19.7.2019 22:32:23

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Synsam Päijännepurjehdus

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 135 / 139
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 161 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 00:39:40 01:04:08
Lehtinen Harri , Hillberg Petri , Alitalo Tomi , Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Ruusunen Teemu , Heinonen Kim, Viren Janne, Lappalainen Tatu, Tuominen Tuukka, Honkavaara Pekka
2. 160 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 00:39:42 01:03:26
Nikulainen Jukka, Harka Henri, Salo Timo
3. 167 Furioso BH11 Urheiluveneet 1,43 E-Scow S JVS Aavisto Jari 00:40:20 01:03:20
Väänänen Vesa, Salminen Jon , Ruosteinen Mixu
4. 171 Tyytikki FIN-200 Avoin luokka 0,00 Corsair 28CC -- BSS Palva Tapio 00:41:11 --
Ryynänen Minna, Lipasti Jaakko
5. 170 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 0,00 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 00:41:18 --
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko
6. 164 Tiger FIN-10738 Urheiluveneet 1,37 FT 10 m JVS Siik Olli 00:43:00 01:03:40
Lind Jorma, Kinos Jukka, Lötjönen Hannu, Puukko Pekka, Suopuro Pasi, Virtanen Pauliina
7. 100 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,28 Dynamic 35 SGV JVS Lilja Ilkka 00:46:00 01:02:44
Puhalainen Mikko, Puhalainen Liisa, Elivuo Kari, Puhalainen Erkki
8. 107 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 00:47:15 01:02:03
Kallio Sami, Lehtinen Pekka, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu
9. 112 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 WIND-328 SVG HeiPS Kanninen Kauko 00:47:25 01:00:42
Varmanen Erkki, Varmanen Esa , Varmanen Jukka, Kanninen Anne, Hillberg Ismo
10. 105 Malla FIN-9174 LYS 4 1,23 Finngulf 335 SV JVS Nieminen Pentti 00:47:56 01:02:14
Nieminen Ari, Käkönen Pekka, Kosloff Markku, Kosloff Lauri, Rajala Heikki
11. 103 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,23 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 00:48:02 01:02:20
Tast Tuija, Tast Jonatan, Rantanen Tea, Rantanen Jani, Bjurström Rike, Paavilainen Matti
12. 104 Evita FIN-5877 LYS 4 1,26 Selection 37 SGV PP-SS Äijänen Jari 00:48:14 01:04:01
Nuutinen Leo, Wilhelms Martti , Wilhelms Amanda, Tyynelä Sami, Iitti Pietu , Hietanen Mikko , Kostiander Janne, Salo Jarmo
13. 76 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV JVS Hämäläinen Heikki 00:48:19 00:57:43
Ahola Kalle, Niskanen Timo, Kuustonen Juha-Pekka
14. 56 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SV HeiPS Ilola Heikki 00:48:53 00:55:50
Kukkonen Vesa, Kukkonen Janina, Hietanen Jukka, Ilola Essi, Hietanen Miia, Aaltonen Matti
15. 109 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SV JVS Silvonen Markku 00:49:17 01:01:30
Kilpiä Jukka, Korpela Hannu, Pyykkönen Tmo, Anttilainen Sami
16. 163 Alice FIN-150 Urheiluveneet 1,26 Lutra 25 S- SP Juva Ilkka 00:49:29 01:05:16
