20.10.2019 18:08:45

Viralliset tulokset, LYS-aika, reitti Synsam Päijännepurjehdus

Maali: Korpilahti
Tulokset 110 / 122
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 180 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 10:45:46 15:06:40
Halmesuo Jari Honkavaara Pekka, Ruusunen Teemu Lyden Anssi, Alitalo Tomi Heinonen Kim, Rinkinen Mikko Ryymin Mikko, Lehtinen Harri Lehtinen Aaro, Hillberg Petri
2. 153 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,20 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 14:13:33 16:29:33
Varmanen Erkki, Hillberg Ismo, Varmanen Esa , Kanninen Anne, Varmanen Jukka, Hillberg Iita
3. 187 D FIN-10398 Urheiluveneet 1,36 Henderson 30 S- DMSK Ruokolahti Vicke 12:57:15 16:33:15
Othman Roger, Varjovaara Mia, Otso, Vanamo Iiro, Tanhuanpää Harri, Juho Lemminkäinen
4. 158 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 13:57:49 16:35:45
Kallio Sami , Kallio Kassu, Lehtinen Pekka, Snickeri Sami, Vilkman Joonas
5. 96 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SV HeiPS Ilola Heikki 15:40:10 16:54:21
Vesa Kukkonen, Janina Kukkonen, Jukka Hietanen, Aaltonen Matti, Miia Hietanen
6. 185 Tigru FIN 10738 Urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10m S- JVS Siik Olli 13:35:45 17:16:08
Lind Jorma , Rainamo Markku , Lötjönen Hannu, Kinos Jukka, Puukko Pekka , Mansikkamäki Pentti
7. 183 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 14:00:14 18:13:28
Nikulainen Jukka, Harka Henri, Koivunen Tuomas
8. 76 Toutain L-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 S- TePS Kaitila Ilkka 18:05:29 18:13:34
Mäkipää Veikko, Edelman Tatu
9. 184 Pii FIN-11 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- Vene-71 Tikka Kare 14:06:25 18:19:39
Saarijoki Jaska, Nurmela Juha , Leorini Luca
10. 71 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SV HeiPS Santala Juha 17:45:23 18:24:14
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
11. 121 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV HeiPS Ojala Petri 17:24:28 19:04:41
Ylitalo Sauli , Skyttä Vesa, Selin Olli
12. 120 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV JVS Hämäläinen Heikki 17:31:24 19:11:37
Ahola Kalle, Niskanen Timo, Lindström Riikka, Mikkola Markku
13. 157 Kummankikaa FIN-19469 LYS 4 1,20 Beneteau First 33.7 SV JVS Hakkarainen Ville 17:02:25 19:18:25
Väänänen Vesa, Hartikainen Jorma , Ruosteinen Mixu, Salminen Jon
14. 36 Itella Logistics FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Boman Juhani 18:18:13 19:18:40
Boman Mikko, Saarinen Timo, Salo Juhani
15. 125 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SV JVS Mäkelä Ilkka 17:52:35 19:20:01
Mäkelä Marjo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Bo
16. 110 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SV KVS Kasurinen Kalle 17:33:47 19:20:13
Pälvimäki Janne, Aavisto Jari, Riihimäki Iiro, Vesamaa Erkki, Ahokas Ville
17. 154 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 17:22:45 19:21:19
Laine Petteri, Kettula Jari, Tormo Kai, Jokinen Timo
18. 138 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 18:02:11 19:23:03
Pynnönen Jari, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Markku
19. 137 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SV APS Kelppe Risto 17:32:06 19:24:39
Peippo Paavo , Maristo Hannu , Nousiainen Mauno
20. 161 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 17:20:55 19:25:23
Tenhunen Saara , Tenhunen Asmo, Honkala Sini, Jokinen Ari , Suni Mikko
21. 114 Ellinoora HeiL-4091 LYS 3 1,13 H-323 SV LPS Rantanen Sami 17:51:42 19:25:35
Heikkilä Janne, Leinonen Jari
