21.5.2022 5:48:45

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Synsam Päijännepurjehdus

Maali: Padasjoki
Tulokset 137 / 137
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 171 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet Over 33 0,0000 1,47 S- HeiPS Lehtinen Jyri 09:37:21 --
Alitalo Tomi Alitalo Emilia, Lehtinen Harri Ryymin Mikko, Honkavaara Pekka Halmesuo Jari, Henderson Anna Lappalainen Tatu, Salo Pano Naukkarinen Esko
2. 174 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet E-Scow 0,0000 1,45 S- TPS Lumme Ilkka 09:40:50 --
Nikulainen Jukka, Harka Henri, Liuksila Juho
3. 180 Pii FIN-11 Avoin luokka E-Scow 0,0000 0,00 -- Vene-71 Myrskyranta Ari 09:45:08 --
Raita Raimo, Nurmela Juha, Tikka Kare
4. 183 Flying By FIN-115 M Avoin luokka Farrier F-31 0,0000 0,00 -- JVS Vanhala Jari 09:48:54 --
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko
5. 172 Tigru FIN-10738 Urheiluveneet Flying Tiger 10m 0,0000 1,37 S- JVS Olli Siik 10:40:33 --
Lind Jorma, Kinos Jukka, Suopuro Pasi, Puukko Pekka, Kinos Jukka
6. 181 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka Corsair 28CC 0,0000 0,00 -- BSS Palva Tapio 11:02:00 --
Ryynänen Minna, Lipasti Jaakko
7. 152 AUDI Stronic FIN-11078 LYS 4 Salona 34R 0,0000 1,26 SV HSK Niemelä Hannu 11:07:32 --
Välimäki Harri, Tuominen Timo, Pakoma Paavo, Lähteenmäki Lexa, Hinkkanen Jarkko, Kirjavainen Jukka
8. 170 Alice FIN-150 Urheiluveneet Lutra 25 0,0000 1,26 S- SP Juva Ilkka 11:13:35 --
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Voutilainen Kimmo
9. 156 RoXina FIN-9699 LYS 4 X-332 0,0000 1,24 SV LPS Kallio Teemu 11:13:46 --
Kallio Sami, Lehtinen Pekka, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu
10. 153 Celavie FIN-8839 LYS 4 Wind 328 0,0000 1,21 SV HeiPS Kanninen Kauko 11:13:47 --
Varmanen Erkki, Mesiäinen Matti, Henttonen Matti, Varmanen Esa, Kanninen Anne
11. 143 DynaStar FIN-9983 LYS 4 Dynamic 35 0,0000 1,28 SV JVS Lilja Ilkka 11:22:14 --
Lilja Ilari, Lilja Lasse, Puhalainen Liisa, Elivuo Kari, Puhalainen Mikko
12. 148 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 X-99 0,0000 1,25 SV TePS von Bonsdorff Henrik 11:22:40 --
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Sankila Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf
13. 151 Malla FIN-9174 LYS 4 Finngulf 335 0,0000 1,23 SV JVS Nieminen Pentti 11:28:31 --
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Himanko Rauno, Hiitelä Ari
14. 142 Blueship FIN-8782 LYS 4 Finngulf 33 (mod) 0,0000 1,19 SV JVS Silvonen Markku 11:28:45 --
Kilpiä Jukka, Mikkilä Harri, Kovalainen Olli-Pekka, Anttilainen Sami
15. 154 Melina FIN-11346 LYS 4 Finngulf 331 0,0000 1,24 SV APS Hiltunen Juha 11:43:50 --
Heinonen Tuomo, Ojanen Asko, Saarola Jari, Sipponen Jalmari, Österberg Eino
16. 117 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SV JVS Ahola Kalle 11:53:03 --
Hämäläinen Heikki, Remes Tiina, Lindström Riikka, Mikkola Markku
17. 129 Tripla FIN-18844 LYS 3 Millenium 311 0,0000 1,16 SV APS Kelppe Risto 11:58:38 --
Peippo Paavo, Maristo Hannu, Tulosmaa Atso
18. 121 Heili FIN-3465 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SV HeiPS Ojala Petri 11:59:32 --
Ojala Heli, Skyttä Vesa, Ylitalo Sauli, Selin Olli-Matti
19. 125 Rico FIN-8084 LYS 3 Sunwind 30 0,0000 1,14 SV LPS Heiskanen Pertti 12:04:37 --
Malasto Harri, Koski Juho, Kaijanen Sami
20. 157 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 Hanse 341 0,0000 1,21 SV LPS Lahtinen Markku 12:06:47 --
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka, Kinnunen Tuomas
21. 123 Xardon FIN-11121 LYS 3 X-302 0,0000 1,16 SV LPS Puukko Timo 12:10:35 --
Hirvonen Soili, Hirvonen Ville, Lindström Annukka, Lindström Rami, Ruusunen Teemu
22. 158 Accelerando FIN-5591 LYS 4 Still 900 0,0000 1,17 SV JVS Pöyhönen Markku 12:14:30 --
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Pirinen Jeremias,
23. 122 Onff L-4390 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SV APS Rantala Börje 12:17:19 --
Väänänen Kalevi, Backman Aki
24. 161 Evita FIN-5877 LYS 4 Selection 37 0,0000 1,26 SV PP-SS Äijänen Jari 12:18:13 --
Nuutinen Ora, Nuutinen Leo, Tyynelä Tarmo, Tyynelä Sami, Whilhelms Martti, Iitti Pietu, Whilhelms Amanda
25. 173 Banneriina FIN-5468 Urheiluveneet Banner 23 Racer 0,0000 1,21 S- LPS Mäkelä Pertti 12:26:28 --
Mäkelä Eetu, Lehtonen Ainomaija, Virintie Visa
26. 112 New Deal FIN-6576 LYS 3 Inferno 31 0,0000 1,16 SV LPS / HSS Heikkilä Pasi 12:28:12 --
Granlund Markus, Larva Jussi, Saastamoinen Ilkka, Mellanen Markku, Mellanen Seppo
27. 159 Merituuli FIN-4044 LYS 4 Maestro 35 0,0000 1,18 SV LPS Rajala Timo 12:33:50 --
Virtanen Maria, Honkaniemi Pekka, Nurminen Antti, Rajala Risto
28. 119 Medeia FIN-6599 LYS 3 Artina 29 0,0000 1,12 SV JVS Mäkelä Ilkka 12:35:37 --
Mäkelä Marjo, Leskinen Anja, Leskinen Harri
29. 73 PikkuBritannia FIN-887 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Malinen Dr. Timo "Mano" 12:36:34 --
Heikkilä Janne, Leinonen Jari
30. 103 Shango FIN-8875 LYS 3 X-79 0,0000 1,14 S- JVS Nurmi Heikki 12:37:17 --
Nurmi Tuomas, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik
31. 128 Elina FIN-10938 LYS 3 Dufour 325 0,0000 1,13 SV JVS Kiiski Ari 12:37:35 --
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Toivanen Jarmo, Hyytiä Jukka
32. 81 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Koho Mikko 12:40:25 --
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
33. 160 Jasmina FIN-9211 LYS 4 Millenium 311 0,0000 1,17 SV LPS Sahiluoto Ahti 12:40:50 --
Sahiluoto Arvo, Sahiluoto Meri, Paajanen Hannu, Juhonen Roope, Nyström Kari
34. 114 Obelix FIN-9529 LYS 3 X-79 0,0000 1,14 S- LPS Selin Jorma 12:41:35 --
Selin Mika, Lindroos Pekka
35. 92 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene H 0,0000 1,08 S- JVS Ahonen Juhani 12:43:09 --
Rahkonen Vesa, Winqvist Stefan
36. 87 Muru FIN-899 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Boman Juhani 12:44:12 --
