18.10.2019 23:09:12

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Synsam Päijännepurjehdus

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 137 / 137
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 180 Pii FIN-11 Avoin luokka 0,00 E-Scow -- Vene-71 Myrskyranta Ari 02:40:11 --
Raita Raimo, Nurmela Juha, Tikka Kare
2. 174 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 02:44:10 04:46:50
Nikulainen Jukka, Harka Henri, Liuksila Juho
3. 183 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 0,00 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 02:49:20 --
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko
4. 171 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 02:53:36 04:59:58
Alitalo Tomi Alitalo Emilia, Lehtinen Harri Ryymin Mikko, Honkavaara Pekka Halmesuo Jari, Henderson Anna Lappalainen Tatu, Salo Pano Naukkarinen Esko
5. 172 Tigru FIN-10738 Urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10m S- JVS Olli Siik 03:00:26 04:47:11
Lind Jorma, Kinos Jukka, Suopuro Pasi, Puukko Pekka, Kinos Jukka
6. 181 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka 0,00 Corsair 28CC -- BSS Palva Tapio 03:01:36 --
Ryynänen Minna, Lipasti Jaakko
7. 156 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 03:15:51 04:32:21
Kallio Sami, Lehtinen Pekka, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu
8. 153 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 03:17:35 04:26:11
Varmanen Erkki, Mesiäinen Matti, Henttonen Matti, Varmanen Esa, Kanninen Anne
9. 152 AUDI Stronic FIN-11078 LYS 4 1,26 Salona 34R SV HSK Niemelä Hannu 03:19:00 04:40:34
Välimäki Harri, Tuominen Timo, Pakoma Paavo, Lähteenmäki Lexa, Hinkkanen Jarkko, Kirjavainen Jukka
10. 143 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic 35 SV JVS Lilja Ilkka 03:19:56 04:46:24
Lilja Ilari, Lilja Lasse, Puhalainen Liisa, Elivuo Kari, Puhalainen Mikko
11. 148 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff Henrik 03:20:19 04:39:22
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Sankila Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf
12. 170 Alice FIN-150 Urheiluveneet 1,26 Lutra 25 S- SP Juva Ilkka 03:20:50 04:42:24
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Voutilainen Kimmo
13. 142 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SV JVS Silvonen Markku 03:23:37 04:26:43
Kilpiä Jukka, Mikkilä Harri, Kovalainen Olli-Pekka, Anttilainen Sami
14. 151 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SV JVS Nieminen Pentti 03:23:46 04:37:41
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Himanko Rauno, Hiitelä Ari
15. 154 Melina FIN-11346 LYS 4 1,24 Finngulf 331 SV APS Hiltunen Juha 03:26:33 04:43:03
Heinonen Tuomo, Ojanen Asko, Saarola Jari, Sipponen Jalmari, Österberg Eino
16. 157 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 03:27:28 04:36:04
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka, Kinnunen Tuomas
17. 158 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SV JVS Pöyhönen Markku 03:29:31 04:26:57
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Pirinen Jeremias,
18. 173 Banneriina FIN-5468 Urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer S- LPS Mäkelä Pertti 03:32:49 04:41:25
Mäkelä Eetu, Lehtonen Ainomaija, Virintie Visa
19. 161 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SV PP-SS Äijänen Jari 03:32:52 04:54:26
