19.11.2019 11:51:55

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Synsam Päijännepurjehdus

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 118 / 134
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 192 Pohjantähti FIN-88 M Avoin luokka 0,00 Fleuret trimaraani -- JVS Paatola Pentti 05:58:43 --
Paatola Matti, Paatola Tapani
2. 180 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 06:10:16 08:24:48
Halmesuo Jari Honkavaara Pekka, Ruusunen Teemu Lyden Anssi, Alitalo Tomi Heinonen Kim, Rinkinen Mikko Ryymin Mikko, Lehtinen Harri Lehtinen Aaro, Hillberg Petri
3. 184 Pii FIN-11 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- Vene-71 Tikka Kare 06:20:30 08:31:05
Saarijoki Jaska, Nurmela Juha , Leorini Luca
4. 183 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 06:23:46 08:34:21
Nikulainen Jukka, Harka Henri, Koivunen Tuomas
5. 187 D FIN-10398 Urheiluveneet 1,36 Henderson 30 S- DMSK Ruokolahti Vicke 06:44:44 08:36:06
Othman Roger, Varjovaara Mia, Otso, Vanamo Iiro, Tanhuanpää Harri, Juho Lemminkäinen
6. 190 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 0,00 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 07:00:21 --
Vanhala Aki, Vanhala Jorma, Toikkanen Mikko
7. 185 Tigru FIN 10738 Urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10m S- JVS Siik Olli 07:03:58 08:57:36
Lind Jorma , Rainamo Markku , Lötjönen Hannu, Kinos Jukka, Puukko Pekka , Mansikkamäki Pentti
8. 153 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,20 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 08:12:28 09:22:36
Varmanen Erkki, Hillberg Ismo, Varmanen Esa , Kanninen Anne, Varmanen Jukka, Hillberg Iita
9. 158 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 08:16:57 09:38:23
Kallio Sami , Kallio Kassu, Lehtinen Pekka, Snickeri Sami, Vilkman Joonas
10. 170 Afrodite FIN-5387 Retkiluokka 1,03 Sunwind 27 SV JVS Hiltunen Ari 08:19:53 08:32:08
Hiltunen Sirkka, Hiltunen Risto
11. 173 Pelagia FIN-6933 Retkiluokka 0,00 Lohi 34 SF JVS Leinonen Seppo 08:21:32 --
Leinonen Soile, Marola Juha, Juntunen Lassi
12. 96 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SV HeiPS Ilola Heikki 08:29:08 09:07:23
Vesa Kukkonen, Janina Kukkonen, Jukka Hietanen, Aaltonen Matti, Miia Hietanen
13. 155 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic 35 SV JVS Lilja Ilkka 08:44:58 10:17:00
Lilja Lasse, Lilja Ilari, Puhalainen Mikko, Elivuo Kari , Lilja Henrik, Lilja Patrik
14. 137 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SV APS Kelppe Risto 08:46:41 09:44:43
Peippo Paavo , Maristo Hannu , Nousiainen Mauno
15. 120 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV JVS Hämäläinen Heikki 08:47:01 09:38:41
Ahola Kalle, Niskanen Timo, Lindström Riikka, Mikkola Markku
16. 164 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff Henrik 08:49:47 10:13:56
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Sankila Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf
17. 152 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SV JVS Silvonen Markku 08:50:01 09:57:12
Kilpiä Jukka, Mikkilä Harri, Ahonen Jukka, Karppinen Kosti
18. 157 Kummankikaa FIN-19469 LYS 4 1,20 Beneteau First 33.7 SV JVS Hakkarainen Ville 08:50:33 10:00:40
Väänänen Vesa, Hartikainen Jorma , Ruosteinen Mixu, Salminen Jon