22. 132 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SV LPS Heiskanen Pertti 17:47:34 19:27:47
Malasto Harri , Koski Juho, Laisi Pekka, Kaijanen Sami
23. 48 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 18:28:01 19:28:28
Jukka Saarikorpi, Heikki Koho, Lehto-Oksa Juha
24. 123 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 17:49:28 19:29:41
Virtanen Kimi, Lingner Niklas, Kivistö Rainer, Virtanen Veli
25. 41 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene S- TTPS Rinne Sakari 18:29:26 19:29:53
Rinne Laura, Kujansuu Toni, Lindsterm Jaakko
26. 37 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Kavén Jorma 18:30:37 19:31:04
Jouni Kavén, Pyry Halme, Antti Lahdenne
27. 45 Plevna FIN-814 H-vene 1,08 H-vene S- TaPS Viljanen Henry 18:31:45 19:32:12
Rajala Henna, Lähteenkorva Otto
28. 40 Lady Express FIN-357 H-vene 1,08 H-vene S- LNS Yrjölä Mikko 18:31:46 19:32:13 Spin. 847
Aki Laine, Jukka Yrjölä
29. 113 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari 17:58:21 19:32:14
Anna Kiiski, Pirkko Kiiski, Jarmo Toivanen, Jukka Hyytiä
30. 46 Pulex FIN-661 H-vene 1,08 H-vene S- KaPu Rautio Jukka 18:33:11 19:33:38
Juola Raimo, Santahoma Heikki
31. 135 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S- JVS Nurmi Heikki Alvin 17:59:51 19:40:04
Nurmi Tuomas, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik
32. 69 Nemo L-4448 LYS 1 0,99 Balans 65 S- APS Painilainen Laura 19:49:38 19:41:23
Painilainen Heidi, Antikainen Harri, Säkkinen Jenna
33. 129 Obelix FIN-9529 LYS 3 1,14 X-79 S- LPS Selin Jorma 18:01:23 19:41:36
Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Viljakainen Simo
34. 156 Jasmina FIN-9211 LYS 4 1,17 Millenium 311 SV LPS Sahiluoto Ahti 17:46:24 19:44:58
Sahiluoto Arvo, Tolppala Niko, Paajanen Hannu
35. 150 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SV JVS Pöyhönen Markku 17:47:40 19:46:14
Sallinen Petri, Mäkiprosi Paula , Pölkki Vesa, Pirinen Jeremias
36. 164 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff Henrik 17:03:57 19:47:09
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Sankila Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf
37. 141 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s -V TaPS Rellman Ismo 18:19:51 19:47:17
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha
38. 136 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo 18:02:33 19:48:59
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Laakso Tommi
39. 39 Kimau FIN-790 H-vene 1,08 H-vene S- EPS Ståhlberg Kari 18:48:49 19:49:16
Tavi Tuukka, Turunen Matti, Turunen Mikko
40. 35 Isola FIN-176 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Nieminen Niko-Mikko 18:48:54 19:49:21
Nieminen Tommi, Partanen Veli-Pekka
41. 51 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vilppala Heikki 18:49:27 19:49:54
Suomalainen Olli, Mononen Jukka
42. 117 ExSari 11 Express 1,12 Albin Express S- JVS Leskinen Harri 18:23:02 19:50:28
Leskinen Anja , Pälvimäki Anitta, Pälvimäki Lasse
43. 186 Banneriina FIN 5468 Urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer S- LPS Mäkelä Pertti 17:29:06 19:50:43
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie
44. 42 Minna FIN-765 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 18:51:22 19:51:49
Salerto Sami, Taipale Terho
45. 133 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 S- HVS Vuori Lasse 18:19:36 19:53:29
Laaksonen Helge, Vuori Tanja, Rautio Tomi, Molmes Henrik
46. 128 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SV LPS Heikkilä Pasi 18:01:09 19:53:42
Granlund Markus, Larva Jussi, Kuusisto Gary, Mellanen Markku, Mellanen Seppo
