16.10.2019 13:38:20

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Synsam Päijännepurjehdus

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 132 / 137
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 174 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 08:12:16 12:01:46
Nikulainen Jukka, Harka Henri, Liuksila Juho
2. 183 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 0,00 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 08:18:45 --
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko
3. 180 Pii FIN-11 Avoin luokka 0,00 E-Scow -- Vene-71 Myrskyranta Ari 08:20:34 --
Raita Raimo, Nurmela Juha, Tikka Kare
4. 171 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 08:24:35 12:21:01
Alitalo Tomi Alitalo Emilia, Lehtinen Harri Ryymin Mikko, Honkavaara Pekka Halmesuo Jari, Henderson Anna Lappalainen Tatu, Salo Pano Naukkarinen Esko
5. 172 Tigru FIN-10738 Urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10m S- JVS Olli Siik 09:02:55 12:22:38
Lind Jorma, Kinos Jukka, Suopuro Pasi, Puukko Pekka, Kinos Jukka
6. 181 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka 0,00 Corsair 28CC -- BSS Palva Tapio 09:19:17 --
Ryynänen Minna, Lipasti Jaakko
7. 184 Aliida FIN-11363 Retkiluokka 0,00 Jeanneau -- TePS Junttila Hannu 09:43:56 --
Haukilahti Kristiina, Vihma Essi
8. 152 AUDI Stronic FIN-11078 LYS 4 1,26 Salona 34R SV HSK Niemelä Hannu 09:44:23 12:16:59
Välimäki Harri, Tuominen Timo, Pakoma Paavo, Lähteenmäki Lexa, Hinkkanen Jarkko, Kirjavainen Jukka
9. 156 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 09:51:14 12:14:22
Kallio Sami, Lehtinen Pekka, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu
10. 153 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 09:53:00 12:01:21
Varmanen Erkki, Mesiäinen Matti, Henttonen Matti, Varmanen Esa, Kanninen Anne
11. 170 Alice FIN-150 Urheiluveneet 1,26 Lutra 25 S- SP Juva Ilkka 09:53:37 12:26:13
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Voutilainen Kimmo
12. 143 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic 35 SV JVS Lilja Ilkka 09:59:21 12:41:07
Lilja Ilari, Lilja Lasse, Puhalainen Liisa, Elivuo Kari, Puhalainen Mikko
13. 148 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff Henrik 10:08:21 12:36:15
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Sankila Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf
14. 151 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SV JVS Nieminen Pentti 10:11:15 12:29:32
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Himanko Rauno, Hiitelä Ari
15. 142 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SV JVS Silvonen Markku 10:20:05 12:18:09
Kilpiä Jukka, Mikkilä Harri, Kovalainen Olli-Pekka, Anttilainen Sami
16. 117 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV JVS Ahola Kalle 10:29:20 12:00:09
Hämäläinen Heikki, Remes Tiina, Lindström Riikka, Mikkola Markku
17. 154 Melina FIN-11346 LYS 4 1,24 Finngulf 331 SV APS Hiltunen Juha 10:38:43 13:01:51
Heinonen Tuomo, Ojanen Asko, Saarola Jari, Sipponen Jalmari, Österberg Eino
18. 11 Mima 2 L-4611 Retkiluokka 0,00 Ohlson 29 -- JäPS Raami Jorma 10:41:03 --
Lehtonen Arttu, Raami Mari , Raami Jani
19. 129 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SV APS Kelppe Risto 10:45:39 12:27:39
Peippo Paavo, Maristo Hannu, Tulosmaa Atso
20. 121 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV HeiPS Ojala Petri 10:47:36 12:18:25
