12.11.2019 18:24:43

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 116 / 126
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 193 Vincit N/A Avoin luokka 0,00 A-Scow --- Minnetonka Yacht Club Crear III William 01:15:51 --
Alho Heikki, Alitalo Lauri, Grönroos Petteri , ,
2. 181 Auvo FIN-10926 LYS urheiluveneet 1,46 Over 33 SG- HeiPS Lehtinen Jyri 01:19:44 02:03:55
Lehtinen Aaro, Lehtinen Harri, Lyden Anssi, Alitalo Tomi, Rymin Mikko, Rinkinen Mikko, Honkavaara Pekka, Halmesuo Jari, Hirvonen Ville
3. 183 D FIN 10398 LYS urheiluveneet 1,36 Henderson 30 SG- DMSK Ruokolahti Vicke 01:25:13 02:02:20
Vanamo Iiro, Tanhunpää Harri, Kaljunen Taru, Othman Roger, Varjovaara Mia, Suominen Jyri, Mattson Jan
4. 190 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 0,00 Farrier F-31 --- JVS Vanhala Jari 01:27:09 --
Vanhala Aki, Perälä Jorma, Kanninen Antti
5. 185 Tigru FIN 10738 LYS urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10m -G- JVS Olli Siik 01:28:30 02:06:23
Lind Jorma , Rainamo Markku , Lötjönen Hannu, Wennström Olli, Siren Jukka, Kukkavuori Kimmo
6. 184 Excalibur SWE-139 LYS 4 1,32 11 Metre SA- LrPS Mensonen Petri 01:29:08 02:03:08
Tyrisevä Ossi, Pöljö Risto , Piiparinen Aso, Virtanen Janne
7. 171 Manta FIN-197 LYS 4 1,47 Melges 32 -G- TP Tuominen Mauri 01:29:18 02:14:09
Häkkinen Juhana, Mäenpää Sakari, Salmio Risto, Tuominen Juhani, Sajaniemi Mikko, Vaittinen Matti, Häkkinen Tuukka
8. 165 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,20 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 01:34:41 01:58:04
Varmanen Erkki, Henttonen Matti, Varmanen Esa, Kanninen Anne
9. 175 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SGV LPS Kallio Teemu 01:35:08 02:02:17
Kallio Sami, Kallio Kassu, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri, Vilkman Joonas
10. 167 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 01:36:03 02:06:44
Elivuo Kari, Puhalainen Mikko, Lilja Lasse
11. 160 Aava FIN 5905 LYS 4 1,23 Guyline 3800 SGV TaPS Valolahti Matti 01:36:23 02:02:37
Valolahti Sirpa, Aalto Ahti, Aalto Merja, Valolahti Vili, Lehto-Oksa Juha, Pöytälaakso Sirpa
12. 163 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SGV LPS Lahtinen Markku 01:36:57 02:01:17
Hakkarainen Sini, Kinnunen Tuomas, Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka
13. 192 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka 0,00 Corsair 28CC --- BSS Palva Tapio 01:37:39 --
Nordström Kari, Juhonen Roope
14. 176 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SGV TePS Bonsdorff Henrik von 01:38:49 02:06:52
Anneli von Bonsdorff, Leena Airola, Anna Sankila, Niiles Airola, Ralf Bützow
15. 172 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 01:39:00 02:05:14
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Markkanen Jussi
16. 135 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 01:40:38 01:57:51
Hämäläinen Heikki, Kuustonen Juha-Pekka, Lindström Riikka, Kuustonen Oliver
17. 161 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 01:40:48 02:01:11
Toivanen Markus, Sallinen Petri, Leinonen Seppo, Lundahl Raija