19. 121 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV HeiPS Ojala Petri 08:54:43 09:46:23
Ylitalo Sauli , Skyttä Vesa, Selin Olli
20. 91 Ayar FIN-1918 LYS 2 1,11 J/24 S- JVS Kuisma Johanna 08:55:25 09:37:07
Kuisma Heikki , Lind Jukka
21. 159 Malla FIN 9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SV JVS Pentti Nieminen 09:00:14 10:18:55
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Kiili Petri
22. 151 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 09:01:26 10:14:27
Kyläkallio Risto , Kyläkallio Tuukka , Lares Jukka
23. 188 Vilkas FIN 10554 Urheiluveneet 1,17 Skippi 650 S- TPS Anna Henderson 09:04:14 10:05:22
Hiipakka Petri, Kästli Daniel
24. 154 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 09:06:13 10:07:21
Laine Petteri, Kettula Jari, Tormo Kai, Jokinen Timo
25. 10 Nikea FIN-14364 Lightning 0,00 Lightning JVS Salminen Samppa J 09:10:24 --
Riepponen Marko, Anttilainen Sami
26. 71 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SV HeiPS Santala Juha 09:14:56 09:34:58
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
27. 132 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SV LPS Heiskanen Pertti 09:17:18 10:08:58
Malasto Harri , Koski Juho, Laisi Pekka, Kaijanen Sami
28. 110 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SV KVS Kasurinen Kalle 09:17:49 10:12:42
Pälvimäki Janne, Aavisto Jari, Riihimäki Iiro, Vesamaa Erkki, Ahokas Ville
29. 25 Munja Sun Ship II FIN-2744 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV JVS Kemiläinen Erkki 09:18:03 09:49:13
Vallius Henry, Kemiläinen Tatu, Vallius Valltteri
30. 156 Jasmina FIN-9211 LYS 4 1,17 Millenium 311 SV LPS Sahiluoto Ahti 09:19:14 10:20:22
Sahiluoto Arvo, Tolppala Niko, Paajanen Hannu
31. 111 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SV JVS Rihto Kimmo 09:19:33 10:14:26
Kivenniemi Antti, Lehto Henri
32. 114 Ellinoora HeiL-4091 LYS 3 1,13 H-323 SV LPS Rantanen Sami 09:20:42 10:09:06
Heikkilä Janne, Leinonen Jari
33. 67 Katimaria FIN-2182 LYS 1 1,02 Avance 24 S- KVS Åman Risto 09:21:12 09:29:27
Mansikka Martti, Åman Mikko
34. 135 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S- JVS Nurmi Heikki Alvin 09:23:42 10:15:22
Nurmi Tuomas, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik
35. 128 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SV LPS Heikkilä Pasi 09:24:26 10:22:28
Granlund Markus, Larva Jussi, Kuusisto Gary, Mellanen Markku, Mellanen Seppo
36. 76 Toutain L-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 S- TePS Kaitila Ilkka 09:24:39 09:28:49
Mäkipää Veikko, Edelman Tatu
37. 129 Obelix FIN-9529 LYS 3 1,14 X-79 S- LPS Selin Jorma 09:24:48 10:16:28
Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Viljakainen Simo
38. 171 Arwen FIN-10029 Retkiluokka 1,00 Jeanneau Sun 2000 S- TePS Kangas Sakari 09:29:35 09:29:35
Kangas Petteri
39. 113 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari 09:35:02 10:23:26
Anna Kiiski, Pirkko Kiiski, Jarmo Toivanen, Jukka Hyytiä
40. 138 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 09:38:11 10:19:53
Pynnönen Jari, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Markku
41. 130 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,14 Dehler 38C SV TePS Hotakainen Kai 09:41:40 10:33:20
Hotakainen Kai, Hotakainen Irja, Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Ratia-Kämäri Sari , Pötry Eppu
