13.11.2019 22:18:23

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 2 (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 15 / 15
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 96 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SV HeiPS Ilola Heikki 01:36:47 01:43:44
Vesa Kukkonen, Janina Kukkonen, Jukka Hietanen, Aaltonen Matti, Miia Hietanen
2. 100 Roxmary FIN-144 LYS 2 1,09 SK 22 S- HeiPS Peltonen Juha 01:39:47 01:46:06
Könönen Rainer, Pulkka Tuomas
3. 91 Ayar FIN-1918 LYS 2 1,11 J/24 S- JVS Kuisma Johanna 01:39:34 01:47:09
Kuisma Heikki , Lind Jukka
4. 99 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SV JVS Nieminen Jouko 01:44:59 01:50:39
Jukka Nieminen, Mikko Nieminen
5. 93 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 SV JVS Välimäki Harri 01:47:47 01:54:06
Välimäki Sari, Kurten Joachim, Pekkala Riikka, Niemelä Hannu, Linjama Urpo
6. 98 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SV JVS Mäkinen Hannu 01:48:59 01:55:18
Meri Nisula, Ilkka Nisula, Verneri Nisula, Jari Nisula
7. 94 Gwinea FIN-11059 LYS 2 1,08 Delphia 28 Phila S- APS Tast Panu 01:52:49 01:58:29
Pakarinen Timo, Rantanen Ilkka, Eloranta Aki
8. 105 Maria L-4595 LYS 2 1,07 Maxi Fenix Dinette SGV KVS Vuori Ykä 01:57:59 02:02:59
Lindholm Harri, Hiljansuo Kata, Vuori Tytti, Vuori Veetu
9. 90 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SV LPS Seesvaara Pentti 02:00:28 02:06:47
Hannola Esa, Hahlomaa Tauno, Krohn Thomas, Streng Pekka
10. 95 Heilikka FIN-3368 LYS 2 1,09 NF30 -V JVS Mäntynen Marko 02:02:48 02:09:07
Mäntynen Eric, Ahven Helle, Ahven Heidi, Veskimeister Andres
11. 102 Sportina FIN-11413 LYS 2 1,08 Sportina 25 S- APS Raitola Pasi 02:03:35 02:09:15
Raitola Mika, Raitola Heikki
12. 97 Madeleine L-7640 LYS 2 1,11 Comfort 32 SV JVS Hinkkanen Jarkko 02:01:54 02:09:29
Hinkkanen Petteri, Vihavainen Jukka, Hietarinne Juuso
13. 104 Albatross L-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SV TePS Nuutinen Pekka 02:12:24 02:19:21
Nuutinen Aarne, Lindqren Kaj, Hyvönen Sami, Laukkanen Jari
14. 101 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SV TePS Laukkanen Juha 02:17:40 02:23:59
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas, Pajunen Joonas
15. 103 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SV VaVe Lepistö Harri 02:18:01 02:24:20
Pantsu Juha, Ruusuvirta Tero