18. 131 CaraMia FIN-3804 LYS 3 1,13 H-323 SGV VVP Korhonen Ilkka 01:40:50 01:56:58
Brummer Jan, Brummer Illy, Leppänen Anni
19. 166 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV HeiPS Laine Esko 01:40:53 02:01:16
, Matti Aaltonen, Sauli Ylitalo, Vesa Skyttä
20. 130 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV KVS Kasurinen Kalle 01:41:07 01:59:25
Pälvimäki Janne, Aavisto Jari, Riihimäki Iiro, Partanen Veli-Matti
21. 146 Obelix FIN-9529 LYS 3 1,14 X-79 SG- LPS Selin Jorma 01:41:16 01:58:29
Lindroos Pekka, Pulsa Heikki, Skogman Helena
22. 139 Lettu II FIN-8805 LYS 3 1,13 H-323 SGV HVS Lindholm Harri 01:41:44 01:57:52
Harri Liisanantti, Harri Leppänen, Liisanantti Marja
23. 186 Vilkas FIN-10594 LYS urheiluveneet 1,17 Skippi 650 -G- TPS Hiipakka Petri 01:41:47 02:02:10
Seppä Tea, Lummevuo Satu
24. 182 Banneriina FIN-5468 LYS urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer SG- LPS Mäkelä Pertti 01:42:42 02:07:02
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie,
25. 136 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV HeiPS Ojala Petri 01:42:45 01:59:58
Ojala Heli, Lehtokoski Anne, Herranen Johanna, Elomaa Akseli
26. 169 Kummankikaa FRA-19469 LYS 4 1,20 Beneteau First 33.7 SGV JVS Hakkarainen Ville 01:43:03 02:06:26
Väänänen Vesa, Hartikainen Jorma , Ruosteinen Mixu, Hakkarainen Anu
27. 178 Xardon FIN-11121 LYS 4 1,17 X-302 SGV JVS Tervakangas Lauri 01:43:12 02:03:35
Lehtonen Aleksi, Lilja Anssi, Ajosenpää Heikki
28. 174 Merituuli L-4044 LYS 4 1,18 Maestro 35 SGV LPS Rajala Timo 01:43:39 02:05:03
Rajala Heikki, Honkaniemi Pekka, Virtanen Maria, Stoschek Toni, Paccou Nicolas
29. 164 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) S-V JVS Silvonen Markku 01:43:48 02:06:12
Jukka Kilpiä, Harri Mikkilä, Olli-Pekka Kovalainen
30. 148 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 01:44:48 02:02:01
Malasto Harri , Koski Juho, Laisi Pekka, Kaijanen Sami
31. 152 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 01:45:00 02:04:21
Tulosmaa Atso
32. 133 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 01:45:09 02:01:17
Anna Kiiski, Pirkko Kiiski, Jarmo Toivanen, Jukka Hyytiä
33. 141 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 01:45:18 02:00:20
Marjo Mäkelä, Jaana Danielsbacka, Bo Danielsbacka
34. 170 Lifestyle FIN-8979 LYS 4 1,22 Rondo 33.2 SGV APS Ekqvist Ilpo 01:45:24 02:10:41
Aaltonen Jarmo, Tommola Hannu, Tommola Raija
35. 150 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Nurmi Heikki 01:45:42 02:02:55
Ilmoitetaan myöhemmin
36. 147 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,14 Dehler 38C SGV TePS Hotakainen Kai 01:46:00 02:03:13
Yrjölä Petri, Yrjölä Maria, Hotakainen Irja, Hotakainen Julius, Yrjölä Martin, Hotakainen Kai, Hotakainen Julius
37. 145 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 01:46:09 02:04:27
Airaksinen Piia, Luumi Heikki, Airaksinen Pentti, Kärkkäinen Hanna-Leena
38. 177 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SGV JVS Äystö Juha 01:46:18 02:07:42
