18.11.2019 20:34:39

Viralliset tulokset, LYS-aika, reitti Synsam Päijännepurjehdus

Maali: Padasjoki
Tulokset 123 / 123
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 117 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV JVS Ahola Kalle 11:53:03 13:33:16
Hämäläinen Heikki, Remes Tiina, Lindström Riikka, Mikkola Markku
2. 153 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 11:13:47 13:35:24
Varmanen Erkki, Mesiäinen Matti, Henttonen Matti, Varmanen Esa, Kanninen Anne
3. 73 PikkuBritannia FIN-887 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Malinen Dr. Timo "Mano" 12:36:34 13:37:01
Heikkilä Janne, Leinonen Jari
4. 142 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SV JVS Silvonen Markku 11:28:45 13:39:02
Kilpiä Jukka, Mikkilä Harri, Kovalainen Olli-Pekka, Anttilainen Sami
5. 121 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV HeiPS Ojala Petri 11:59:32 13:39:45
Ojala Heli, Skyttä Vesa, Ylitalo Sauli, Selin Olli-Matti
6. 81 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 12:40:25 13:40:52
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
7. 92 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H S- JVS Ahonen Juhani 12:43:09 13:43:36
Rahkonen Vesa, Winqvist Stefan
8. 87 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Boman Juhani 12:44:12 13:44:39
Boman Mikko, Nuottimäki Seppo, Salo Juhani
9. 125 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SV LPS Heiskanen Pertti 12:04:37 13:44:50
Malasto Harri, Koski Juho, Kaijanen Sami
10. 71 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene S- TTPS Rinne Sakari 12:46:20 13:46:47
Knihti Sakari, Kujansuu Toni, Rinne Laura
11. 129 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SV APS Kelppe Risto 11:58:38 13:51:11
Peippo Paavo, Maristo Hannu, Tulosmaa Atso
12. 122 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SV APS Rantala Börje 12:17:19 13:51:12
Väänänen Kalevi, Backman Aki
13. 156 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 11:13:46 13:51:42
Kallio Sami, Lehtinen Pekka, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu
14. 174 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 09:40:50 13:54:04
Nikulainen Jukka, Harka Henri, Liuksila Juho
15. 152 AUDI Stronic FIN-11078 LYS 4 1,26 Salona 34R SV HSK Niemelä Hannu 11:07:32 13:55:55
Välimäki Harri, Tuominen Timo, Pakoma Paavo, Lähteenmäki Lexa, Hinkkanen Jarkko, Kirjavainen Jukka
16. 171 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 09:37:21 13:58:15
Alitalo Tomi Alitalo Emilia, Lehtinen Harri Ryymin Mikko, Honkavaara Pekka Halmesuo Jari, Henderson Anna Lappalainen Tatu, Salo Pano Naukkarinen Esko
17. 80 Iida FIN-879 H-vene 1,08 H-vene S- HeiPS Hillberg Petri 13:00:19 14:00:46
Hillberg Ismo, Hillberg Atte, Hillberg Iita
18. 151 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SV JVS Nieminen Pentti 11:28:31 14:01:06
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Himanko Rauno, Hiitelä Ari
19. 170 Alice FIN-150 Urheiluveneet 1,26 Lutra 25 S- SP Juva Ilkka 11:13:35 14:01:58
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Voutilainen Kimmo
20. 119 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SV JVS Mäkelä Ilkka 12:35:37 14:03:03
Mäkelä Marjo, Leskinen Anja, Leskinen Harri
21. 123 Xardon FIN-11121 LYS 3 1,16 X-302 SV LPS Puukko Timo 12:10:35 14:03:08
Hirvonen Soili, Hirvonen Ville, Lindström Annukka, Lindström Rami, Ruusunen Teemu
22. 148 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff Henrik 11:22:40 14:05:52
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Sankila Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf
23. 58 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SV HeiPS Ilola Heikki 12:56:41 14:10:52
