20.7.2019 4:58:08

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 19 / 19
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 153 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 11:13:47 13:35:24
Varmanen Erkki, Mesiäinen Matti, Henttonen Matti, Varmanen Esa, Kanninen Anne
2. 142 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SV JVS Silvonen Markku 11:28:45 13:39:02
Kilpiä Jukka, Mikkilä Harri, Kovalainen Olli-Pekka, Anttilainen Sami
3. 156 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 11:13:46 13:51:42
Kallio Sami, Lehtinen Pekka, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu
4. 152 AUDI Stronic FIN-11078 LYS 4 1,26 Salona 34R SV HSK Niemelä Hannu 11:07:32 13:55:55
Välimäki Harri, Tuominen Timo, Pakoma Paavo, Lähteenmäki Lexa, Hinkkanen Jarkko, Kirjavainen Jukka
5. 151 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SV JVS Nieminen Pentti 11:28:31 14:01:06
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Himanko Rauno, Hiitelä Ari
6. 148 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff Henrik 11:22:40 14:05:52
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Sankila Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf
7. 158 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SV JVS Pöyhönen Markku 12:14:30 14:13:04
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Pirinen Jeremias,
8. 143 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic 35 SV JVS Lilja Ilkka 11:22:14 14:20:44
Lilja Ilari, Lilja Lasse, Puhalainen Liisa, Elivuo Kari, Puhalainen Mikko
9. 154 Melina FIN-11346 LYS 4 1,24 Finngulf 331 SV APS Hiltunen Juha 11:43:50 14:21:46
Heinonen Tuomo, Ojanen Asko, Saarola Jari, Sipponen Jalmari, Österberg Eino
10. 157 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 12:06:47 14:28:24
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka, Kinnunen Tuomas
11. 159 Merituuli FIN-4044 LYS 4 1,18 Maestro 35 SV LPS Rajala Timo 12:33:50 14:38:18
Virtanen Maria, Honkaniemi Pekka, Nurminen Antti, Rajala Risto
12. 160 Jasmina FIN-9211 LYS 4 1,17 Millenium 311 SV LPS Sahiluoto Ahti 12:40:50 14:39:24
Sahiluoto Arvo, Sahiluoto Meri, Paajanen Hannu, Juhonen Roope, Nyström Kari
13. 155 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 12:44:17 14:42:51
Laine Petteri, Kettula Jari, Tormo Kai, Lampinen Hannu, Halme Riikka
14. 140 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 12:45:18 14:49:46
Tenhunen Asmo, Jokinen Ari , Jokinen Niklas
15. 144 Josefiina 2 FIN 11398 LYS 4 1,17 Beneteau First 33.7 SV JVS Pävimäki Janne 12:56:40 14:55:14
Hakkarainen Ville, Väänänen Vesa, Salminen Jon, Vuori Ykä, Hartikainen Jorma
16. 161 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SV PP-SS Äijänen Jari 12:18:13 15:06:36
Nuutinen Ora, Nuutinen Leo, Tyynelä Tarmo, Tyynelä Sami, Whilhelms Martti, Iitti Pietu, Whilhelms Amanda
17. 141 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SV JVS Porkholm Olli 12:57:51 15:13:51
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Korkeakoski Maarit
18. 149 Maria FIN-11427 LYS 4 1,18 Hanse 325 SV APS Ekqvist Ilpo 13:39:28 15:43:56
Kämppi Riikka , Ekqvist Arttu , Piirainen Kari
19. 146 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,26 Hanse 375 SV LPS Tommola Hannu 13:12:24 16:00:47
Tommola Raija, Tommola Juho , Saari Miia, Saari Joni