Tenhunen Saara, Tenhunen Asmo, Honkala Sini, Jokinen Ari, Kivenniemi Antti
39. 122 Picadero FIN-738 Express 1,12 Albin Express S-- APS Sipponen Jalmari 01:46:38 02:01:40
Lohtamo Tomi, Saari Joni, Isoaho Jussi
40. 121 Geronimo FIN 3020 Express 1,12 Albin Express S-- LPS Mäkinen Antti 01:46:46 02:01:48
Jarno Hautamäki, Ville Hyvärinen, Jukka Savolainen
41. 104 Itella Logistics FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Boman Juhani 01:46:55 01:57:18
Salo Juhani, Utter Timo
42. 112 www.mprelectrics.fi FIN-879 H-vene 1,08 H-vene S-- HeiPS Hillberg Petri 01:47:56 01:58:19
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
43. 109 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene S-- JäPS Vilppala Heikki 01:48:07 01:58:30
Suomalainen Olli, Mononen Jukka
44. 134 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 01:48:14 02:04:22
Harri Nilsson, Matias Harju, Tomi Ollila, Teemu Mäkelä, Heikki Kiilholma
45. 155 Kia Kaha L-2711 LYS 3 1,13 Maestro 31 SGV JVS Maaranen Petri 01:48:24 02:04:32
LInjama Urpo, Lehtinen Ari, Lumiala MaRI, Lehtinen Päivi, Vesamaa Erkki
46. 137 Kihu FIN-1578 LYS 3 1,14 Guy 33 SGV JVS Lehtomäki Heikki 01:48:33 02:05:46
Markku Rautiainen, , Juha-Pekka Toivanen
47. 149 Samantha FIN 3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 SG- HVS Vuori Lasse 01:48:43 02:04:51
Laaksonen Helge, Ruusunen Teemu, Rautio Tomi
48. 153 Lucille-X FIN-4115 LYS 3 1,14 X-79 SG- JVS Kuisma Heikki 01:48:52 02:06:05
Kuisma Johanna, Lind Jukka, Joutsen Atte
49. 154 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs S-V JVS Vartiainen Hannu 01:48:58 02:06:11
Haimi Paavo, Huuskonen U-M , Keskinen Jussi
50. 144 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 01:49:20 02:08:41
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Mellanen Laura, Laukka Teija
51. 123 Vimma FIN-893 Express 1,11 Albin Express S-V APS Pynnönen Olli 01:49:39 02:03:33
Pynnönen Raija, Pynnönen Jarkko
52. 101 Filippa L 823 H-vene 1,08 H-vene S-- VVP Blomberg Niko 01:49:52 02:00:15
Ruuti Pekka, Ruuti Maija
53. 140 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SGV LPS Salo Hannu 01:50:11 02:06:19
Salo Sampo, Mäkelä Esa , Naukkarinen Esko
54. 143 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 01:50:45 02:06:53
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
55. 65 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,09 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 01:51:12 02:02:47
Vesa Kukkonen, Janina Kukkonen, Jukka Hietanen, Essi Ilola, Miia Hietanen
56. 151 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 01:52:10 02:10:28
Westerlund Toni, Päivärinne Panu, Raskinen Kari, Laakso Tommi
57. 179 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 4 1,19 Dehler 35 CWS -GV LPS Pesonen Jari 01:52:52 02:15:16
Eemil Pesonen, Axel Orjala, Juha Orjala
58. 67 Madeleine L-7640 LYS 2 1,11 Comfort 32 SGV JVS Hinkkanen Jarkko 01:53:15 02:07:09
Hinkkanen Petteri, Vihavainen Jukka, Hietarinne Juuso
59. 106 Lady Express FIN-357 H-vene 1,08 H-vene S-- LNS Laine Aki 01:53:19 02:03:42
Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka, Yrjölä Olli-Pekka
