18.11.2019 20:34:23

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Synsam Päijännepurjehdus

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 129 / 134
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 180 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 01:03:38 01:28:06
Halmesuo Jari Honkavaara Pekka, Ruusunen Teemu Lyden Anssi, Alitalo Tomi Heinonen Kim, Rinkinen Mikko Ryymin Mikko, Lehtinen Harri Lehtinen Aaro, Hillberg Petri
2. 187 D FIN-10398 Urheiluveneet 1,36 Henderson 30 S- DMSK Ruokolahti Vicke 01:06:01 01:26:16
Othman Roger, Varjovaara Mia, Otso, Vanamo Iiro, Tanhuanpää Harri, Juho Lemminkäinen
3. 184 Pii FIN-11 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- Vene-71 Tikka Kare 01:06:34 01:30:18
Saarijoki Jaska, Nurmela Juha , Leorini Luca
4. 192 Pohjantähti FIN-88 M Avoin luokka 0,00 Fleuret trimaraani -- JVS Paatola Pentti 01:07:36 --
Paatola Matti, Paatola Tapani
5. 183 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 01:09:21 01:33:05
Nikulainen Jukka, Harka Henri, Koivunen Tuomas
6. 185 Tigru FIN 10738 Urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10m S- JVS Siik Olli 01:09:56 01:30:36
Lind Jorma , Rainamo Markku , Lötjönen Hannu, Kinos Jukka, Puukko Pekka , Mansikkamäki Pentti
7. 190 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 0,00 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 01:11:04 --
Vanhala Aki, Vanhala Jorma, Toikkanen Mikko
8. 158 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 01:12:00 01:26:48
Kallio Sami , Kallio Kassu, Lehtinen Pekka, Snickeri Sami, Vilkman Joonas
9. 153 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,20 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 01:13:00 01:25:45
Varmanen Erkki, Hillberg Ismo, Varmanen Esa , Kanninen Anne, Varmanen Jukka, Hillberg Iita
10. 195 Blue Star FIN-1 Avoin luokka 0,00 Austr. 18ft skiff EMK Laurila Tuomas 01:14:00 --
Hamström Jari, Salonen Antti
11. 155 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic 35 SV JVS Lilja Ilkka 01:17:05 01:33:49
Lilja Lasse, Lilja Ilari, Puhalainen Mikko, Elivuo Kari , Lilja Henrik, Lilja Patrik
12. 159 Malla FIN 9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SV JVS Pentti Nieminen 01:17:11 01:31:29
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Kiili Petri
13. 152 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SV JVS Silvonen Markku 01:17:51 01:30:04
Kilpiä Jukka, Mikkilä Harri, Ahonen Jukka, Karppinen Kosti
14. 164 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff Henrik 01:18:07 01:33:25
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Sankila Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf
15. 181 Cosmic Ray Z-4 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Liuksila Juho 01:19:14 01:42:58
Koivisto Aleksi, Laaksonen Heikki
16. 120 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV JVS Hämäläinen Heikki 01:19:48 01:29:12
Ahola Kalle, Niskanen Timo, Lindström Riikka, Mikkola Markku
17. 150 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SV JVS Pöyhönen Markku 01:19:51 01:30:58
Sallinen Petri, Mäkiprosi Paula , Pölkki Vesa, Pirinen Jeremias
18. 193 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka 0,00 Corsair 28CC -- BSS Palva Tapio 01:20:29 --
Nordström Kari, Juhonen Roope
19. 157 Kummankikaa FIN-19469 LYS 4 1,20 Beneteau First 33.7 SV JVS Hakkarainen Ville 01:20:31 01:33:16