Kukkonen Vesa, Kukkonen Janina, Hietanen Jukka, Ilola Essi, Hietanen Miia, Aaltonen Matti
24. 128 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari 12:37:35 14:11:28
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Toivanen Jarmo, Hyytiä Jukka
25. 158 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SV JVS Pöyhönen Markku 12:14:30 14:13:04
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Pirinen Jeremias,
26. 39 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 S- HeiPS Santala Juha 13:36:59 14:15:50
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
27. 86 Ankanpoika 3 FIN-877 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salonen Jaakko 13:16:43 14:17:10 RDG
Kukkonen Pertti, Toppila Mikko, Immonen Tommi
28. 103 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S- JVS Nurmi Heikki 12:37:17 14:17:30
Nurmi Tuomas, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik
29. 143 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic 35 SV JVS Lilja Ilkka 11:22:14 14:20:44
Lilja Ilari, Lilja Lasse, Puhalainen Liisa, Elivuo Kari, Puhalainen Mikko
30. 112 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SV LPS / HSS Heikkilä Pasi 12:28:12 14:20:45
Granlund Markus, Larva Jussi, Saastamoinen Ilkka, Mellanen Markku, Mellanen Seppo
31. 172 Tigru FIN-10738 Urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10m S- JVS Olli Siik 10:40:33 14:20:56
Lind Jorma, Kinos Jukka, Suopuro Pasi, Puukko Pekka, Kinos Jukka
32. 154 Melina FIN-11346 LYS 4 1,24 Finngulf 331 SV APS Hiltunen Juha 11:43:50 14:21:46
Heinonen Tuomo, Ojanen Asko, Saarola Jari, Sipponen Jalmari, Österberg Eino
33. 114 Obelix FIN-9529 LYS 3 1,14 X-79 S- LPS Selin Jorma 12:41:35 14:21:48
Selin Mika, Lindroos Pekka
34. 77 Kimau FIN-790 H-vene 1,08 H-vene S- EPS Ståhlberg Kari 13:21:54 14:22:21
Lehtonen Jaakko, Turunen Matti, Turunen Mikko
35. 53 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SV JVS Nieminen Jouko 13:22:42 14:23:09
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
36. 157 Biancoblu FIN-9707 LYS 4 1,21 Hanse 341 SV LPS Lahtinen Markku 12:06:47 14:28:24
Kyläkallio Risto, Kyläkallio Teemu, Kyläkallio Tuukka, Kinnunen Tuomas
37. 37 Katimaria FIN-2182 LYS 1 1,02 Avance 24 S- KVS Åman Risto 14:13:15 14:29:15
Mansikka Martti, Åman Mikko
38. 110 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SV JVS Rihto Kimmo 12:47:30 14:33:56
Kivenniemi Antti, Lehto Henri , Linjama Upi
39. 52 Gwinea FIN-11059 LYS 2 1,08 Delphia 28 Phila S- APS Tast Panu 13:34:00 14:34:27
Pakarinen Timo, Rantanen Ilkka, Eloranta Aki, Karevaara Marko
40. 64 Munja Sun Ship II FIN-2744 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV JVS Kemiläinen Erkki 13:34:39 14:35:06
Vallius Henry, Kemiläinen Tatu, Vallius Valtteri
41. 159 Merituuli FIN-4044 LYS 4 1,18 Maestro 35 SV LPS Rajala Timo 12:33:50 14:38:18
Virtanen Maria, Honkaniemi Pekka, Nurminen Antti, Rajala Risto
42. 160 Jasmina FIN-9211 LYS 4 1,17 Millenium 311 SV LPS Sahiluoto Ahti 12:40:50 14:39:24
Sahiluoto Arvo, Sahiluoto Meri, Paajanen Hannu, Juhonen Roope, Nyström Kari
43. 44 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,02 Avance 245 S- LPS Andersson Juha 14:24:07 14:40:07
Andersson Jaakko, Kauhanen Jalmari, Peltomaa Teemu, Sabbah (HSS) Mikael
44. 115 Delfina FIN-5855 LYS 3 1,16 Inferno 31 SV JVS Jäntti Joona 12:49:11 14:41:44
Salmensaari Mikko, Salmensaari Maria, Salmensaari Miro
45. 40 Toutain L-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 S- TePS Kaitila Ilkka 14:34:05 14:42:10
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
46. 131 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SV LPS Nilsson Jesper 13:08:28 14:42:21