60. 108 Minna L-638 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Pekkarinen Raino 01:53:23 02:03:46
Salerto Sami, Taipale Terho
61. 132 Cinerea FIN-8247 LYS 3 1,14 Avance 318 SGV HVS Montonen Kari 01:53:25 02:10:38
Timo Montonen, Tomi Montonen
62. 103 Helga FIN 316 H-vene 1,08 H-vene S-- HVS Karjalainen Antti 01:53:33 02:03:56
Mikko Sinivaara, Mikko Laiho
63. 68 Prinsessa FIN-2008 LYS 2 1,07 FE83 SGV LPS Hynninen Thomas 01:54:55 02:04:06
Hynninen Juha, Jaakkola Petri, Rellman Ismo
64. 99 Munja Sun Ship II FIN 2744 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SG- JVS Kemiläinen Erkki 01:55:11 02:05:34
Vallius Henry, Kemiläinen Tatu, Valltteri Vallius
65. 69 Regina FIN-579 LYS 2 1,07 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 01:56:56 02:06:07
Jukka Nieminen, Mikko Nieminen
66. 168 Fatso! FIN-10872 LYS 4 1,17 Dehler 34 SGV APS Timo Kukkamäki 01:57:50 02:18:13
Barman Olavi , Karhula Emelda, Erola Marjo
67. 194 Blues 5503 Avoin luokka 1,09 Dufour Arpege 30 SGV HeiPS Pohjankoski Lasse 01:58:08 02:09:43
Pohjankosi Joonas, Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri
68. 111 Saudi L-81 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Salo Laura 01:58:46 02:09:09
Antti Piipponen, Esa Ihatsu, Hanna Lehtinen
69. 70 Roxmary FIN-144 LYS 2 1,10 SK 22 S-- HeiPS Peltonen Juha 01:58:56 02:11:41
Pulkka Tuomas, Könönen Rainer
70. 113 Dino FIN-314 H-vene 1,08 H-vene S-- KVS Vaara Santeri 01:59:01 02:09:24
Markus Vaara, Risto Metso
71. 62 Anni FIN-7518 LYS 2 1,08 Maxi Fenix S-V AKPS Peltokorpi Päiviö 01:59:19 02:09:42
Partanen Pekka, Peltokorpi Joonas, Pietiläinen Rauno
72. 64 Gwinea FIN-11059 LYS 2 1,09 Delphia 28 Phila SG- APS Tast Panu 01:59:25 02:11:00
Pakarinen Timo, Karevaara Marko, Rantanen Ilkka, Eloranta Aki
73. 97 Festivo FIN-8466 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGV LPS Jaro Samppa 01:59:43 02:08:54
Jaro Anne, Jaro Teemu, Jaro Tommi, Jaro Tuomas
74. 114 Viuhu FIN 443 H-vene 1,08 H-vene S-- JäPS Lukkariniemi Jukka 02:00:00 02:10:23
Timo Lukkariniemi, Jaakko Salmenhaara
75. 142 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV LPS Seppo Mäki 02:00:52 02:18:05
Heikki Pekonen, Aimo Viitasaari
76. 60 Albatross L 1364 LYS 2 1,08 Targa 96 SGV TePS Nuutinen Pekka 02:01:15 02:11:38
Laukkanen Jari, Lindqren Kaj, Puolimatka Sanna, Hyvönen Sami
77. 63 Claudia L-960 LYS 2 1,09 Jon 30 SGV JVS Välimäki Harri 02:01:48 02:13:23
Välimäki Sari, Kurten Joachim, Kurten Anu, Kasurinen Kaisli, Lähteenmäki Leo,
78. 71 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 02:02:59 02:14:34
Parikka Arto, Harlomaa Tarmo, Tamminen Jyrki
79. 36 Toutain L-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SG- TePS Kaitila Ilkka 02:04:20 02:05:43
Rautiainen Olavi, Mäkipää Veikko
80. 30 La Pampri FIN-315 LYS 1 1,00 Kansanvene S- NPS Saari Herman 02:04:32 02:04:32
Grönholm Antti, Kyyrönen Markku, Nurmela Jari
81. 41 Yagal FIN-1601 LYS 1 1,06 Finn Flyer 27R SG- PP-SS Viljakainen Simo 02:04:43 02:12:39
Korander Timo, Lemettinen Timo, Laaksonen Juhapekka
