21.5.2022 15:58:21

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 116 / 126
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 193 Vincit N/A Avoin luokka A-Scow 0,0000 0,00 --- Minnetonka Yacht Club Crear III William 01:15:51 --
Alho Heikki, Alitalo Lauri, Grönroos Petteri , ,
2. 181 Auvo FIN-10926 LYS urheiluveneet Over 33 0,0000 1,46 SG- HeiPS Lehtinen Jyri 01:19:44 --
Lehtinen Aaro, Lehtinen Harri, Lyden Anssi, Alitalo Tomi, Rymin Mikko, Rinkinen Mikko, Honkavaara Pekka, Halmesuo Jari, Hirvonen Ville
3. 183 D FIN 10398 LYS urheiluveneet Henderson 30 0,0000 1,36 SG- DMSK Ruokolahti Vicke 01:25:13 --
Vanamo Iiro, Tanhunpää Harri, Kaljunen Taru, Othman Roger, Varjovaara Mia, Suominen Jyri, Mattson Jan
4. 190 Flying By FIN-115 M Avoin luokka Farrier F-31 0,0000 0,00 --- JVS Vanhala Jari 01:27:09 --
Vanhala Aki, Perälä Jorma, Kanninen Antti
5. 185 Tigru FIN 10738 LYS urheiluveneet Flying Tiger 10m 0,0000 1,37 -G- JVS Olli Siik 01:28:30 --
Lind Jorma , Rainamo Markku , Lötjönen Hannu, Wennström Olli, Siren Jukka, Kukkavuori Kimmo
6. 184 Excalibur SWE-139 LYS 4 11 Metre 0,0000 1,32 SA- LrPS Mensonen Petri 01:29:08 --
Tyrisevä Ossi, Pöljö Risto , Piiparinen Aso, Virtanen Janne
7. 171 Manta FIN-197 LYS 4 Melges 32 0,0000 1,47 -G- TP Tuominen Mauri 01:29:18 --
Häkkinen Juhana, Mäenpää Sakari, Salmio Risto, Tuominen Juhani, Sajaniemi Mikko, Vaittinen Matti, Häkkinen Tuukka
8. 165 Celavie FIN-8839 LYS 4 Wind 328 0,0000 1,20 SGV HeiPS Kanninen Kauko 01:34:41 --
Varmanen Erkki, Henttonen Matti, Varmanen Esa, Kanninen Anne
9. 175 RoXina FIN-9699 LYS 4 X-332 0,0000 1,24 SGV LPS Kallio Teemu 01:35:08 --
Kallio Sami, Kallio Kassu, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri, Vilkman Joonas
10. 167 DynaStar FIN-9983 LYS 4 Dynamic 35 0,0000 1,28 SGV JVS Lilja Ilkka 01:36:03 --
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Lilja Lasse
11. 160 Aava FIN 5905 LYS 4 Guyline 3800 0,0000 1,23 SGV TaPS Valolahti Matti 01:36:23 --
Valolahti Sirpa, Aalto Ahti, Aalto Merja, Valolahti Vili, Lehto-Oksa Juha, Pöytälaakso Sirpa
12. 163 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 Hanse 341 0,0000 1,21 SGV LPS Lahtinen Markku 01:36:57 --
Hakkarainen Sini, Kinnunen Tuomas, Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka
13. 192 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka Corsair 28CC 0,0000 0,00 --- BSS Palva Tapio 01:37:39 --
Nordström Kari, Juhonen Roope
14. 176 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 X-99 0,0000 1,25 SGV TePS Bonsdorff Henrik von 01:38:49 --
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola, Ralf Bützow
15. 172 Malla FIN-9174 LYS 4 Finngulf 335 0,0000 1,23 SGV JVS Nieminen Pentti 01:39:00 --
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Markkanen Jussi
16. 135 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV JVS Ahola Kalle 01:40:38 --
Hämäläinen Heikki, Kuustonen Juha-Pekka, Lindström Riikka, Kuustonen Oliver
17. 161 Accelerando FIN-5591 LYS 4 Still 900 0,0000 1,17 SGV JVS Pöyhönen Markku 01:40:48 --
Toivanen Markus, Sallinen Petri, Leinonen Seppo, Lundahl Raija