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Voutilainen Kimmo
17. 88 Elina FIN-10938 LYS 3 1,13 Dufour 325 SV JVS Kiiski Ari 00:49:32 00:58:20
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Toivanen Jarmo, Hyytiä Jukka
18. 95 Aniara IV FIN-3015 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Rihto Kimmo 00:49:38 00:59:37
Kivenniemi Antti, Karhusaari Vesa
19. 110 Sheila FIN-10548 LYS 4 1,20 Swan 36 SGV JVS Porkholm Olli 00:49:55 01:02:40
Kauppila Arto , Hakala-Ranta Antti , Porkholm Niko, Vikström Peter, Vikström Kristiina, Kauppila Maarit
20. 106 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SV JVS Pöyhönen Markku 00:50:01 01:01:08
Sallinen Petri, Luttinen Elias, Kotikoski Sampo, Nieminen Risto
21. 153 Nikea FIN-14364 Lightning 1,00 Lightning JVS Salminen Samppa J 00:50:11 00:50:11
Laitinen Seppo, Rinne Pauli
22. 133 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Boman Juhani 00:50:14 00:55:54
Boman Mikko, Utter Timo, Salo Juhani
23. 68 Onoff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SV APS Rantala Börje 00:50:21 00:59:09
Väänänen Kalevi, Backman Aki, Laakkonen Marko
24. 92 Our Serenity FIN-10979 LYS 3 1,15 Dehler 38C SV TePS Hotakainen Kai 00:50:36 01:00:35
Hotakainen Irja, Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Yrjölä Petri, Yrjölä Maria
25. 135 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 00:50:44 00:56:24
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
26. 99 Ostara FIN-11445 LYS 3 1,12 Halberg Rassy 36 MK2 LPS Saarola Jari 00:50:50 00:59:02
Saarola Johanna, Lahtinen Markku, Lahtinen Päivikki
27. 101 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 00:50:51 01:01:58
Laine Petteri, Järvinen Mikko, Kettula Jari
28. 162 Banneriina FIN-5468 Urheiluveneet 1,21 Banner 23 Racer S- LPS Mäkelä Pertti 00:50:58 01:04:15
Mäkelä Eetu, Virintie Pasi, Virintie Visa
29. 70 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 00:51:04 01:01:37
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Heikkilä Janne, Hämäläinen Konsta
30. 132 Lassu FIN-847 H-vene 1,08 H-vene TTPS Rinne Sakari 00:51:07 00:56:47
Knihti Kalle, Kujansuu Toni, Ahonen Mikko
31. 75 Rico FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV LPS Heiskanen Pertti 00:51:14 01:00:38
Malasto Harri, Kaijanen Sami, Ahava Pasi, Malinen Mano
32. 120 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo 00:51:19 00:56:59
Castren Jonne , Väätäinen Sami
33. 65 Marenki L-3545 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV LPS Virtanen Kari 00:51:21 01:00:45
Virtanen Kimi, Lingner Niklas, Poikolainen Juho
34. 150 Burgundy III FIN-15331 Lightning 1,00 Lightning TP Pesola Sakari 00:51:24 00:51:24
Aalto Pyry, Aalto Matti
35. 85 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S- JVS Nurmi Heikki 00:51:29 01:00:53
Nurmi Tuomas, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Aalto Erik
36. 81 Xardon FIN-11121 LYS 3 1,16 X-302 SV LPS Puukko Timo 00:51:36 01:02:09