Boman Mikko, Nuottimäki Seppo, Salo Juhani
37. 155 Damaris FIN-7009 LYS 4 Dehler 34 0,0000 1,17 SV HeiPS Laine Esko 12:44:17 --
Laine Petteri, Kettula Jari, Tormo Kai, Lampinen Hannu, Halme Riikka
38. 140 Squaw II FIN-10356 LYS 4 First 31.7 0,0000 1,18 SV JVS Äystö Juha 12:45:18 --
Tenhunen Asmo, Jokinen Ari , Jokinen Niklas
39. 71 Lassu FIN-847 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- TTPS Rinne Sakari 12:46:20 --
Knihti Sakari, Kujansuu Toni, Rinne Laura
40. 110 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 Avance 33 0,0000 1,15 SV JVS Rihto Kimmo 12:47:30 --
Kivenniemi Antti, Lehto Henri , Linjama Upi
41. 11 Mima 2 L-4611 Retkiluokka Ohlson 29 0,0000 0,00 -- JäPS Raami Jorma 12:49:04 --
Lehtonen Arttu, Raami Mari , Raami Jani
42. 115 Delfina FIN-5855 LYS 3 Inferno 31 0,0000 1,16 SV JVS Jäntti Joona 12:49:11 --
Salmensaari Mikko, Salmensaari Maria, Salmensaari Miro
43. 144 Josefiina 2 FIN 11398 LYS 4 Beneteau First 33.7 0,0000 1,17 SV JVS Pävimäki Janne 12:56:40 --
Hakkarainen Ville, Väänänen Vesa, Salminen Jon, Vuori Ykä, Hartikainen Jorma
44. 58 Karoliina FIN-1693 LYS 2 Hydro 0,0000 1,10 SV HeiPS Ilola Heikki 12:56:41 --
Kukkonen Vesa, Kukkonen Janina, Hietanen Jukka, Ilola Essi, Hietanen Miia, Aaltonen Matti
45. 141 Sheila FIN-10548 LYS 4 Swan 36 0,0000 1,20 SV JVS Porkholm Olli 12:57:51 --
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Korkeakoski Maarit
46. 80 Iida FIN-879 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- HeiPS Hillberg Petri 13:00:19 --
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
47. 130 Marenki L-3545 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SV LPS Virtanen Kari 13:07:20 --
Virtanen Kimi, Lingner Niklas
48. 131 Endeavour FIN-3472 LYS 3 Maestro 31C 0,0000 1,13 SV LPS Nilsson Jesper 13:08:28 --
Nilsson Harri, Harju Matias, Ristkari Eeva, Sovinen Joonas
49. 13 Pelagia FIN-6933 Retkiluokka Lohi 34 0,0000 0,00 -- JVS Leinonen Seppo 13:12:16 --
Leinonen Soile, Ikkelä-Koski Tuulia, Kuntsi Petri, Patala Jukka, Juntunen Lassi
50. 146 Amoriina FIN-11391 LYS 4 Hanse 375 0,0000 1,26 SV LPS Tommola Hannu 13:12:24 --
Tommola Raija, Tommola Juho , Saari Miia, Saari Joni
51. 116 Nimue FIN-5188 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,15 SV JVS Airaksinen Jani 13:15:52 --
Airaksinen Piia, Lehto Mikko, Ahonen Jukka, Kolari Janne
52. 86 Ankanpoika 3 FIN-877 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Salonen Jaakko 13:16:43 -- RDG
Kukkonen Pertti, Toppila Mikko, Immonen Tommi
53. 100 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 Dehler 38C 0,0000 1,15 SV TePS Hotakainen Kai 13:17:30 --
Hotakainen Irja, Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Yrjölä Petri, Lehto Mauno
54. 118 Tiira FIN-3114 LYS 3 Siesta 32 0,0000 1,15 SV PP-SS Vavuli Timo 13:17:45 --
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Jari-Pekka