18. 131 CaraMia FIN-3804 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SGV VVP Korhonen Ilkka 01:40:50 --
Brummer Jan, Brummer Illy, Leppänen Anni
19. 166 Damaris FIN-7009 LYS 4 Dehler 34 0,0000 1,17 SGV HeiPS Laine Esko 01:40:53 --
, Matti Aaltonen, Sauli Ylitalo, Vesa Skyttä
20. 130 Allegria FIN-2442 LYS 3 Maestro 31 RC 0,0000 1,15 SGV KVS Kasurinen Kalle 01:41:07 --
Pälvimäki Janne, Aavisto Jari, Riihimäki Iiro, Partanen Veli-Matti
21. 146 Obelix FIN-9529 LYS 3 X-79 0,0000 1,14 SG- LPS Selin Jorma 01:41:16 --
Lindroos Pekka, Pulsa Heikki, Skogman Helena
22. 139 Lettu II FIN-8805 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SGV HVS Lindholm Harri 01:41:44 --
Harri Liisanantti, Harri Leppänen, Liisanantti Marja
23. 186 Vilkas FIN-10594 LYS urheiluveneet Skippi 650 0,0000 1,17 -G- TPS Hiipakka Petri 01:41:47 --
Seppä Tea, Lummevuo Satu
24. 182 Banneriina FIN-5468 LYS urheiluveneet Banner 23 Racer 0,0000 1,21 SG- LPS Mäkelä Pertti 01:42:42 --
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie,
25. 136 Heili FIN-3465 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV HeiPS Ojala Petri 01:42:45 --
Ojala Heli, Lehtokoski Anne, Herranen Johanna, Elomaa Akseli
26. 169 Kummankikaa FRA-19469 LYS 4 Beneteau First 33.7 0,0000 1,20 SGV JVS Hakkarainen Ville 01:43:03 --
Väänänen Vesa, Hartikainen Jorma , Ruosteinen Mixu, Hakkarainen Anu
27. 178 Xardon FIN-11121 LYS 4 X-302 0,0000 1,17 SGV JVS Tervakangas Lauri 01:43:12 --
Lehtonen Aleksi, Lilja Anssi, Ajosenpää Heikki
28. 174 Merituuli L-4044 LYS 4 Maestro 35 0,0000 1,18 SGV LPS Rajala Timo 01:43:39 --
Rajala Heikki, Honkaniemi Pekka, Virtanen Maria, Stoschek Toni, Paccou Nicolas
29. 164 Blueship FIN-8782 LYS 4 Finngulf 33 (mod) 0,0000 1,19 S-V JVS Silvonen Markku 01:43:48 --
Jukka Kilpiä, Harri Mikkilä, Olli-Pekka Kovalainen
30. 148 Rico FIN-8084 LYS 3 Sunwind 30 0,0000 1,14 SGV LPS Heiskanen Pertti 01:44:48 --
Malasto Harri , Koski Juho, Laisi Pekka, Kaijanen Sami
31. 152 Tripla FIN-18844 LYS 3 Millenium 311 0,0000 1,16 SGV APS Kelppe Risto 01:45:00 --
Tulosmaa Atso
32. 133 Elina FIN-10938 LYS 3 Dufour 325 0,0000 1,13 SGV JVS Kiiski Ari 01:45:09 --
Anna Kiiski, Pirkko Kiiski, Jarmo Toivanen, Jukka Hyytiä
33. 141 Medeia FIN-6599 LYS 3 Artina 29 0,0000 1,12 SGV JVS Mäkelä Ilkka 01:45:18 --
Marjo Mäkelä, Jaana Danielsbacka, Bo Danielsbacka
34. 170 Lifestyle FIN-8979 LYS 4 Rondo 33.2 0,0000 1,22 SGV APS Ekqvist Ilpo 01:45:24 --
Aaltonen Jarmo, Tommola Hannu, Tommola Raija
35. 150 Shango FIN-8875 LYS 3 X-79 0,0000 1,14 SG- JVS Nurmi Heikki 01:45:42 --
Ilmoitetaan myöhemmin
36. 147 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 Dehler 38C 0,0000 1,14 SGV TePS Hotakainen Kai 01:46:00 --
Yrjölä Petri, Yrjölä Maria, Hotakainen Irja, Hotakainen Julius, Yrjölä Martin, Hotakainen Kai, Hotakainen Julius
37. 145 Nimue FIN-5188 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,15 SGV JVS Airaksinen Jani 01:46:09 --
Airaksinen Piia, Luumi Heikki, Airaksinen Pentti, Kärkkäinen Hanna-Leena
38. 177 Squaw II FIN-10356 LYS 4 First 31.7 0,0000 1,18 SGV JVS Äystö Juha 01:46:18 --
Tenhunen Saara, Tenhunen Asmo, Honkala Sini, Jokinen Ari, Kivenniemi Antti