Hirvonen Soili, Hirvonen Ville, Puustinen Jukka, Kantola Jaakko, Norrgård Annika
37. 141 Ankanpoika 3 FIN-320 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Salonen Jaakko 00:51:42 00:57:22
Kukkonen Pertti, Toppila Mikko
38. 78 Shamu FIN-3521 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Sinivaara Mikko 00:51:44 01:02:17
Karjalainen Antti, Kalojärvi Juha, Laiho Mikko, Tapanen Juha
39. 90 Paua FIN-3756 LYS 3 1,14 Guyline 95 sgv HVS Liisanantti Harri 00:51:55 01:01:19
Kylmänen Anu , Laitiola Jukka , Pitkänen Tomi
40. 64 Heili FIN-3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SV HeiPS Ojala Petri 00:52:04 01:01:28
Ojala Heli, Ylitalo Sauli, Selin Olli-Matti, Lozano Victor, Ojala Pihla
41. 57 Rox-Mary FIN-144 LYS 2 1,09 SK 22 SG- HeiPS Peltonen Juha 00:52:14 00:58:33
Könönen Rainer, Jauhiainen Hannu
42. 154 Atsula 12258 Lightning 1,00 Lighning SK JVS Tulomäki Heikki 00:52:15 00:52:15
Tenhu Taavi, Juntunen Otto
43. 89 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 00:52:16 01:00:28
Mäkelä Marjo, Danielsbacka Jaana, Danielsbacka Bo
44. 134 Valentina FIN-916 H-vene 1,08 H NJK Svahnström Niclas 00:52:20 00:58:00
Lindqvist Vesa, Lindqvist Anssi
45. 74 Tripla FIN-18844 LYS 3 1,16 Millenium 311 SGV APS Kelppe Risto 00:52:21 01:02:54
Peippo Paavo, Maristo Hannu, Sahiluoto Ahti
46. 115 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,18 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 00:52:31 01:04:11
Tenhunen Asmo, Jokinen Ari , Patrikainen Erkki, Pasanen Anni, Kauko Marko
47. 130 Boogie FIN-914 H-vene 1,08 H S LPS Korhonen Tuomas 00:52:33 00:58:13
Kiilholma Heikki, Matikka Henri, Alitalo Emilia
48. 79 Tirpukka II L-3420 LYS 3 1,15 Avance 33 SGV JVS Linjama Urpo 00:52:39 01:02:38
Lehtovirta Raija , Vesamaa Erkki, Nurminen Matti, Välimäki Harri
49. 172 Lotten L-51 Avoin luokka 1,15 5.5 SK LPS Juhonen Roope 00:52:41 01:02:40
Nordström Kari, Tuomala Jari
50. 117 Ella FIN-16660 Urheiluveneet 1,22 Majestic 24 SK TePS Hinskala Juha 00:52:47 01:06:35
Hinskala Onni, Hinskala Otto, Heickell Arthur, Heickell Iivari
51. 54 Albatross FIN -1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGKV TePs Nuutinen Pekka 00:52:56 00:59:53
Nuutinen Aarne, Lindgren Kaj, Hyvönen Sami, Görsoy Gyven, Laukkanen Jari
52. 45 Anni FIN-7518 LYS 2 1,08 Maxi Fenix SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 00:52:59 00:58:39
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Keränen Juho
52. 63 Obelix FIN-9529 LYS 3 1,14 X-79 S- LPS Selin Jorma 00:52:59 01:02:23
Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Niemelä Simo
54. 51 Albatross FIN-5954 LYS 2 1,10 Albin Alpha SGV LPS Ristkari Eeva 00:53:00 00:59:57
Ristkari Yrjö, Ristkari Ulla, Ristkari Helvi-Iiris, Mantere Tuomas , Tykkä Joonas
55. 55 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 00:53:05 00:59:24
Hannola Esa, Krohn Thomas, Knuuttila Iska, Halonen Antti