Nuutinen Ora, Nuutinen Leo, Tyynelä Tarmo, Tyynelä Sami, Whilhelms Martti, Iitti Pietu, Whilhelms Amanda
20. 160 Jasmina FIN-9211 LYS 4 1,17 Millenium 311 SV LPS Sahiluoto Ahti 03:37:01 04:34:27
Sahiluoto Arvo, Sahiluoto Meri, Paajanen Hannu, Juhonen Roope, Nyström Kari
21. 117 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV JVS Ahola Kalle 03:38:28 04:27:00
Hämäläinen Heikki, Remes Tiina, Lindström Riikka, Mikkola Markku
22. 159 Merituuli FIN-4044 LYS 4 1,18 Maestro 35 SV LPS Rajala Timo 03:38:30 04:38:48
Virtanen Maria, Honkaniemi Pekka, Nurminen Antti, Rajala Risto
23. 140 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 03:38:34 04:38:52
Tenhunen Asmo, Jokinen Ari , Jokinen Niklas
24. 155 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 03:38:40 04:36:06
Laine Petteri, Kettula Jari, Tormo Kai, Lampinen Hannu, Halme Riikka
25. 123 Xardon FIN-11121 LYS 3 1,16 X-302 SV LPS Puukko Timo 03:38:52 04:33:23
Hirvonen Soili, Hirvonen Ville, Lindström Annukka, Lindström Rami, Ruusunen Teemu
26. 129 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SV APS Kelppe Risto 03:39:05 04:33:36
Peippo Paavo, Maristo Hannu, Tulosmaa Atso
27. 141 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SV JVS Porkholm Olli 03:41:00 04:46:52
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Korkeakoski Maarit
28. 146 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,26 Hanse 375 SV LPS Tommola Hannu 03:41:18 05:02:52
Tommola Raija, Tommola Juho , Saari Miia, Saari Joni
29. 119 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SV JVS Mäkelä Ilkka 03:41:47 04:24:08
Mäkelä Marjo, Leskinen Anja, Leskinen Harri
30. 125 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SV LPS Heiskanen Pertti 03:42:08 04:30:40
Malasto Harri, Koski Juho, Kaijanen Sami
31. 122 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SV APS Rantala Börje 03:42:29 04:27:57
Väänänen Kalevi, Backman Aki
32. 121 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV HeiPS Ojala Petri 03:42:33 04:31:05
Ojala Heli, Skyttä Vesa, Ylitalo Sauli, Selin Olli-Matti
33. 144 Josefiina 2 FIN 11398 LYS 4 1,17 Beneteau First 33.7 SV JVS Pävimäki Janne 03:43:34 04:41:00
Hakkarainen Ville, Väänänen Vesa, Salminen Jon, Vuori Ykä, Hartikainen Jorma
34. 114 Obelix FIN-9529 LYS 3 1,14 X-79 S- LPS Selin Jorma 03:44:54 04:33:26
Selin Mika, Lindroos Pekka
35. 112 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SV LPS / HSS Heikkilä Pasi 03:45:03 04:39:34
Granlund Markus, Larva Jussi, Saastamoinen Ilkka, Mellanen Markku, Mellanen Seppo
36. 128 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari 03:45:20 04:30:48
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Toivanen Jarmo, Hyytiä Jukka
37. 110 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SV JVS Rihto Kimmo 03:46:05 04:37:38
Kivenniemi Antti, Lehto Henri , Linjama Upi
38. 103 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S- JVS Nurmi Heikki 03:46:22 04:34:54
Nurmi Tuomas, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik
39. 116 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SV JVS Airaksinen Jani 03:46:57 04:38:30
Airaksinen Piia, Lehto Mikko, Ahonen Jukka, Kolari Janne
40. 115 Delfina FIN-5855 LYS 3 1,16 Inferno 31 SV JVS Jäntti Joona 03:47:56 04:42:27
Salmensaari Mikko, Salmensaari Maria, Salmensaari Miro
41. 100 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,15 Dehler 38C SV TePS Hotakainen Kai 03:48:24 04:39:57