39. 122 Picadero FIN-738 Express Albin Express 0,0000 1,12 S-- APS Sipponen Jalmari 01:46:38 --
Lohtamo Tomi, Saari Joni, Isoaho Jussi
40. 121 Geronimo FIN 3020 Express Albin Express 0,0000 1,12 S-- LPS Mäkinen Antti 01:46:46 --
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Jukka Savolainen
41. 104 Itella Logistics FIN-899 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- LPS Boman Juhani 01:46:55 --
Salo Juhani, Utter Timo
42. 112 www.mprelectrics.fi FIN-879 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- HeiPS Hillberg Petri 01:47:56 --
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
43. 109 Päivi L-690 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- JäPS Vilppala Heikki 01:48:07 --
Suomalainen Olli, Mononen Jukka
44. 134 Endeavour FIN-3472 LYS 3 Maestro 31C 0,0000 1,13 SGV LPS Nilsson Jesper 01:48:14 --
Harri Nilsson, Matias Harju, Tomi Ollila, Teemu Mäkelä, Heikki Kiilholma
45. 155 Kia Kaha L-2711 LYS 3 Maestro 31 0,0000 1,13 SGV JVS Maaranen Petri 01:48:24 --
LInjama Urpo, Lehtinen Ari, Lumiala MaRI, Lehtinen Päivi, Vesamaa Erkki
46. 137 Kihu FIN-1578 LYS 3 Guy 33 0,0000 1,14 SGV JVS Lehtomäki Heikki 01:48:33 --
Markku Rautiainen, , Juha-Pekka Toivanen
47. 149 Samantha FIN 3830 LYS 3 Inferno 26 0,0000 1,13 SG- HVS Vuori Lasse 01:48:43 --
Laaksonen Helge, Ruusunen Teemu, Rautio Tomi
48. 153 Lucille-X FIN-4115 LYS 3 X-79 0,0000 1,14 SG- JVS Kuisma Heikki 01:48:52 --
Kuisma Johanna, Lind Jukka, Joutsen Atte
49. 154 Plattapus FIN-8384 LYS 3 Nauticat 340rs 0,0000 1,14 S-V JVS Vartiainen Hannu 01:48:58 --
Haimi Paavo, Huuskonen U-M , Keskinen Jussi
50. 144 New Deal FIN-6576 LYS 3 Inferno 31 0,0000 1,16 SGV LPS Heikkilä Pasi 01:49:20 --
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Mellanen Laura, Laukka Teija
51. 123 Vimma FIN-893 Express Albin Express 0,0000 1,11 S-V APS Pynnönen Olli 01:49:39 --
Pynnönen Raija, Pynnönen Jarkko
52. 101 Filippa L 823 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- VVP Blomberg Niko 01:49:52 --
Ruuti Pekka, Ruuti Maija
53. 140 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 H-35 0,0000 1,13 SGV LPS Salo Hannu 01:50:11 --
Salo Sampo, Mäkelä Esa , Naukkarinen Esko
54. 143 Nautilus FIN-9430 LYS 3 Millenium 311 0,0000 1,13 -GV LPS Koiranen Risto 01:50:45 --
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
55. 65 Karoliina FIN-1693 LYS 2 Hydro 0,0000 1,09 SGV HeiPS Ilola Heikki 01:51:12 --
Vesa Kukkonen, Janina Kukkonen, Jukka Hietanen, Essi Ilola, Miia Hietanen
56. 151 Tiira FIN-3114 LYS 3 Siesta 32 0,0000 1,15 SGV PP-SS Vavuli Timo 01:52:10 --
Westerlund Toni, Päivärinne Panu, Raskinen Kari, Laakso Tommi
57. 179 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 4 Dehler 35 CWS 0,0000 1,19 -GV LPS Pesonen Jari 01:52:52 --
Eemil Pesonen, Axel Orjala, Juha Orjala
58. 67 Madeleine L-7640 LYS 2 Comfort 32 0,0000 1,11 SGV JVS Hinkkanen Jarkko 01:53:15 --
Hinkkanen Petteri, Vihavainen Jukka, Hietarinne Juuso
59. 106 Lady Express FIN-357 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- LNS Laine Aki 01:53:19 --
Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka, Yrjölä Olli-Pekka