Väänänen Vesa, Hartikainen Jorma , Ruosteinen Mixu, Salminen Jon
20. 161 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 01:21:20 01:33:00
Tenhunen Saara , Tenhunen Asmo, Honkala Sini, Jokinen Ari , Suni Mikko
21. 121 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV HeiPS Ojala Petri 01:21:51 01:31:15
Ylitalo Sauli , Skyttä Vesa, Selin Olli
22. 151 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 01:22:00 01:35:17
Kyläkallio Risto , Kyläkallio Tuukka , Lares Jukka
23. 110 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SV KVS Kasurinen Kalle 01:22:58 01:32:57
Pälvimäki Janne, Aavisto Jari, Riihimäki Iiro, Vesamaa Erkki, Ahokas Ville
24. 132 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SV LPS Heiskanen Pertti 01:23:27 01:32:51
Malasto Harri , Koski Juho, Laisi Pekka, Kaijanen Sami
25. 134 Shamu FIN-3521 LYS 3 1,16 Maestro 35 SV HVS Sinivaara Mikko 01:23:55 01:34:28
Karjalainen Antti, Kalojärvi Juha, Liisanantti Harri, Laiho Mikko
26. 186 Banneriina FIN 5468 Urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer S- LPS Mäkelä Pertti 01:23:59 01:37:16
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie
27. 129 Obelix FIN-9529 LYS 3 1,14 X-79 S- LPS Selin Jorma 01:24:24 01:33:48
Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Viljakainen Simo
28. 156 Jasmina FIN-9211 LYS 4 1,17 Millenium 311 SV LPS Sahiluoto Ahti 01:24:40 01:35:47
Sahiluoto Arvo, Tolppala Niko, Paajanen Hannu
29. 188 Vilkas FIN 10554 Urheiluveneet 1,17 Skippi 650 S- TPS Anna Henderson 01:25:01 01:36:08
Hiipakka Petri, Kästli Daniel
30. 154 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 01:25:09 01:36:16
Laine Petteri, Kettula Jari, Tormo Kai, Jokinen Timo
31. 135 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S- JVS Nurmi Heikki Alvin 01:25:18 01:34:42
Nurmi Tuomas, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik
32. 137 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SV APS Kelppe Risto 01:25:36 01:36:09
Peippo Paavo , Maristo Hannu , Nousiainen Mauno
33. 114 Ellinoora HeiL-4091 LYS 3 1,13 H-323 SV LPS Rantanen Sami 01:25:58 01:34:46
Heikkilä Janne, Leinonen Jari
34. 123 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 01:26:54 01:36:18
Virtanen Kimi, Lingner Niklas, Kivistö Rainer, Virtanen Veli
35. 128 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SV LPS Heikkilä Pasi 01:29:26 01:39:59
Granlund Markus, Larva Jussi, Kuusisto Gary, Mellanen Markku, Mellanen Seppo
36. 117 ExSari 11 Express 1,12 Albin Express S- JVS Leskinen Harri 01:29:52 01:38:04
Leskinen Anja , Pälvimäki Anitta, Pälvimäki Lasse
37. 116 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SV LPS Nilsson Jesper 01:29:55 01:38:43
Nilsson Harri, Harju Matias, Ollila Tomi, Mäkelä Teemu, Harju Matias
38. 122 Kihu FIN-1578 LYS 3 1,14 Guy 33 SV JVS Rautiainen Markku 01:30:55 01:40:19
Lehtomäki Heikki, Toivanen Juha-Pekka, Jokela Pekka, Virtanen Valtteri
39. 15 Picadero FIN-738 Express 1,12 Albin Express S- APS Sipponen Jalmari 01:31:02 01:39:14
Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Luomaniemi Sampsa
40. 111 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SV JVS Rihto Kimmo 01:31:05 01:41:04
Kivenniemi Antti, Lehto Henri
41. 139 Merelle FIN-2503 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV LPS Unelius Mikko 01:31:24 01:41:23