Hotakainen Irja, Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Yrjölä Petri, Lehto Mauno
42. 118 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo 03:50:08 04:41:41
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Jari-Pekka
43. 109 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SV KVS Kasurinen Kalle 03:50:27 04:42:00 OCS
Ruosteinen Mika, Aavisto Jari, Riihimäki Iiro, Vesamaa Erkki
44. 120 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 03:51:33 04:30:43
Pynnönen Jari, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Markku
45. 106 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs SV JVS Vartiainen Hannu 03:52:09 04:40:41
Ahlfors Roy, Haimi Paavo, Lehtinen Markku, Eloranta Immo, Juutilainen Kimmo
46. 131 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SV LPS Nilsson Jesper 03:53:50 04:39:18
Nilsson Harri, Harju Matias, Ristkari Eeva, Sovinen Joonas
47. 102 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -V LPS Koiranen Risto 03:54:01 04:39:29
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
48. 132 Juusiituu 10931 LYS 3 1,16 Finngulf 36 -V LPS Sorvali Jukka 03:54:40 04:49:11
Uoti Pekka, Huhtala Keijo, Sorvali Paula, Knuuttila Jani
49. 73 PikkuBritannia FIN-887 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Malinen Dr. Timo "Mano" 03:55:33 04:24:50
Heikkilä Janne, Leinonen Jari
50. 101 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Nippala Antti 03:56:06 04:41:34 RAF
Viljakainen Mikko, Nieminen Jukka, Uotila Olli, Alanko Joonas, Pernu Mikael
51. 126 Geronimo II FIN- 5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Hautamäki Jarno 03:56:08 04:41:36
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville
52. 105 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo 03:56:31 04:38:52
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha, Isosaari Jukka
53. 81 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 03:56:36 04:25:53
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
54. 124 Marie FIN-9949 LYS 3 1,15 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 03:58:28 04:50:01
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Laakkonen Simo
55. 111 Calypso FIN-3822 LYS 3 1,13 Finnflyer 31 Cr SV LPS Lehtonen Jarmo 04:00:12 04:45:40
Saaritie Pauli, Lehtonen Pirjo, Lehtonen Lotta, Airamo Niko
56. 92 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H S- JVS Ahonen Juhani 04:00:28 04:29:45
Rahkonen Vesa, Winqvist Stefan
57. 113 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 04:00:43 04:46:11
Karttunen Christer, Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Heino Jani, Karhu Jari
58. 104 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Mäki Seppo 04:01:18 04:49:50
Pekonen Heikki, Viitasaari Aimo
59. 127 Heilikka FIN-3368 LYS 3 1,12 NF30 SV JVS Mäntynen Marko 04:02:51 04:45:12
Mäntynen Eric, Ahven Helle, Honkamäki Veijo
60. 87 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Boman Juhani 04:03:25 04:32:42
Boman Mikko, Nuottimäki Seppo, Salo Juhani
61. 58 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SV HeiPS Ilola Heikki 04:03:32 04:39:28
Kukkonen Vesa, Kukkonen Janina, Hietanen Jukka, Ilola Essi, Hietanen Miia, Aaltonen Matti
62. 71 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene S- TTPS Rinne Sakari 04:05:38 04:34:55
Knihti Sakari, Kujansuu Toni, Rinne Laura
63. 130 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 04:07:24 04:55:56
