22.10.2021 3:50:44

Viralliset tulokset, Ruori-kilpailu, reitti Synsam Päijännepurjehdus

Maali: Korpilahti
Tulokset 115 / 129
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 192 Pohjantähti FIN-88 M Avoin luokka Fleuret trimaraani 0,0000 0,00 -- JVS Paatola Pentti 09:57:55 --
Paatola Matti, Paatola Tapani
2. 180 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet Over 33 0,0000 1,47 S- HeiPS Lehtinen Jyri 10:45:46 --
Halmesuo Jari Honkavaara Pekka, Ruusunen Teemu Lyden Anssi, Alitalo Tomi Heinonen Kim, Rinkinen Mikko Ryymin Mikko, Lehtinen Harri Lehtinen Aaro, Hillberg Petri
3. 187 D FIN-10398 Urheiluveneet Henderson 30 0,0000 1,36 S- DMSK Ruokolahti Vicke 12:57:15 --
Othman Roger, Varjovaara Mia, Otso, Vanamo Iiro, Tanhuanpää Harri, Juho Lemminkäinen
4. 185 Tigru FIN 10738 Urheiluveneet Flying Tiger 10m 0,0000 1,37 S- JVS Siik Olli 13:35:45 --
Lind Jorma , Rainamo Markku , Lötjönen Hannu, Kinos Jukka, Puukko Pekka , Mansikkamäki Pentti
5. 158 RoXina FIN-9699 LYS 4 X-332 0,0000 1,24 SV LPS Kallio Teemu 13:57:49 --
Kallio Sami , Kallio Kassu, Lehtinen Pekka, Snickeri Sami, Vilkman Joonas
6. 183 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet E-Scow 0,0000 1,45 S- TPS Lumme Ilkka 14:00:14 --
Nikulainen Jukka, Harka Henri, Koivunen Tuomas
7. 190 Flying By FIN-115 M Avoin luokka Farrier F-31 0,0000 0,00 -- JVS Vanhala Jari 14:01:06 --
Vanhala Aki, Vanhala Jorma, Toikkanen Mikko
8. 184 Pii FIN-11 Urheiluveneet E-Scow 0,0000 1,45 S- Vene-71 Tikka Kare 14:06:25 --
Saarijoki Jaska, Nurmela Juha , Leorini Luca
9. 153 Celavie FIN-8839 LYS 4 Wind 328 0,0000 1,20 SV HeiPS Kanninen Kauko 14:13:33 --
Varmanen Erkki, Hillberg Ismo, Varmanen Esa , Kanninen Anne, Varmanen Jukka, Hillberg Iita
10. 96 Karoliina FIN-1693 LYS 2 Hydro 0,0000 1,10 SV HeiPS Ilola Heikki 15:40:10 --
Vesa Kukkonen, Janina Kukkonen, Jukka Hietanen, Aaltonen Matti, Miia Hietanen
11. 157 Kummankikaa FIN-19469 LYS 4 Beneteau First 33.7 0,0000 1,20 SV JVS Hakkarainen Ville 17:02:25 --
Väänänen Vesa, Hartikainen Jorma , Ruosteinen Mixu, Salminen Jon
12. 155 DynaStar FIN-9983 LYS 4 Dynamic 35 0,0000 1,28 SV JVS Lilja Ilkka 17:03:43 --
Lilja Lasse, Lilja Ilari, Puhalainen Mikko, Elivuo Kari , Lilja Henrik, Lilja Patrik
13. 164 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 X-99 0,0000 1,25 SV TePS von Bonsdorff Henrik 17:03:57 --
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Sankila Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf
14. 161 Squaw II FIN-10356 LYS 4 First 31.7 0,0000 1,18 SV JVS Äystö Juha 17:20:55 --
Tenhunen Saara , Tenhunen Asmo, Honkala Sini, Jokinen Ari , Suni Mikko
15. 154 Damaris FIN-7009 LYS 4 Dehler 34 0,0000 1,17 SV HeiPS Laine Esko 17:22:45 --
Laine Petteri, Kettula Jari, Tormo Kai, Jokinen Timo
16. 121 Heili FIN-3465 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SV HeiPS Ojala Petri 17:24:28 --
Ylitalo Sauli , Skyttä Vesa, Selin Olli
17. 186 Banneriina FIN 5468 Urheiluveneet Banner 23 Racer 0,0000 1,21 S- LPS Mäkelä Pertti 17:29:06 --
Eetu Mäkelä, Pasi Virintie, Visa Virintie
18. 120 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SV JVS Hämäläinen Heikki 17:31:24 --
Ahola Kalle, Niskanen Timo, Lindström Riikka, Mikkola Markku
