13.11.2019 22:27:22

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 2 (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 15 / 15
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 96 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SV HeiPS Ilola Heikki 08:29:08 09:07:23
Vesa Kukkonen, Janina Kukkonen, Jukka Hietanen, Aaltonen Matti, Miia Hietanen
2. 91 Ayar FIN-1918 LYS 2 1,11 J/24 S- JVS Kuisma Johanna 08:55:25 09:37:07
Kuisma Heikki , Lind Jukka
3. 100 Roxmary FIN-144 LYS 2 1,09 SK 22 S- HeiPS Peltonen Juha 09:41:49 10:16:33
Könönen Rainer, Pulkka Tuomas
4. 99 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SV JVS Nieminen Jouko 10:17:27 10:48:37
Jukka Nieminen, Mikko Nieminen
5. 93 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 SV JVS Välimäki Harri 10:34:12 11:08:56
Välimäki Sari, Kurten Joachim, Pekkala Riikka, Niemelä Hannu, Linjama Urpo
6. 98 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SV JVS Mäkinen Hannu 10:46:24 11:21:08
Meri Nisula, Ilkka Nisula, Verneri Nisula, Jari Nisula
7. 94 Gwinea FIN-11059 LYS 2 1,08 Delphia 28 Phila S- APS Tast Panu 10:55:09 11:26:19
Pakarinen Timo, Rantanen Ilkka, Eloranta Aki
8. 104 Albatross L-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SV TePS Nuutinen Pekka 10:59:11 11:37:26
Nuutinen Aarne, Lindqren Kaj, Hyvönen Sami, Laukkanen Jari
9. 97 Madeleine L-7640 LYS 2 1,11 Comfort 32 SV JVS Hinkkanen Jarkko 11:08:24 11:50:06
Hinkkanen Petteri, Vihavainen Jukka, Hietarinne Juuso
10. 90 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SV LPS Seesvaara Pentti 11:19:13 11:53:57
Hannola Esa, Hahlomaa Tauno, Krohn Thomas, Streng Pekka
11. 105 Maria L-4595 LYS 2 1,07 Maxi Fenix Dinette SGV KVS Vuori Ykä 12:03:28 12:31:00
Lindholm Harri, Hiljansuo Kata, Vuori Tytti, Vuori Veetu
12. 102 Sportina FIN-11413 LYS 2 1,08 Sportina 25 S- APS Raitola Pasi 12:35:03 13:06:13
Raitola Mika, Raitola Heikki
13. 101 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SV TePS Laukkanen Juha 12:47:47 13:22:31
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas, Pajunen Joonas
14. 95 Heilikka FIN-3368 LYS 2 1,09 NF30 -V JVS Mäntynen Marko 13:01:36 13:36:20
Mäntynen Eric, Ahven Helle, Ahven Heidi, Veskimeister Andres
15. 103 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SV VaVe Lepistö Harri 14:44:57 15:19:41
Pantsu Juha, Ruusuvirta Tero