60. 108 Minna L-638 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- JVS Pekkarinen Raino 01:53:23 --
Salerto Sami, Taipale Terho
61. 132 Cinerea FIN-8247 LYS 3 Avance 318 0,0000 1,14 SGV HVS Montonen Kari 01:53:25 --
Timo Montonen, Tomi Montonen
62. 103 Helga FIN 316 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- HVS Karjalainen Antti 01:53:33 --
Mikko Sinivaara, Mikko Laiho
63. 68 Prinsessa FIN-2008 LYS 2 FE83 0,0000 1,07 SGV LPS Hynninen Thomas 01:54:55 --
Hynninen Juha, Jaakkola Petri, Rellman Ismo
64. 99 Munja Sun Ship II FIN 2744 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SG- JVS Kemiläinen Erkki 01:55:11 --
Vallius Henry, Kemiläinen Tatu, Valltteri Vallius
65. 69 Regina FIN-579 LYS 2 Botnia 6 0,0000 1,07 SGV JVS Nieminen Jouko 01:56:56 --
Jukka Nieminen, Mikko Nieminen
66. 168 Fatso! FIN-10872 LYS 4 Dehler 34 0,0000 1,17 SGV APS Timo Kukkamäki 01:57:50 --
Barman Olavi , Karhula Emelda, Erola Marjo
67. 194 Blues 5503 Avoin luokka Dufour Arpege 30 0,0000 1,09 SGV HeiPS Pohjankoski Lasse 01:58:08 --
Pohjankosi Joonas, Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri
68. 111 Saudi L-81 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- LPS Salo Laura 01:58:46 --
Antti Piipponen, Esa Ihatsu, Hanna Lehtinen
69. 70 Roxmary FIN-144 LYS 2 SK 22 0,0000 1,10 S-- HeiPS Peltonen Juha 01:58:56 --
Pulkka Tuomas, Könönen Rainer
70. 113 Dino FIN-314 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- KVS Vaara Santeri 01:59:01 --
Markus Vaara, Risto Metso
71. 62 Anni FIN-7518 LYS 2 Maxi Fenix 0,0000 1,08 S-V AKPS Peltokorpi Päiviö 01:59:19 --
Partanen Pekka, Peltokorpi Joonas, Pietiläinen Rauno
72. 64 Gwinea FIN-11059 LYS 2 Delphia 28 Phila 0,0000 1,09 SG- APS Tast Panu 01:59:25 --
Pakarinen Timo, Karevaara Marko, Rantanen Ilkka, Eloranta Aki
73. 97 Festivo FIN-8466 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,07 SGV LPS Jaro Samppa 01:59:43 --
Jaro Anne, Jaro Teemu, Jaro Tommi, Jaro Tuomas
74. 114 Viuhu FIN 443 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- JäPS Lukkariniemi Jukka 02:00:00 --
Timo Lukkariniemi, Jaakko Salmenhaara
75. 142 Namu FIN-5289 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SGV LPS Seppo Mäki 02:00:52 --
Heikki Pekonen, Aimo Viitasaari
76. 60 Albatross L 1364 LYS 2 Targa 96 0,0000 1,08 SGV TePS Nuutinen Pekka 02:01:15 --
Laukkanen Jari, Lindqren Kaj, Puolimatka Sanna, Hyvönen Sami
77. 63 Claudia L-960 LYS 2 Jon 30 0,0000 1,09 SGV JVS Välimäki Harri 02:01:48 --
Välimäki Sari, Kurten Joachim, Kurten Anu, Kasurinen Kaisli, Lähteenmäki Leo,
78. 71 Aquarius L-2135 LYS 2 Targa 101 0,0000 1,09 SGV LPS Seesvaara Pentti 02:02:59 --
Parikka Arto, Harlomaa Tarmo, Tamminen Jyrki
79. 36 Toutain L-1907 LYS 1 Sonata 7 0,0000 1,01 SG- TePS Kaitila Ilkka 02:04:20 --
Rautiainen Olavi, Mäkipää Veikko
80. 30 La Pampri FIN-315 LYS 1 Kansanvene 0,0000 1,00 S- NPS Saari Herman 02:04:32 --
Grönholm Antti, Kyyrönen Markku, Nurmela Jari
81. 41 Yagal FIN-1601 LYS 1 Finn Flyer 27R 0,0000 1,06 SG- PP-SS Viljakainen Simo 02:04:43 --
Korander Timo, Lemettinen Timo, Laaksonen Juhapekka