42. 100 Roxmary FIN-144 LYS 2 1,09 SK 22 S- HeiPS Peltonen Juha 09:41:49 10:16:33
Könönen Rainer, Pulkka Tuomas
43. 48 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 09:45:20 10:16:30
Jukka Saarikorpi, Heikki Koho, Lehto-Oksa Juha
44. 122 Kihu FIN-1578 LYS 3 1,14 Guy 33 SV JVS Rautiainen Markku 09:46:20 10:38:00
Lehtomäki Heikki, Toivanen Juha-Pekka, Jokela Pekka, Virtanen Valtteri
45. 36 Itella Logistics FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Boman Juhani 09:46:28 10:17:38
Boman Mikko, Saarinen Timo, Salo Juhani
46. 139 Merelle FIN-2503 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV LPS Unelius Mikko 09:46:36 10:41:29
Vanhanen Jere, Niinimäki Anssi , Sipilä Juha, Lindberg Joni
47. 15 Picadero FIN-738 Express 1,12 Albin Express S- APS Sipponen Jalmari 09:48:20 10:33:25
Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Luomaniemi Sampsa
48. 150 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SV JVS Pöyhönen Markku 09:49:10 10:50:18
Sallinen Petri, Mäkiprosi Paula , Pölkki Vesa, Pirinen Jeremias
49. 125 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SV JVS Mäkelä Ilkka 09:51:09 10:36:14
Mäkelä Marjo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Bo
50. 134 Shamu FIN-3521 LYS 3 1,16 Maestro 35 SV HVS Sinivaara Mikko 09:51:35 10:49:37
Karjalainen Antti, Kalojärvi Juha, Liisanantti Harri, Laiho Mikko
51. 117 ExSari 11 Express 1,12 Albin Express S- JVS Leskinen Harri 09:51:52 10:36:57
Leskinen Anja , Pälvimäki Anitta, Pälvimäki Lasse
52. 52 Hempukka L-718 H-vene 1,08 H-vene S- Lepistö Veli-Matti 09:53:15 10:24:25 Spin 955
Lindeman Mari, Lappalainen Antti, Åhlman Tuulia
53. 136 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo 09:53:37 10:48:30
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Laakso Tommi
54. 112 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Nippala Jaakko 09:53:55 10:42:19
Korvenranta Ville, Nippala Antti, Uotila Olli, Alanko Joonas, Sandell Lasse
55. 123 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 09:54:46 10:46:26
Virtanen Kimi, Lingner Niklas, Kivistö Rainer, Virtanen Veli
56. 119 Geronimo II FIN- 5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Hyvärinen Ville 09:56:20 10:44:44
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hautamäki Jarno
57. 41 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene S- TTPS Rinne Sakari 09:57:23 10:28:33
Rinne Laura, Kujansuu Toni, Lindsterm Jaakko
58. 115 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 09:57:27 10:45:51
Karttunen Christer, Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Hasselhoff Jani, Ojanen Lauri
59. 127 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 SV LPS Koiranen Risto 09:58:49 10:47:13
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
60. 172 Habanera FIN-9867 Retkiluokka 1,03 Laurin Havskryssare 29 S- JVS Ylönen Hannu 09:59:58 10:12:13
Ylönen Anu , Lahti Juha, Kiviniemi Ulla
61. 161 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 10:05:23 11:09:34
Tenhunen Saara , Tenhunen Asmo, Honkala Sini, Jokinen Ari , Suni Mikko
62. 39 Kimau FIN-790 H-vene 1,08 H-vene S- EPS Ståhlberg Kari 10:06:33 10:37:43
Tavi Tuukka, Turunen Matti, Turunen Mikko
63. 38 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Ahonen Juhani 10:07:04 10:38:14
Rahkonen Vesa, Rahkonen Erkki
