12.11.2019 4:54:34

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Maali: Korpilahti
Tulokset 22 / 23
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 36 Itella Logistics FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Boman Juhani 18:18:13 19:18:40
Boman Mikko, Saarinen Timo, Salo Juhani
2. 48 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 18:28:01 19:28:28
Jukka Saarikorpi, Heikki Koho, Lehto-Oksa Juha
3. 41 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene S- TTPS Rinne Sakari 18:29:26 19:29:53
Rinne Laura, Kujansuu Toni, Lindsterm Jaakko
4. 37 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Kavén Jorma 18:30:37 19:31:04
Jouni Kavén, Pyry Halme, Antti Lahdenne
5. 45 Plevna FIN-814 H-vene 1,08 H-vene S- TaPS Viljanen Henry 18:31:45 19:32:12
Rajala Henna, Lähteenkorva Otto
6. 40 Lady Express FIN-357 H-vene 1,08 H-vene S- LNS Yrjölä Mikko 18:31:46 19:32:13 Spin. 847
Aki Laine, Jukka Yrjölä
7. 46 Pulex FIN-661 H-vene 1,08 H-vene S- KaPu Rautio Jukka 18:33:11 19:33:38
Juola Raimo, Santahoma Heikki
8. 39 Kimau FIN-790 H-vene 1,08 H-vene S- EPS Ståhlberg Kari 18:48:49 19:49:16
Tavi Tuukka, Turunen Matti, Turunen Mikko
9. 35 Isola FIN-176 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Nieminen Niko-Mikko 18:48:54 19:49:21
Nieminen Tommi, Partanen Veli-Pekka
10. 51 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vilppala Heikki 18:49:27 19:49:54
Suomalainen Olli, Mononen Jukka
11. 42 Minna FIN-765 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 18:51:22 19:51:49
Salerto Sami, Taipale Terho
12. 33 Filippa FIN-823 H-vene 1,08 H-vene S- TPS Blomberg Niko 18:56:52 19:57:19
Ruuti Pekka, Pekkala Pasi, Virtala Ville
13. 44 Panta Rei FIN-736 H-vene 1,08 H-vene S- N Koivula Arto 18:57:00 19:57:27
Vuorimaa Saara, Okkonen Aurora, Nurmi Pekka
14. 43 Päivänsäde FIN-552 H-vene 1,08 H-vene S- TP Leppänen Mari 18:59:30 19:59:57
Hassinen Tarja, Tapanila Anna
15. 38 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Ahonen Juhani 19:09:33 20:10:00
Rahkonen Vesa, Rahkonen Erkki
16. 31 Avalon FIN-789 H-vene 1,08 H-vene S- HeiPS Kasnio Kari 19:14:43 20:15:10
Suomi Tatu, Juusti Matti
17. 49 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka 19:18:01 20:18:28
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko
18. 32 Dino FIN-314 H-vene 1,08 H-vene S- KVS Vaara Santeri 19:40:15 20:40:42
Jari Vaara, Markus Vaara
19. 47 Saudi L-81 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salo Laura 20:22:16 21:22:43
Piipponen Antti, Viitasalo Ulla, Kiilholma Heikki
20. 34 Iina L-458 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vihijärvi Kalle 20:34:52 21:35:19
Vihijärvi Jaakko, Nieminen Joni, Hälinen Henri
52 Hempukka L-718 H-vene 1,08 H-vene S- Lepistö Veli-Matti Spin 955
Lindeman Mari, Lappalainen Antti, Åhlman Tuulia
50 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri Spinn L895
Roiha Janne, Heinämäki Jukka, Kotisaari Jaakko, Kauppinen Pasi
Odotetaan 1
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 30 Ankanpoika 3 FIN-877 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salonen Jaakko DNF
Kukkonen Pertti, Toppila Mikko