Vanhanen Jere, Niinimäki Anssi , Sipilä Juha, Lindberg Joni
42. 113 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari 01:32:00 01:40:48
Anna Kiiski, Pirkko Kiiski, Jarmo Toivanen, Jukka Hyytiä
43. 138 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 01:32:15 01:39:50
Pynnönen Jari, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Markku
44. 125 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SV JVS Mäkelä Ilkka 01:32:31 01:40:43
Mäkelä Marjo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Bo
45. 48 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 01:32:50 01:38:30
Jukka Saarikorpi, Heikki Koho, Lehto-Oksa Juha
46. 36 Itella Logistics FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Boman Juhani 01:34:04 01:39:44
Boman Mikko, Saarinen Timo, Salo Juhani
47. 130 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,14 Dehler 38C SV TePS Hotakainen Kai 01:34:09 01:43:33
Hotakainen Kai, Hotakainen Irja, Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Ratia-Kämäri Sari , Pötry Eppu
48. 38 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Ahonen Juhani 01:34:55 01:40:35
Rahkonen Vesa, Rahkonen Erkki
49. 42 Minna FIN-765 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 01:35:32 01:41:12
Salerto Sami, Taipale Terho
50. 127 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 SV LPS Koiranen Risto 01:35:46 01:44:34
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
51. 30 Ankanpoika 3 FIN-877 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salonen Jaakko 01:35:56 01:41:36
Kukkonen Pertti, Toppila Mikko
52. 44 Panta Rei FIN-736 H-vene 1,08 H-vene S- N Koivula Arto 01:36:34 01:42:14
Vuorimaa Saara, Okkonen Aurora, Nurmi Pekka
53. 141 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s -V TaPS Rellman Ismo 01:36:37 01:44:49
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha
54. 45 Plevna FIN-814 H-vene 1,08 H-vene S- TaPS Viljanen Henry 01:36:43 01:42:23
Rajala Henna, Lähteenkorva Otto
55. 163 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 4 1,19 Dehler 35 CWS SV LPS Pesonen Jari 01:36:46 01:48:59
Eemil Pesonen, Axel Orjala, Juha Orjala
56. 96 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SV HeiPS Ilola Heikki 01:36:47 01:43:44
Vesa Kukkonen, Janina Kukkonen, Jukka Hietanen, Aaltonen Matti, Miia Hietanen
57. 136 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo 01:36:59 01:46:58
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Laakso Tommi
58. 162 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SV JVS Porkholm Olli 01:37:05 01:49:50
Porkholm Niko , Kauppila Arto , Hakala-Ranta Janne , Hakala-Ranta Antti , Korkeakoski Maarit
59. 52 Hempukka L-718 H-vene 1,08 H-vene S- Lepistö Veli-Matti 01:37:10 01:42:50 Spin 955
Lindeman Mari, Lappalainen Antti, Åhlman Tuulia
60. 131 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs SV JVS Vartiainen Hannu 01:37:22 01:46:46
Huuskonen Ulla-Maija, Haimi Paavo, Kainulainen Jukka , Eloranta Immo
61. 41 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene S- TTPS Rinne Sakari 01:37:34 01:43:14
Rinne Laura, Kujansuu Toni, Lindsterm Jaakko
62. 126 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Mäki Seppo 01:37:48 01:47:12
Heikki Pekonen, Aimo Viitasaari
63. 46 Pulex FIN-661 H-vene 1,08 H-vene S- KaPu Rautio Jukka 01:38:16 01:43:56
Juola Raimo, Santahoma Heikki