82. 38 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Lehtinen Jukka 02:04:51 02:10:15
Lehtinen Joonas, Lehtikangas Anni, Lehtinen Anssi
83. 32 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 02:05:29 02:12:10
Santala Kirsi, Santala Kalle, Santala Otso
84. 96 Bertta FIN- 2131 Finn Express 83 1,07 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo 02:05:30 02:14:41
Castren Jonne , Väätäinen Sami
85. 90 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Lehtinen Esko 02:05:39 02:05:39
Lehtinen Onni, Lehtinen Pekka
86. 25 Carus FIN-6490 LYS 1 1,03 First 235 SG- APS Heikkilä Kali 02:05:43 02:09:48
Pulli Juhana, Lammi Osmo
87. 61 Albatross FIN-5954 LYS 2 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Eeva 02:06:23 02:19:08
Ristkari Yrjö, Keto Lauri, Sovinen Joonas, Rantalainen Valtteri
88. 43 Kohinoor FIN-1721 LYS 1 1,04 Finnfyer 27 SGV LPS Johanna Lindberg 02:06:56 02:12:20
Enkvist Niklas, Helenelund Christer, Rantanen Jani
89. 20 Afrodite FIN-5387 LYS 1 1,03 Sunwind 27 SGV JVS Hiltunen Ari 02:07:11 02:11:16
Hiltunen Sirkka, Pitkänen Pirkko, Renvall Alf
90. 44 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,01 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 02:07:18 02:08:41
Petri Vuorjoki (HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Peltomaa, Jaakko Andersson
91. 21 Aijaa FIN-136 LYS 1 0,98 Helmsman 20 SG- MPS Kokko Panu 02:07:49 02:04:57
Halinen Antti, Moilanen Antti , Henderson Anna
92. 27 Juliaana FIN-2734 LYS 1 1,03 Finn Express 74 SG- LPS Sampsa Kärnä 02:08:05 02:12:10
Salo Ville, Ristkari Samu, Hinkka Atte
93. 34 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SG- LPS Saarinen Kalle 02:08:25 02:05:33
Paavo Saarinen, Jyri Blomqvist
94. 23 Bongo L-2375 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV LPS Sorvali Jukka 02:08:35 02:12:40
Pekka Uoti, Jani Knuuttila, Paula Sorvali
95. 66 Long Gong FIN-8322 LYS 2 1,09 Polaris 785 SG- PP-SS Ojanen Lauri 02:08:43 02:20:18
Anttinen Joonas, Tamminen Lasse, Heino Jani
96. 29 Katimaria FIN-2182 LYS 1 1,03 Avance 24 SG- KVS Åman Risto 02:09:48 02:13:53
Nikula Pentti, Åman Mikko
97. 107 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S-- JVS Weckström Petteri 02:10:08 02:20:31
Roiha Janne, Heinämäki Jukka, Kauppinen Pasi, Kultalahti Jarko
98. 72 Santa Fe FIN-4074 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV TePS Laukkanen Juha 02:10:22 02:21:57
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas
99. 26 Hilma L-1542 LYS 1 0,99 Guy22 SG JäPS Vihijärvi Kalle 02:12:25 02:11:00
Vihijärvi Jaakko, Nieminen Joni, Hälinen Henri
100. 39 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 02:12:31 02:13:54
Timo Oinonen, Jukka Liukkonen, Markku Kauppila
101. 28 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SGV PP-SS Ojansivu Tiina 02:13:24 02:18:48
Anttonen Tarja, Bondén Heidi, Lähde Annika, Kiviluoto Liisa
102. 31 Lissu L-515 LYS 1 1,04 Ohlsson 29 SGV JVS Vekkeli Jari 02:15:26 02:20:50
Vesa Vekkeli, Jukka Heiskanen, Ari Salmenkivi
103. 40 Wivian L-2691 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SGV JäPS Manninen Antti 02:16:00 02:21:24
