19.7.2019 22:35:43

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 25 / 25
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 73 PikkuBritannia FIN-887 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Malinen Dr. Timo "Mano" 12:36:34 13:37:01
Heikkilä Janne, Leinonen Jari
2. 81 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 12:40:25 13:40:52
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
3. 92 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H S- JVS Ahonen Juhani 12:43:09 13:43:36
Rahkonen Vesa, Winqvist Stefan
4. 87 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Boman Juhani 12:44:12 13:44:39
Boman Mikko, Nuottimäki Seppo, Salo Juhani
5. 71 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene S- TTPS Rinne Sakari 12:46:20 13:46:47
Knihti Sakari, Kujansuu Toni, Rinne Laura
6. 80 Iida FIN-879 H-vene 1,08 H-vene S- HeiPS Hillberg Petri 13:00:19 14:00:46
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
7. 86 Ankanpoika 3 FIN-877 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salonen Jaakko 13:16:43 14:17:10 RDG
Kukkonen Pertti, Toppila Mikko, Immonen Tommi
8. 77 Kimau FIN-790 H-vene 1,08 H-vene S- EPS Ståhlberg Kari 13:21:54 14:22:21
Lehtonen Jaakko, Turunen Matti, Turunen Mikko
9. 89 Minna L-638 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 13:51:46 14:52:13
Salerto Sami, Taipale Terho
10. 75 Aurora FIN-600 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Lehtinen Esko 13:56:27 14:56:54
Järvinen Timo, Lehtinen Heli
11. 90 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 14:01:56 15:02:23
Kauppinen Pasi, Heinämäki Jukka
12. 74 Flyback II L-513 H-vene 1,08 H-vene S- TP Leppänen Mari 14:20:46 15:21:13
Hassinen Tarja , Tapanila Anna, Leinonen Jukka
13. 79 Sofia FIN-490 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Jaatinen Jaakko 14:21:14 15:21:41 RDG
Jaatinen Heikki, Korhonen Risto , Capstick Steve
14. 78 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Kavén Jorma 14:23:29 15:23:56
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
15. 88 Pulex FIN-661 H-vene 1,08 H-vene S- KaPu Rautio Jukka 14:23:43 15:24:10 RDG
Juola Raimo, Taari Timo
16. 72 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vilppala Heikki 14:25:20 15:25:47 RDG
Valo Ensio, Valo Immo
17. 70 Melinda FIN-15 H-vene 1,08 H-Vene S- SMMVK Salmi Markku 14:28:58 15:29:25
Uusitalo Tero, Uusitalo Virpi
18. 94 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka 14:35:49 15:36:16 RDG
Lukkariniemi Timo, Salminen Matti
19. 84 Typyli FIN-168 H-vene 1,08 H-vene S- KVS Vaara Kari 14:40:23 15:40:50
Santaholma Heikki, Kirjavainen Yrjö
20. 85 Avalon FIN-789 H-vene 1,08 H-vene S- HeiPS Suomi Tatu 14:45:09 15:45:36 RDG
Kasnio Kari, Juusti Matti
21. 93 Kermit FIN-234 H-vene 1,08 H S- JVS Papp Zoltan 14:54:00 15:54:27 RDG
Szydlowski Michal, Klocek Michal, Gabor Zsolt, Bara Lehel
22. 76 Maritta L-695 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Kuorikoski Janne 15:18:44 16:19:11
Seppälä Kari, Seppälä Silja
23. 91 Iina FIN-458 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vihijärvi Kalle 15:25:26 16:25:53 RDG
Hälinen Henri, Nieminen Joni, Nieminen Henri
24. 82 Alibi L-173 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Tykkyläinen Sampo 16:16:44 17:17:11 RDG
Holm Oskari, Okkonen Juha, Kinnunen Tomi
DSQ 83 Farozon FIN-550 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Karhusaari Vesa DSQ
Taavitsainen Heikki