64. 37 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Kavén Jorma 10:10:18 10:41:28
Jouni Kavén, Pyry Halme, Antti Lahdenne
65. 42 Minna FIN-765 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 10:10:45 10:41:55
Salerto Sami, Taipale Terho
66. 163 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 4 1,19 Dehler 35 CWS SV LPS Pesonen Jari 10:12:57 11:20:08
Eemil Pesonen, Axel Orjala, Juha Orjala
67. 35 Isola FIN-176 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Nieminen Niko-Mikko 10:15:46 10:46:56
Nieminen Tommi, Partanen Veli-Pekka
68. 49 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka 10:16:13 10:47:23
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko
69. 44 Panta Rei FIN-736 H-vene 1,08 H-vene S- N Koivula Arto 10:17:11 10:48:21
Vuorimaa Saara, Okkonen Aurora, Nurmi Pekka
70. 99 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SV JVS Nieminen Jouko 10:17:27 10:48:37
Jukka Nieminen, Mikko Nieminen
71. 45 Plevna FIN-814 H-vene 1,08 H-vene S- TaPS Viljanen Henry 10:20:25 10:51:35
Rajala Henna, Lähteenkorva Otto
72. 70 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,02 Avance 245 S- LPS Andersson Juha 10:20:35 10:28:50
Petri Vuorjoki (HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Peltomaa, Jaakko Andersson
73. 40 Lady Express FIN-357 H-vene 1,08 H-vene S- LNS Yrjölä Mikko 10:22:35 10:53:45 Spin. 847
Aki Laine, Jukka Yrjölä
74. 51 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vilppala Heikki 10:24:26 10:55:36
Suomalainen Olli, Mononen Jukka
75. 133 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 S- HVS Vuori Lasse 10:24:53 11:13:17
Laaksonen Helge, Vuori Tanja, Rautio Tomi, Molmes Henrik
76. 124 Marie FIN-9949 LYS 3 1,15 Bavaria 32 SV JVS Vekkeli Jari 10:26:22 11:21:15
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Salmenkivi Ari, Partanen Mikko
77. 162 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SV JVS Porkholm Olli 10:31:35 11:41:42
Porkholm Niko , Kauppila Arto , Hakala-Ranta Janne , Hakala-Ranta Antti , Korkeakoski Maarit
78. 93 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 SV JVS Välimäki Harri 10:34:12 11:08:56
Välimäki Sari, Kurten Joachim, Pekkala Riikka, Niemelä Hannu, Linjama Urpo
79. 141 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s -V TaPS Rellman Ismo 10:37:42 11:22:47
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha
80. 43 Päivänsäde FIN-552 H-vene 1,08 H-vene S- TP Leppänen Mari 10:38:22 11:09:32
Hassinen Tarja, Tapanila Anna
81. 131 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs SV JVS Vartiainen Hannu 10:45:55 11:37:35
Huuskonen Ulla-Maija, Haimi Paavo, Kainulainen Jukka , Eloranta Immo
82. 98 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SV JVS Mäkinen Hannu 10:46:24 11:21:08
Meri Nisula, Ilkka Nisula, Verneri Nisula, Jari Nisula
83. 33 Filippa FIN-823 H-vene 1,08 H-vene S- TPS Blomberg Niko 10:50:12 11:21:22
Ruuti Pekka, Pekkala Pasi, Virtala Ville
84. 94 Gwinea FIN-11059 LYS 2 1,08 Delphia 28 Phila S- APS Tast Panu 10:55:09 11:26:19
Pakarinen Timo, Rantanen Ilkka, Eloranta Aki
85. 22 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 10:55:50 11:27:00
Niemelä Erja, Niemelä Aleksi , Niemelä Iiro
86. 31 Avalon FIN-789 H-vene 1,08 H-vene S- HeiPS Kasnio Kari 10:58:58 11:30:08
Suomi Tatu, Juusti Matti
87. 165 Amoriina L-111 LYS 4 1,22 Hanse 375 -F LPS Tommola Hannu 10:59:01 12:14:53