Virtanen Kimi, Lingner Niklas
64. 107 Lady Express II L-4091 LYS 3 1,13 H-323 SV LNS Laine Aki 04:07:55 04:53:23
Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka
65. 77 Kimau FIN-790 H-vene 1,08 H-vene S- EPS Ståhlberg Kari 04:07:59 04:37:16
Lehtonen Jaakko, Turunen Matti, Turunen Mikko
66. 75 Aurora FIN-600 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Lehtinen Esko 04:08:02 04:37:19
Järvinen Timo, Lehtinen Heli
67. 86 Ankanpoika 3 FIN-877 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salonen Jaakko 04:08:44 04:38:01 RDG
Kukkonen Pertti, Toppila Mikko, Immonen Tommi
68. 80 Iida FIN-879 H-vene 1,08 H-vene S- HeiPS Hillberg Petri 04:09:01 04:38:18
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
69. 149 Maria FIN-11427 LYS 4 1,18 Hanse 325 SV APS Ekqvist Ilpo 04:09:02 05:09:20
Kämppi Riikka , Ekqvist Arttu , Piirainen Kari
70. 90 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 04:09:33 04:38:50
Kauppinen Pasi, Heinämäki Jukka
71. 83 Farozon FIN-550 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Karhusaari Vesa 04:09:34 04:38:51
Taavitsainen Heikki
72. 108 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 S- HVS Vuori Lasse 04:10:53 04:56:21
Laaksonen Helge, Lindholm Harri, Leppänen Harri
73. 89 Minna L-638 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 04:11:38 04:40:55
Salerto Sami, Taipale Terho
74. 78 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Kavén Jorma 04:18:12 04:47:29
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
75. 88 Pulex FIN-661 H-vene 1,08 H-vene S- KaPu Rautio Jukka 04:19:48 04:49:05 RDG
Juola Raimo, Taari Timo
76. 53 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SV JVS Nieminen Jouko 04:22:28 04:51:45
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
77. 52 Gwinea FIN-11059 LYS 2 1,08 Delphia 28 Phila S- APS Tast Panu 04:22:29 04:51:46
Pakarinen Timo, Rantanen Ilkka, Eloranta Aki, Karevaara Marko
78. 74 Flyback II L-513 H-vene 1,08 H-vene S- TP Leppänen Mari 04:23:10 04:52:27
Hassinen Tarja , Tapanila Anna, Leinonen Jukka
79. 72 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vilppala Heikki 04:23:36 04:52:53 RDG
Valo Ensio, Valo Immo
80. 79 Sofia FIN-490 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Jaatinen Jaakko 04:24:12 04:53:29 RDG
Jaatinen Heikki, Korhonen Risto , Capstick Steve
81. 70 Melinda FIN-15 H-vene 1,08 H-Vene S- SMMVK Salmi Markku 04:24:35 04:53:52
Uusitalo Tero, Uusitalo Virpi
82. 57 Anni FIN-7518 LYS 2 1,08 Maxi Fenix SV AKPS Peltokorpi Päiviö 04:25:06 04:54:23
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Peltokorpi Joonas
83. 64 Munja Sun Ship II FIN-2744 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV JVS Kemiläinen Erkki 04:25:39 04:54:56
Vallius Henry, Kemiläinen Tatu, Vallius Valtteri
84. 66 Atsula 15372 Lightning 0,00 Lighning -- JVS Tulomäki Heikki 04:26:12 --
Tenhu Taavi, Leppisaari Joona
85. 84 Typyli FIN-168 H-vene 1,08 H-vene S- KVS Vaara Kari 04:26:47 04:56:04
Santaholma Heikki, Kirjavainen Yrjö
86. 61 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 04:28:28 04:57:45
Niemelä Erja, Niemelä Iiro
87. 94 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka 04:29:59 04:59:16 RDG
Lukkariniemi Timo, Salminen Matti
88. 63 FEstivo FIN-8466 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Jaro Samppa 04:31:50 05:01:07
Jaro Anne, Jaro Tuomas