55. 109 Allegria FIN-2442 LYS 3 Maestro 31 RC 0,0000 1,15 SV KVS Kasurinen Kalle 13:18:03 -- OCS
Ruosteinen Mika, Aavisto Jari, Riihimäki Iiro, Vesamaa Erkki
56. 16 My Way FIN-8624 Retkiluokka Korneuburg 27 0,0000 0,00 -- KuoPS Hakala Jussi 13:20:55 --
Väli-Torala Tapio, Hakala Jussi, Lehtimäki Jukka
57. 77 Kimau FIN-790 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- EPS Ståhlberg Kari 13:21:54 --
Lehtonen Jaakko, Turunen Matti, Turunen Mikko
58. 53 Regina FIN-579 LYS 2 Botnia 6 0,0000 1,08 SV JVS Nieminen Jouko 13:22:42 --
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
59. 120 Vimma FIN-893 LYS 3 Albin Express 0,0000 1,11 SV APS Pynnönen Olli 13:24:10 --
Pynnönen Jari, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Markku
60. 106 Plattapus FIN-8384 LYS 3 Nauticat 340rs 0,0000 1,14 SV JVS Vartiainen Hannu 13:29:30 --
Ahlfors Roy, Haimi Paavo, Lehtinen Markku, Eloranta Immo, Juutilainen Kimmo
61. 12 Cucina di Mare L-8727 Retkiluokka Maxi Fenix 0,0000 0,00 -- HVS Keto Antton 13:32:34 --
Rautio Tomi, Keto Susanna, Rautio Maarit
62. 52 Gwinea FIN-11059 LYS 2 Delphia 28 Phila 0,0000 1,08 S- APS Tast Panu 13:34:00 --
Pakarinen Timo, Rantanen Ilkka, Eloranta Aki, Karevaara Marko
63. 126 Geronimo II FIN- 5176 LYS 3 Inferno 28 0,0000 1,13 SV LPS Hautamäki Jarno 13:34:20 --
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville
64. 64 Munja Sun Ship II FIN-2744 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV JVS Kemiläinen Erkki 13:34:39 --
Vallius Henry, Kemiläinen Tatu, Vallius Valtteri
65. 105 Festiente FIN-6943 LYS 3 Beneteau First 305s 0,0000 1,12 SV TaPS Rellman Ismo 13:35:38 --
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha, Isosaari Jukka
66. 39 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,05 S- HeiPS Santala Juha 13:36:59 --
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
67. 102 Nautilus FIN-9430 LYS 3 Millenium 311 0,0000 1,13 -V LPS Koiranen Risto 13:37:50 --
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
68. 149 Maria FIN-11427 LYS 4 Hanse 325 0,0000 1,18 SV APS Ekqvist Ilpo 13:39:28 --
Kämppi Riikka , Ekqvist Arttu , Piirainen Kari
69. 124 Marie FIN-9949 LYS 3 Bavaria 32 0,0000 1,15 SGV JVS Vekkeli Jari 13:41:28 --
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Laakkonen Simo
70. 108 Samantha FIN-3830 LYS 3 Inferno 26 0,0000 1,13 S- HVS Vuori Lasse 13:44:42 --
Laaksonen Helge, Lindholm Harri, Leppänen Harri
71. 10 Violetta FIN-8633 Retkiluokka Melges 24 0,0000 0,00 -- SSS Mauri Tuominen 13:46:48 --
Salmio Risto, Tuominen Juhani
72. 15 Carolina FIN-29 Retkiluokka Havsörn saaristoristeilijä 0,0000 0,00 -- JVS Lahti Juha 13:48:19 --
Kiviniemi Ulla, Ylönen Anu, Ylönen Hannu
73. 89 Minna L-638 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Pekkarinen Raino 13:51:46 --
Salerto Sami, Taipale Terho
74. 104 Namu FIN-5289 LYS 3 Inferno 29 0,0000 1,14 SV LPS Mäki Seppo 13:53:23 --
Pekonen Heikki, Viitasaari Aimo