19. 137 Tripla FIN-18844 LYS 3 Millenium 311 0,0000 1,16 SV APS Kelppe Risto 17:32:06 --
Peippo Paavo , Maristo Hannu , Nousiainen Mauno
20. 110 Allegria FIN-2442 LYS 3 Maestro 31 RC 0,0000 1,15 SV KVS Kasurinen Kalle 17:33:47 --
Pälvimäki Janne, Aavisto Jari, Riihimäki Iiro, Vesamaa Erkki, Ahokas Ville
21. 71 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,05 SV HeiPS Santala Juha 17:45:23 --
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
22. 156 Jasmina FIN-9211 LYS 4 Millenium 311 0,0000 1,17 SV LPS Sahiluoto Ahti 17:46:24 --
Sahiluoto Arvo, Tolppala Niko, Paajanen Hannu
23. 132 Rico FIN-8084 LYS 3 Sunwind 30 0,0000 1,14 SV LPS Heiskanen Pertti 17:47:34 --
Malasto Harri , Koski Juho, Laisi Pekka, Kaijanen Sami
24. 150 Accelerando FIN-5591 LYS 4 Still 900 0,0000 1,17 SV JVS Pöyhönen Markku 17:47:40 --
Sallinen Petri, Mäkiprosi Paula , Pölkki Vesa, Pirinen Jeremias
25. 151 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 Hanse 341 0,0000 1,21 SV LPS Lahtinen Markku 17:48:45 --
Kyläkallio Risto , Kyläkallio Tuukka , Lares Jukka
26. 123 Marenki L-3545 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SV LPS Virtanen Kari 17:49:28 --
Virtanen Kimi, Lingner Niklas, Kivistö Rainer, Virtanen Veli
27. 163 Lounatuuli 2 FIN-9698 LYS 4 Dehler 35 CWS 0,0000 1,19 SV LPS Pesonen Jari 17:49:46 --
Eemil Pesonen, Axel Orjala, Juha Orjala
28. 114 Ellinoora HeiL-4091 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SV LPS Rantanen Sami 17:51:42 --
Heikkilä Janne, Leinonen Jari
29. 125 Medeia FIN-6599 LYS 3 Artina 29 0,0000 1,12 SV JVS Mäkelä Ilkka 17:52:35 --
Mäkelä Marjo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Bo
30. 152 Blueship FIN-8782 LYS 4 Finngulf 33 (mod) 0,0000 1,19 SV JVS Silvonen Markku 17:53:19 --
Kilpiä Jukka, Mikkilä Harri, Ahonen Jukka, Karppinen Kosti
31. 113 Elina FIN-10938 LYS 3 Dufour 325 0,0000 1,13 SV JVS Kiiski Ari 17:58:21 --
Anna Kiiski, Pirkko Kiiski, Jarmo Toivanen, Jukka Hyytiä
32. 135 Shango FIN-8875 LYS 3 X-79 0,0000 1,14 S- JVS Nurmi Heikki Alvin 17:59:51 --
Nurmi Tuomas, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik
33. 128 New Deal FIN-6576 LYS 3 Inferno 31 0,0000 1,16 SV LPS Heikkilä Pasi 18:01:09 --
Granlund Markus, Larva Jussi, Kuusisto Gary, Mellanen Markku, Mellanen Seppo
34. 129 Obelix FIN-9529 LYS 3 X-79 0,0000 1,14 S- LPS Selin Jorma 18:01:23 --
Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Viljakainen Simo
35. 138 Vimma FIN-893 LYS 3 Albin Express 0,0000 1,11 SV APS Pynnönen Olli 18:02:11 --
Pynnönen Jari, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Markku
36. 136 Tiira FIN-3114 LYS 3 Siesta 32 0,0000 1,15 SV PP-SS Vavuli Timo 18:02:33 --
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Laakso Tommi
37. 76 Toutain L-1907 LYS 1 Sonata 7 0,0000 1,01 S- TePS Kaitila Ilkka 18:05:29 --
Mäkipää Veikko, Edelman Tatu
38. 36 Itella Logistics FIN-899 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Boman Juhani 18:18:13 --
Boman Mikko, Saarinen Timo, Salo Juhani
39. 122 Kihu FIN-1578 LYS 3 Guy 33 0,0000 1,14 SV JVS Rautiainen Markku 18:19:13 --
Lehtomäki Heikki, Toivanen Juha-Pekka, Jokela Pekka, Virtanen Valtteri
40. 133 Samantha FIN-3830 LYS 3 Inferno 26 0,0000 1,13 S- HVS Vuori Lasse 18:19:36 --
