20.10.2019 18:13:46

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 15 / 15
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 153 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,20 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 01:13:00 01:25:45
Varmanen Erkki, Hillberg Ismo, Varmanen Esa , Kanninen Anne, Varmanen Jukka, Hillberg Iita
2. 158 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 01:12:00 01:26:48
Kallio Sami , Kallio Kassu, Lehtinen Pekka, Snickeri Sami, Vilkman Joonas
3. 152 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SV JVS Silvonen Markku 01:17:51 01:30:04
Kilpiä Jukka, Mikkilä Harri, Ahonen Jukka, Karppinen Kosti
4. 150 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SV JVS Pöyhönen Markku 01:19:51 01:30:58
Sallinen Petri, Mäkiprosi Paula , Pölkki Vesa, Pirinen Jeremias
5. 159 Malla FIN 9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SV JVS Pentti Nieminen 01:17:11 01:31:29
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Kiili Petri
6. 161 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 01:21:20 01:33:00
Tenhunen Saara , Tenhunen Asmo, Honkala Sini, Jokinen Ari , Suni Mikko
7. 157 Kummankikaa FIN-19469 LYS 4 1,20 Beneteau First 33.7 SV JVS Hakkarainen Ville 01:20:31 01:33:16
Väänänen Vesa, Hartikainen Jorma , Ruosteinen Mixu, Salminen Jon
8. 164 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff Henrik 01:18:07 01:33:25
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Sankila Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf
9. 155 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic 35 SV JVS Lilja Ilkka 01:17:05 01:33:49
Lilja Lasse, Lilja Ilari, Puhalainen Mikko, Elivuo Kari , Lilja Henrik, Lilja Patrik
10. 151 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 01:22:00 01:35:17
Kyläkallio Risto , Kyläkallio Tuukka , Lares Jukka
11. 156 Jasmina FIN-9211 LYS 4 1,17 Millenium 311 SV LPS Sahiluoto Ahti 01:24:40 01:35:47
Sahiluoto Arvo, Tolppala Niko, Paajanen Hannu
12. 154 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 01:25:09 01:36:16
Laine Petteri, Kettula Jari, Tormo Kai, Jokinen Timo
13. 163 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 4 1,19 Dehler 35 CWS SV LPS Pesonen Jari 01:36:46 01:48:59
Eemil Pesonen, Axel Orjala, Juha Orjala
14. 162 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SV JVS Porkholm Olli 01:37:05 01:49:50
Porkholm Niko , Kauppila Arto , Hakala-Ranta Janne , Hakala-Ranta Antti , Korkeakoski Maarit
15. 165 Amoriina L-111 LYS 4 1,22 Hanse 375 -F LPS Tommola Hannu 01:38:35 01:52:23
Tommola Raija, Tommola Juho, Ojanen Laura