Niekka Anni
104. 98 Merengue L-3170 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SGV APS Koponen Jarmo 02:16:13 02:25:24
Koponen Lea, Laaksonen Jarkko, Markkanen Aatu, Ruponen Tiina
105. 37 Triona SWE-164 LYS 1 0,99 P-28 -GF LPS Lehtinen Juha 02:16:39 02:15:14
Roos Anton, Lindqvist Joona, Sillanpää Saku
106. 42 Eulalia L-1468 LYS 1 0,98 Misil II SG- APS Haapanen Matti 02:17:06 02:14:14
Haapanen Jaakko, Haapanen Leevi
107. 57 Karibal FIN-11128 LYS 1 0,99 Balans 66 --- AKPS Pekonen Samu 02:17:19 02:15:54
Hannula Tero, Välimäki Matti, Kujala Matti-Pekka
108. 56 Filippa L 6436 Retkiluokka 0,00 Inferno 28 --- APS Makkonen Sakari 02:19:48 --
Tuomaala Lea, Tuomaala Erja, Laurila Heikki, Lehtonen Sanna
109. 74 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Lepistö Harri 02:26:04 02:37:39
Kirijatshenko, Kirijatshenko, Kirijatshenko, Kirijatshenko, Pantsu
110. 35 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SGF PP-SS Nivala Iisakki 02:26:15 02:30:20
Ihalainen Lasse, Laakso Seela, Gale Henri, Kinnunen Topi
111. 33 Pilar L-3706 LYS 1 1,01 Avance 245 SG LPS Tammivuori Riikka 02:26:30 02:27:53
Kaisa Peltonen, Päivi Ormio, Iiro Ormio
112. 58 Marlena FIN-5438 Retkiluokka 0,00 Sunwind 27 --- TP Pötry Eppu 02:27:09 --
Jukka Pötry, Sari Ratia-Kämäri, Mikko Kämäri
113. 55 Carolina FIN 29 Retkiluokka 0,00 Havsörn 1 --- JVS Lahti Juha 02:27:33 --
Kiviniemi Ulla, Ylönen Anu, Ylönen Hannu
114. 22 Alma L7293 LYS 1 1,03 Sunwind 27 SGV JäPS Kaukonen Pekka 02:31:13 02:35:18
Kaukonen Minna, Rautiainen Ville , Hakkarainen Aki
115. 45 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,00 Avance 245 SGF PP Sutinen Timo 02:36:04 02:36:04
Vanhanen Jari, Sommarberg Mikko, Kukkonen Janne
116. 59 Olivia 310 Retkiluokka 0,00 Albin Viggen 23 --- PPPS Mäntynen Marko 02:36:22 --
Mäntynen Tomi, Helle Ahven
Odotetaan 10
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 180 Alice FIN-150 LYS urheiluveneet 1,25 Lutra 25 SG- SP Juva Ilkka -- --
Markus Ritala, Miika Ritala, Jari Saari, Teemu Viikari
- 100 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Salonen Jaakko -- --
Kukkonen Pertti, Myllykangas Antti
- 24 Carina FIN-5033 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka -- --
Arminen Juha
- 120 ExSari L-483 Express 1,11 Albin Express S JVS Leskinen Harri -- --
Leskinen Anja , Pälvimäki Anitta, Pälvimäki Lasse
- 102 FIN-563 FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S-- LPS Kavén Jorma -- --
Kavén Jorma, Kavén Jouni
- 105 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H S-- JVS Ahonen Juhani -- --
Rahkonen Vesa, Harju Rauli, Ahonen Laura
- 188 Loiskis FIN-2 E Scow 1,45 E-Scow -A- TPS Lumme Ilkka -- --
Jukka Nikulainen, Heikki Lehtinen, Tuomas Koivunen
- 73 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Eerikki -- --
Ilmoitetaan myöhemmin
- 110 Panta Rei FIN-736 H-vene 1,08 H-vene S-- N Koivula Arto -- --
Vuorimaa Saara, Kivelä Kati, Nurmi Pekka
- 189 Pii FIN-11 E Scow 1,45 E-Scow -A- Vene-71 Raita Raimo -- --
Tikka Kare, Saarijoki Jaska, Eriksson Juha