Laaksonen Helge, Vuori Tanja, Rautio Tomi, Molmes Henrik
41. 141 Festiente FIN-6943 LYS 3 Beneteau First 305s 0,0000 1,12 -V TaPS Rellman Ismo 18:19:51 --
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha
42. 130 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 Dehler 38C 0,0000 1,14 SV TePS Hotakainen Kai 18:20:51 --
Hotakainen Kai, Hotakainen Irja, Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Ratia-Kämäri Sari , Pötry Eppu
43. 119 Geronimo II FIN- 5176 LYS 3 Inferno 28 0,0000 1,13 SV LPS Hyvärinen Ville 18:21:12 --
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hautamäki Jarno
44. 117 ExSari 11 Express Albin Express 0,0000 1,12 S- JVS Leskinen Harri 18:23:02 --
Leskinen Anja , Pälvimäki Anitta, Pälvimäki Lasse
45. 111 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 Avance 33 0,0000 1,15 SV JVS Rihto Kimmo 18:23:10 --
Kivenniemi Antti, Lehto Henri
46. 115 Ellinora L-8003 LYS 3 Elan 33 0,0000 1,13 SV HKvp Liimatainen Mervi 18:25:20 --
Karttunen Christer, Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Hasselhoff Jani, Ojanen Lauri
47. 48 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Koho Mikko 18:28:01 --
Jukka Saarikorpi, Heikki Koho, Lehto-Oksa Juha
48. 15 Picadero FIN-738 Express Albin Express 0,0000 1,12 S- APS Sipponen Jalmari 18:28:40 --
Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Luomaniemi Sampsa
49. 41 Lassu FIN-847 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- TTPS Rinne Sakari 18:29:26 --
Rinne Laura, Kujansuu Toni, Lindsterm Jaakko
50. 124 Marie FIN-9949 LYS 3 Bavaria 32 0,0000 1,15 SV JVS Vekkeli Jari 18:30:27 --
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Salmenkivi Ari, Partanen Mikko
51. 37 Jias FIN-563 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Kavén Jorma 18:30:37 --
Jouni Kavén, Pyry Halme, Antti Lahdenne
52. 139 Merelle FIN-2503 LYS 3 Siesta 32 0,0000 1,15 SV LPS Unelius Mikko 18:31:22 --
Vanhanen Jere, Niinimäki Anssi , Sipilä Juha, Lindberg Joni
53. 112 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 C&C 33 (Baltic 33) 0,0000 1,13 SV PP-SS Nippala Jaakko 18:31:38 --
Korvenranta Ville, Nippala Antti, Uotila Olli, Alanko Joonas, Sandell Lasse
54. 45 Plevna FIN-814 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- TaPS Viljanen Henry 18:31:45 --
Rajala Henna, Lähteenkorva Otto
55. 40 Lady Express FIN-357 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LNS Yrjölä Mikko 18:31:46 -- Spin. 847
Aki Laine, Jukka Yrjölä
56. 127 Nautilus FIN-9430 LYS 3 Millenium 311 0,0000 1,13 SV LPS Koiranen Risto 18:31:47 --
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
57. 46 Pulex FIN-661 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- KaPu Rautio Jukka 18:33:11 --
Juola Raimo, Santahoma Heikki
58. 91 Ayar FIN-1918 LYS 2 J/24 0,0000 1,11 S- JVS Kuisma Johanna 18:34:22 --
Kuisma Heikki , Lind Jukka
59. 10 Nikea FIN-14364 Lightning Lightning 0,0000 0,00 JVS Salminen Samppa J 18:41:02 --
Riepponen Marko, Anttilainen Sami
60. 134 Shamu FIN-3521 LYS 3 Maestro 35 0,0000 1,16 SV HVS Sinivaara Mikko 18:45:31 --
Karjalainen Antti, Kalojärvi Juha, Liisanantti Harri, Laiho Mikko
61. 162 Sheila FIN-10548 LYS 4 Swan 36 0,0000 1,20 SV JVS Porkholm Olli 18:46:02 --