Ojala Heli, Skyttä Vesa, Ylitalo Sauli, Selin Olli-Matti
21. 157 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 10:53:01 13:01:22
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka, Kinnunen Tuomas
22. 13 Pelagia FIN-6933 Retkiluokka 0,00 Lohi 34 -- JVS Leinonen Seppo 10:55:10 --
Leinonen Soile, Ikkelä-Koski Tuulia, Kuntsi Petri, Patala Jukka, Juntunen Lassi
23. 125 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SV LPS Heiskanen Pertti 10:55:26 12:26:15
Malasto Harri, Koski Juho, Kaijanen Sami
24. 123 Xardon FIN-11121 LYS 3 1,16 X-302 SV LPS Puukko Timo 10:59:05 12:41:05
Hirvonen Soili, Hirvonen Ville, Lindström Annukka, Lindström Rami, Ruusunen Teemu
25. 158 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SV JVS Pöyhönen Markku 11:02:55 12:50:22
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Pirinen Jeremias,
26. 161 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SV PP-SS Äijänen Jari 11:03:54 13:36:30
Nuutinen Ora, Nuutinen Leo, Tyynelä Tarmo, Tyynelä Sami, Whilhelms Martti, Iitti Pietu, Whilhelms Amanda
27. 122 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SV APS Rantala Börje 11:05:14 12:30:19
Väänänen Kalevi, Backman Aki
28. 16 My Way FIN-8624 Retkiluokka 0,00 Korneuburg 27 -- KuoPS Hakala Jussi 11:05:23 --
Väli-Torala Tapio, Hakala Jussi, Lehtimäki Jukka
29. 173 Banneriina FIN-5468 Urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer S- LPS Mäkelä Pertti 11:11:27 13:19:48
Mäkelä Eetu, Lehtonen Ainomaija, Virintie Visa
30. 73 PikkuBritannia FIN-887 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Malinen Dr. Timo "Mano" 11:13:20 12:08:07
Heikkilä Janne, Leinonen Jari
31. 159 Merituuli FIN-4044 LYS 4 1,18 Maestro 35 SV LPS Rajala Timo 11:14:04 13:06:52
Virtanen Maria, Honkaniemi Pekka, Nurminen Antti, Rajala Risto
32. 112 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SV LPS / HSS Heikkilä Pasi 11:16:44 12:58:44
Granlund Markus, Larva Jussi, Saastamoinen Ilkka, Mellanen Markku, Mellanen Seppo
33. 58 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SV HeiPS Ilola Heikki 11:17:25 12:24:39
Kukkonen Vesa, Kukkonen Janina, Hietanen Jukka, Ilola Essi, Hietanen Miia, Aaltonen Matti
34. 81 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 11:18:05 12:12:52
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
35. 119 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SV JVS Mäkelä Ilkka 11:20:00 12:39:14
Mäkelä Marjo, Leskinen Anja, Leskinen Harri
36. 155 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 11:21:22 13:08:49
Laine Petteri, Kettula Jari, Tormo Kai, Lampinen Hannu, Halme Riikka
37. 128 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari 11:21:39 12:46:44
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Toivanen Jarmo, Hyytiä Jukka
38. 160 Jasmina FIN-9211 LYS 4 1,17 Millenium 311 SV LPS Sahiluoto Ahti 11:21:54 13:09:21
Sahiluoto Arvo, Sahiluoto Meri, Paajanen Hannu, Juhonen Roope, Nyström Kari
39. 114 Obelix FIN-9529 LYS 3 1,14 X-79 S- LPS Selin Jorma 11:21:59 12:52:48
Selin Mika, Lindroos Pekka
40. 103 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S- JVS Nurmi Heikki 11:24:04 12:54:53
Nurmi Tuomas, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik
41. 92 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H S- JVS Ahonen Juhani 11:24:14 12:19:01
Rahkonen Vesa, Winqvist Stefan
42. 140 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 11:24:27 13:17:15