Nilsson Harri, Harju Matias, Ristkari Eeva, Sovinen Joonas
47. 155 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 12:44:17 14:42:51
Laine Petteri, Kettula Jari, Tormo Kai, Lampinen Hannu, Halme Riikka
48. 120 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 13:24:10 14:45:02
Pynnönen Jari, Pynnönen Jarkko, Pynnönen Markku
49. 130 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 13:07:20 14:47:33
Virtanen Kimi, Lingner Niklas
50. 173 Banneriina FIN-5468 Urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer S- LPS Mäkelä Pertti 12:26:28 14:48:05
Mäkelä Eetu, Lehtonen Ainomaija, Virintie Visa
51. 140 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 12:45:18 14:49:46
Tenhunen Asmo, Jokinen Ari , Jokinen Niklas
52. 89 Minna L-638 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 13:51:46 14:52:13
Salerto Sami, Taipale Terho
53. 144 Josefiina 2 FIN 11398 LYS 4 1,17 Beneteau First 33.7 SV JVS Pävimäki Janne 12:56:40 14:55:14
Hakkarainen Ville, Väänänen Vesa, Salminen Jon, Vuori Ykä, Hartikainen Jorma
54. 75 Aurora FIN-600 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Lehtinen Esko 13:56:27 14:56:54
Järvinen Timo, Lehtinen Heli
55. 116 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SV JVS Airaksinen Jani 13:15:52 15:02:18
Airaksinen Piia, Lehto Mikko, Ahonen Jukka, Kolari Janne
56. 90 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri 14:01:56 15:02:23
Kauppinen Pasi, Heinämäki Jukka
57. 105 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo 13:35:38 15:03:04
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha, Isosaari Jukka
58. 100 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,15 Dehler 38C SV TePS Hotakainen Kai 13:17:30 15:03:56
Hotakainen Irja, Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Yrjölä Petri, Lehto Mauno
59. 21 Carus FIN-6490 LYS 1 1,04 First 235 S- APS Heikkilä Kali 14:32:35 15:03:58
Pulli Juhana, Lammi Osmo
60. 118 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo 13:17:45 15:04:11
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Jari-Pekka
61. 109 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SV KVS Kasurinen Kalle 13:18:03 15:04:29 OCS
Ruosteinen Mika, Aavisto Jari, Riihimäki Iiro, Vesamaa Erkki
62. 161 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SV PP-SS Äijänen Jari 12:18:13 15:06:36
Nuutinen Ora, Nuutinen Leo, Tyynelä Tarmo, Tyynelä Sami, Whilhelms Martti, Iitti Pietu, Whilhelms Amanda
63. 126 Geronimo II FIN- 5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Hautamäki Jarno 13:34:20 15:08:13
Mäkinen Antti, Savolainen Jukka, Hyvärinen Ville
64. 106 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 Nauticat 340rs SV JVS Vartiainen Hannu 13:29:30 15:09:43
Ahlfors Roy, Haimi Paavo, Lehtinen Markku, Eloranta Immo, Juutilainen Kimmo
65. 102 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -V LPS Koiranen Risto 13:37:50 15:11:43
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
66. 141 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SV JVS Porkholm Olli 12:57:51 15:13:51
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Korkeakoski Maarit
67. 108 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 S- HVS Vuori Lasse 13:44:42 15:18:35
Laaksonen Helge, Lindholm Harri, Leppänen Harri
68. 74 Flyback II L-513 H-vene 1,08 H-vene S- TP Leppänen Mari 14:20:46 15:21:13
Hassinen Tarja , Tapanila Anna, Leinonen Jukka
69. 30 Eulalia L-1468 LYS 1 0,98 Misil II S- APS Haapanen Jaakko 15:37:59 15:21:20
Haapanen Leevi, Kaukoniemi Iiro
70. 79 Sofia FIN-490 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Jaatinen Jaakko 14:21:14 15:21:41 RDG
Jaatinen Heikki, Korhonen Risto , Capstick Steve