Porkholm Niko , Kauppila Arto , Hakala-Ranta Janne , Hakala-Ranta Antti , Korkeakoski Maarit
62. 39 Kimau FIN-790 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- EPS Ståhlberg Kari 18:48:49 --
Tavi Tuukka, Turunen Matti, Turunen Mikko
63. 35 Isola FIN-176 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Nieminen Niko-Mikko 18:48:54 --
Nieminen Tommi, Partanen Veli-Pekka
64. 51 Päivi L-690 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JäPS Vilppala Heikki 18:49:27 --
Suomalainen Olli, Mononen Jukka
65. 131 Plattapus FIN-8384 LYS 3 Nauticat 340rs 0,0000 1,14 SV JVS Vartiainen Hannu 18:49:59 --
Huuskonen Ulla-Maija, Haimi Paavo, Kainulainen Jukka , Eloranta Immo
66. 42 Minna FIN-765 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Pekkarinen Raino 18:51:22 --
Salerto Sami, Taipale Terho
67. 33 Filippa FIN-823 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- TPS Blomberg Niko 18:56:52 --
Ruuti Pekka, Pekkala Pasi, Virtala Ville
68. 44 Panta Rei FIN-736 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- N Koivula Arto 18:57:00 --
Vuorimaa Saara, Okkonen Aurora, Nurmi Pekka
69. 25 Munja Sun Ship II FIN-2744 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV JVS Kemiläinen Erkki 18:58:32 --
Vallius Henry, Kemiläinen Tatu, Vallius Valltteri
70. 43 Päivänsäde FIN-552 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- TP Leppänen Mari 18:59:30 --
Hassinen Tarja, Tapanila Anna
71. 104 Albatross L-1364 LYS 2 Targa 96 0,0000 1,10 SV TePS Nuutinen Pekka 19:00:35 --
Nuutinen Aarne, Lindqren Kaj, Hyvönen Sami, Laukkanen Jari
72. 93 Claudia FIN-960 LYS 2 Jon 30 0,0000 1,09 SV JVS Välimäki Harri 19:04:33 --
Välimäki Sari, Kurten Joachim, Pekkala Riikka, Niemelä Hannu, Linjama Urpo
73. 38 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Ahonen Juhani 19:09:33 --
Rahkonen Vesa, Rahkonen Erkki
74. 31 Avalon FIN-789 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- HeiPS Kasnio Kari 19:14:43 --
Suomi Tatu, Juusti Matti
75. 49 Viuhu FIN-443 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JäPS Lukkariniemi Jukka 19:18:01 --
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko
76. 21 FEstivo FIN-8466 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV LPS Jaro Samppa 19:21:15 --
Jaro Anne, Jaro Teemu, Jaro Tommi, Jaro Tuomas
77. 22 Filia FIN-3290 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV APS Niemelä Pasi 19:21:31 --
Niemelä Erja, Niemelä Aleksi , Niemelä Iiro
78. 98 Meritte FIN-6063 LYS 2 Sunwind 311 0,0000 1,09 SV JVS Mäkinen Hannu 19:25:18 --
Meri Nisula, Ilkka Nisula, Verneri Nisula, Jari Nisula
79. 94 Gwinea FIN-11059 LYS 2 Delphia 28 Phila 0,0000 1,08 S- APS Tast Panu 19:28:08 --
Pakarinen Timo, Rantanen Ilkka, Eloranta Aki
80. 100 Roxmary FIN-144 LYS 2 SK 22 0,0000 1,09 S- HeiPS Peltonen Juha 19:31:40 --
Könönen Rainer, Pulkka Tuomas
81. 90 Aquarius L-2135 LYS 2 Targa 101 0,0000 1,09 SV LPS Seesvaara Pentti 19:36:11 --
Hannola Esa, Hahlomaa Tauno, Krohn Thomas, Streng Pekka
82. 63 Carus FIN-6490 LYS 1 First 235 0,0000 1,03 S- APS Heikkilä Kali 19:37:38 --
Pulli Juhana, Heikkilä Heli
83. 32 Dino FIN-314 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- KVS Vaara Santeri 19:40:15 --
Jari Vaara, Markus Vaara