47. 119 Geronimo II FIN- 5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Hyvärinen Ville 18:21:12 19:55:05
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hautamäki Jarno
48. 91 Ayar FIN-1918 LYS 2 1,11 J/24 S- JVS Kuisma Johanna 18:34:22 19:55:14
Kuisma Heikki , Lind Jukka
49. 15 Picadero FIN-738 Express 1,12 Albin Express S- APS Sipponen Jalmari 18:28:40 19:56:06
Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Luomaniemi Sampsa
50. 33 Filippa FIN-823 H-vene 1,08 H-vene S- TPS Blomberg Niko 18:56:52 19:57:19
Ruuti Pekka, Pekkala Pasi, Virtala Ville
51. 44 Panta Rei FIN-736 H-vene 1,08 H-vene S- N Koivula Arto 18:57:00 19:57:27
Vuorimaa Saara, Okkonen Aurora, Nurmi Pekka
52. 25 Munja Sun Ship II FIN-2744 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV JVS Kemiläinen Erkki 18:58:32 19:58:59
Vallius Henry, Kemiläinen Tatu, Vallius Valltteri
53. 115 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 18:25:20 19:59:13
Karttunen Christer, Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Hasselhoff Jani, Ojanen Lauri
54. 122 Kihu FIN-1578 LYS 3 1,14 Guy 33 SV JVS Rautiainen Markku 18:19:13 19:59:26
Lehtomäki Heikki, Toivanen Juha-Pekka, Jokela Pekka, Virtanen Valtteri
55. 43 Päivänsäde FIN-552 H-vene 1,08 H-vene S- TP Leppänen Mari 18:59:30 19:59:57
Hassinen Tarja, Tapanila Anna
56. 163 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 4 1,19 Dehler 35 CWS SV LPS Pesonen Jari 17:49:46 20:00:03
Eemil Pesonen, Axel Orjala, Juha Orjala
57. 130 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,14 Dehler 38C SV TePS Hotakainen Kai 18:20:51 20:01:04
Hotakainen Kai, Hotakainen Irja, Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Ratia-Kämäri Sari , Pötry Eppu
58. 63 Carus FIN-6490 LYS 1 1,03 First 235 S- APS Heikkilä Kali 19:37:38 20:01:24
Pulli Juhana, Heikkilä Heli
59. 155 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic 35 SV JVS Lilja Ilkka 17:03:43 20:02:13
Lilja Lasse, Lilja Ilari, Puhalainen Mikko, Elivuo Kari , Lilja Henrik, Lilja Patrik
60. 152 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SV JVS Silvonen Markku 17:53:19 20:03:36
Kilpiä Jukka, Mikkilä Harri, Ahonen Jukka, Karppinen Kosti
61. 70 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,02 Avance 245 S- LPS Andersson Juha 19:49:25 20:05:25
Petri Vuorjoki (HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Peltomaa, Jaakko Andersson
62. 112 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Nippala Jaakko 18:31:38 20:05:31
Korvenranta Ville, Nippala Antti, Uotila Olli, Alanko Joonas, Sandell Lasse
63. 127 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 SV LPS Koiranen Risto 18:31:47 20:05:40
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
64. 67 Katimaria FIN-2182 LYS 1 1,02 Avance 24 S- KVS Åman Risto 19:53:08 20:09:08
Mansikka Martti, Åman Mikko
65. 111 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SV JVS Rihto Kimmo 18:23:10 20:09:36
Kivenniemi Antti, Lehto Henri
66. 38 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Ahonen Juhani 19:09:33 20:10:00
Rahkonen Vesa, Rahkonen Erkki
67. 151 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 17:48:45 20:10:22
Kyläkallio Risto , Kyläkallio Tuukka , Lares Jukka
68. 74 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 S- LPS Saarinen Kalle 20:27:38 20:10:59
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
69. 93 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 SV JVS Välimäki Harri 19:04:33 20:11:56
Välimäki Sari, Kurten Joachim, Pekkala Riikka, Niemelä Hannu, Linjama Urpo
70. 65 Juliaana FIN-2734 LYS 1 1,03 Finn Express 74 S- LPS Kärnä Sampsa 19:50:59 20:14:45
