20.7.2019 5:01:49

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 25 / 25
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 73 PikkuBritannia FIN-887 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Malinen Dr. Timo "Mano" 03:55:33 04:24:50
Heikkilä Janne, Leinonen Jari
2. 81 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 03:56:36 04:25:53
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
3. 92 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H S- JVS Ahonen Juhani 04:00:28 04:29:45
Rahkonen Vesa, Winqvist Stefan
4. 87 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Boman Juhani 04:03:25 04:32:42
Boman Mikko, Nuottimäki Seppo, Salo Juhani
5. 71 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene S- TTPS Rinne Sakari 04:05:38 04:34:55
Knihti Sakari, Kujansuu Toni, Rinne Laura
6. 77 Kimau FIN-790 H-vene 1,08 H-vene S- EPS Ståhlberg Kari 04:07:59 04:37:16
Lehtonen Jaakko, Turunen Matti, Turunen Mikko
7. 75 Aurora FIN-600 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Lehtinen Esko 04:08:02 04:37:19
Järvinen Timo, Lehtinen Heli
8. 86 Ankanpoika 3 FIN-877 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salonen Jaakko 04:08:44 04:38:01 RDG
Kukkonen Pertti, Toppila Mikko, Immonen Tommi
9. 80 Iida FIN-879 H-vene 1,08 H-vene S- HeiPS Hillberg Petri 04:09:01 04:38:18
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
10. 90 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 04:09:33 04:38:50
Kauppinen Pasi, Heinämäki Jukka
11. 83 Farozon FIN-550 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Karhusaari Vesa 04:09:34 04:38:51
Taavitsainen Heikki
12. 89 Minna L-638 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 04:11:38 04:40:55
Salerto Sami, Taipale Terho
13. 78 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Kavén Jorma 04:18:12 04:47:29
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
14. 88 Pulex FIN-661 H-vene 1,08 H-vene S- KaPu Rautio Jukka 04:19:48 04:49:05 RDG
Juola Raimo, Taari Timo
15. 74 Flyback II L-513 H-vene 1,08 H-vene S- TP Leppänen Mari 04:23:10 04:52:27
Hassinen Tarja , Tapanila Anna, Leinonen Jukka
16. 72 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vilppala Heikki 04:23:36 04:52:53 RDG
Valo Ensio, Valo Immo
17. 79 Sofia FIN-490 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Jaatinen Jaakko 04:24:12 04:53:29 RDG
Jaatinen Heikki, Korhonen Risto , Capstick Steve
18. 70 Melinda FIN-15 H-vene 1,08 H-Vene S- SMMVK Salmi Markku 04:24:35 04:53:52
Uusitalo Tero, Uusitalo Virpi
19. 84 Typyli FIN-168 H-vene 1,08 H-vene S- KVS Vaara Kari 04:26:47 04:56:04
Santaholma Heikki, Kirjavainen Yrjö
20. 94 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka 04:29:59 04:59:16 RDG
Lukkariniemi Timo, Salminen Matti
21. 85 Avalon FIN-789 H-vene 1,08 H-vene S- HeiPS Suomi Tatu 04:35:18 05:04:35 RDG
Kasnio Kari, Juusti Matti
22. 91 Iina FIN-458 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vihijärvi Kalle 04:40:34 05:09:51 RDG
Hälinen Henri, Nieminen Joni, Nieminen Henri
23. 76 Maritta L-695 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Kuorikoski Janne 04:41:15 05:10:32
Seppälä Kari, Seppälä Silja
24. 93 Kermit FIN-234 H-vene 1,08 H S- JVS Papp Zoltan 04:45:12 05:14:29 RDG
Szydlowski Michal, Klocek Michal, Gabor Zsolt, Bara Lehel
25. 82 Alibi L-173 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Tykkyläinen Sampo 04:59:12 05:28:29 RDG
Holm Oskari, Okkonen Juha, Kinnunen Tomi