Tenhunen Asmo, Jokinen Ari , Jokinen Niklas
43. 115 Delfina FIN-5855 LYS 3 1,16 Inferno 31 SV JVS Jäntti Joona 11:28:03 13:10:03
Salmensaari Mikko, Salmensaari Maria, Salmensaari Miro
44. 87 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Boman Juhani 11:29:30 12:24:17
Boman Mikko, Nuottimäki Seppo, Salo Juhani
45. 110 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SV JVS Rihto Kimmo 11:29:33 13:06:00
Kivenniemi Antti, Lehto Henri , Linjama Upi
46. 144 Josefiina 2 FIN 11398 LYS 4 1,17 Beneteau First 33.7 SV JVS Pävimäki Janne 11:30:20 13:17:47
Hakkarainen Ville, Väänänen Vesa, Salminen Jon, Vuori Ykä, Hartikainen Jorma
47. 71 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene S- TTPS Rinne Sakari 11:31:55 12:26:42
Knihti Sakari, Kujansuu Toni, Rinne Laura
48. 12 Cucina di Mare L-8727 Retkiluokka 0,00 Maxi Fenix -- HVS Keto Antton 11:33:56 --
Rautio Tomi, Keto Susanna, Rautio Maarit
49. 141 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SV JVS Porkholm Olli 11:36:42 13:39:57
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Korkeakoski Maarit
50. 109 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SV KVS Kasurinen Kalle 11:42:44 13:19:11 OCS
Ruosteinen Mika, Aavisto Jari, Riihimäki Iiro, Vesamaa Erkki
51. 130 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 11:46:02 13:16:51
Virtanen Kimi, Lingner Niklas
52. 80 Iida FIN-879 H-vene 1,08 H-vene S- HeiPS Hillberg Petri 11:46:27 12:41:14
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
53. 146 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,26 Hanse 375 SV LPS Tommola Hannu 11:47:00 14:19:36
Tommola Raija, Tommola Juho , Saari Miia, Saari Joni
54. 118 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo 11:48:20 13:24:47
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Jari-Pekka
55. 131 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SV LPS Nilsson Jesper 11:49:24 13:14:29
Nilsson Harri, Harju Matias, Ristkari Eeva, Sovinen Joonas
56. 10 Violetta FIN-8633 Retkiluokka 0,00 Melges 24 -- SSS Mauri Tuominen 11:50:02 --
Salmio Risto, Tuominen Juhani
57. 15 Carolina FIN-29 Retkiluokka 0,00 Havsörn saaristoristeilijä -- JVS Lahti Juha 11:50:42 --
Kiviniemi Ulla, Ylönen Anu, Ylönen Hannu
58. 116 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SV JVS Airaksinen Jani 11:51:34 13:28:01
Airaksinen Piia, Lehto Mikko, Ahonen Jukka, Kolari Janne
59. 100 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,15 Dehler 38C SV TePS Hotakainen Kai 11:53:04 13:29:31
Hotakainen Irja, Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Yrjölä Petri, Lehto Mauno
60. 106 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs SV JVS Vartiainen Hannu 11:56:21 13:27:10
Ahlfors Roy, Haimi Paavo, Lehtinen Markku, Eloranta Immo, Juutilainen Kimmo
61. 86 Ankanpoika 3 FIN-877 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salonen Jaakko 11:59:30 12:54:17 RDG
Kukkonen Pertti, Toppila Mikko, Immonen Tommi
62. 149 Maria FIN-11427 LYS 4 1,18 Hanse 325 SV APS Ekqvist Ilpo 12:00:35 13:53:23
Kämppi Riikka , Ekqvist Arttu , Piirainen Kari
63. 77 Kimau FIN-790 H-vene 1,08 H-vene S- EPS Ståhlberg Kari 12:01:08 12:55:55
Lehtonen Jaakko, Turunen Matti, Turunen Mikko
64. 120 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 12:02:02 13:15:19
Pynnönen Jari, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Markku