64. 165 Amoriina L-111 LYS 4 1,22 Hanse 375 -F LPS Tommola Hannu 01:38:35 01:52:23
Tommola Raija, Tommola Juho, Ojanen Laura
65. 39 Kimau FIN-790 H-vene 1,08 H-vene S- EPS Ståhlberg Kari 01:38:43 01:44:23
Tavi Tuukka, Turunen Matti, Turunen Mikko
66. 10 Nikea FIN-14364 Lightning 0,00 Lightning JVS Salminen Samppa J 01:38:56 --
Riepponen Marko, Anttilainen Sami
67. 115 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 01:39:08 01:47:56
Karttunen Christer, Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Hasselhoff Jani, Ojanen Lauri
68. 91 Ayar FIN-1918 LYS 2 1,11 J/24 S- JVS Kuisma Johanna 01:39:34 01:47:09
Kuisma Heikki , Lind Jukka
69. 100 Roxmary FIN-144 LYS 2 1,09 SK 22 S- HeiPS Peltonen Juha 01:39:47 01:46:06
Könönen Rainer, Pulkka Tuomas
70. 33 Filippa FIN-823 H-vene 1,08 H-vene S- TPS Blomberg Niko 01:40:00 01:45:40
Ruuti Pekka, Pekkala Pasi, Virtala Ville
71. 140 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SV LPS Hannu Salo 01:40:38 01:49:26
Mäkelä Esa, Salo Sampo
72. 37 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Kavén Jorma 01:41:25 01:47:05
Jouni Kavén, Pyry Halme, Antti Lahdenne
73. 71 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SV HeiPS Santala Juha 01:41:51 01:45:30
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
74. 67 Katimaria FIN-2182 LYS 1 1,02 Avance 24 S- KVS Åman Risto 01:42:19 01:43:49
Mansikka Martti, Åman Mikko
75. 40 Lady Express FIN-357 H-vene 1,08 H-vene S- LNS Yrjölä Mikko 01:42:22 01:48:02 Spin. 847
Aki Laine, Jukka Yrjölä
76. 76 Toutain L-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 S- TePS Kaitila Ilkka 01:43:10 01:43:55
Mäkipää Veikko, Edelman Tatu
77. 25 Munja Sun Ship II FIN-2744 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV JVS Kemiläinen Erkki 01:43:47 01:49:27
Vallius Henry, Kemiläinen Tatu, Vallius Valltteri
78. 32 Dino FIN-314 H-vene 1,08 H-vene S- KVS Vaara Santeri 01:43:58 01:49:38
Jari Vaara, Markus Vaara
79. 112 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Nippala Jaakko 01:44:00 01:52:48
Korvenranta Ville, Nippala Antti, Uotila Olli, Alanko Joonas, Sandell Lasse
80. 99 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SV JVS Nieminen Jouko 01:44:59 01:50:39
Jukka Nieminen, Mikko Nieminen
81. 51 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vilppala Heikki 01:45:02 01:50:42
Suomalainen Olli, Mononen Jukka
82. 35 Isola FIN-176 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Nieminen Niko-Mikko 01:45:43 01:51:23
Nieminen Tommi, Partanen Veli-Pekka
83. 124 Marie FIN-9949 LYS 3 1,15 Bavaria 32 SV JVS Vekkeli Jari 01:46:35 01:56:34
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Salmenkivi Ari, Partanen Mikko
84. 43 Päivänsäde FIN-552 H-vene 1,08 H-vene S- TP Leppänen Mari 01:46:52 01:52:32
Hassinen Tarja, Tapanila Anna
85. 93 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 SV JVS Välimäki Harri 01:47:47 01:54:06
Välimäki Sari, Kurten Joachim, Pekkala Riikka, Niemelä Hannu, Linjama Urpo
86. 70 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,02 Avance 245 S- LPS Andersson Juha 01:48:06 01:49:36
Petri Vuorjoki (HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Peltomaa, Jaakko Andersson
87. 49 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka 01:48:09 01:53:49
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko
88. 170 Afrodite FIN-5387 Retkiluokka 1,03 Sunwind 27 SV JVS Hiltunen Ari 01:48:44 01:50:58
Hiltunen Sirkka, Hiltunen Risto
89. 34 Iina L-458 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vihijärvi Kalle 01:48:52 01:54:32
Vihijärvi Jaakko, Nieminen Joni, Hälinen Henri
90. 98 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SV JVS Mäkinen Hannu 01:48:59 01:55:18
Meri Nisula, Ilkka Nisula, Verneri Nisula, Jari Nisula
91. 31 Avalon FIN-789 H-vene 1,08 H-vene S- HeiPS Kasnio Kari 01:52:33 01:58:13
Suomi Tatu, Juusti Matti
92. 94 Gwinea FIN-11059 LYS 2 1,08 Delphia 28 Phila S- APS Tast Panu 01:52:49 01:58:29
Pakarinen Timo, Rantanen Ilkka, Eloranta Aki
93. 21 FEstivo FIN-8466 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Jaro Samppa 01:53:00 01:58:40
Jaro Anne, Jaro Teemu, Jaro Tommi, Jaro Tuomas
94. 65 Juliaana FIN-2734 LYS 1 1,03 Finn Express 74 S- LPS Kärnä Sampsa 01:53:12 01:55:26
Myyrä Marjukka, Ristkari Samu, Hinkka Atte
95. 63 Carus FIN-6490 LYS 1 1,03 First 235 S- APS Heikkilä Kali 01:55:13 01:57:27
Pulli Juhana, Heikkilä Heli
96. 50 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 01:56:18 02:01:58 Spinn L895
Roiha Janne, Heinämäki Jukka, Kotisaari Jaakko, Kauppinen Pasi
97. 22 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 01:56:33 02:02:13
Niemelä Erja, Niemelä Aleksi , Niemelä Iiro
98. 69 Nemo L-4448 LYS 1 0,99 Balans 65 S- APS Painilainen Laura 01:57:39 01:56:53
Painilainen Heidi, Antikainen Harri, Säkkinen Jenna
99. 105 Maria L-4595 LYS 2 1,07 Maxi Fenix Dinette SGV KVS Vuori Ykä 01:57:59 02:02:59
Lindholm Harri, Hiljansuo Kata, Vuori Tytti, Vuori Veetu
100. 81 Hilma L-1542 LYS 1 0,99 Guy 22 S- JäPS Sakari Vihijärvi 01:58:46 01:58:00
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
101. 90 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SV LPS Seesvaara Pentti 02:00:28 02:06:47
Hannola Esa, Hahlomaa Tauno, Krohn Thomas, Streng Pekka
102. 20 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express SV JVS Niemi Reijo 02:01:25 02:07:05
Castren Jonne , Väätäinen Sami
103. 97 Madeleine L-7640 LYS 2 1,11 Comfort 32 SV JVS Hinkkanen Jarkko 02:01:54 02:09:29
Hinkkanen Petteri, Vihavainen Jukka, Hietarinne Juuso
104. 95 Heilikka FIN-3368 LYS 2 1,09 NF30 -V JVS Mäntynen Marko 02:02:48 02:09:07
Mäntynen Eric, Ahven Helle, Ahven Heidi, Veskimeister Andres
105. 102 Sportina FIN-11413 LYS 2 1,08 Sportina 25 S- APS Raitola Pasi 02:03:35 02:09:15
Raitola Mika, Raitola Heikki
106. 73 Saga FIN-9425 LYS 1 0,99 Guy 22 S- JVS Routila Johannes 02:04:23 02:03:37
Routila Johannes, Routila Susanna, Suomela Miika
107. 26 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha 02:04:27 02:10:07
Mattila Pertti, Mattila Olli , Vataja Esa , Vataja Joonas
108. 75 Sofia FIN-3419 LYS 1 1,03 Finn Express 741 SV HVS Luomalahti Minna 02:04:55 02:07:09
Luomalahti Jussi, Keskiaho Pekka, Keskiaho Vesa-Matti
109. 47 Saudi L-81 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salo Laura 02:05:53 02:11:33
Piipponen Antti, Viitasalo Ulla, Kiilholma Heikki
110. 78 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,01 Finn Express 74 SF JVS Kautto Ari 02:08:40 02:09:25
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Kauppila Markku
111. 173 Pelagia FIN-6933 Retkiluokka 0,00 Lohi 34 SF JVS Leinonen Seppo 02:09:16 --
Leinonen Soile, Marola Juha, Juntunen Lassi
112. 82 Joutsikki II 307 LYS 1 1,03 Ohlson 29 PP-SS Salminen Pasi 02:09:42 02:11:56
