20.7.2019 4:56:25

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 23 / 23
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 48 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 01:32:50 01:38:30
Jukka Saarikorpi, Heikki Koho, Lehto-Oksa Juha
2. 36 Itella Logistics FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Boman Juhani 01:34:04 01:39:44
Boman Mikko, Saarinen Timo, Salo Juhani
3. 38 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Ahonen Juhani 01:34:55 01:40:35
Rahkonen Vesa, Rahkonen Erkki
4. 42 Minna FIN-765 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 01:35:32 01:41:12
Salerto Sami, Taipale Terho
5. 30 Ankanpoika 3 FIN-877 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salonen Jaakko 01:35:56 01:41:36
Kukkonen Pertti, Toppila Mikko
6. 44 Panta Rei FIN-736 H-vene 1,08 H-vene S- N Koivula Arto 01:36:34 01:42:14
Vuorimaa Saara, Okkonen Aurora, Nurmi Pekka
7. 45 Plevna FIN-814 H-vene 1,08 H-vene S- TaPS Viljanen Henry 01:36:43 01:42:23
Rajala Henna, Lähteenkorva Otto
8. 52 Hempukka L-718 H-vene 1,08 H-vene S- Lepistö Veli-Matti 01:37:10 01:42:50 Spin 955
Lindeman Mari, Lappalainen Antti, Åhlman Tuulia
9. 41 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene S- TTPS Rinne Sakari 01:37:34 01:43:14
Rinne Laura, Kujansuu Toni, Lindsterm Jaakko
10. 46 Pulex FIN-661 H-vene 1,08 H-vene S- KaPu Rautio Jukka 01:38:16 01:43:56
Juola Raimo, Santahoma Heikki
11. 39 Kimau FIN-790 H-vene 1,08 H-vene S- EPS Ståhlberg Kari 01:38:43 01:44:23
Tavi Tuukka, Turunen Matti, Turunen Mikko
12. 33 Filippa FIN-823 H-vene 1,08 H-vene S- TPS Blomberg Niko 01:40:00 01:45:40
Ruuti Pekka, Pekkala Pasi, Virtala Ville
13. 37 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Kavén Jorma 01:41:25 01:47:05
Jouni Kavén, Pyry Halme, Antti Lahdenne
14. 40 Lady Express FIN-357 H-vene 1,08 H-vene S- LNS Yrjölä Mikko 01:42:22 01:48:02 Spin. 847
Aki Laine, Jukka Yrjölä
15. 32 Dino FIN-314 H-vene 1,08 H-vene S- KVS Vaara Santeri 01:43:58 01:49:38
Jari Vaara, Markus Vaara
16. 51 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vilppala Heikki 01:45:02 01:50:42
Suomalainen Olli, Mononen Jukka
17. 35 Isola FIN-176 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Nieminen Niko-Mikko 01:45:43 01:51:23
Nieminen Tommi, Partanen Veli-Pekka
18. 43 Päivänsäde FIN-552 H-vene 1,08 H-vene S- TP Leppänen Mari 01:46:52 01:52:32
Hassinen Tarja, Tapanila Anna
19. 49 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka 01:48:09 01:53:49
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko
20. 34 Iina L-458 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vihijärvi Kalle 01:48:52 01:54:32
Vihijärvi Jaakko, Nieminen Joni, Hälinen Henri
21. 31 Avalon FIN-789 H-vene 1,08 H-vene S- HeiPS Kasnio Kari 01:52:33 01:58:13
Suomi Tatu, Juusti Matti
22. 50 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 01:56:18 02:01:58 Spinn L895
Roiha Janne, Heinämäki Jukka, Kotisaari Jaakko, Kauppinen Pasi
23. 47 Saudi L-81 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salo Laura 02:05:53 02:11:33
Piipponen Antti, Viitasalo Ulla, Kiilholma Heikki