82. 38 Tuulia L-3275 LYS 1 Finn 26 7/8 0,0000 1,04 SGV JVS Lehtinen Jukka 02:04:51 --
Lehtinen Joonas, Lehtikangas Anni, Lehtinen Anssi
83. 32 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,05 SG- HeiPS Santala Juha 02:05:29 --
Santala Kirsi, Santala Kalle, Santala Otso
84. 96 Bertta FIN- 2131 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,07 SGV JVS Niemi Reijo 02:05:30 --
Castren Jonne , Väätäinen Sami
85. 90 Old Lady FIN-6838 Lightning Lightning 0,0000 1,00 S-- JVS Lehtinen Esko 02:05:39 --
Lehtinen Onni, Lehtinen Pekka
86. 25 Carus FIN-6490 LYS 1 First 235 0,0000 1,03 SG- APS Heikkilä Kali 02:05:43 --
Pulli Juhana, Lammi Osmo
87. 61 Albatross FIN-5954 LYS 2 Albin Alpha 0,0000 1,10 SGV LPS Ristkari Eeva 02:06:23 --
Ristkari Yrjö, Keto Lauri, Sovinen Joonas, Rantalainen Valtteri
88. 43 Kohinoor FIN-1721 LYS 1 Finnfyer 27 0,0000 1,04 SGV LPS Johanna Lindberg 02:06:56 --
Enkvist Niklas, Helenelund Christer, Rantanen Jani
89. 20 Afrodite FIN-5387 LYS 1 Sunwind 27 0,0000 1,03 SGV JVS Hiltunen Ari 02:07:11 --
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Renvall Alf
90. 44 Nereida FIN-2981 LYS 1 Avance 245 0,0000 1,01 SGV LPS Andersson Juha 02:07:18 --
Petri Vuorjoki (HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Peltomaa, Jaakko Andersson
91. 21 Aijaa FIN-136 LYS 1 Helmsman 20 0,0000 0,98 SG- MPS Kokko Panu 02:07:49 --
Halinen Antti, Moilanen Antti , Henderson Anna
92. 27 Juliaana FIN-2734 LYS 1 Finn Express 74 0,0000 1,03 SG- LPS Sampsa Kärnä 02:08:05 --
Salo Ville, Ristkari Samu, Hinkka Atte
93. 34 Sininen Mango 155 LYS 1 Helmsman 23 0,0000 0,98 SG- LPS Saarinen Kalle 02:08:25 --
Paavo Saarinen, Jyri Blomqvist
94. 23 Bongo L-2375 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,03 SGV LPS Sorvali Jukka 02:08:35 --
Pekka Uoti, Jani Knuuttila, Paula Sorvali
95. 66 Long Gong FIN-8322 LYS 2 Polaris 785 0,0000 1,09 SG- PP-SS Ojanen Lauri 02:08:43 --
Anttinen Joonas, Tamminen Lasse, Heino Jani
96. 29 Katimaria FIN-2182 LYS 1 Avance 24 0,0000 1,03 SG- KVS Åman Risto 02:09:48 --
Nikula Pentti, Åman Mikko
97. 107 Miguela FIN-403 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- JVS Weckström Petteri 02:10:08 --
Roiha Janne, Heinämäki Jukka, Kauppinen Pasi, Kultalahti Jarko
98. 72 Santa Fe FIN-4074 LYS 2 Targa 101 0,0000 1,09 SGV TePS Laukkanen Juha 02:10:22 --
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas
99. 26 Hilma L-1542 LYS 1 Guy22 0,0000 0,99 SG JäPS Vihijärvi Kalle 02:12:25 --
Vihijärvi Jaakko, Nieminen Joni, Hälinen Henri
100. 39 Vilana FIN-2824 LYS 1 Finn Express 74 0,0000 1,01 SGF JVS Kautto Ari 02:12:31 --
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
101. 28 Kaija FIN-4254 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,04 SGV PP-SS Ojansivu Tiina 02:13:24 --
Anttonen Tarja, Bondén Heidi, Lähde Annika, Kiviluoto Liisa
102. 31 Lissu L-515 LYS 1 Ohlsson 29 0,0000 1,04 SGV JVS Vekkeli Jari 02:15:26 --
Vesa Vekkeli, Jukka Heiskanen, Ari Salmenkivi
103. 40 Wivian L-2691 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,04 SGV JäPS Manninen Antti 02:16:00 --
Niekka Anni
