19.7.2019 22:36:44

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 17 / 17
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 112 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 WIND-328 SVG HeiPS Kanninen Kauko 00:47:25 01:00:42
Varmanen Erkki, Varmanen Esa , Varmanen Jukka, Kanninen Anne, Hillberg Ismo
2. 106 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SV JVS Pöyhönen Markku 00:50:01 01:01:08
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Kotikoski Sampo, Nieminen Risto
3. 109 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SV JVS Silvonen Markku 00:49:17 01:01:30
Kilpiä Jukka, Korpela Hannu, Pyykkönen Tmo, Anttilainen Sami
4. 101 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 00:50:51 01:01:58
Laine Petteri, Järvinen Mikko, Kettula Jari
5. 107 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 00:47:15 01:02:03
Kallio Sami, Lehtinen Pekka, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu
6. 105 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SV JVS Nieminen Pentti 00:47:56 01:02:14
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Rajala Heikki
7. 103 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,23 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 00:48:02 01:02:20
Tast Tuija, Tast Jonatan, Rantanen Tea, Rantanen Jani, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
8. 110 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 00:49:55 01:02:40
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
9. 100 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 00:46:00 01:02:44
Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa, Elivuo Kari, Puhalainen Erkki
10. 104 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SGV PP-SS Äijänen Jari 00:48:14 01:04:01
Nuutinen Leo, Wilhelms Martti , Wilhelms Amanda, Tyynelä Sami, Iitti Pietu , Hietanen Mikko , Kostiander Janne, Salo Jarmo
11. 115 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 00:52:31 01:04:11
Tenhunen Asmo, Jokinen Ari , Patrikainen Erkki, Pasanen Anni, Kauko Marko
12. 116 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 00:53:10 01:04:17
Lehtinen Jukka, Ylä-Rakkola Markus
13. 102 Kummankikaa FIN-19469 LYS 4 1,20 Beneteau First 33.7 SGV JVS Hakkarainen Ville 00:54:02 01:06:47
Pälvimäki Janne, Jokinen Arttu, Kasurinen Kalle, Riihimäki Iiro, Vuori Ykä
14. 108 Maria FIN-11427 LYS 4 1,17 Hanse 325 SV APS Ekqvist Ilpo 00:56:14 01:07:21
Ekqvist Arttu, Piirainen Kari, Berg Jyrki, Berg Aleksi, Berg Elias
15. 113 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,26 Hanse 375 LPS Tommola Hannu 00:53:17 01:09:04
Tommola Raija, Saari Miia , Saari Joni, Tamminen Eija, Tamminen Jorma
16. 114 Aliida FIN-11363 LYS 4 1,17 A-60038 SGV TePS Junttila Hannu 00:58:42 01:09:49
Haukilahti Kristiina, Junttila Janne, Paukku Sari, Hurskainen Hannu, Vanhala Jorma
17. 111 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff 00:-03:-25 00:11:53
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Sankila Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf