16.7.2019 16:17:29

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 23 / 25
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 73 PikkuBritannia FIN-887 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Malinen Dr. Timo "Mano" 11:13:20 12:08:07
Heikkilä Janne, Leinonen Jari
2. 81 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 11:18:05 12:12:52
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
3. 92 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H S- JVS Ahonen Juhani 11:24:14 12:19:01
Rahkonen Vesa, Winqvist Stefan
4. 87 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Boman Juhani 11:29:30 12:24:17
Boman Mikko, Nuottimäki Seppo, Salo Juhani
5. 71 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene S- TTPS Rinne Sakari 11:31:55 12:26:42
Knihti Sakari, Kujansuu Toni, Rinne Laura
6. 80 Iida FIN-879 H-vene 1,08 H-vene S- HeiPS Hillberg Petri 11:46:27 12:41:14
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
7. 86 Ankanpoika 3 FIN-877 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salonen Jaakko 11:59:30 12:54:17 RDG
Kukkonen Pertti, Toppila Mikko, Immonen Tommi
8. 77 Kimau FIN-790 H-vene 1,08 H-vene S- EPS Ståhlberg Kari 12:01:08 12:55:55
Lehtonen Jaakko, Turunen Matti, Turunen Mikko
9. 83 Farozon FIN-550 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Karhusaari Vesa 12:25:25 13:20:12
Taavitsainen Heikki
10. 89 Minna L-638 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 12:26:27 13:21:14
Salerto Sami, Taipale Terho
11. 75 Aurora FIN-600 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Lehtinen Esko 12:28:46 13:23:33
Järvinen Timo, Lehtinen Heli
12. 90 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 12:35:15 13:30:02
Kauppinen Pasi, Heinämäki Jukka
13. 74 Flyback II L-513 H-vene 1,08 H-vene S- TP Leppänen Mari 12:50:21 13:45:08
Hassinen Tarja , Tapanila Anna, Leinonen Jukka
14. 78 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Kavén Jorma 12:52:33 13:47:20
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
15. 79 Sofia FIN-490 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Jaatinen Jaakko 12:53:47 13:48:34 RDG
Jaatinen Heikki, Korhonen Risto , Capstick Steve
16. 70 Melinda FIN-15 H-vene 1,08 H-Vene S- SMMVK Salmi Markku 12:54:58 13:49:45
Uusitalo Tero, Uusitalo Virpi
17. 72 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vilppala Heikki 12:56:21 13:51:08 RDG
Valo Ensio, Valo Immo
18. 84 Typyli FIN-168 H-vene 1,08 H-vene S- KVS Vaara Kari 13:01:05 13:55:52
Santaholma Heikki, Kirjavainen Yrjö
19. 94 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka 13:04:55 13:59:42 RDG
Lukkariniemi Timo, Salminen Matti
20. 85 Avalon FIN-789 H-vene 1,08 H-vene S- HeiPS Suomi Tatu 13:06:38 14:01:25 RDG
Kasnio Kari, Juusti Matti
21. 93 Kermit FIN-234 H-vene 1,08 H S- JVS Papp Zoltan 13:20:52 14:15:39 RDG
Szydlowski Michal, Klocek Michal, Gabor Zsolt, Bara Lehel
22. 76 Maritta L-695 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Kuorikoski Janne 13:28:29 14:23:16
Seppälä Kari, Seppälä Silja
23. 91 Iina FIN-458 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vihijärvi Kalle 13:33:58 14:28:45 RDG
Hälinen Henri, Nieminen Joni, Nieminen Henri
Odotetaan 2
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 82 Alibi L-173 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Tykkyläinen Sampo -- -- RDG
Holm Oskari, Okkonen Juha, Kinnunen Tomi
- 88 Pulex FIN-661 H-vene 1,08 H-vene S- KaPu Rautio Jukka -- -- RDG
Juola Raimo, Taari Timo