104. 98 Merengue L-3170 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,07 SGV APS Koponen Jarmo 02:16:13 --
Koponen Lea, Laaksonen Jarkko, Markkanen Aatu, Ruponen Tiina
105. 37 Triona SWE-164 LYS 1 P-28 0,0000 0,99 -GF LPS Lehtinen Juha 02:16:39 --
Roos Anton, Lindqvist Joona, Sillanpää Saku
106. 42 Eulalia L-1468 LYS 1 Misil II 0,0000 0,98 SG- APS Haapanen Matti 02:17:06 --
Haapanen Jaakko, Haapanen Leevi
107. 57 Karibal FIN-11128 LYS 1 Balans 66 0,0000 0,99 --- AKPS Pekonen Samu 02:17:19 --
Hannula Tero, Välimäki Matti, Kujala Matti-Pekka
108. 56 Filippa L 6436 Retkiluokka Inferno 28 0,0000 0,00 --- APS Makkonen Sakari 02:19:48 --
Tuomaala Lea, Tuomaala Erja, Laurila Heikki, Lehtonen Sanna
109. 74 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 2 Sunwind 311 0,0000 1,09 SGV JVS Lepistö Harri 02:26:04 --
Kirijatshenko, Kirijatshenko, Kirijatshenko, Kirijatshenko, Pantsu
110. 35 Telkkä L-1446 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,03 SGF PP-SS Nivala Iisakki 02:26:15 --
Ihalainen Lasse, Laakso Seela, Gale Henri, Kinnunen Topi
111. 33 Pilar L-3706 LYS 1 Avance 245 0,0000 1,01 SG LPS Tammivuori Riikka 02:26:30 --
Kaisa Peltonen, Päivi Ormio, Iiro Ormio
112. 58 Marlena FIN-5438 Retkiluokka Sunwind 27 0,0000 0,00 --- TP Pötry Eppu 02:27:09 --
Jukka Pötry, Sari Ratia-Kämäri, Mikko Kämäri
113. 55 Carolina FIN 29 Retkiluokka Havsörn 1 0,0000 0,00 --- JVS Lahti Juha 02:27:33 --
Kiviniemi Ulla, Ylönen Anu, Ylönen Hannu
114. 22 Alma L7293 LYS 1 Sunwind 27 0,0000 1,03 SGV JäPS Kaukonen Pekka 02:31:13 --
Kaukonen Minna, Rautiainen Ville , Hakkarainen Aki
115. 45 Heimari FIN-4033 LYS 1 Avance 245 0,0000 1,00 SGF PP Sutinen Timo 02:36:04 --
Vanhanen Jari, Sommarberg Mikko, Kukkonen Janne
116. 59 Olivia 310 Retkiluokka Albin Viggen 23 0,0000 0,00 --- PPPS Mäntynen Marko 02:36:22 --
Mäntynen Tomi, Helle Ahven
Odotetaan 10
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
- 180 Alice FIN-150 LYS urheiluveneet Lutra 25 0,0000 1,25 SG- SP Juva Ilkka -- --
Markus Ritala, Miika Ritala, Jari Saari, Teemu Viikari
- 100 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- LPS Salonen Jaakko -- --
Kukkonen Pertti, Myllykangas Antti
- 24 Carina FIN-5033 LYS 1 Finn 26 7/8 0,0000 1,04 SGV JVS Ritokallio Ilkka -- --
Arminen Juha
- 120 ExSari L-483 Express Albin Express 0,0000 1,11 S JVS Leskinen Harri -- --
Leskinen Anja , Pälvimäki Anitta, Pälvimäki Lasse
- 102 FIN-563 FIN-563 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- LPS Kavén Jorma -- --
Kavén Jorma, Kavén Jouni
- 105 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene H 0,0000 1,08 S-- JVS Ahonen Juhani -- --
Rahkonen Vesa, Harju Rauli, Ahonen Laura
- 188 Loiskis FIN-2 E Scow E-Scow 0,0000 1,45 -A- TPS Lumme Ilkka -- --
Jukka Nikulainen, Heikki Lehtinen, Tuomas Koivunen
- 73 Meritte FIN-6063 LYS 2 Sunwind 311 0,0000 1,09 SGV JVS Mäkinen Eerikki -- --
Ilmoitetaan myöhemmin
- 110 Panta Rei FIN-736 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S-- N Koivula Arto -- --
Vuorimaa Saara, Kivelä Kati, Nurmi Pekka
- 189 Pii FIN-11 E Scow E-Scow 0,0000 1,45 -A- Vene-71 Raita Raimo -- --
Tikka Kare, Saarijoki Jaska, Eriksson Juha