56. 116 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 00:53:10 01:04:17
Lehtinen Jukka, Ylä-Rakkola Markus
56. 98 Delfina FIN-5855 LYS 3 1,16 Inferno 31 SV JVS Jäntti Joona 00:53:10 01:03:43
Jäntti Ulla, Jäntti Juuso, Jäntti Arttu, Kuusjärvi Tero
58. 121 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 00:53:13 00:58:53
Niemelä Erja, Niemelä Iiro, Niemelä Aleksi
59. 113 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,26 Hanse 375 LPS Tommola Hannu 00:53:17 01:09:04
Tommola Raija, Saari Miia , Saari Joni, Tamminen Eija, Tamminen Jorma
60. 143 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Kavén Jorma 00:53:34 00:59:14
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
61. 93 Picadero FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express S- APS Sipponen Jalmari 00:53:35 01:01:47
Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Jenkins Daniel
62. 71 Nimue FIN-5188 LYS 3 1,15 Inferno 29 SGV JVS Airaksinen Jani 00:53:39 01:03:38
Airaksinen Piia, Malinen Matti, Kuivanen Jaakko
63. 52 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SGV JVS Mäkinen Hannu 00:53:41 01:00:00
Mäkinen Eerikki, Nisula Ilkka, Nuutinen Pasi
64. 86 Plattapus FIN-8384 LYS 3 1,14 NC340rs sgv JVS Vartiainen Hannu 00:53:59 01:03:23
Haimi Paavo, Juutilainen Kimmo, Huuskonen Ulla-Maija, Eloranta Immo
65. 87 Festiente FIN-6943 LYS 3 1,12 Beneteau First 305s SV TaPS Rellman Ismo 00:54:02 01:02:14
Rellman Johanna, Rellman Roope, Hynninen Juha, Isosaari Jukka
65. 102 Kummankikaa FIN-19469 LYS 4 1,20 Beneteau First 33.7 SGV JVS Hakkarainen Ville 00:54:02 01:06:47
Pälvimäki Janne, Jokinen Arttu, Kasurinen Kalle, Riihimäki Iiro, Vuori Ykä
67. 123 Merengue L-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV APS Koponen Jarmo 00:54:04 00:59:44
Markkanen Aatu, Laaksonen Jarkko, Cortés David
68. 82 Juusiituu 10931 LYS 3 1,16 Finngulf 36 -V LPS Sorvali Jukka 00:54:14 01:04:47
Uoti Pekka, Huhtala Keijo, Sorvali Paula, Knuuttila Jani , Nurminen Antti
69. 84 Merit L-4915 LYS 3 1,14 Guyline95 SGKV JVS Luumi Heikki 00:54:18 01:03:42
Luumi Liina, Mustonen Aaro, Mustonen Pekka , Lehtinen Hanna, Mustonen Ruben
70. 67 Lotjaana 6 FIN-168 LYS 3 1,13 H-35 SV LPS Hannu Salo 00:54:21 01:03:09
Mäkelä Esa, Salo Sampo
71. 60 Geronimo II FIN-5176 LYS 3 1,13 Inferno 28 SV LPS Savolainen Jukka 00:54:26 01:03:14
Mäkinen Antti, Hyvärinen Ville, Hautamäki Jarno
72. 151 Old Lady FIN-6838 Lightning 1,00 Lightning S-- JVS Lehtinen Esko 00:54:28 00:54:28
Lehtinen Onni, Taavitsainen Heikki
73. 66 Akvarelli FIN-10261 LYS 3 1,15 Bavaria 33 C SGV LPS Mäkelä Kalle 00:54:30 01:04:29
Laakso Esko, Mattila Heikki, Nikunen Pekka
74. 142 Sofia FIN-490 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Jaatinen Jaakko 00:54:31 01:00:11
Jaatinen Heikki, Jaatinen Mikko, Korhonen Risto
75. 73 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 00:54:36 01:03:24
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
