20.10.2019 18:12:48

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1 (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 26 / 26
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 40 Toutain L-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 S- TePS Kaitila Ilkka 04:44:21 04:48:16
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
2. 44 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,02 Avance 245 S- LPS Andersson Juha 04:42:21 04:50:06
Andersson Jaakko, Kauhanen Jalmari, Peltomaa Teemu, Sabbah (HSS) Mikael
3. 30 Eulalia L-1468 LYS 1 0,98 Misil II S- APS Haapanen Jaakko 04:59:45 04:51:41
Haapanen Leevi, Kaukoniemi Iiro
4. 39 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 S- HeiPS Santala Juha 04:33:14 04:52:03
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
5. 36 Niisku L-4221 LYS 1 0,96 FE-64 S- APS Kariola Anssi 05:08:44 04:52:16
Leppänen Matti, Kalliola Kimmo
6. 37 Katimaria FIN-2182 LYS 1 1,02 Avance 24 S- KVS Åman Risto 04:44:48 04:52:33
Mansikka Martti, Åman Mikko
7. 32 Margit 5 LYS 1 0,96 Monark 700 -- JVS Berlin Lauri 05:09:57 04:53:29
Rintanen Jaakko, Hakanpää Pirjo
8. 28 Saga FIN-9425 LYS 1 0,96 Guy 22 -- JVS Routila Johannes 05:10:58 04:54:30
Routila Johannes, Routila Susanna, Rinne Valtteri, Nieminen Samuli,
9. 25 Hilma L-1542 LYS 1 0,99 Guy 22 S- JäPS Sakari Vihijärvi 05:02:25 04:58:25
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
10. 42 Seraha FIN-2364 LYS 1 1,03 Finn 26 SV JVS Danielsbacka Jaana 04:48:51 05:00:22
Danielsbacka Bo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Oona
11. 21 Carus FIN-6490 LYS 1 1,04 First 235 S- APS Heikkilä Kali 04:46:25 05:01:37
Pulli Juhana, Lammi Osmo
12. 35 Kirsikka 1381 LYS 1 0,99 Guy 22 S- RauV Saari Mika 05:08:39 05:04:39
Salminen Samppa J, Kotimäki Tero, Saari Luukas
13. 33 Oodi-Matilda FIN-3217 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV APS Harjukari Teemu 04:52:12 05:07:24
Ukkonen Kalle, Moisio Juhana
14. 23 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SV LPS Saarinen Kalle 05:16:16 05:08:12
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
15. 34 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,02 Finn Express 74 SV JVS Kautto Ari 05:01:40 05:09:25
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Toivola Kari
16. 43 Sofia FIN-3419 LYS 1 1,03 Finn Express 741 S- HVS Luomalahti Minna 04:59:56 05:11:27
Luomalahti Jussi, Keskiaho Pekka, Kukkonen Ilkka
17. 41 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Bondén Heidi 04:59:16 05:14:28
Kiviluoto Liisa, Lähde Annika, Hänninen Mari
18. 29 Alma L-7293 LYS 1 1,03 Sunwind 27 SV JäPS Kaukonen Pekka 05:04:55 05:16:26
Kaukonen Minna, Rautiainen Ville, Vainiomäki Jarkko
19. 24 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SV PP-SS Kinnunen Topi 05:08:06 05:19:37
Gale Henri, Laakso Seela, Loisu Eetu, Vento Nea
20. 22 77 Wabigoon Dr. FIN-8815 LYS 1 1,06 B 31 (Boström 31) SV JVS Sintonen Jukka 05:00:14 05:22:36
Sintonen Elmo, Herranen Jukka
21. 31 Aquatic L-1972 LYS 1 1,02 Finn 26 SF LPS Yrjölä Esa 05:15:41 05:23:26
Yrjölä Raili, Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka
22. 38 Blues FIN-5503 LYS 1 1,06 Dufour Arpege 30 SV HeiPS Pohjankoski Lasse 05:04:09 05:26:31
Pohjankoski Antti, Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri
23. 46 Kessina L-407 LYS 1 1,02 Stress -29 SF LPS Kettunen Jukka 05:23:28 05:31:13
Komonen Tapani, Kettunen Pekka
24. 27 Joutsikki ll L-307 LYS 1 1,03 Ohlsson 29 SF PP-SS Salminen Pasi 05:23:15 05:34:46
Makkonen Janne, Kuusisto Kari
25. 20 Uhuru FIN-2724 LYS 1 1,03 Finnflyer 27 SF JVS Partanen Veli-Pekka 05:30:39 05:42:10
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika
DNC 45 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SV TePS Lehtinen Jukka DNC
Lehtinen Anssi, Lehtinen Joonas