21.5.2022 5:38:49

Viralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Synsam Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 16 / 17
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 133 Muru FIN-899 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Boman Juhani 00:50:14 --
Boman Mikko, Utter Timo, Salo Juhani
2. 135 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Koho Mikko 00:50:44 --
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
3. 132 Lassu FIN-847 H-vene H-vene 0,0000 1,08 TTPS Rinne Sakari 00:51:07 --
Knihti Kalle, Kujansuu Toni, Ahonen Mikko
4. 141 Ankanpoika 3 FIN-320 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Salonen Jaakko 00:51:42 --
Kukkonen Pertti, Toppila Mikko
5. 134 Valentina FIN-916 H-vene H 0,0000 1,08 NJK Svahnström Niclas 00:52:20 --
Lindqvist Vesa, Lindqvist Anssi
6. 130 Boogie FIN-914 H-vene H 0,0000 1,08 S LPS Korhonen Tuomas 00:52:33 --
Kiilholma Heikki, Matikka Henri, Alitalo Emilia
7. 143 Jias FIN-563 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- LPS Kavén Jorma 00:53:34 --
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
8. 142 Sofia FIN-490 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Jaatinen Jaakko 00:54:31 --
Jaatinen Heikki, Jaatinen Mikko, Korhonen Risto
9. 136 Minna FIN-765 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Pekkarinen Raino 00:54:37 --
Salerto Sami, Taipale Terho
10. 146 Kermit FIN-234 H-vene H 0,0000 1,08 SF JVS Papp Zoltan 00:55:28 --
Bara Lehel, Gabor Zsolt
11. 145 Sarvipää FIN-208 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S TePS Järvinen Janne 00:56:06 --
Järvinen Katariina, Järvinen Kari
12. 144 Päivi L-690 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JäPS Vilppala Heikki 00:56:17 --
Valo Ensio, Valo Immo
13. 139 Iina FIN-458 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JäPS Vihijärvi Kalle 00:57:34 --
Hälinen Henri, Vihijärvi Jaakko
14. 138 Viuhu FIN-443 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JäPS Lukkariniemi Jukka 00:58:33 --
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko
DNC 140 Melinda FIN-15 H-vene H-Vene 0,0000 1,08 S- SMMVK Salmi Markku DNC
Uusitalo Tero, Uusitalo Virpi
DNC 131 Typyli FIN-168 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- KVS Vaara Kari DNC
Santaholma Heikki, Kirjavainen Yrjö
Odotetaan 1
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR LYS SGV Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
- 137 Miguela FIN-403 H-vene H-vene 0,0000 1,08 S- JVS Weckström Petteri -- --
Lahtinen Hannu, Kotisaari Jaakko, Kultalahti Jarko