84. 20 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV JVS Niemi Reijo 19:44:33 --
Castren Jonne , Väätäinen Sami
85. 70 Nereida FIN-2981 LYS 1 Avance 245 0,0000 1,02 S- LPS Andersson Juha 19:49:25 --
Petri Vuorjoki (HSK), Jalmari Kauhanen, Teemu Peltomaa, Jaakko Andersson
86. 69 Nemo L-4448 LYS 1 Balans 65 0,0000 0,99 S- APS Painilainen Laura 19:49:38 --
Painilainen Heidi, Antikainen Harri, Säkkinen Jenna
87. 65 Juliaana FIN-2734 LYS 1 Finn Express 74 0,0000 1,03 S- LPS Kärnä Sampsa 19:50:59 --
Myyrä Marjukka, Ristkari Samu, Hinkka Atte
88. 67 Katimaria FIN-2182 LYS 1 Avance 24 0,0000 1,02 S- KVS Åman Risto 19:53:08 --
Mansikka Martti, Åman Mikko
89. 99 Regina FIN-579 LYS 2 Botnia 6 0,0000 1,08 SV JVS Nieminen Jouko 20:05:33 --
Jukka Nieminen, Mikko Nieminen
90. 78 Vilana FIN-2824 LYS 1 Finn Express 74 0,0000 1,01 SF JVS Kautto Ari 20:09:28 --
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Kauppila Markku
91. 47 Saudi L-81 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Salo Laura 20:22:16 --
Piipponen Antti, Viitasalo Ulla, Kiilholma Heikki
92. 74 Sininen Mango 155 LYS 1 Helmsman 23 0,0000 0,98 S- LPS Saarinen Kalle 20:27:38 --
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
93. 34 Iina L-458 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JäPS Vihijärvi Kalle 20:34:52 --
Vihijärvi Jaakko, Nieminen Joni, Hälinen Henri
94. 26 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV LPS Anttila Juha 20:37:03 --
Mattila Pertti, Mattila Olli , Vataja Esa , Vataja Joonas
95. 72 Rebekka L-12 LYS 1 PF 0,0000 0,99 S- PP-SS Lappalainen Lasse 20:37:58 --
Nyman Kristian, Koskela Pirjo, Lappalainen Ulla
96. 102 Sportina FIN-11413 LYS 2 Sportina 25 0,0000 1,08 S- APS Raitola Pasi 20:49:53 --
Raitola Mika, Raitola Heikki
97. 105 Maria L-4595 LYS 2 Maxi Fenix Dinette 0,0000 1,07 SGV KVS Vuori Ykä 20:50:03 --
Lindholm Harri, Hiljansuo Kata, Vuori Tytti, Vuori Veetu
98. 95 Heilikka FIN-3368 LYS 2 NF30 0,0000 1,09 -V JVS Mäntynen Marko 20:58:42 --
Mäntynen Eric, Ahven Helle, Ahven Heidi, Veskimeister Andres
99. 24 Merengue L-3170 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV APS Koponen Jarmo 21:11:29 --
Seesvaara Marita, Markkanen Jukka, Markkanen Aatu
100. 194 Blues 5503 Avoin luokka Dufour Arpege 30 0,0000 0,00 -- HeiPS Pohjankoski Lasse 21:12:47 --
Pohjankoski Joonas, Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri, Pohjankoski Antti
101. 101 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 Targa 101 0,0000 1,09 SV TePS Laukkanen Juha 21:16:53 --
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas, Pajunen Joonas
102. 61 Aquatic L-1972 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,02 SF LPS Yrjölä Esa 21:19:34 --
Yrjölä Raili, Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka
103. 73 Saga FIN-9425 LYS 1 Guy 22 0,0000 0,99 S- JVS Routila Johannes 21:28:56 --
Routila Johannes, Routila Susanna, Suomela Miika
104. 66 Kaija FIN-4254 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,04 SV PP-SS Bondén Heidi 21:34:17 --
Ojansivu Tiina, Kiviluoto Tiina , Lähde Annika, Tamminen Lasse, Voutilainen Mikko
105. 60 Alma L-7293 LYS 1 Sunwind 27 0,0000 1,03 SV JäPS Kaukonen Pekka 21:39:41 --