76. 136 Minna FIN-765 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 00:54:37 01:00:17
Salerto Sami, Taipale Terho
77. 72 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SV PP-SS Vavuli Timo 00:54:47 01:04:46
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Kervinen Jari-Pekka
78. 96 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SV HKvp Liimatainen Mervi 00:55:12 01:04:00
Anttinen Joonas, Ojanen Lauri, Sutinen Timo, Savikko Janne
79. 50 Platypus FIN-11631 LYS 2 1,10 Elan 210 G EM Hernesmaa Marko 00:55:18 01:02:15
Hernesmaa Marko, Häkkinen Kimmo, Hernesmaa Eetu
80. 77 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SkV APS Pynnönen Olli 00:55:22 01:02:57
Pynnönen Jarkko, Pynnönen Raija
81. 146 Kermit FIN-234 H-vene 1,08 H SF JVS Papp Zoltan 00:55:28 01:01:08
Bara Lehel, Gabor Zsolt
82. 145 Sarvipää FIN-208 H-vene 1,08 H-vene S TePS Järvinen Janne 00:56:06 01:01:46
Järvinen Katariina, Järvinen Kari
83. 69 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Vilkman Joonas 00:56:09 01:04:57
Ihatsu Esa, Piipponen Antti, Sandell Lasse, Puolanne Harri, Siltanen Ilari
84. 108 Maria FIN-11427 LYS 4 1,17 Hanse 325 SV APS Ekqvist Ilpo 00:56:14 01:07:21
Ekqvist Arttu, Piirainen Kari, Berg Jyrki, Berg Aleksi, Berg Elias
84. 83 Saphira 128 LYS 3 1,16 SAFIR S G K TePS Makkonen Hannu 00:56:14 01:06:47
Reenpää Antti, Linkopuu Tom
86. 144 Päivi L-690 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vilppala Heikki 00:56:17 01:01:57
Valo Ensio, Valo Immo
87. 53 Tiikelin Tassu FIN-8410 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SGV PPP Lepistö Harri 00:56:26 01:02:45
Kirijatshenko Heikki, Kettunen Niko
88. 97 Karen FIN-11640 LYS 3 1,16 Bavaria 38 F LPS Unelius Mikko 00:56:50 01:07:23
Venäläinen Anne, Venäläinen Jarkko, Venäläinen Tommi, Ulmala Olli
89. 48 Blanca FIN-7551 LYS 3 1,09 Inferno 28 GV LPS Kivistö Miikka 00:57:06 01:03:25
Kivistö Teemu, Simola Valtteri, Makkula Sami, Makkula Emil
90. 139 Iina FIN-458 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Vihijärvi Kalle 00:57:34 01:03:14
Hälinen Henri, Vihijärvi Jaakko
91. 80 ChaoX FIN-9592 LYS 3 1,14 X-79 SGK PP-SS Mäkelä Juuso 00:57:37 01:07:01
Korvenranta Ville, Mäkelä Joona, Nippala Antti, Viljakainen Mikko
92. 91 Calypso FIN-3822 LYS 3 1,13 Finnflyer 31 Cr SV LPS Lehtonen Jarmo 00:57:55 01:06:43
Lehtonen Pirjo, Lehtonen Lotta, Heikkilä Kali, Lammi Osmo
93. 29 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 S- HeiPS Santala Juha 00:58:04 01:01:43
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
94. 47 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SV TePS Laukkanen Juha 00:58:32 01:04:51
Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Simpanen Mikko, Järvinen Tuomas, Pajunen Joonas, Huuhtiainen Niina
95. 138 Viuhu FIN-443 H-vene 1,08 H-vene S- JäPS Lukkariniemi Jukka 00:58:33 01:04:13
Lukkariniemi Timo, Oksanen Jarkko
96. 61 Heilikka FIN-3368 LYS 3 1,12 NF30 SGV JVS Mäntynen Marko 00:58:36 01:06:48