Myyrä Marjukka, Ristkari Samu, Hinkka Atte
71. 104 Albatross L-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SV TePS Nuutinen Pekka 19:00:35 20:14:46
Nuutinen Aarne, Lindqren Kaj, Hyvönen Sami, Laukkanen Jari
72. 31 Avalon FIN-789 H-vene 1,08 H-vene S- HeiPS Kasnio Kari 19:14:43 20:15:10
Suomi Tatu, Juusti Matti
73. 124 Marie FIN-9949 LYS 3 1,15 Bavaria 32 SV JVS Vekkeli Jari 18:30:27 20:16:53
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Salmenkivi Ari, Partanen Mikko
74. 78 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,01 Finn Express 74 SF JVS Kautto Ari 20:09:28 20:17:33
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Kauppila Markku
75. 139 Merelle FIN-2503 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV LPS Unelius Mikko 18:31:22 20:17:48
Vanhanen Jere, Niinimäki Anssi , Sipilä Juha, Lindberg Joni
76. 49 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka 19:18:01 20:18:28
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko
77. 21 FEstivo FIN-8466 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Jaro Samppa 19:21:15 20:21:42
Jaro Anne, Jaro Teemu, Jaro Tommi, Jaro Tuomas
78. 22 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 19:21:31 20:21:58
Niemelä Erja, Niemelä Aleksi , Niemelä Iiro
79. 94 Gwinea FIN-11059 LYS 2 1,08 Delphia 28 Phila S- APS Tast Panu 19:28:08 20:28:35
Pakarinen Timo, Rantanen Ilkka, Eloranta Aki
80. 72 Rebekka L-12 LYS 1 0,99 PF S- PP-SS Lappalainen Lasse 20:37:58 20:29:43
Nyman Kristian, Koskela Pirjo, Lappalainen Ulla
81. 131 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs SV JVS Vartiainen Hannu 18:49:59 20:30:12
Huuskonen Ulla-Maija, Haimi Paavo, Kainulainen Jukka , Eloranta Immo
82. 98 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SV JVS Mäkinen Hannu 19:25:18 20:32:41
Meri Nisula, Ilkka Nisula, Verneri Nisula, Jari Nisula
83. 134 Shamu FIN-3521 LYS 3 1,16 Maestro 35 SV HVS Sinivaara Mikko 18:45:31 20:38:04
Karjalainen Antti, Kalojärvi Juha, Liisanantti Harri, Laiho Mikko
84. 100 Roxmary FIN-144 LYS 2 1,09 SK 22 S- HeiPS Peltonen Juha 19:31:40 20:39:03
Könönen Rainer, Pulkka Tuomas
85. 32 Dino FIN-314 H-vene 1,08 H-vene S- KVS Vaara Santeri 19:40:15 20:40:42
Jari Vaara, Markus Vaara
86. 90 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SV LPS Seesvaara Pentti 19:36:11 20:43:34
Hannola Esa, Hahlomaa Tauno, Krohn Thomas, Streng Pekka
87. 20 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express SV JVS Niemi Reijo 19:44:33 20:45:00
Castren Jonne , Väätäinen Sami
88. 162 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SV JVS Porkholm Olli 18:46:02 21:02:02
Porkholm Niko , Kauppila Arto , Hakala-Ranta Janne , Hakala-Ranta Antti , Korkeakoski Maarit
89. 99 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SV JVS Nieminen Jouko 20:05:33 21:06:00
Jukka Nieminen, Mikko Nieminen
90. 73 Saga FIN-9425 LYS 1 0,99 Guy 22 S- JVS Routila Johannes 21:28:56 21:20:41
Routila Johannes, Routila Susanna, Suomela Miika
91. 47 Saudi L-81 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salo Laura 20:22:16 21:22:43
Piipponen Antti, Viitasalo Ulla, Kiilholma Heikki
92. 34 Iina L-458 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vihijärvi Kalle 20:34:52 21:35:19
Vihijärvi Jaakko, Nieminen Joni, Hälinen Henri
93. 61 Aquatic L-1972 LYS 1 1,02 Finn 26 SF LPS Yrjölä Esa 21:19:34 21:35:34
Yrjölä Raili, Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka
94. 26 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha 20:37:03 21:37:30
Mattila Pertti, Mattila Olli , Vataja Esa , Vataja Joonas