Nylund Hanne, Makkonen Janne
113. 66 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Bondén Heidi 02:10:48 02:13:45
Ojansivu Tiina, Kiviluoto Tiina , Lähde Annika, Tamminen Lasse, Voutilainen Mikko
114. 72 Rebekka L-12 LYS 1 0,99 PF S- PP-SS Lappalainen Lasse 02:11:20 02:10:34
Nyman Kristian, Koskela Pirjo, Lappalainen Ulla
115. 104 Albatross L-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SV TePS Nuutinen Pekka 02:12:24 02:19:21
Nuutinen Aarne, Lindqren Kaj, Hyvönen Sami, Laukkanen Jari
116. 24 Merengue L-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Koponen Jarmo 02:13:03 02:18:43
Seesvaara Marita, Markkanen Jukka, Markkanen Aatu
117. 80 Violetta FIN-8633 LYS 1 0,99 Melges 24 S- SS Mauri Tuominen 02:14:30 02:13:44
Tuominen Juhani, Salmio Risto
118. 23 Mariet FIN-2002 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SF KVS Katajapuu Erkki 02:15:14 02:20:14
Katajapuu Niina, Truhponen Kasper, Truhponen Oskar, Bärlund Esa,
119. 74 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 S- LPS Saarinen Kalle 02:15:25 02:13:51
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
120. 194 Blues 5503 Avoin luokka 0,00 Dufour Arpege 30 -- HeiPS Pohjankoski Lasse 02:16:56 --
Pohjankoski Joonas, Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri, Pohjankoski Antti
121. 101 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SV TePS Laukkanen Juha 02:17:40 02:23:59
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas, Pajunen Joonas
122. 103 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SV VaVe Lepistö Harri 02:18:01 02:24:20
Pantsu Juha, Ruusuvirta Tero
123. 62 Bongo L-2375 LYS 1 1,03 Finn 26 SV LPS Sorvali Jukka 02:18:18 02:20:32
Uoti Pekka, Knuuttila Jani, Sorvali Paula
124. 60 Alma L-7293 LYS 1 1,03 Sunwind 27 SV JäPS Kaukonen Pekka 02:22:26 02:24:40
Kaukonen Minna, Rautiainen Ville , Vesterinen Petri , Vainiomäki Jarkko
125. 171 Arwen FIN-10029 Retkiluokka 1,00 Jeanneau Sun 2000 S- TePS Kangas Sakari 02:26:11 02:26:11
Kangas Petteri
126. 172 Habanera FIN-9867 Retkiluokka 1,03 Laurin Havskryssare 29 S- JVS Ylönen Hannu 02:27:57 02:30:11
Ylönen Anu , Lahti Juha, Kiviniemi Ulla
127. 61 Aquatic L-1972 LYS 1 1,02 Finn 26 SF LPS Yrjölä Esa 02:28:29 02:29:59
Yrjölä Raili, Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka
128. 79 Kessina L-407 LYS 1 1,04 Stress -29 SF LPS Kettunen Jukka 02:30:25 02:33:22
Kalsta Jussi, Kettunen Pekka
129. 64 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,02 Avance 245 S- PP-SS Vanhanen Jari 02:41:01 02:42:31
Vanhanen Jari, Salo Juho, Kukkonen Janne, Talka Olli
Odotetaan 5
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- Carolina FIN 29 Retkiluokka 0,00 Havsörn saaristoristeilijä JVS Lahti Juha -- --
Kiviniemi Ulla, Ylönen Anu, Ylönen Hannu
- 119 Geronimo II FIN- 5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Hyvärinen Ville -- --
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hautamäki Jarno
- 191 Miranda FIN-11286 Avoin luokka 0,00 Vita Nova 402 -- VaVe Koskinen Esko -- --
Koskinen Jesse, Kohonen Mikko, Oikonen Eero
- 133 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 S- HVS Vuori Lasse -- --
Laaksonen Helge, Vuori Tanja, Rautio Tomi, Molmes Henrik
- 77 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SV JVS Lehtinen Jukka -- --
Uotila Riitta, Lehtinen Anssi