12.11.2019 5:46:06

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 33 / 33
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 119 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SV JVS Mäkelä Ilkka 03:41:47 04:24:08
Mäkelä Marjo, Leskinen Anja, Leskinen Harri
2. 117 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV JVS Ahola Kalle 03:38:28 04:27:00
Hämäläinen Heikki, Remes Tiina, Lindström Riikka, Mikkola Markku
3. 122 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SV APS Rantala Börje 03:42:29 04:27:57
Väänänen Kalevi, Backman Aki
4. 125 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SV LPS Heiskanen Pertti 03:42:08 04:30:40
Malasto Harri, Koski Juho, Kaijanen Sami
5. 120 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 03:51:33 04:30:43
Pynnönen Jari, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Markku
6. 128 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari 03:45:20 04:30:48
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Toivanen Jarmo, Hyytiä Jukka
7. 121 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV HeiPS Ojala Petri 03:42:33 04:31:05
Ojala Heli, Skyttä Vesa, Ylitalo Sauli, Selin Olli-Matti
8. 123 Xardon FIN-11121 LYS 3 1,16 X-302 SV LPS Puukko Timo 03:38:52 04:33:23
Hirvonen Soili, Hirvonen Ville, Lindström Annukka, Lindström Rami, Ruusunen Teemu
9. 114 Obelix FIN-9529 LYS 3 1,14 X-79 S- LPS Selin Jorma 03:44:54 04:33:26
Selin Mika, Lindroos Pekka
10. 129 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SV APS Kelppe Risto 03:39:05 04:33:36
Peippo Paavo, Maristo Hannu, Tulosmaa Atso
11. 103 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S- JVS Nurmi Heikki 03:46:22 04:34:54
Nurmi Tuomas, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik
12. 110 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SV JVS Rihto Kimmo 03:46:05 04:37:38
Kivenniemi Antti, Lehto Henri , Linjama Upi
13. 116 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SV JVS Airaksinen Jani 03:46:57 04:38:30
Airaksinen Piia, Lehto Mikko, Ahonen Jukka, Kolari Janne
14. 105 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo 03:56:31 04:38:52
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha, Isosaari Jukka
15. 131 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SV LPS Nilsson Jesper 03:53:50 04:39:18
Nilsson Harri, Harju Matias, Ristkari Eeva, Sovinen Joonas
16. 102 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -V LPS Koiranen Risto 03:54:01 04:39:29
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
17. 112 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SV LPS / HSS Heikkilä Pasi 03:45:03 04:39:34
Granlund Markus, Larva Jussi, Saastamoinen Ilkka, Mellanen Markku, Mellanen Seppo
18. 100 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,15 Dehler 38C SV TePS Hotakainen Kai 03:48:24 04:39:57
Hotakainen Irja, Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Yrjölä Petri, Lehto Mauno
19. 106 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs SV JVS Vartiainen Hannu 03:52:09 04:40:41
Ahlfors Roy, Haimi Paavo, Lehtinen Markku, Eloranta Immo, Juutilainen Kimmo
20. 101 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Nippala Antti 03:56:06 04:41:34 RAF
Viljakainen Mikko, Nieminen Jukka, Uotila Olli, Alanko Joonas, Pernu Mikael
21. 126 Geronimo II FIN- 5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Hautamäki Jarno 03:56:08 04:41:36
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville
22. 118 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo 03:50:08 04:41:41
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Jari-Pekka
23. 109 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SV KVS Kasurinen Kalle 03:50:27 04:42:00 OCS
Ruosteinen Mika, Aavisto Jari, Riihimäki Iiro, Vesamaa Erkki
24. 115 Delfina FIN-5855 LYS 3 1,16 Inferno 31 SV JVS Jäntti Joona 03:47:56 04:42:27
Salmensaari Mikko, Salmensaari Maria, Salmensaari Miro
25. 127 Heilikka FIN-3368 LYS 3 1,12 NF30 SV JVS Mäntynen Marko 04:02:51 04:45:12
Mäntynen Eric, Ahven Helle, Honkamäki Veijo
26. 111 Calypso FIN-3822 LYS 3 1,13 Finnflyer 31 Cr SV LPS Lehtonen Jarmo 04:00:12 04:45:40
Saaritie Pauli, Lehtonen Pirjo, Lehtonen Lotta, Airamo Niko
27. 113 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 04:00:43 04:46:11
Karttunen Christer, Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Heino Jani, Karhu Jari
28. 132 Juusiituu 10931 LYS 3 1,16 Finngulf 36 -V LPS Sorvali Jukka 03:54:40 04:49:11
Uoti Pekka, Huhtala Keijo, Sorvali Paula, Knuuttila Jani
29. 104 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Mäki Seppo 04:01:18 04:49:50
Pekonen Heikki, Viitasaari Aimo
30. 124 Marie FIN-9949 LYS 3 1,15 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 03:58:28 04:50:01
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Laakkonen Simo
31. 107 Lady Express II L-4091 LYS 3 1,13 H-323 SV LNS Laine Aki 04:07:55 04:53:23
Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka
32. 130 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 04:07:24 04:55:56
Virtanen Kimi, Lingner Niklas
33. 108 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 S- HVS Vuori Lasse 04:10:53 04:56:21
Laaksonen Helge, Lindholm Harri, Leppänen Harri