89. 39 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 S- HeiPS Santala Juha 04:33:14 04:52:03
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
90. 85 Avalon FIN-789 H-vene 1,08 H-vene S- HeiPS Suomi Tatu 04:35:18 05:04:35 RDG
Kasnio Kari, Juusti Matti
91. 55 Albatross L-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SV TePS Nuutinen Pekka 04:37:51 05:13:47
Nuutinen Aarne, Lindqren Kaj, Hyvönen Sami,
92. 184 Aliida FIN-11363 Retkiluokka 0,00 Jeanneau -- TePS Junttila Hannu 04:38:32 --
Haukilahti Kristiina, Vihma Essi
93. 91 Iina FIN-458 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vihijärvi Kalle 04:40:34 05:09:51 RDG
Hälinen Henri, Nieminen Joni, Nieminen Henri
94. 76 Maritta L-695 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Kuorikoski Janne 04:41:15 05:10:32
Seppälä Kari, Seppälä Silja
95. 44 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,02 Avance 245 S- LPS Andersson Juha 04:42:21 04:50:06
Andersson Jaakko, Kauhanen Jalmari, Peltomaa Teemu, Sabbah (HSS) Mikael
96. 62 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express SV JVS Niemi Reijo 04:44:02 05:13:19
Manninen Juha, Leskisenoja Olli
97. 40 Toutain L-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 S- TePS Kaitila Ilkka 04:44:21 04:48:16
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
98. 60 Merengue L-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Koponen Jarmo 04:44:30 05:13:47
Koponen Lea, Koponen Saija, Laaksonen Jarkko, Markkanen Aatu
99. 37 Katimaria FIN-2182 LYS 1 1,02 Avance 24 S- KVS Åman Risto 04:44:48 04:52:33
Mansikka Martti, Åman Mikko
100. 93 Kermit FIN-234 H-vene 1,08 H S- JVS Papp Zoltan 04:45:12 05:14:29 RDG
Szydlowski Michal, Klocek Michal, Gabor Zsolt, Bara Lehel
101. 54 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SV TePS Laukkanen Juha 04:46:12 05:18:50
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Pajunen Joonas
102. 21 Carus FIN-6490 LYS 1 1,04 First 235 S- APS Heikkilä Kali 04:46:25 05:01:37
Pulli Juhana, Lammi Osmo
103. 50 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SV VaVe Lepistö Harri 04:48:33 05:21:11
Ruusuvirta Tero, Kirijatshenko Heikki
104. 42 Seraha FIN-2364 LYS 1 1,03 Finn 26 SV JVS Danielsbacka Jaana 04:48:51 05:00:22
Danielsbacka Bo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Oona
105. 51 Sportina FIN-11413 LYS 2 1,07 Sportina 25 S- APS Raitola Pasi 04:49:51 05:15:42
Raitola Mika, Raitola Heikki
106. 33 Oodi-Matilda FIN-3217 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV APS Harjukari Teemu 04:52:12 05:07:24
Ukkonen Kalle, Moisio Juhana
107. 56 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SV LPS Seesvaara Pentti 04:52:51 05:25:29
Hannola Esa, Krohn Thomas, Mujunen Seppo, Seesvaara Tuija, Seesvaara Heli
108. 82 Alibi L-173 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Tykkyläinen Sampo 04:59:12 05:28:29 RDG
Holm Oskari, Okkonen Juha, Kinnunen Tomi
109. 41 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Bondén Heidi 04:59:16 05:14:28
Kiviluoto Liisa, Lähde Annika, Hänninen Mari
110. 30 Eulalia L-1468 LYS 1 0,98 Misil II S- APS Haapanen Jaakko 04:59:45 04:51:41
Haapanen Leevi, Kaukoniemi Iiro
111. 43 Sofia FIN-3419 LYS 1 1,03 Finn Express 741 S- HVS Luomalahti Minna 04:59:56 05:11:27
Luomalahti Jussi, Keskiaho Pekka, Kukkonen Ilkka
112. 22 77 Wabigoon Dr. FIN-8815 LYS 1 1,06 B 31 (Boström 31) SV JVS Sintonen Jukka 05:00:14 05:22:36
Sintonen Elmo, Herranen Jukka