65. 105 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo 12:03:25 13:22:39
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha, Isosaari Jukka
66. 53 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SV JVS Nieminen Jouko 12:04:56 12:59:43
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
67. 126 Geronimo II FIN- 5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Hautamäki Jarno 12:07:52 13:32:57
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville
68. 52 Gwinea FIN-11059 LYS 2 1,08 Delphia 28 Phila S- APS Tast Panu 12:09:21 13:04:08
Pakarinen Timo, Rantanen Ilkka, Eloranta Aki, Karevaara Marko
69. 124 Marie FIN-9949 LYS 3 1,15 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 12:12:43 13:49:10
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Laakkonen Simo
70. 102 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -V LPS Koiranen Risto 12:13:23 13:38:28
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
71. 108 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 S- HVS Vuori Lasse 12:15:05 13:40:10
Laaksonen Helge, Lindholm Harri, Leppänen Harri
72. 64 Munja Sun Ship II FIN-2744 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV JVS Kemiläinen Erkki 12:15:33 13:10:20
Vallius Henry, Kemiläinen Tatu, Vallius Valtteri
73. 113 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 12:17:43 13:42:48
Karttunen Christer, Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Heino Jani, Karhu Jari
74. 39 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 S- HeiPS Santala Juha 12:17:52 12:53:05
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
75. 104 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Mäki Seppo 12:18:10 13:48:59
Pekonen Heikki, Viitasaari Aimo
76. 111 Calypso FIN-3822 LYS 3 1,13 Finnflyer 31 Cr SV LPS Lehtonen Jarmo 12:19:29 13:44:34
Saaritie Pauli, Lehtonen Pirjo, Lehtonen Lotta, Airamo Niko
77. 107 Lady Express II L-4091 LYS 3 1,13 H-323 SV LNS Laine Aki 12:21:03 13:46:08
Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka
78. 101 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Nippala Antti 12:21:37 13:46:42 RAF
Viljakainen Mikko, Nieminen Jukka, Uotila Olli, Alanko Joonas, Pernu Mikael
79. 132 Juusiituu 10931 LYS 3 1,16 Finngulf 36 -V LPS Sorvali Jukka 12:23:37 14:05:37
Uoti Pekka, Huhtala Keijo, Sorvali Paula, Knuuttila Jani
80. 83 Farozon FIN-550 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Karhusaari Vesa 12:25:25 13:20:12
Taavitsainen Heikki
81. 89 Minna L-638 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 12:26:27 13:21:14
Salerto Sami, Taipale Terho
82. 75 Aurora FIN-600 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Lehtinen Esko 12:28:46 13:23:33
Järvinen Timo, Lehtinen Heli
83. 90 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 12:35:15 13:30:02
Kauppinen Pasi, Heinämäki Jukka
84. 127 Heilikka FIN-3368 LYS 3 1,12 NF30 SV JVS Mäntynen Marko 12:35:30 13:54:44
Mäntynen Eric, Ahven Helle, Honkamäki Veijo
85. 37 Katimaria FIN-2182 LYS 1 1,02 Avance 24 S- KVS Åman Risto 12:50:04 13:04:34
Mansikka Martti, Åman Mikko
86. 74 Flyback II L-513 H-vene 1,08 H-vene S- TP Leppänen Mari 12:50:21 13:45:08
Hassinen Tarja , Tapanila Anna, Leinonen Jukka
87. 78 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Kavén Jorma 12:52:33 13:47:20
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
88. 79 Sofia FIN-490 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Jaatinen Jaakko 12:53:47 13:48:34 RDG