75. 111 Calypso FIN-3822 LYS 3 Finnflyer 31 Cr 0,0000 1,13 SV LPS Lehtonen Jarmo 13:54:24 --
Saaritie Pauli, Lehtonen Pirjo, Lehtonen Lotta, Airamo Niko
76. 75 Aurora FIN-600 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Lehtinen Esko 13:56:27 --
Järvinen Timo, Lehtinen Heli
77. 90 Miguela FIN-403 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Weckström Petteri 14:01:56 --
Kauppinen Pasi, Heinämäki Jukka
78. 132 Juusiituu 10931 LYS 3 Finngulf 36 0,0000 1,16 -V LPS Sorvali Jukka 14:03:57 --
Uoti Pekka, Huhtala Keijo, Sorvali Paula, Knuuttila Jani
79. 113 Ellinora L-8003 LYS 3 Elan 33 0,0000 1,13 SV HKvp Liimatainen Mervi 14:06:49 --
Karttunen Christer, Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Heino Jani, Karhu Jari
80. 107 Lady Express II L-4091 LYS 3 H-323 0,0000 1,13 SV LNS Laine Aki 14:08:11 --
Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka
81. 37 Katimaria FIN-2182 LYS 1 Avance 24 0,0000 1,02 S- KVS Åman Risto 14:13:15 --
Mansikka Martti, Åman Mikko
82. 127 Heilikka FIN-3368 LYS 3 NF30 0,0000 1,12 SV JVS Mäntynen Marko 14:20:06 --
Mäntynen Eric, Ahven Helle, Honkamäki Veijo
83. 74 Flyback II L-513 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- TP Leppänen Mari 14:20:46 --
Hassinen Tarja , Tapanila Anna, Leinonen Jukka
84. 79 Sofia FIN-490 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Jaatinen Jaakko 14:21:14 -- RDG
Jaatinen Heikki, Korhonen Risto , Capstick Steve
85. 78 Jias FIN-563 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Kavén Jorma 14:23:29 --
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
86. 88 Pulex FIN-661 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- KaPu Rautio Jukka 14:23:43 -- RDG
Juola Raimo, Taari Timo
87. 44 Nereida FIN-2981 LYS 1 Avance 245 0,0000 1,02 S- LPS Andersson Juha 14:24:07 --
Andersson Jaakko, Kauhanen Jalmari, Peltomaa Teemu, Sabbah (HSS) Mikael
88. 72 Päivi L-690 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JäPS Vilppala Heikki 14:25:20 -- RDG
Valo Ensio, Valo Immo
89. 66 Atsula 15372 Lightning Lighning 0,0000 0,00 -- JVS Tulomäki Heikki 14:27:10 --
Tenhu Taavi, Leppisaari Joona
90. 61 Filia FIN-3290 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV APS Niemelä Pasi 14:28:10 --
Niemelä Erja, Niemelä Iiro
91. 70 Melinda FIN-15 H-vene H-Vene 0,0000 1,08 S- SMMVK Salmi Markku 14:28:58 --
Uusitalo Tero, Uusitalo Virpi
92. 21 Carus FIN-6490 LYS 1 First 235 0,0000 1,04 S- APS Heikkilä Kali 14:32:35 --
Pulli Juhana, Lammi Osmo
93. 40 Toutain L-1907 LYS 1 Sonata 7 0,0000 1,01 S- TePS Kaitila Ilkka 14:34:05 --
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
94. 94 Viuhu FIN-443 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JäPS Lukkariniemi Jukka 14:35:49 -- RDG
Lukkariniemi Timo, Salminen Matti
95. 63 FEstivo FIN-8466 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV LPS Jaro Samppa 14:36:29 --
Jaro Anne, Jaro Tuomas
96. 84 Typyli FIN-168 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- KVS Vaara Kari 14:40:23 --