Kaukonen Minna, Rautiainen Ville , Vesterinen Petri , Vainiomäki Jarkko
106. 191 Miranda FIN-11286 Avoin luokka Vita Nova 402 0,0000 0,00 -- VaVe Koskinen Esko 22:59:46 --
Koskinen Jesse, Kohonen Mikko, Oikonen Eero
188 Vilkas FIN 10554 Urheiluveneet Skippi 650 0,0000 1,17 S- TPS Anna Henderson
Hiipakka Petri, Kästli Daniel
159 Malla FIN 9174 LYS 4 Finngulf 335 0,0000 1,23 SV JVS Pentti Nieminen
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Kiili Petri
52 Hempukka L-718 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- Lepistö Veli-Matti Spin 955
Lindeman Mari, Lappalainen Antti, Åhlman Tuulia
DSQ 97 Madeleine L-7640 LYS 2 Comfort 32 0,0000 1,11 SV JVS Hinkkanen Jarkko DSQ
Hinkkanen Petteri, Vihavainen Jukka, Hietarinne Juuso
165 Amoriina L-111 LYS 4 Hanse 375 0,0000 1,22 -F LPS Tommola Hannu
Tommola Raija, Tommola Juho, Ojanen Laura
DSQ 75 Sofia FIN-3419 LYS 1 Finn Express 741 0,0000 1,03 SV HVS Luomalahti Minna DSQ
Luomalahti Jussi, Keskiaho Pekka, Keskiaho Vesa-Matti
81 Hilma L-1542 LYS 1 Guy 22 0,0000 0,99 S- JäPS Sakari Vihijärvi
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
50 Miguela FIN-403 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Weckström Petteri Spinn L895
Roiha Janne, Heinämäki Jukka, Kotisaari Jaakko, Kauppinen Pasi
82 Joutsikki II 307 LYS 1 Ohlson 29 0,0000 1,03 PP-SS Salminen Pasi
Nylund Hanne, Makkonen Janne
Odotetaan 14
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
- 30 Ankanpoika 3 FIN-877 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Salonen Jaakko DNF
Kukkonen Pertti, Toppila Mikko
- 195 Blue Star FIN-1 Avoin luokka Austr. 18ft skiff 0,0000 0,00 EMK Laurila Tuomas DNF
Hamström Jari, Salonen Antti
- 62 Bongo L-2375 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,03 SV LPS Sorvali Jukka DNF
Uoti Pekka, Knuuttila Jani, Sorvali Paula
- 181 Cosmic Ray Z-4 Urheiluveneet E-Scow 0,0000 1,45 S- TPS Liuksila Juho DNF
Koivisto Aleksi, Laaksonen Heikki
- 116 Endeavour FIN-3472 LYS 3 Maestro 31C 0,0000 1,13 SV LPS Nilsson Jesper DNF
Nilsson Harri, Harju Matias, Ollila Tomi, Mäkelä Teemu, Harju Matias
- 64 Heimari FIN-4033 LYS 1 Avance 245 0,0000 1,02 S- PP-SS Vanhanen Jari DNF
Vanhanen Jari, Salo Juho, Kukkonen Janne, Talka Olli
- 79 Kessina L-407 LYS 1 Stress -29 0,0000 1,04 SF LPS Kettunen Jukka DNF
Kalsta Jussi, Kettunen Pekka
- 140 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 H-35 0,0000 1,13 SV LPS Hannu Salo DNF
Mäkelä Esa, Salo Sampo
- 23 Mariet FIN-2002 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,07 SF KVS Katajapuu Erkki DNF
Katajapuu Niina, Truhponen Kasper, Truhponen Oskar, Bärlund Esa,
- 126 Namu FIN-5289 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SV LPS Mäki Seppo DNF
Heikki Pekonen, Aimo Viitasaari
- 103 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 2 Sunwind 311 0,0000 1,09 SV VaVe Lepistö Harri DNF
Pantsu Juha, Ruusuvirta Tero
- 77 Tuulia L-3275 LYS 1 Finn 26 7/8 0,0000 1,04 SV JVS Lehtinen Jukka DNC
Uotila Riitta, Lehtinen Anssi
- 193 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka Corsair 28CC 0,0000 0,00 -- BSS Palva Tapio DNF
Nordström Kari, Juhonen Roope
- 80 Violetta FIN-8633 LYS 1 Melges 24 0,0000 0,99 S- SS Mauri Tuominen DNF
Tuominen Juhani, Salmio Risto