18.10.2019 23:09:17

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1 (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 26 / 26
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 39 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 S- HeiPS Santala Juha 13:36:59 14:15:50
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
2. 37 Katimaria FIN-2182 LYS 1 1,02 Avance 24 S- KVS Åman Risto 14:13:15 14:29:15
Mansikka Martti, Åman Mikko
3. 44 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,02 Avance 245 S- LPS Andersson Juha 14:24:07 14:40:07
Andersson Jaakko, Kauhanen Jalmari, Peltomaa Teemu, Sabbah (HSS) Mikael
4. 40 Toutain L-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 S- TePS Kaitila Ilkka 14:34:05 14:42:10
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
5. 21 Carus FIN-6490 LYS 1 1,04 First 235 S- APS Heikkilä Kali 14:32:35 15:03:58
Pulli Juhana, Lammi Osmo
6. 30 Eulalia L-1468 LYS 1 0,98 Misil II S- APS Haapanen Jaakko 15:37:59 15:21:20
Haapanen Leevi, Kaukoniemi Iiro
7. 36 Niisku L-4221 LYS 1 0,96 FE-64 S- APS Kariola Anssi 16:02:56 15:28:56
Leppänen Matti, Kalliola Kimmo
8. 32 Margit 5 LYS 1 0,96 Monark 700 -- JVS Berlin Lauri 16:06:49 15:32:49
Rintanen Jaakko, Hakanpää Pirjo
9. 25 Hilma L-1542 LYS 1 0,99 Guy 22 S- JäPS Sakari Vihijärvi 15:45:36 15:37:21
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
10. 35 Kirsikka 1381 LYS 1 0,99 Guy 22 S- RauV Saari Mika 15:59:32 15:51:17
Salminen Samppa J, Kotimäki Tero, Saari Luukas
11. 42 Seraha FIN-2364 LYS 1 1,03 Finn 26 SV JVS Danielsbacka Jaana 15:27:39 15:51:25
Danielsbacka Bo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Oona
12. 33 Oodi-Matilda FIN-3217 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV APS Harjukari Teemu 15:26:53 15:58:16
Ukkonen Kalle, Moisio Juhana
13. 23 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SV LPS Saarinen Kalle 16:16:02 15:59:23
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
14. 43 Sofia FIN-3419 LYS 1 1,03 Finn Express 741 S- HVS Luomalahti Minna 15:38:53 16:02:39
Luomalahti Jussi, Keskiaho Pekka, Kukkonen Ilkka
15. 41 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Bondén Heidi 15:34:58 16:06:21
Kiviluoto Liisa, Lähde Annika, Hänninen Mari
16. 28 Saga FIN-9425 LYS 1 0,96 Guy 22 -- JVS Routila Johannes 16:42:55 16:08:55
Routila Johannes, Routila Susanna, Rinne Valtteri, Nieminen Samuli,
17. 31 Aquatic L-1972 LYS 1 1,02 Finn 26 SF LPS Yrjölä Esa 16:08:01 16:24:01
Yrjölä Raili, Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka
18. 38 Blues FIN-5503 LYS 1 1,06 Dufour Arpege 30 SV HeiPS Pohjankoski Lasse 15:40:07 16:26:18
Pohjankoski Antti, Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri
19. 29 Alma L-7293 LYS 1 1,03 Sunwind 27 SV JäPS Kaukonen Pekka 16:07:09 16:30:55
Kaukonen Minna, Rautiainen Ville, Vainiomäki Jarkko
20. 34 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,02 Finn Express 74 SV JVS Kautto Ari 16:17:36 16:33:36
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Toivola Kari
21. 24 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SV PP-SS Kinnunen Topi 16:11:15 16:35:01
Gale Henri, Laakso Seela, Loisu Eetu, Vento Nea
22. 22 77 Wabigoon Dr. FIN-8815 LYS 1 1,06 B 31 (Boström 31) SV JVS Sintonen Jukka 16:01:01 16:47:12
Sintonen Elmo, Herranen Jukka
23. 27 Joutsikki ll L-307 LYS 1 1,03 Ohlsson 29 SF PP-SS Salminen Pasi 16:24:50 16:48:36
Makkonen Janne, Kuusisto Kari
24. 46 Kessina L-407 LYS 1 1,02 Stress -29 SF LPS Kettunen Jukka 16:48:43 17:04:43
Komonen Tapani, Kettunen Pekka
DNF 20 Uhuru FIN-2724 LYS 1 1,03 Finnflyer 27 SF JVS Partanen Veli-Pekka DNF
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika
DNC 45 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SV TePS Lehtinen Jukka DNC
Lehtinen Anssi, Lehtinen Joonas