Santaholma Heikki, Kirjavainen Yrjö
97. 85 Avalon FIN-789 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- HeiPS Suomi Tatu 14:45:09 -- RDG
Kasnio Kari, Juusti Matti
98. 57 Anni FIN-7518 LYS 2 Maxi Fenix 0,0000 1,08 SV AKPS Peltokorpi Päiviö 14:52:08 --
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Peltokorpi Joonas
99. 93 Kermit FIN-234 H-vene H 0,0000 1,08 S- JVS Papp Zoltan 14:54:00 -- RDG
Szydlowski Michal, Klocek Michal, Gabor Zsolt, Bara Lehel
100. 55 Albatross L-1364 LYS 2 Targa 96 0,0000 1,10 SV TePS Nuutinen Pekka 15:09:47 --
Nuutinen Aarne, Lindqren Kaj, Hyvönen Sami,
101. 54 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 Targa 101 0,0000 1,09 SV TePS Laukkanen Juha 15:10:38 --
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Pajunen Joonas
102. 76 Maritta L-695 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Kuorikoski Janne 15:18:44 --
Seppälä Kari, Seppälä Silja
103. 62 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV JVS Niemi Reijo 15:22:38 --
Manninen Juha, Leskisenoja Olli
104. 91 Iina FIN-458 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JäPS Vihijärvi Kalle 15:25:26 -- RDG
Hälinen Henri, Nieminen Joni, Nieminen Henri
105. 33 Oodi-Matilda FIN-3217 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,04 SV APS Harjukari Teemu 15:26:53 --
Ukkonen Kalle, Moisio Juhana
106. 42 Seraha FIN-2364 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,03 SV JVS Danielsbacka Jaana 15:27:39 --
Danielsbacka Bo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Oona
107. 50 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 2 Sunwind 311 0,0000 1,09 SV VaVe Lepistö Harri 15:29:06 --
Ruusuvirta Tero, Kirijatshenko Heikki
108. 60 Merengue L-3170 Finn Express 83 Finn Express 83 0,0000 1,08 SV APS Koponen Jarmo 15:30:04 --
Koponen Lea, Koponen Saija, Laaksonen Jarkko, Markkanen Aatu
109. 56 Aquarius L-2135 LYS 2 Targa 101 0,0000 1,09 SV LPS Seesvaara Pentti 15:30:59 --
Hannola Esa, Krohn Thomas, Mujunen Seppo, Seesvaara Tuija, Seesvaara Heli
110. 41 Kaija FIN-4254 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,04 SV PP-SS Bondén Heidi 15:34:58 --
Kiviluoto Liisa, Lähde Annika, Hänninen Mari
111. 30 Eulalia L-1468 LYS 1 Misil II 0,0000 0,98 S- APS Haapanen Jaakko 15:37:59 --
Haapanen Leevi, Kaukoniemi Iiro
112. 43 Sofia FIN-3419 LYS 1 Finn Express 741 0,0000 1,03 S- HVS Luomalahti Minna 15:38:53 --
Luomalahti Jussi, Keskiaho Pekka, Kukkonen Ilkka
113. 38 Blues FIN-5503 LYS 1 Dufour Arpege 30 0,0000 1,06 SV HeiPS Pohjankoski Lasse 15:40:07 --
Pohjankoski Antti, Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri
114. 25 Hilma L-1542 LYS 1 Guy 22 0,0000 0,99 S- JäPS Sakari Vihijärvi 15:45:36 --
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
115. 51 Sportina FIN-11413 LYS 2 Sportina 25 0,0000 1,07 S- APS Raitola Pasi 15:48:22 --
Raitola Mika, Raitola Heikki
116. 35 Kirsikka 1381 LYS 1 Guy 22 0,0000 0,99 S- RauV Saari Mika 15:59:32 --