113. 34 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,02 Finn Express 74 SV JVS Kautto Ari 05:01:40 05:09:25
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Toivola Kari
114. 11 Mima 2 L-4611 Retkiluokka 0,00 Ohlson 29 -- JäPS Raami Jorma 05:02:14 --
Lehtonen Arttu, Raami Mari , Raami Jani
115. 25 Hilma L-1542 LYS 1 0,99 Guy 22 S- JäPS Sakari Vihijärvi 05:02:25 04:58:25
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
116. 182 Miranda FIN-11286 Avoin luokka 0,00 Vita Nova 402 -- VaVe Koskinen Esko 05:03:33 --
Koskinen Jesse, Koskinen Joonas, Koskinen Juho, Niemelä Petrus
117. 38 Blues FIN-5503 LYS 1 1,06 Dufour Arpege 30 SV HeiPS Pohjankoski Lasse 05:04:09 05:26:31
Pohjankoski Antti, Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri
118. 29 Alma L-7293 LYS 1 1,03 Sunwind 27 SV JäPS Kaukonen Pekka 05:04:55 05:16:26
Kaukonen Minna, Rautiainen Ville, Vainiomäki Jarkko
119. 24 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SV PP-SS Kinnunen Topi 05:08:06 05:19:37
Gale Henri, Laakso Seela, Loisu Eetu, Vento Nea
120. 35 Kirsikka 1381 LYS 1 0,99 Guy 22 S- RauV Saari Mika 05:08:39 05:04:39
Salminen Samppa J, Kotimäki Tero, Saari Luukas
121. 36 Niisku L-4221 LYS 1 0,96 FE-64 S- APS Kariola Anssi 05:08:44 04:52:16
Leppänen Matti, Kalliola Kimmo
122. 12 Cucina di Mare L-8727 Retkiluokka 0,00 Maxi Fenix -- HVS Keto Antton 05:09:19 --
Rautio Tomi, Keto Susanna, Rautio Maarit
123. 32 Margit 5 LYS 1 0,96 Monark 700 -- JVS Berlin Lauri 05:09:57 04:53:29
Rintanen Jaakko, Hakanpää Pirjo
124. 28 Saga FIN-9425 LYS 1 0,96 Guy 22 -- JVS Routila Johannes 05:10:58 04:54:30
Routila Johannes, Routila Susanna, Rinne Valtteri, Nieminen Samuli,
125. 31 Aquatic L-1972 LYS 1 1,02 Finn 26 SF LPS Yrjölä Esa 05:15:41 05:23:26
Yrjölä Raili, Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka
126. 23 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SV LPS Saarinen Kalle 05:16:16 05:08:12
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
127. 16 My Way FIN-8624 Retkiluokka 0,00 Korneuburg 27 -- KuoPS Hakala Jussi 05:16:42 --
Väli-Torala Tapio, Hakala Jussi, Lehtimäki Jukka
128. 13 Pelagia FIN-6933 Retkiluokka 0,00 Lohi 34 -- JVS Leinonen Seppo 05:19:26 --
Leinonen Soile, Ikkelä-Koski Tuulia, Kuntsi Petri, Patala Jukka, Juntunen Lassi
129. 27 Joutsikki ll L-307 LYS 1 1,03 Ohlsson 29 SF PP-SS Salminen Pasi 05:23:15 05:34:46
Makkonen Janne, Kuusisto Kari
130. 46 Kessina L-407 LYS 1 1,02 Stress -29 SF LPS Kettunen Jukka 05:23:28 05:31:13
Komonen Tapani, Kettunen Pekka
131. 67 Purkki 11231 Lightning 0,00 Lightning -- LPS Knuuttila Iska 05:25:09 --
Nykänen Niko, Nykänen Elisa, Saarinen Sanni
132. 15 Carolina FIN-29 Retkiluokka 0,00 Havsörn saaristoristeilijä -- JVS Lahti Juha 05:29:46 --
Kiviniemi Ulla, Ylönen Anu, Ylönen Hannu
133. 20 Uhuru FIN-2724 LYS 1 1,03 Finnflyer 27 SF JVS Partanen Veli-Pekka 05:30:39 05:42:10
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika
134. 10 Violetta FIN-8633 Retkiluokka 0,00 Melges 24 -- SSS Mauri Tuominen 05:30:46 --
Salmio Risto, Tuominen Juhani
135. 14 Kaarina M Retkiluokka 0,00 MacGregor 26 -- LaiVS Parkkola Kai 06:18:28 --
Halme Tapio, Salo Jukka
DNF 185 Angry Dog FIN-11485 Urheiluveneet 1,54 Ysi S- LPS Miikkulainen Juha DNF
Valolahti Matti, Kärnä Sampsa, Vainio Juha, Kirjavainen Aki
DNC 45 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SV TePS Lehtinen Jukka DNC
Lehtinen Anssi, Lehtinen Joonas