22.10.2021 2:30:20

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 21 / 23
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 48 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Koho Mikko 09:45:20 --
Jukka Saarikorpi, Heikki Koho, Lehto-Oksa Juha
2. 36 Itella Logistics FIN-899 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Boman Juhani 09:46:28 --
Boman Mikko, Saarinen Timo, Salo Juhani
3. 52 Hempukka L-718 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- Lepistö Veli-Matti 09:53:15 -- Spin 955
Lindeman Mari, Lappalainen Antti, Åhlman Tuulia
4. 41 Lassu FIN-847 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- TTPS Rinne Sakari 09:57:23 --
Rinne Laura, Kujansuu Toni, Lindsterm Jaakko
5. 39 Kimau FIN-790 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- EPS Ståhlberg Kari 10:06:33 --
Tavi Tuukka, Turunen Matti, Turunen Mikko
6. 38 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Ahonen Juhani 10:07:04 --
Rahkonen Vesa, Rahkonen Erkki
7. 37 Jias FIN-563 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Kavén Jorma 10:10:18 --
Jouni Kavén, Pyry Halme, Antti Lahdenne
8. 42 Minna FIN-765 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Pekkarinen Raino 10:10:45 --
Salerto Sami, Taipale Terho
9. 35 Isola FIN-176 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Nieminen Niko-Mikko 10:15:46 --
Nieminen Tommi, Partanen Veli-Pekka
10. 49 Viuhu FIN-443 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JäPS Lukkariniemi Jukka 10:16:13 --
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko
11. 44 Panta Rei FIN-736 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- N Koivula Arto 10:17:11 --
Vuorimaa Saara, Okkonen Aurora, Nurmi Pekka
12. 45 Plevna FIN-814 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- TaPS Viljanen Henry 10:20:25 --
Rajala Henna, Lähteenkorva Otto
13. 40 Lady Express FIN-357 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LNS Yrjölä Mikko 10:22:35 -- Spin. 847
Aki Laine, Jukka Yrjölä
14. 51 Päivi L-690 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JäPS Vilppala Heikki 10:24:26 --
Suomalainen Olli, Mononen Jukka
15. 43 Päivänsäde FIN-552 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- TP Leppänen Mari 10:38:22 --
Hassinen Tarja, Tapanila Anna
16. 33 Filippa FIN-823 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- TPS Blomberg Niko 10:50:12 --
Ruuti Pekka, Pekkala Pasi, Virtala Ville
17. 31 Avalon FIN-789 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- HeiPS Kasnio Kari 10:58:58 --
Suomi Tatu, Juusti Matti
18. 32 Dino FIN-314 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- KVS Vaara Santeri 11:05:11 --
Jari Vaara, Markus Vaara
19. 34 Iina L-458 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JäPS Vihijärvi Kalle 11:53:19 --
Vihijärvi Jaakko, Nieminen Joni, Hälinen Henri
20. 50 Miguela FIN-403 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Weckström Petteri 12:10:57 -- Spinn L895
Roiha Janne, Heinämäki Jukka, Kotisaari Jaakko, Kauppinen Pasi
21. 47 Saudi L-81 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Salo Laura 12:31:00 --
Piipponen Antti, Viitasalo Ulla, Kiilholma Heikki
Odotetaan 2
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
- 30 Ankanpoika 3 FIN-877 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Salonen Jaakko -- --
Kukkonen Pertti, Toppila Mikko
- 46 Pulex FIN-661 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- KaPu Rautio Jukka -- --
Juola Raimo, Santahoma Heikki