71. 78 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Kavén Jorma 14:23:29 15:23:56
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
72. 88 Pulex FIN-661 H-vene 1,08 H-vene S- KaPu Rautio Jukka 14:23:43 15:24:10 RDG
Juola Raimo, Taari Timo
73. 72 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vilppala Heikki 14:25:20 15:25:47 RDG
Valo Ensio, Valo Immo
74. 124 Marie FIN-9949 LYS 3 1,15 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 13:41:28 15:27:54
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Laakkonen Simo
75. 111 Calypso FIN-3822 LYS 3 1,13 Finnflyer 31 Cr SV LPS Lehtonen Jarmo 13:54:24 15:28:17
Saaritie Pauli, Lehtonen Pirjo, Lehtonen Lotta, Airamo Niko
76. 61 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 14:28:10 15:28:37
Niemelä Erja, Niemelä Iiro
77. 36 Niisku L-4221 LYS 1 0,96 FE-64 S- APS Kariola Anssi 16:02:56 15:28:56
Leppänen Matti, Kalliola Kimmo
78. 70 Melinda FIN-15 H-vene 1,08 H-Vene S- SMMVK Salmi Markku 14:28:58 15:29:25
Uusitalo Tero, Uusitalo Virpi
79. 32 Margit 5 LYS 1 0,96 Monark 700 -- JVS Berlin Lauri 16:06:49 15:32:49
Rintanen Jaakko, Hakanpää Pirjo
80. 104 Namu FIN-5289 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Mäki Seppo 13:53:23 15:33:36
Pekonen Heikki, Viitasaari Aimo
81. 94 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka 14:35:49 15:36:16 RDG
Lukkariniemi Timo, Salminen Matti
82. 63 FEstivo FIN-8466 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Jaro Samppa 14:36:29 15:36:56
Jaro Anne, Jaro Tuomas
83. 25 Hilma L-1542 LYS 1 0,99 Guy 22 S- JäPS Sakari Vihijärvi 15:45:36 15:37:21
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Vihijärvi Simo
84. 113 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 14:06:49 15:40:42
Karttunen Christer, Anttinen Joonas, Sutinen Timo, Heino Jani, Karhu Jari
85. 84 Typyli FIN-168 H-vene 1,08 H-vene S- KVS Vaara Kari 14:40:23 15:40:50
Santaholma Heikki, Kirjavainen Yrjö
86. 107 Lady Express II L-4091 LYS 3 1,13 H-323 SV LNS Laine Aki 14:08:11 15:42:04
Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka
87. 149 Maria FIN-11427 LYS 4 1,18 Hanse 325 SV APS Ekqvist Ilpo 13:39:28 15:43:56
Kämppi Riikka , Ekqvist Arttu , Piirainen Kari
88. 85 Avalon FIN-789 H-vene 1,08 H-vene S- HeiPS Suomi Tatu 14:45:09 15:45:36 RDG
Kasnio Kari, Juusti Matti
89. 127 Heilikka FIN-3368 LYS 3 1,12 NF30 SV JVS Mäntynen Marko 14:20:06 15:47:32
Mäntynen Eric, Ahven Helle, Honkamäki Veijo
90. 35 Kirsikka 1381 LYS 1 0,99 Guy 22 S- RauV Saari Mika 15:59:32 15:51:17
Salminen Samppa J, Kotimäki Tero, Saari Luukas
91. 42 Seraha FIN-2364 LYS 1 1,03 Finn 26 SV JVS Danielsbacka Jaana 15:27:39 15:51:25
Danielsbacka Bo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Oona
92. 57 Anni FIN-7518 LYS 2 1,08 Maxi Fenix SV AKPS Peltokorpi Päiviö 14:52:08 15:52:35
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Peltokorpi Joonas
93. 93 Kermit FIN-234 H-vene 1,08 H S- JVS Papp Zoltan 14:54:00 15:54:27 RDG
Szydlowski Michal, Klocek Michal, Gabor Zsolt, Bara Lehel
94. 132 Juusiituu 10931 LYS 3 1,16 Finngulf 36 -V LPS Sorvali Jukka 14:03:57 15:56:30
Uoti Pekka, Huhtala Keijo, Sorvali Paula, Knuuttila Jani
95. 33 Oodi-Matilda FIN-3217 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV APS Harjukari Teemu 15:26:53 15:58:16
Ukkonen Kalle, Moisio Juhana
96. 23 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SV LPS Saarinen Kalle 16:16:02 15:59:23
Saarinen Paavo, Blomqvist Jyri
97. 146 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,26 Hanse 375 SV LPS Tommola Hannu 13:12:24 16:00:47
Tommola Raija, Tommola Juho , Saari Miia, Saari Joni
98. 43 Sofia FIN-3419 LYS 1 1,03 Finn Express 741 S- HVS Luomalahti Minna 15:38:53 16:02:39
Luomalahti Jussi, Keskiaho Pekka, Kukkonen Ilkka
99. 41 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Bondén Heidi 15:34:58 16:06:21
Kiviluoto Liisa, Lähde Annika, Hänninen Mari
100. 28 Saga FIN-9425 LYS 1 0,96 Guy 22 -- JVS Routila Johannes 16:42:55 16:08:55
Routila Johannes, Routila Susanna, Rinne Valtteri, Nieminen Samuli,
101. 54 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SV TePS Laukkanen Juha 15:10:38 16:18:01
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Pajunen Joonas
102. 76 Maritta L-695 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Kuorikoski Janne 15:18:44 16:19:11
Seppälä Kari, Seppälä Silja
103. 62 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express SV JVS Niemi Reijo 15:22:38 16:23:05
Manninen Juha, Leskisenoja Olli
104. 55 Albatross L-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SV TePS Nuutinen Pekka 15:09:47 16:23:58
Nuutinen Aarne, Lindqren Kaj, Hyvönen Sami,
105. 31 Aquatic L-1972 LYS 1 1,02 Finn 26 SF LPS Yrjölä Esa 16:08:01 16:24:01
Yrjölä Raili, Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka
106. 91 Iina FIN-458 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vihijärvi Kalle 15:25:26 16:25:53 RDG
Hälinen Henri, Nieminen Joni, Nieminen Henri
107. 38 Blues FIN-5503 LYS 1 1,06 Dufour Arpege 30 SV HeiPS Pohjankoski Lasse 15:40:07 16:26:18
Pohjankoski Antti, Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri
108. 60 Merengue L-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Koponen Jarmo 15:30:04 16:30:31
Koponen Lea, Koponen Saija, Laaksonen Jarkko, Markkanen Aatu
109. 29 Alma L-7293 LYS 1 1,03 Sunwind 27 SV JäPS Kaukonen Pekka 16:07:09 16:30:55
Kaukonen Minna, Rautiainen Ville, Vainiomäki Jarkko
110. 34 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,02 Finn Express 74 SV JVS Kautto Ari 16:17:36 16:33:36
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Toivola Kari
111. 24 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SV PP-SS Kinnunen Topi 16:11:15 16:35:01
Gale Henri, Laakso Seela, Loisu Eetu, Vento Nea
112. 50 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SV VaVe Lepistö Harri 15:29:06 16:36:29
Ruusuvirta Tero, Kirijatshenko Heikki
113. 56 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SV LPS Seesvaara Pentti 15:30:59 16:38:22
Hannola Esa, Krohn Thomas, Mujunen Seppo, Seesvaara Tuija, Seesvaara Heli
114. 51 Sportina FIN-11413 LYS 2 1,07 Sportina 25 S- APS Raitola Pasi 15:48:22 16:41:45
Raitola Mika, Raitola Heikki
115. 22 77 Wabigoon Dr. FIN-8815 LYS 1 1,06 B 31 (Boström 31) SV JVS Sintonen Jukka 16:01:01 16:47:12
Sintonen Elmo, Herranen Jukka
116. 27 Joutsikki ll L-307 LYS 1 1,03 Ohlsson 29 SF PP-SS Salminen Pasi 16:24:50 16:48:36
Makkonen Janne, Kuusisto Kari
117. 46 Kessina L-407 LYS 1 1,02 Stress -29 SF LPS Kettunen Jukka 16:48:43 17:04:43
Komonen Tapani, Kettunen Pekka
118. 82 Alibi L-173 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Tykkyläinen Sampo 16:16:44 17:17:11 RDG
Holm Oskari, Okkonen Juha, Kinnunen Tomi
RAF 101 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Nippala Antti RAF RAF
Viljakainen Mikko, Nieminen Jukka, Uotila Olli, Alanko Joonas, Pernu Mikael
DSQ 83 Farozon FIN-550 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Karhusaari Vesa DSQ
Taavitsainen Heikki
DNF 20 Uhuru FIN-2724 LYS 1 1,03 Finnflyer 27 SF JVS Partanen Veli-Pekka DNF
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika
DNC 45 Tuulia L-3275 LYS 1 1,04 Finn 26 7/8 SV TePS Lehtinen Jukka DNC
Lehtinen Anssi, Lehtinen Joonas
DNF 185 Angry Dog FIN-11485 Urheiluveneet 1,54 Ysi S- LPS Miikkulainen Juha DNF
Valolahti Matti, Kärnä Sampsa, Vainio Juha, Kirjavainen Aki