20.10.2019 18:08:17

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 1 (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 23 / 24
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 24 Tuulia FIN-23 LYS 1 0,99 Päijännefolkkari SK LPS, KUOPS Lindström Pauli 01:01:08 01:00:22
Lindström Rami, Hillu Mikko
2. 38 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 00:59:50 01:00:35
Kaitila Pentti , Mäkipää Veikko
3. 21 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SG LPS Saarinen Kalle 01:03:16 01:01:42
Blomqvist Jyri, Toivonen Ari
4. 29 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 S- HeiPS Santala Juha 00:58:04 01:01:43
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
5. 31 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 01:01:27 01:02:12
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Kovanen Pauli
6. 30 Hilma L-1542 LYS 1 0,99 Guy 22 SG- JäPS Sakari Vihijärvi 01:03:37 01:02:51
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Perälä Kimmo
7. 26 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,02 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 01:01:53 01:03:23
Vuorjoki Petri, Kauhanen Jalmari, Peltomaa Teemu
8. 20 Oodi-Matilda FIN-3217 LYS 1 1,01 Finnflyer 27 SV APS Harjukari Teemu 01:03:22 01:04:07
Möttönen Hanna-Leena, Ukkonen Kalle
9. 34 Sofia FIN-3419 LYS 1 1,03 Finn Express 741 SGV HVS Luomalahti Minna 01:02:53 01:05:07
Luomalahti Jussi, Keskiaho Pekka, Kukkonen Ilkka
10. 33 Nemo L-4448 LYS 1 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 01:05:57 01:05:11
Säkkinen Jenna, Eriksson Sanna, Lampola Mervi
11. 23 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,03 Ohlsson 29 GV JäPS Raami Jorma 01:03:32 01:05:46
Raami Mari, Raami Heli , Lehtonen Arttu
12. 35 Monkey Business FIN-6874 LYS 1 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli 01:06:46 01:06:00
Kataja Aimo, Kataja Ossi
13. 39 Uhuru FIN-2724 LYS 1 1,03 Finnflyer 27 SGF JVS Partanen Veli-Pekka 01:03:56 01:06:10
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika, Tykkyläinen Sampo
14. 36 Blues FIN-5503 LYS 1 1,06 Dufour Arpege 30 SV HeiPS Pohjankoski Lasse 01:02:00 01:06:20
Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri, Pohjankoski Joonas
15. 41 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 01:03:50 01:06:47
Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Dorch Mari, Laukkanen Essi, Pekkala Tiina
16. 49 Aino L-5986 LYS 1 1,06 Elan 22 SG GSF Vestala Juho 01:02:49 01:07:09
Pihlajamäki Antti, Helminen Alex
17. 42 Wanda FIN-1489 LYS 1 1,03 Finn 26 SV JVS Tuominen Timo 01:04:57 01:07:11
Pakoma Paavo, Pakoma Katariina, Lähteenmäki Leksa, Pakoma Lauri
18. 22 Joutsikki ll L-307 LYS 1 1,04 Olhson 29 SGF PP-SS Salminen Pasi 01:04:22 01:07:19
Makkonen Janne, Lehtonen Riku, Mäkinen Arto
19. 27 Hilu FIN-209 LYS 1 1,03 Hai SGK- SSP Kuokkanen Eero 01:05:08 01:07:22
Vainio Eija, Pehkonen Riitta
20. 40 Aquatic L-1972 LYS 1 1,02 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa 01:05:53 01:07:23
Yrjölä Raili, Yrjölä Olli-Pekka, Suhonen Heini
21. 25 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SV PP-SS Kinnunen Topi 01:06:34 01:08:48
Kurkela Aaro, Laakso Seela, Lindqvist Joona
22. 28 Peppi-Lotta FIN-2355 LYS 1 1,03 Maxi 77 SGKF JVS Möttönen Timo 01:06:37 01:08:51
Puura Jouni, Moilanen Saara
23. 37 Kessina L-407 LYS 1 1,02 Stress -29 SF LPS Kettunen Jukka 01:07:55 01:09:25
Tiippana Petteri, Kokkonen Sakari
Odotetaan 1
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 32 Mysteeri FIN-4972 LYS 1 1,01 Päijännefolkkari (PF) SG HKvp Valto Pasi -- --
Valto Riina, Lehtinen Marko, Karttunen Christer