janne
8. 178 Xardon FIN-11121 LYS 4 1,17 X-302 SGV JVS Tervakangas Lauri 01:43:12 02:03:35
Lehtonen Aleksi, Lilja Anssi, Ajosenpää Heikki
9. 174 Merituuli L-4044 LYS 4 1,18 Maestro 35 SGV LPS Rajala Timo 01:43:39 02:05:03
Rajala Heikki, Honkaniemi Pekka, Virtanen Maria, Stoschek Toni, Paccou Nicolas
10. 172 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 01:39:00 02:05:14
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Markkanen Jussi
11. 164 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) S-V JVS Silvonen Markku 01:43:48 02:06:12
Jukka Kilpiä, Harri Mikkilä, Olli-Pekka Kovalainen
12. 169 Kummankikaa FRA-19469 LYS 4 1,20 Beneteau First 33.7 SGV JVS Hakkarainen Ville 01:43:03 02:06:26
Väänänen Vesa, Hartikainen Jorma , Ruosteinen Mixu, Hakkarainen Anu
13. 167 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 01:36:03 02:06:44
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Lilja Lasse
14. 176 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SGV TePS Bonsdorff Henrik von 01:38:49 02:06:52
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola, Ralf Bützow
15. 177 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SGV JVS Äystö Juha 01:46:18 02:07:42
Tenhunen Saara, Tenhunen Asmo, Honkala Sini, Jokinen Ari, Kivenniemi Antti
16. 170 Lifestyle FIN-8979 LYS 4 1,22 Rondo 33.2 SGV APS Ekqvist Ilpo 01:45:24 02:10:41
Aaltonen Jarmo, Tommola Hannu, Tommola Raija
17. 171 Manta FIN-197 LYS 4 1,47 Melges 32 -G- TP Tuominen Mauri 01:29:18 02:14:09
Häkkinen Juhana, Mäenpää Sakari, Salmio Risto, Tuominen Juhani, Sajaniemi Mikko, Vaittinen Matti, Häkkinen Tuukka
18. 179 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 4 1,19 Dehler 35 CWS -GV LPS Pesonen Jari 01:52:52 02:15:16
Eemil Pesonen, Axel Orjala, Juha Orjala
19. 168 Fatso! FIN-10872 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV APS Timo Kukkamäki 01:57:50 02:18:13
Barman Olavi , Karhula Emelda, Erola Marjo