Jaatinen Heikki, Korhonen Risto , Capstick Steve
89. 70 Melinda FIN-15 H-vene 1,08 H-Vene S- SMMVK Salmi Markku 12:54:58 13:49:45
Uusitalo Tero, Uusitalo Virpi
90. 61 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 12:55:13 13:50:00
Niemelä Erja, Niemelä Iiro
91. 66 Atsula 15372 Lightning 0,00 Lighning -- JVS Tulomäki Heikki 12:55:19 --
Tenhu Taavi, Leppisaari Joona
92. 72 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vilppala Heikki 12:56:21 13:51:08 RDG
Valo Ensio, Valo Immo
93. 44 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,02 Avance 245 S- LPS Andersson Juha 12:58:54 13:13:24
Andersson Jaakko, Kauhanen Jalmari, Peltomaa Teemu, Sabbah (HSS) Mikael
94. 63 FEstivo FIN-8466 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Jaro Samppa 13:00:08 13:54:55
Jaro Anne, Jaro Tuomas
95. 84 Typyli FIN-168 H-vene 1,08 H-vene S- KVS Vaara Kari 13:01:05 13:55:52
Santaholma Heikki, Kirjavainen Yrjö
96. 57 Anni FIN-7518 LYS 2 1,08 Maxi Fenix SV AKPS Peltokorpi Päiviö 13:01:36 13:56:23
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Peltokorpi Joonas
97. 21 Carus FIN-6490 LYS 1 1,04 First 235 S- APS Heikkilä Kali 13:03:15 13:31:42
Pulli Juhana, Lammi Osmo
98. 94 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka 13:04:55 13:59:42 RDG
Lukkariniemi Timo, Salminen Matti
99. 40 Toutain L-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 S- TePS Kaitila Ilkka 13:05:00 13:12:19
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
100. 85 Avalon FIN-789 H-vene 1,08 H-vene S- HeiPS Suomi Tatu 13:06:38 14:01:25 RDG
Kasnio Kari, Juusti Matti
101. 55 Albatross L-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SV TePS Nuutinen Pekka 13:13:49 14:21:03
Nuutinen Aarne, Lindqren Kaj, Hyvönen Sami,
102. 93 Kermit FIN-234 H-vene 1,08 H S- JVS Papp Zoltan 13:20:52 14:15:39 RDG
Szydlowski Michal, Klocek Michal, Gabor Zsolt, Bara Lehel
103. 54 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SV TePS Laukkanen Juha 13:25:53 14:26:57
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Pajunen Joonas
104. 76 Maritta L-695 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Kuorikoski Janne 13:28:29 14:23:16
Seppälä Kari, Seppälä Silja
105. 62 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express SV JVS Niemi Reijo 13:31:51 14:26:38
Manninen Juha, Leskisenoja Olli
106. 91 Iina FIN-458 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vihijärvi Kalle 13:33:58 14:28:45 RDG
Hälinen Henri, Nieminen Joni, Nieminen Henri
107. 42 Seraha FIN-2364 LYS 1 1,03 Finn 26 SV JVS Danielsbacka Jaana 13:36:10 13:57:42
Danielsbacka Bo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Oona
108. 56 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SV LPS Seesvaara Pentti 13:36:46 14:37:50
Hannola Esa, Krohn Thomas, Mujunen Seppo, Seesvaara Tuija, Seesvaara Heli
109. 50 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SV VaVe Lepistö Harri 13:38:02 14:39:06
Ruusuvirta Tero, Kirijatshenko Heikki
110. 60 Merengue L-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Koponen Jarmo 13:41:37 14:36:24
Koponen Lea, Koponen Saija, Laaksonen Jarkko, Markkanen Aatu
111. 14 Kaarina M Retkiluokka 0,00 MacGregor 26 -- LaiVS Parkkola Kai 13:41:54 --
Halme Tapio, Salo Jukka
112. 51 Sportina FIN-11413 LYS 2 1,07 Sportina 25 S- APS Raitola Pasi 13:42:38 14:31:01
Raitola Mika, Raitola Heikki