Mäntynen Eric, Mäntynen Helle, Mäntynen Tomi
97. 114 Aliida FIN-11363 LYS 4 1,17 A-60038 SGV TePS Junttila Hannu 00:58:42 01:09:49
Haukilahti Kristiina, Junttila Janne, Paukku Sari, Hurskainen Hannu, Vanhala Jorma
98. 10 Capella FIN-11602 Retkiluokka 0,00 Dehler 34 JVS Lahti Juha 00:58:46 --
Kiviniemi Ulla, Malin Aino , Varjanne Yrjö
99. 46 Alma FIN-10406 LYS 2 1,08 Bavaria 30cr GF JäPS Kaukonen Pekka 00:58:48 01:04:28
Rautiainen Matti, Vainiomäki Jarkko, Rautiainen Ville , Kaukonen Konsta
100. 155 Purkki 11231 Lightning 1,00 Lightning -- PP-SS Saarinen Sanni 00:59:04 00:59:04
Nykänen Niko, Saarinen Ossi
101. 38 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SGK TePS Kaitila Ilkka 00:59:50 01:00:35
Kaitila Pentti , Mäkipää Veikko
102. 169 Angry Dog FIN-11485 Urheiluveneet 1,54 Ysi S- TaPS Valolahti Matti 01:00:14 01:27:03
Miikkulainen Juha, Kärnä Sampsa, Vainio Juha, Kirjavainen Aki
103. 24 Tuulia FIN-23 LYS 1 0,99 Päijännefolkkari SK LPS, KUOPS Lindström Pauli 01:01:08 01:00:22
Lindström Rami, Hillu Mikko
104. 31 Vilana FIN-2824 LYS 1 1,01 Finn Express 74 SGF JVS Kautto Ari 01:01:27 01:02:12
Oinonen Timo, Liukkonen Jukka, Kovanen Pauli
105. 26 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,02 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 01:01:53 01:03:23
Vuorjoki Petri, Kauhanen Jalmari, Peltomaa Teemu
106. 36 Blues FIN-5503 LYS 1 1,06 Dufour Arpege 30 SV HeiPS Pohjankoski Lasse 01:02:00 01:06:20
Virtanen Timo, Virtanen Tuomo, Kallio Petri, Pohjankoski Joonas
107. 12 Selena FIN-6322 Retkiluokka 0,00 Inferno28 HVS Sirviö Seppo 01:02:10 --
Sirviö Leena, Haavisto Ukko
108. 16 Henriitta FIN-8324 Retkiluokka 0,00 Sunwind 311 PPPS Wilén Jari 01:02:20 --
Hartikainen Janne, Sulkunen Jukka, Oksanen Eero
109. 49 Aino L-5986 LYS 1 1,06 Elan 22 SG GSF Vestala Juho 01:02:49 01:07:09
Pihlajamäki Antti, Helminen Alex
110. 34 Sofia FIN-3419 LYS 1 1,03 Finn Express 741 SGV HVS Luomalahti Minna 01:02:53 01:05:07
Luomalahti Jussi, Keskiaho Pekka, Kukkonen Ilkka
111. 17 Tango L-2093 Retkiluokka 0,00 Maxi84 SGV TePS Seppälä Kari 01:03:12 --
Seppälä Helena , Kostiainen Olli, Walve Janne
112. 21 Sininen Mango 155 LYS 1 0,98 Helmsman 23 SG LPS Saarinen Kalle 01:03:16 01:01:42
Blomqvist Jyri, Toivonen Ari
113. 20 Oodi-Matilda FIN-3217 LYS 1 1,01 Finnflyer 27 SV APS Harjukari Teemu 01:03:22 01:04:07
Möttönen Hanna-Leena, Ukkonen Kalle
114. 14 Miranda FIN-11286 Retkiluokka 0,00 Vita Nova 402 -- VaVe Koskinen Esko 01:03:26 --
Koskinen Jesse, Koskinen Joonas, Koskinen Juho
115. 23 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,03 Ohlsson 29 GV JäPS Raami Jorma 01:03:32 01:05:46
Raami Mari, Raami Heli , Lehtonen Arttu
116. 30 Hilma L-1542 LYS 1 0,99 Guy 22 SG- JäPS Sakari Vihijärvi 01:03:37 01:02:51
Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Jenni, Perälä Kimmo
117. 41 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 01:03:50 01:06:47
Kiviluoto Tiina, Lähde Annika, Dorch Mari, Laukkanen Essi, Pekkala Tiina
118. 39 Uhuru FIN-2724 LYS 1 1,03 Finnflyer 27 SGF JVS Partanen Veli-Pekka 01:03:56 01:06:10
Nieminen Niko-Mikko, Tirronen Mika, Tykkyläinen Sampo
119. 22 Joutsikki ll L-307 LYS 1 1,04 Olhson 29 SGF PP-SS Salminen Pasi 01:04:22 01:07:19
Makkonen Janne, Lehtonen Riku, Mäkinen Arto
120. 42 Wanda FIN-1489 LYS 1 1,03 Finn 26 SV JVS Tuominen Timo 01:04:57 01:07:11
Pakoma Paavo, Pakoma Katariina, Lähteenmäki Leksa, Pakoma Lauri
121. 27 Hilu FIN-209 LYS 1 1,03 Hai SGK- SSP Kuokkanen Eero 01:05:08 01:07:22
Vainio Eija, Pehkonen Riitta
122. 40 Aquatic L-1972 LYS 1 1,02 Finn 26 SGF LPS Yrjölä Esa 01:05:53 01:07:23
Yrjölä Raili, Yrjölä Olli-Pekka, Suhonen Heini
123. 33 Nemo L-4448 LYS 1 0,99 Balans 65 SGK APS Painilainen Heidi 01:05:57 01:05:11
Säkkinen Jenna, Eriksson Sanna, Lampola Mervi
124. 13 Pelagia FIN-6933 Retkiluokka 0,00 Lohi 34 SGF JVS Leinonen Seppo 01:06:00 --
Leinonen Soile, Ikkelä-Koski Tuulia, Kuntsi Petri, Marola Juha, Juntunen Lassi
125. 25 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SV PP-SS Kinnunen Topi 01:06:34 01:08:48
Kurkela Aaro, Laakso Seela, Lindqvist Joona
126. 28 Peppi-Lotta FIN-2355 LYS 1 1,03 Maxi 77 SGKF JVS Möttönen Timo 01:06:37 01:08:51
Puura Jouni, Moilanen Saara
127. 35 Monkey Business FIN-6874 LYS 1 0,99 Bellona 23 SG HVS Kataja Olli 01:06:46 01:06:00
Kataja Aimo, Kataja Ossi
128. 37 Kessina L-407 LYS 1 1,02 Stress -29 SF LPS Kettunen Jukka 01:07:55 01:09:25
Tiippana Petteri, Kokkonen Sakari
129. 168 Pii FIN-11 Avoin luokka 1,45 E-Scow S V-71 Raita Raimo 01:37:43 02:01:27
Nurmela Juha, Myrskyranta Ari, Saarijoki Jaska
130. 111 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff 00:-03:-25 00:11:53
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Sankila Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf
DNC 94 Samantha FIN-3830 LYS 3 1,13 Inferno 26 S- HVS Vuori Lasse DNC
Antila Tommi, Vuori Tanja
DNC 140 Melinda FIN-15 H-vene 1,08 H-Vene S- SMMVK Salmi Markku DNC
Uusitalo Tero, Uusitalo Virpi
DNC 131 Typyli FIN-168 H-vene 1,08 H-vene S- KVS Vaara Kari DNC
Santaholma Heikki, Kirjavainen Yrjö
DNC 18 Violetta FIN-8633 Retkiluokka 0,97 Melges 24 SGK- SSS Mauri Tuominen DNC
Salmio Risto, Tuominen Juhani
DNC 11 Whisper 29 FIN M-116 Retkiluokka 0,00 CH-CHMA0003J808 F JVS Hakala Petri DNC
Nättinen Marjut, Hakala Esa
Odotetaan 4
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
- 19 Christina L-4305 Retkiluokka 1,07 Botnia 6 --K APS Kaipio Jari -- --
- 137 Miguela FIN-403 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Weckström Petteri -- --
Lahtinen Hannu, Kotisaari Jaakko, Kultalahti Jarko
- 15 My Way FIN-8624 Retkiluokka 0,00 Korneuburg 27 -- KuoPS Hakala Jussi -- --
Väli-Torala Tapio, Gröhn Jari, Koskinen Heikki
- 32 Mysteeri FIN-4972 LYS 1 1,01 Päijännefolkkari (PF) SG HKvp Valto Pasi -- --
Valto Riina, Lehtinen Marko, Karttunen Christer