95. 105 Maria L-4595 LYS 2 1,07 Maxi Fenix Dinette SGV KVS Vuori Ykä 20:50:03 21:43:26
Lindholm Harri, Hiljansuo Kata, Vuori Tytti, Vuori Veetu
96. 102 Sportina FIN-11413 LYS 2 1,08 Sportina 25 S- APS Raitola Pasi 20:49:53 21:50:20
Raitola Mika, Raitola Heikki
97. 60 Alma L-7293 LYS 1 1,03 Sunwind 27 SV JäPS Kaukonen Pekka 21:39:41 22:03:27
Kaukonen Minna, Rautiainen Ville , Vesterinen Petri , Vainiomäki Jarkko
98. 66 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Bondén Heidi 21:34:17 22:05:40
Ojansivu Tiina, Kiviluoto Tiina , Lähde Annika, Tamminen Lasse, Voutilainen Mikko
99. 95 Heilikka FIN-3368 LYS 2 1,09 NF30 -V JVS Mäntynen Marko 20:58:42 22:06:05
Mäntynen Eric, Ahven Helle, Ahven Heidi, Veskimeister Andres
100. 24 Merengue L-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Koponen Jarmo 21:11:29 22:11:56
Seesvaara Marita, Markkanen Jukka, Markkanen Aatu
101. 101 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SV TePS Laukkanen Juha 21:16:53 22:24:16
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas, Pajunen Joonas
188 Vilkas FIN 10554 Urheiluveneet 1,17 Skippi 650 S- TPS Anna Henderson
Hiipakka Petri, Kästli Daniel
52 Hempukka L-718 H-vene 1,08 H-vene S- Lepistö Veli-Matti Spin 955
Lindeman Mari, Lappalainen Antti, Åhlman Tuulia
81 Hilma L-1542 LYS 1 0,99 Guy 22 S- JäPS Sakari Vihijärvi
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
159 Malla FIN 9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SV JVS Pentti Nieminen
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Kiili Petri
DSQ 97 Madeleine L-7640 LYS 2 1,11 Comfort 32 SV JVS Hinkkanen Jarkko DSQ
Hinkkanen Petteri, Vihavainen Jukka, Hietarinne Juuso
DSQ 75 Sofia FIN-3419 LYS 1 1,03 Finn Express 741 SV HVS Luomalahti Minna DSQ
Luomalahti Jussi, Keskiaho Pekka, Keskiaho Vesa-Matti
82 Joutsikki II 307 LYS 1 1,03 Ohlson 29 PP-SS Salminen Pasi
Nylund Hanne, Makkonen Janne
50 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri Spinn L895
Roiha Janne, Heinämäki Jukka, Kotisaari Jaakko, Kauppinen Pasi
165 Amoriina L-111 LYS 4 1,22 Hanse 375 -F LPS Tommola Hannu
Tommola Raija, Tommola Juho, Ojanen Laura
Odotetaan 12
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 30 Ankanpoika 3 FIN-877 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salonen Jaakko DNF
Kukkonen Pertti, Toppila Mikko
- 62 Bongo L-2375 LYS 1 1,03 Finn 26 SV LPS Sorvali Jukka DNF
Uoti Pekka, Knuuttila Jani, Sorvali Paula
- 181 Cosmic Ray Z-4 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Liuksila Juho DNF
Koivisto Aleksi, Laaksonen Heikki
- 116 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SV LPS Nilsson Jesper DNF
Nilsson Harri, Harju Matias, Ollila Tomi, Mäkelä Teemu, Harju Matias
- 64 Heimari FIN-4033 LYS 1 1,02 Avance 245 S- PP-SS Vanhanen Jari DNF
Vanhanen Jari, Salo Juho, Kukkonen Janne, Talka Olli
- 79 Kessina L-407 LYS 1 1,04 Stress -29 SF LPS Kettunen Jukka DNF
Kalsta Jussi, Kettunen Pekka
- 140 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SV LPS Hannu Salo DNF
Mäkelä Esa, Salo Sampo
- 23 Mariet FIN-2002 Finn Express 83 1,07 Finn Express 83 SF KVS Katajapuu Erkki DNF
Katajapuu Niina, Truhponen Kasper, Truhponen Oskar, Bärlund Esa,
- 126 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Mäki Seppo DNF
Heikki Pekonen, Aimo Viitasaari
- 103 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SV VaVe Lepistö Harri DNF
Pantsu Juha, Ruusuvirta Tero
- 77 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SV JVS Lehtinen Jukka DNC
Uotila Riitta, Lehtinen Anssi
- 80 Violetta FIN-8633 LYS 1 0,99 Melges 24 S- SS Mauri Tuominen DNF
Tuominen Juhani, Salmio Risto