13.11.2019 21:37:25

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 19 / 19
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 153 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 03:17:35 04:26:11
Varmanen Erkki, Mesiäinen Matti, Henttonen Matti, Varmanen Esa, Kanninen Anne
2. 142 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SV JVS Silvonen Markku 03:23:37 04:26:43
Kilpiä Jukka, Mikkilä Harri, Kovalainen Olli-Pekka, Anttilainen Sami
3. 158 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SV JVS Pöyhönen Markku 03:29:31 04:26:57
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Pirinen Jeremias,
4. 156 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 03:15:51 04:32:21
Kallio Sami, Lehtinen Pekka, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu
5. 160 Jasmina FIN-9211 LYS 4 1,17 Millenium 311 SV LPS Sahiluoto Ahti 03:37:01 04:34:27
Sahiluoto Arvo, Sahiluoto Meri, Paajanen Hannu, Juhonen Roope, Nyström Kari
6. 157 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 03:27:28 04:36:04
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka, Kinnunen Tuomas
7. 155 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 03:38:40 04:36:06
Laine Petteri, Kettula Jari, Tormo Kai, Lampinen Hannu, Halme Riikka
8. 151 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SV JVS Nieminen Pentti 03:23:46 04:37:41
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Himanko Rauno, Hiitelä Ari
9. 159 Merituuli FIN-4044 LYS 4 1,18 Maestro 35 SV LPS Rajala Timo 03:38:30 04:38:48
Virtanen Maria, Honkaniemi Pekka, Nurminen Antti, Rajala Risto
10. 140 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 03:38:34 04:38:52
Tenhunen Asmo, Jokinen Ari , Jokinen Niklas
11. 148 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff Henrik 03:20:19 04:39:22
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Sankila Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf
12. 152 AUDI Stronic FIN-11078 LYS 4 1,26 Salona 34R SV HSK Niemelä Hannu 03:19:00 04:40:34
Välimäki Harri, Tuominen Timo, Pakoma Paavo, Lähteenmäki Lexa, Hinkkanen Jarkko, Kirjavainen Jukka
13. 144 Josefiina 2 FIN 11398 LYS 4 1,17 Beneteau First 33.7 SV JVS Pävimäki Janne 03:43:34 04:41:00
Hakkarainen Ville, Väänänen Vesa, Salminen Jon, Vuori Ykä, Hartikainen Jorma
14. 154 Melina FIN-11346 LYS 4 1,24 Finngulf 331 SV APS Hiltunen Juha 03:26:33 04:43:03
Heinonen Tuomo, Ojanen Asko, Saarola Jari, Sipponen Jalmari, Österberg Eino
15. 143 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic 35 SV JVS Lilja Ilkka 03:19:56 04:46:24
Lilja Ilari, Lilja Lasse, Puhalainen Liisa, Elivuo Kari, Puhalainen Mikko
16. 141 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SV JVS Porkholm Olli 03:41:00 04:46:52
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Korkeakoski Maarit
17. 161 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SV PP-SS Äijänen Jari 03:32:52 04:54:26
Nuutinen Ora, Nuutinen Leo, Tyynelä Tarmo, Tyynelä Sami, Whilhelms Martti, Iitti Pietu, Whilhelms Amanda
18. 146 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,26 Hanse 375 SV LPS Tommola Hannu 03:41:18 05:02:52
Tommola Raija, Tommola Juho , Saari Miia, Saari Joni
19. 149 Maria FIN-11427 LYS 4 1,18 Hanse 325 SV APS Ekqvist Ilpo 04:09:02 05:09:20
Kämppi Riikka , Ekqvist Arttu , Piirainen Kari