17.7.2019 4:31:24

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 27 / 30
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 120 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV JVS Hämäläinen Heikki 08:47:01 09:38:41
Ahola Kalle, Niskanen Timo, Lindström Riikka, Mikkola Markku
2. 137 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SV APS Kelppe Risto 08:46:41 09:44:43
Peippo Paavo , Maristo Hannu , Nousiainen Mauno
3. 121 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV HeiPS Ojala Petri 08:54:43 09:46:23
Ylitalo Sauli , Skyttä Vesa, Selin Olli
4. 132 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SV LPS Heiskanen Pertti 09:17:18 10:08:58
Malasto Harri , Koski Juho, Laisi Pekka, Kaijanen Sami
5. 114 Ellinoora HeiL-4091 LYS 3 1,13 H-323 SV LPS Rantanen Sami 09:20:42 10:09:06
Heikkilä Janne, Leinonen Jari
6. 110 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SV KVS Kasurinen Kalle 09:17:49 10:12:42
Pälvimäki Janne, Aavisto Jari, Riihimäki Iiro, Vesamaa Erkki, Ahokas Ville
7. 111 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SV JVS Rihto Kimmo 09:19:33 10:14:26
Kivenniemi Antti, Lehto Henri
8. 135 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S- JVS Nurmi Heikki Alvin 09:23:42 10:15:22
Nurmi Tuomas, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik
9. 129 Obelix FIN-9529 LYS 3 1,14 X-79 S- LPS Selin Jorma 09:24:48 10:16:28
Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Viljakainen Simo
10. 138 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 09:38:11 10:19:53
Pynnönen Jari, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Markku
11. 128 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SV LPS Heikkilä Pasi 09:24:26 10:22:28
Granlund Markus, Larva Jussi, Kuusisto Gary, Mellanen Markku, Mellanen Seppo
12. 113 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari 09:35:02 10:23:26
Anna Kiiski, Pirkko Kiiski, Jarmo Toivanen, Jukka Hyytiä
13. 130 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,14 Dehler 38C SV TePS Hotakainen Kai 09:41:40 10:33:20
Hotakainen Kai, Hotakainen Irja, Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Ratia-Kämäri Sari , Pötry Eppu
14. 125 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SV JVS Mäkelä Ilkka 09:51:09 10:36:14
Mäkelä Marjo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Bo
15. 122 Kihu FIN-1578 LYS 3 1,14 Guy 33 SV JVS Rautiainen Markku 09:46:20 10:38:00
Lehtomäki Heikki, Toivanen Juha-Pekka, Jokela Pekka, Virtanen Valtteri
16. 139 Merelle FIN-2503 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV LPS Unelius Mikko 09:46:36 10:41:29
Vanhanen Jere, Niinimäki Anssi , Sipilä Juha, Lindberg Joni
17. 112 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Nippala Jaakko 09:53:55 10:42:19
Korvenranta Ville, Nippala Antti, Uotila Olli, Alanko Joonas, Sandell Lasse
18. 119 Geronimo II FIN- 5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Hyvärinen Ville 09:56:20 10:44:44
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hautamäki Jarno
19. 115 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 09:57:27 10:45:51
Karttunen Christer, Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Hasselhoff Jani, Ojanen Lauri
20. 123 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 09:54:46 10:46:26
Virtanen Kimi, Lingner Niklas, Kivistö Rainer, Virtanen Veli
21. 127 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 SV LPS Koiranen Risto 09:58:49 10:47:13
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
22. 136 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo 09:53:37 10:48:30
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Laakso Tommi
23. 134 Shamu FIN-3521 LYS 3 1,16 Maestro 35 SV HVS Sinivaara Mikko 09:51:35 10:49:37
Karjalainen Antti, Kalojärvi Juha, Liisanantti Harri, Laiho Mikko
24. 133 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 S- HVS Vuori Lasse 10:24:53 11:13:17
Laaksonen Helge, Vuori Tanja, Rautio Tomi, Molmes Henrik
25. 124 Marie FIN-9949 LYS 3 1,15 Bavaria 32 SV JVS Vekkeli Jari 10:26:22 11:21:15
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Salmenkivi Ari, Partanen Mikko
26. 141 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s -V TaPS Rellman Ismo 10:37:42 11:22:47
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha
27. 131 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs SV JVS Vartiainen Hannu 10:45:55 11:37:35
Huuskonen Ulla-Maija, Haimi Paavo, Kainulainen Jukka , Eloranta Immo
Odotetaan 3
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 116 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SV LPS Nilsson Jesper -- --
Nilsson Harri, Harju Matias, Ollila Tomi, Mäkelä Teemu, Harju Matias
- 140 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SV LPS Hannu Salo -- --
Mäkelä Esa, Salo Sampo
- 126 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Mäki Seppo -- --
Heikki Pekonen, Aimo Viitasaari