19.11.2019 12:36:53

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 33 / 33
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 117 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV JVS Ahola Kalle 11:53:03 13:33:16
Hämäläinen Heikki, Remes Tiina, Lindström Riikka, Mikkola Markku
2. 121 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV HeiPS Ojala Petri 11:59:32 13:39:45
Ojala Heli, Skyttä Vesa, Ylitalo Sauli, Selin Olli-Matti
3. 125 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SV LPS Heiskanen Pertti 12:04:37 13:44:50
Malasto Harri, Koski Juho, Kaijanen Sami
4. 129 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SV APS Kelppe Risto 11:58:38 13:51:11
Peippo Paavo, Maristo Hannu, Tulosmaa Atso
5. 122 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SV APS Rantala Börje 12:17:19 13:51:12
Väänänen Kalevi, Backman Aki
6. 119 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SV JVS Mäkelä Ilkka 12:35:37 14:03:03
Mäkelä Marjo, Leskinen Anja, Leskinen Harri
7. 123 Xardon FIN-11121 LYS 3 1,16 X-302 SV LPS Puukko Timo 12:10:35 14:03:08
Hirvonen Soili, Hirvonen Ville, Lindström Annukka, Lindström Rami, Ruusunen Teemu
8. 128 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari 12:37:35 14:11:28
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Toivanen Jarmo, Hyytiä Jukka
9. 103 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S- JVS Nurmi Heikki 12:37:17 14:17:30
Nurmi Tuomas, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik
10. 112 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SV LPS / HSS Heikkilä Pasi 12:28:12 14:20:45
Granlund Markus, Larva Jussi, Saastamoinen Ilkka, Mellanen Markku, Mellanen Seppo
11. 114 Obelix FIN-9529 LYS 3 1,14 X-79 S- LPS Selin Jorma 12:41:35 14:21:48
Selin Mika, Lindroos Pekka
12. 110 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SV JVS Rihto Kimmo 12:47:30 14:33:56
Kivenniemi Antti, Lehto Henri , Linjama Upi
13. 115 Delfina FIN-5855 LYS 3 1,16 Inferno 31 SV JVS Jäntti Joona 12:49:11 14:41:44
Salmensaari Mikko, Salmensaari Maria, Salmensaari Miro
14. 131 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SV LPS Nilsson Jesper 13:08:28 14:42:21
Nilsson Harri, Harju Matias, Ristkari Eeva, Sovinen Joonas
15. 120 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 13:24:10 14:45:02
Pynnönen Jari, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Markku
16. 130 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 13:07:20 14:47:33
Virtanen Kimi, Lingner Niklas
17. 116 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SV JVS Airaksinen Jani 13:15:52 15:02:18
Airaksinen Piia, Lehto Mikko, Ahonen Jukka, Kolari Janne
18. 105 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo 13:35:38 15:03:04
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha, Isosaari Jukka
19. 100 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,15 Dehler 38C SV TePS Hotakainen Kai 13:17:30 15:03:56
Hotakainen Irja, Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Yrjölä Petri, Lehto Mauno
20. 118 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo 13:17:45 15:04:11
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Jari-Pekka
21. 109 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SV KVS Kasurinen Kalle 13:18:03 15:04:29 OCS
Ruosteinen Mika, Aavisto Jari, Riihimäki Iiro, Vesamaa Erkki
22. 126 Geronimo II FIN- 5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Hautamäki Jarno 13:34:20 15:08:13
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville
23. 106 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs SV JVS Vartiainen Hannu 13:29:30 15:09:43
Ahlfors Roy, Haimi Paavo, Lehtinen Markku, Eloranta Immo, Juutilainen Kimmo
24. 102 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -V LPS Koiranen Risto 13:37:50 15:11:43
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
25. 108 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 S- HVS Vuori Lasse 13:44:42 15:18:35
Laaksonen Helge, Lindholm Harri, Leppänen Harri
26. 124 Marie FIN-9949 LYS 3 1,15 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 13:41:28 15:27:54
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Laakkonen Simo
27. 111 Calypso FIN-3822 LYS 3 1,13 Finnflyer 31 Cr SV LPS Lehtonen Jarmo 13:54:24 15:28:17
Saaritie Pauli, Lehtonen Pirjo, Lehtonen Lotta, Airamo Niko
28. 104 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Mäki Seppo 13:53:23 15:33:36
Pekonen Heikki, Viitasaari Aimo
29. 113 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 14:06:49 15:40:42
Karttunen Christer, Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Heino Jani, Karhu Jari
30. 107 Lady Express II L-4091 LYS 3 1,13 H-323 SV LNS Laine Aki 14:08:11 15:42:04
Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka
31. 127 Heilikka FIN-3368 LYS 3 1,12 NF30 SV JVS Mäntynen Marko 14:20:06 15:47:32
Mäntynen Eric, Ahven Helle, Honkamäki Veijo
32. 132 Juusiituu 10931 LYS 3 1,16 Finngulf 36 -V LPS Sorvali Jukka 14:03:57 15:56:30
Uoti Pekka, Huhtala Keijo, Sorvali Paula, Knuuttila Jani
RAF 101 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Nippala Antti RAF RAF
Viljakainen Mikko, Nieminen Jukka, Uotila Olli, Alanko Joonas, Pernu Mikael