113. 33 Oodi-Matilda FIN-3217 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV APS Harjukari Teemu 13:47:28 14:15:55
Ukkonen Kalle, Moisio Juhana
114. 30 Eulalia L-1468 LYS 1 0,98 Misil II S- APS Haapanen Jaakko 13:53:57 13:38:51
Haapanen Leevi, Kaukoniemi Iiro
115. 38 Blues FIN-5503 LYS 1 1,06 Dufour Arpege 30 SV HeiPS Pohjankoski Lasse 13:54:23 14:36:15
Pohjankoski Antti, Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri
116. 41 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Bondén Heidi 13:55:12 14:23:39
Kiviluoto Liisa, Lähde Annika, Hänninen Mari
117. 25 Hilma L-1542 LYS 1 0,99 Guy 22 S- JäPS Sakari Vihijärvi 13:57:13 13:49:45
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
118. 43 Sofia FIN-3419 LYS 1 1,03 Finn Express 741 S- HVS Luomalahti Minna 13:57:21 14:18:53
Luomalahti Jussi, Keskiaho Pekka, Kukkonen Ilkka
119. 22 77 Wabigoon Dr. FIN-8815 LYS 1 1,06 B 31 (Boström 31) SV JVS Sintonen Jukka 14:01:59 14:43:51
Sintonen Elmo, Herranen Jukka
120. 36 Niisku L-4221 LYS 1 0,96 FE-64 S- APS Kariola Anssi 14:08:12 13:37:23
Leppänen Matti, Kalliola Kimmo
121. 35 Kirsikka 1381 LYS 1 0,99 Guy 22 S- RauV Saari Mika 14:09:17 14:01:49
Salminen Samppa J, Kotimäki Tero, Saari Luukas
122. 29 Alma L-7293 LYS 1 1,03 Sunwind 27 SV JäPS Kaukonen Pekka 14:13:10 14:34:42
Kaukonen Minna, Rautiainen Ville, Vainiomäki Jarkko
123. 34 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,02 Finn Express 74 SV JVS Kautto Ari 14:13:29 14:27:59
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Toivola Kari
124. 24 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SV PP-SS Kinnunen Topi 14:14:32 14:36:04
Gale Henri, Laakso Seela, Loisu Eetu, Vento Nea
125. 31 Aquatic L-1972 LYS 1 1,02 Finn 26 SF LPS Yrjölä Esa 14:15:00 14:29:30
Yrjölä Raili, Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka
126. 32 Margit 5 LYS 1 0,96 Monark 700 -- JVS Berlin Lauri 14:16:52 13:46:03
Rintanen Jaakko, Hakanpää Pirjo
127. 27 Joutsikki ll L-307 LYS 1 1,03 Ohlsson 29 SF PP-SS Salminen Pasi 14:24:21 14:45:53
Makkonen Janne, Kuusisto Kari
128. 46 Kessina L-407 LYS 1 1,02 Stress -29 SF LPS Kettunen Jukka 14:32:39 14:47:09
Komonen Tapani, Kettunen Pekka
129. 20 Uhuru FIN-2724 LYS 1 1,03 Finnflyer 27 SF JVS Partanen Veli-Pekka 14:33:10 14:54:42
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika
130. 28 Saga FIN-9425 LYS 1 0,96 Guy 22 -- JVS Routila Johannes 14:45:00 14:14:11
Routila Johannes, Routila Susanna, Rinne Valtteri, Nieminen Samuli,
DNF 185 Angry Dog FIN-11485 Urheiluveneet 1,54 Ysi S- LPS Miikkulainen Juha DNF
Valolahti Matti, Kärnä Sampsa, Vainio Juha, Kirjavainen Aki
DNC 45 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SV TePS Lehtinen Jukka DNC
Lehtinen Anssi, Lehtinen Joonas
Odotetaan 5
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 82 Alibi L-173 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Tykkyläinen Sampo -- -- RDG
Holm Oskari, Okkonen Juha, Kinnunen Tomi
- 182 Miranda FIN-11286 Avoin luokka 0,00 Vita Nova 402 -- VaVe Koskinen Esko -- --
Koskinen Jesse, Koskinen Joonas, Koskinen Juho, Niemelä Petrus
- 88 Pulex FIN-661 H-vene 1,08 H-vene S- KaPu Rautio Jukka -- -- RDG
Juola Raimo, Taari Timo
- 67 Purkki 11231 Lightning 0,00 Lightning -- LPS Knuuttila Iska -- --
Nykänen Niko, Nykänen Elisa, Saarinen Sanni
- 23 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SV LPS Saarinen Kalle -- --
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri