12.11.2019 17:34:49

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 40 / 40
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 76 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV JVS Hämäläinen Heikki 00:48:19 00:57:43
Ahola Kalle, Niskanen Timo, Kuustonen Juha-Pekka
2. 88 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari 00:49:32 00:58:20
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Toivanen Jarmo, Hyytiä Jukka
3. 99 Ostara FIN-11445 LYS 3 1,12 Halberg Rassy 36 MK2 LPS Saarola Jari 00:50:50 00:59:02
Saarola Johanna, Lahtinen Markku, Lahtinen Päivikki
4. 68 Onoff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SV APS Rantala Börje 00:50:21 00:59:09
Väänänen Kalevi, Backman Aki, Laakkonen Marko
5. 95 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Rihto Kimmo 00:49:38 00:59:37
Kivenniemi Antti, Karhusaari Vesa
6. 89 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 00:52:16 01:00:28
Mäkelä Marjo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Bo
7. 92 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,15 Dehler 38C SV TePS Hotakainen Kai 00:50:36 01:00:35
Hotakainen Irja, Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Yrjölä Petri, Yrjölä Maria
8. 75 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 00:51:14 01:00:38
Malasto Harri, Kaijanen Sami, Ahava Pasi, Malinen Mano
9. 65 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 00:51:21 01:00:45
Virtanen Kimi, Lingner Niklas, Poikolainen Juho
10. 85 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S- JVS Nurmi Heikki 00:51:29 01:00:53
Nurmi Tuomas, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik
11. 90 Paua FIN-3756 LYS 3 1,14 Guyline 95 sgv HVS Liisanantti Harri 00:51:55 01:01:19
Kylmänen Anu , Laitiola Jukka , Pitkänen Tomi
12. 64 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV HeiPS Ojala Petri 00:52:04 01:01:28
Ojala Heli, Ylitalo Sauli, Selin Olli-Matti, Lozano Victor, Ojala Pihla
13. 70 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 00:51:04 01:01:37
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Heikkilä Janne, Hämäläinen Konsta
14. 93 Picadero FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express S- APS Sipponen Jalmari 00:53:35 01:01:47
Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Jenkins Daniel
15. 81 Xardon FIN-11121 LYS 3 1,16 X-302 SV LPS Puukko Timo 00:51:36 01:02:09
Hirvonen Soili, Hirvonen Ville, Puustinen Jukka, Kantola Jaakko, Norrgård Annika
16. 87 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo 00:54:02 01:02:14
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha, Isosaari Jukka
17. 78 Shamu FIN-3521 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Sinivaara Mikko 00:51:44 01:02:17
Karjalainen Antti, Kalojärvi Juha, Laiho Mikko, Tapanen Juha
18. 63 Obelix FIN-9529 LYS 3 1,14 X-79 S- LPS Selin Jorma 00:52:59 01:02:23
Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Niemelä Simo
19. 79 Tirpukka II L-3420 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Linjama Urpo 00:52:39 01:02:38
Lehtovirta Raija , Vesamaa Erkki, Nurminen Matti, Välimäki Harri
20. 74 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 00:52:21 01:02:54
Peippo Paavo, Maristo Hannu, Sahiluoto Ahti
21. 77 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SkV APS Pynnönen Olli 00:55:22 01:02:57
Pynnönen Jarkko, Pynnönen Raija
22. 67 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SV LPS Hannu Salo 00:54:21 01:03:09
Mäkelä Esa, Salo Sampo
23. 60 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Savolainen Jukka 00:54:26 01:03:14
Mäkinen Antti, Hyvärinen Ville, Hautamäki Jarno
24. 86 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 NC340rs sgv JVS Vartiainen Hannu 00:53:59 01:03:23
Haimi Paavo, Juutilainen Kimmo, Huuskonen Ulla-Maija, Eloranta Immo
25. 73 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 00:54:36 01:03:24
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
26. 48 Blanca FIN-7551 LYS 3 1,09 Inferno 28 GV LPS Kivistö Miikka 00:57:06 01:03:25
Kivistö Teemu, Simola Valtteri, Makkula Sami, Makkula Emil
27. 71 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 00:53:39 01:03:38
Airaksinen Piia, Malinen Matti, Kuivanen Jaakko
28. 84 Merit L-4915 LYS 3 1,14 Guyline95 SGKV JVS Luumi Heikki 00:54:18 01:03:42
Luumi Liina, Mustonen Aaro, Mustonen Pekka , Lehtinen Hanna, Mustonen Ruben
29. 98 Delfina FIN-5855 LYS 3 1,16 Inferno 31 SV JVS Jäntti Joona 00:53:10 01:03:43
Jäntti Ulla, Jäntti Juuso, Jäntti Arttu, Kuusjärvi Tero
30. 96 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 00:55:12 01:04:00
Anttinen Joonas, Ojanen Lauri, Sutinen Timo, Savikko Janne
31. 66 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,15 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 00:54:30 01:04:29
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka
32. 72 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo 00:54:47 01:04:46
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Jari-Pekka
33. 82 Juusiituu 10931 LYS 3 1,16 Finngulf 36 -V LPS Sorvali Jukka 00:54:14 01:04:47
Uoti Pekka, Huhtala Keijo, Sorvali Paula, Knuuttila Jani , Nurminen Antti
34. 69 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Vilkman Joonas 00:56:09 01:04:57
Ihatsu Esa, Piipponen Antti, Sandell Lasse, Puolanne Harri, Siltanen Ilari
35. 91 Calypso FIN-3822 LYS 3 1,13 Finnflyer 31 Cr SV LPS Lehtonen Jarmo 00:57:55 01:06:43
Lehtonen Pirjo, Lehtonen Lotta, Heikkilä Kali, Lammi Osmo
36. 83 Saphira 128 LYS 3 1,16 SAFIR S G K TePS Makkonen Hannu 00:56:14 01:06:47
Reenpää Antti, Linkopuu Tom
37. 61 Heilikka FIN-3368 LYS 3 1,12 NF30 SGV JVS Mäntynen Marko 00:58:36 01:06:48
Mäntynen Eric, Mäntynen Helle, Mäntynen Tomi
38. 80 ChaoX FIN-9592 LYS 3 1,14 X-79 SGK PP-SS Mäkelä Juuso 00:57:37 01:07:01
Korvenranta Ville, Mäkelä Joona, Nippala Antti, Viljakainen Mikko
39. 97 Karen FIN-11640 LYS 3 1,16 Bavaria 38 F LPS Unelius Mikko 00:56:50 01:07:23
Venäläinen Anne, Venäläinen Jarkko, Venäläinen Tommi, Ulmala Olli
DNC 94 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 S- HVS Vuori Lasse DNC
Antila Tommi, Vuori Tanja