18.10.2019 5:34:32

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 33 / 33
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 117 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV JVS Ahola Kalle 10:29:20 12:00:09
Hämäläinen Heikki, Remes Tiina, Lindström Riikka, Mikkola Markku
2. 121 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV HeiPS Ojala Petri 10:47:36 12:18:25
Ojala Heli, Skyttä Vesa, Ylitalo Sauli, Selin Olli-Matti
3. 125 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SV LPS Heiskanen Pertti 10:55:26 12:26:15
Malasto Harri, Koski Juho, Kaijanen Sami
4. 129 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SV APS Kelppe Risto 10:45:39 12:27:39
Peippo Paavo, Maristo Hannu, Tulosmaa Atso
5. 122 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SV APS Rantala Börje 11:05:14 12:30:19
Väänänen Kalevi, Backman Aki
6. 119 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SV JVS Mäkelä Ilkka 11:20:00 12:39:14
Mäkelä Marjo, Leskinen Anja, Leskinen Harri
7. 123 Xardon FIN-11121 LYS 3 1,16 X-302 SV LPS Puukko Timo 10:59:05 12:41:05
Hirvonen Soili, Hirvonen Ville, Lindström Annukka, Lindström Rami, Ruusunen Teemu
8. 128 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari 11:21:39 12:46:44
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Toivanen Jarmo, Hyytiä Jukka
9. 114 Obelix FIN-9529 LYS 3 1,14 X-79 S- LPS Selin Jorma 11:21:59 12:52:48
Selin Mika, Lindroos Pekka
10. 103 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S- JVS Nurmi Heikki 11:24:04 12:54:53
Nurmi Tuomas, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik
11. 112 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SV LPS / HSS Heikkilä Pasi 11:16:44 12:58:44
Granlund Markus, Larva Jussi, Saastamoinen Ilkka, Mellanen Markku, Mellanen Seppo
12. 110 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SV JVS Rihto Kimmo 11:29:33 13:06:00
Kivenniemi Antti, Lehto Henri , Linjama Upi
13. 115 Delfina FIN-5855 LYS 3 1,16 Inferno 31 SV JVS Jäntti Joona 11:28:03 13:10:03
Salmensaari Mikko, Salmensaari Maria, Salmensaari Miro
14. 131 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SV LPS Nilsson Jesper 11:49:24 13:14:29
Nilsson Harri, Harju Matias, Ristkari Eeva, Sovinen Joonas
15. 120 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 12:02:02 13:15:19
Pynnönen Jari, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Markku
16. 130 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 11:46:02 13:16:51
Virtanen Kimi, Lingner Niklas
17. 109 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SV KVS Kasurinen Kalle 11:42:44 13:19:11 OCS
Ruosteinen Mika, Aavisto Jari, Riihimäki Iiro, Vesamaa Erkki
18. 105 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo 12:03:25 13:22:39
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha, Isosaari Jukka
19. 118 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo 11:48:20 13:24:47
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Jari-Pekka
20. 106 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs SV JVS Vartiainen Hannu 11:56:21 13:27:10
Ahlfors Roy, Haimi Paavo, Lehtinen Markku, Eloranta Immo, Juutilainen Kimmo
21. 116 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SV JVS Airaksinen Jani 11:51:34 13:28:01
Airaksinen Piia, Lehto Mikko, Ahonen Jukka, Kolari Janne
22. 100 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,15 Dehler 38C SV TePS Hotakainen Kai 11:53:04 13:29:31
Hotakainen Irja, Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Yrjölä Petri, Lehto Mauno
23. 126 Geronimo II FIN- 5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Hautamäki Jarno 12:07:52 13:32:57
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville
24. 102 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -V LPS Koiranen Risto 12:13:23 13:38:28
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
25. 108 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 S- HVS Vuori Lasse 12:15:05 13:40:10
Laaksonen Helge, Lindholm Harri, Leppänen Harri
26. 113 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 12:17:43 13:42:48
Karttunen Christer, Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Heino Jani, Karhu Jari
27. 111 Calypso FIN-3822 LYS 3 1,13 Finnflyer 31 Cr SV LPS Lehtonen Jarmo 12:19:29 13:44:34
Saaritie Pauli, Lehtonen Pirjo, Lehtonen Lotta, Airamo Niko
28. 107 Lady Express II L-4091 LYS 3 1,13 H-323 SV LNS Laine Aki 12:21:03 13:46:08
Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka
29. 101 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Nippala Antti 12:21:37 13:46:42 RAF
Viljakainen Mikko, Nieminen Jukka, Uotila Olli, Alanko Joonas, Pernu Mikael
30. 104 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Mäki Seppo 12:18:10 13:48:59
Pekonen Heikki, Viitasaari Aimo
31. 124 Marie FIN-9949 LYS 3 1,15 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 12:12:43 13:49:10
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Laakkonen Simo
32. 127 Heilikka FIN-3368 LYS 3 1,12 NF30 SV JVS Mäntynen Marko 12:35:30 13:54:44
Mäntynen Eric, Ahven Helle, Honkamäki Veijo
33. 132 Juusiituu 10931 LYS 3 1,16 Finngulf 36 -V LPS Sorvali Jukka 12:23:37 14:05:37
Uoti Pekka, Huhtala Keijo, Sorvali Paula, Knuuttila Jani