Tommola Raija, Tommola Juho, Ojanen Laura
88. 104 Albatross L-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SV TePS Nuutinen Pekka 10:59:11 11:37:26
Nuutinen Aarne, Lindqren Kaj, Hyvönen Sami, Laukkanen Jari
89. 65 Juliaana FIN-2734 LYS 1 1,03 Finn Express 74 S- LPS Kärnä Sampsa 11:01:06 11:13:21
Myyrä Marjukka, Ristkari Samu, Hinkka Atte
90. 32 Dino FIN-314 H-vene 1,08 H-vene S- KVS Vaara Santeri 11:05:11 11:36:21
Jari Vaara, Markus Vaara
91. 97 Madeleine L-7640 LYS 2 1,11 Comfort 32 SV JVS Hinkkanen Jarkko 11:08:24 11:50:06
Hinkkanen Petteri, Vihavainen Jukka, Hietarinne Juuso
92. 21 FEstivo FIN-8466 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Jaro Samppa 11:09:19 11:40:29
Jaro Anne, Jaro Teemu, Jaro Tommi, Jaro Tuomas
93. 20 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express SV JVS Niemi Reijo 11:17:06 11:48:16
Castren Jonne , Väätäinen Sami
94. 90 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SV LPS Seesvaara Pentti 11:19:13 11:53:57
Hannola Esa, Hahlomaa Tauno, Krohn Thomas, Streng Pekka
95. 69 Nemo L-4448 LYS 1 0,99 Balans 65 S- APS Painilainen Laura 11:22:50 11:18:35
Painilainen Heidi, Antikainen Harri, Säkkinen Jenna
96. 63 Carus FIN-6490 LYS 1 1,03 First 235 S- APS Heikkilä Kali 11:25:39 11:37:54
Pulli Juhana, Heikkilä Heli
97. 75 Sofia FIN-3419 LYS 1 1,03 Finn Express 741 SV HVS Luomalahti Minna 11:26:00 11:38:15
Luomalahti Jussi, Keskiaho Pekka, Keskiaho Vesa-Matti
98. 82 Joutsikki II 307 LYS 1 1,03 Ohlson 29 PP-SS Salminen Pasi 11:26:51 11:39:06
Nylund Hanne, Makkonen Janne
99. 62 Bongo L-2375 LYS 1 1,03 Finn 26 SV LPS Sorvali Jukka 11:30:23 11:42:38
Uoti Pekka, Knuuttila Jani, Sorvali Paula
100. 26 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha 11:35:35 12:06:45
Mattila Pertti, Mattila Olli , Vataja Esa , Vataja Joonas
101. 72 Rebekka L-12 LYS 1 0,99 PF S- PP-SS Lappalainen Lasse 11:40:35 11:36:20
Nyman Kristian, Koskela Pirjo, Lappalainen Ulla
102. 78 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,01 Finn Express 74 SF JVS Kautto Ari 11:51:40 11:55:50
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Kauppila Markku
103. 34 Iina L-458 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vihijärvi Kalle 11:53:19 12:24:29
Vihijärvi Jaakko, Nieminen Joni, Hälinen Henri
104. 74 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 S- LPS Saarinen Kalle 11:53:57 11:45:22
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
105. 105 Maria L-4595 LYS 2 1,07 Maxi Fenix Dinette SGV KVS Vuori Ykä 12:03:28 12:31:00
Lindholm Harri, Hiljansuo Kata, Vuori Tytti, Vuori Veetu
106. 50 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 12:10:57 12:42:07 Spinn L895
Roiha Janne, Heinämäki Jukka, Kotisaari Jaakko, Kauppinen Pasi
107. 24 Merengue L-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Koponen Jarmo 12:24:44 12:55:54
Seesvaara Marita, Markkanen Jukka, Markkanen Aatu
108. 47 Saudi L-81 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salo Laura 12:31:00 13:02:10
Piipponen Antti, Viitasalo Ulla, Kiilholma Heikki
109. 102 Sportina FIN-11413 LYS 2 1,08 Sportina 25 S- APS Raitola Pasi 12:35:03 13:06:13
Raitola Mika, Raitola Heikki
110. 61 Aquatic L-1972 LYS 1 1,02 Finn 26 SF LPS Yrjölä Esa 12:47:09 12:55:24
Yrjölä Raili, Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka
111. 101 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SV TePS Laukkanen Juha 12:47:47 13:22:31
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas, Pajunen Joonas
112. 60 Alma L-7293 LYS 1 1,03 Sunwind 27 SV JäPS Kaukonen Pekka 12:49:31 13:01:46
Kaukonen Minna, Rautiainen Ville , Vesterinen Petri , Vainiomäki Jarkko
113. 95 Heilikka FIN-3368 LYS 2 1,09 NF30 -V JVS Mäntynen Marko 13:01:36 13:36:20
Mäntynen Eric, Ahven Helle, Ahven Heidi, Veskimeister Andres
114. 66 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Bondén Heidi 13:29:15 13:45:26
Ojansivu Tiina, Kiviluoto Tiina , Lähde Annika, Tamminen Lasse, Voutilainen Mikko
115. 73 Saga FIN-9425 LYS 1 0,99 Guy 22 S- JVS Routila Johannes 13:51:47 13:47:32
Routila Johannes, Routila Susanna, Suomela Miika
116. 23 Mariet FIN-2002 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SF KVS Katajapuu Erkki 14:28:07 14:55:39
Katajapuu Niina, Truhponen Kasper, Truhponen Oskar, Bärlund Esa,
117. 103 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SV VaVe Lepistö Harri 14:44:57 15:19:41
Pantsu Juha, Ruusuvirta Tero
118. 194 Blues 5503 Avoin luokka 0,00 Dufour Arpege 30 -- HeiPS Pohjankoski Lasse 16:42:17 --
Pohjankoski Joonas, Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri, Pohjankoski Antti
Odotetaan 16
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 30 Ankanpoika 3 FIN-877 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salonen Jaakko -- --
Kukkonen Pertti, Toppila Mikko
- 186 Banneriina FIN 5468 Urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer S- LPS Mäkelä Pertti -- --
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie
- 195 Blue Star FIN-1 Avoin luokka 0,00 Austr. 18ft skiff EMK Laurila Tuomas -- --
Hamström Jari, Salonen Antti
- Carolina FIN 29 Retkiluokka 0,00 Havsörn saaristoristeilijä JVS Lahti Juha -- --
Kiviniemi Ulla, Ylönen Anu, Ylönen Hannu
- 181 Cosmic Ray Z-4 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Liuksila Juho -- --
Koivisto Aleksi, Laaksonen Heikki
- 116 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SV LPS Nilsson Jesper -- --
Nilsson Harri, Harju Matias, Ollila Tomi, Mäkelä Teemu, Harju Matias
- 64 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,02 Avance 245 S- PP-SS Vanhanen Jari -- --
Vanhanen Jari, Salo Juho, Kukkonen Janne, Talka Olli
- 81 Hilma L-1542 LYS 1 0,99 Guy 22 S- JäPS Sakari Vihijärvi -- --
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
- 79 Kessina L-407 LYS 1 1,04 Stress -29 SF LPS Kettunen Jukka -- --
Kalsta Jussi, Kettunen Pekka
- 140 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SV LPS Hannu Salo -- --
Mäkelä Esa, Salo Sampo
- 191 Miranda FIN-11286 Avoin luokka 0,00 Vita Nova 402 -- VaVe Koskinen Esko -- --
Koskinen Jesse, Kohonen Mikko, Oikonen Eero
- 126 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Mäki Seppo -- --
Heikki Pekonen, Aimo Viitasaari
- 46 Pulex FIN-661 H-vene 1,08 H-vene S- KaPu Rautio Jukka -- --
Juola Raimo, Santahoma Heikki
- 77 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SV JVS Lehtinen Jukka -- --
Uotila Riitta, Lehtinen Anssi
- 193 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka 0,00 Corsair 28CC -- BSS Palva Tapio -- --
Nordström Kari, Juhonen Roope
- 80 Violetta FIN-8633 LYS 1 0,99 Melges 24 S- SS Mauri Tuominen -- --
Tuominen Juhani, Salmio Risto