Salminen Samppa J, Kotimäki Tero, Saari Luukas
117. 22 77 Wabigoon Dr. FIN-8815 LYS 1 B 31 (Boström 31) 0,0000 1,06 SV JVS Sintonen Jukka 16:01:01 --
Sintonen Elmo, Herranen Jukka
118. 36 Niisku L-4221 LYS 1 FE-64 0,0000 0,96 S- APS Kariola Anssi 16:02:56 --
Leppänen Matti, Kalliola Kimmo
119. 14 Kaarina M Retkiluokka MacGregor 26 0,0000 0,00 -- LaiVS Parkkola Kai 16:05:25 --
Halme Tapio, Salo Jukka
120. 32 Margit 5 LYS 1 Monark 700 0,0000 0,96 -- JVS Berlin Lauri 16:06:49 --
Rintanen Jaakko, Hakanpää Pirjo
121. 29 Alma L-7293 LYS 1 Sunwind 27 0,0000 1,03 SV JäPS Kaukonen Pekka 16:07:09 --
Kaukonen Minna, Rautiainen Ville, Vainiomäki Jarkko
122. 31 Aquatic L-1972 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,02 SF LPS Yrjölä Esa 16:08:01 --
Yrjölä Raili, Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka
123. 24 Telkkä L-1446 LYS 1 Finn 26 0,0000 1,03 SV PP-SS Kinnunen Topi 16:11:15 --
Gale Henri, Laakso Seela, Loisu Eetu, Vento Nea
124. 23 Sininen Mango 155 LYS 1 Helmsman 23 0,0000 0,98 SV LPS Saarinen Kalle 16:16:02 --
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
125. 82 Alibi L-173 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Tykkyläinen Sampo 16:16:44 -- RDG
Holm Oskari, Okkonen Juha, Kinnunen Tomi
126. 34 Vilana FIN-2824 LYS 1 Finn Express 74 0,0000 1,02 SV JVS Kautto Ari 16:17:36 --
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Toivola Kari
127. 27 Joutsikki ll L-307 LYS 1 Ohlsson 29 0,0000 1,03 SF PP-SS Salminen Pasi 16:24:50 --
Makkonen Janne, Kuusisto Kari
128. 28 Saga FIN-9425 LYS 1 Guy 22 0,0000 0,96 -- JVS Routila Johannes 16:42:55 --
Routila Johannes, Routila Susanna, Rinne Valtteri, Nieminen Samuli,
129. 46 Kessina L-407 LYS 1 Stress -29 0,0000 1,02 SF LPS Kettunen Jukka 16:48:43 --
Komonen Tapani, Kettunen Pekka
130. 67 Purkki 11231 Lightning Lightning 0,0000 0,00 -- LPS Knuuttila Iska 18:05:32 --
Nykänen Niko, Nykänen Elisa, Saarinen Sanni
131. 182 Miranda FIN-11286 Avoin luokka Vita Nova 402 0,0000 0,00 -- VaVe Koskinen Esko 18:29:44 --
Koskinen Jesse, Koskinen Joonas, Koskinen Juho, Niemelä Petrus
184 Aliida FIN-11363 Retkiluokka Jeanneau 0,0000 0,00 -- TePS Junttila Hannu
Haukilahti Kristiina, Vihma Essi
RAF 101 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 C&C 33 (Baltic 33) 0,0000 1,13 SV PP-SS Nippala Antti RAF RAF
Viljakainen Mikko, Nieminen Jukka, Uotila Olli, Alanko Joonas, Pernu Mikael
DSQ 83 Farozon FIN-550 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Karhusaari Vesa DSQ
Taavitsainen Heikki
DNF 185 Angry Dog FIN-11485 Urheiluveneet Ysi 0,0000 1,54 S- LPS Miikkulainen Juha DNF
Valolahti Matti, Kärnä Sampsa, Vainio Juha, Kirjavainen Aki
DNC 45 Tuulia L-3275 LYS 1 Finn 26 7/8 0,0000 1,04 SV TePS Lehtinen Jukka DNC
Lehtinen Anssi, Lehtinen Joonas
DNF 20 Uhuru FIN-2724 LYS 1 Finnflyer 27 0,0000 1,03 SF JVS Partanen Veli-Pekka DNF
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika